Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lutsine
19. jan 2010

Kocky,

prave som nasla uzasny nabytok do detskej izbicky s nadhernou postielkou. Tu je link:

http://www.stokke-nursery.com/sk-sk/stokke-slee...

len si myslim,ze to asi budu velmi drahe veci..... ☹

elko69
19. jan 2010

ok tak pekny den prajem teda... 🙂 potom posli foto ak nejaku zmenu podstupis neskor...

janka1302
19. jan 2010

pekný nábytok majú aj na www.meblik.sk.
Je to nábytok so špeciálnym lakom, odolným voči oderom, všetky zásuvky majú brzdy a poistky, aby to bolo pre detičky čo najbezpečnejšie. Ale ceny sú tiež vyššie 😒

xpetka1x
19. jan 2010

ahojte baby,,ja by som tiez potrebovala niaky nabytok novy pre bejby aspon komodu niaku a na polozenie ked sa okupkame do kupelky daco...postielku mam po dcerke len sa nalakuje dobre a kociarik cem tiez niaky novy 🙂

janinna11
19. jan 2010

Ahoj xpetka, mozem otazku?? Kedy si objednana na UZ??Este nemas tehu knizku, ze??

xpetka1x
19. jan 2010

na ultrazvuk??? nemam tehu knizku objednana som na 16.2, a 17.2 ma moja dcerka 3 roky a sup do skolky tak budem mat doma klud

janinna11
19. jan 2010

ved prave Peti, ze mne sa tak tieto dni vlecu, az hroza, necitim sa teraz zle, nic ma ani neboli, ani nekrvacam, ale i tak sa bojim o mimi.... Tebe nebyva zle?? Ake si mala v tomto obdobi prve tehu??

xpetka1x
19. jan 2010

teraz je to dobre oproti prvemu a druhemu tehu co som potratila...sem tam mi pride zle ale negrckam...trosku prsia bolkaju..tiez mi je to dlho cakat..najradsej by som sa kazdemu poxvalila ze budeme mat bejby ale po zlych skusenostiach pockam este do toho 16...je to dlho ale co narobime este ze neni leto teraz v zime to ubieha rychlo..inak mi cele leto s najvacsimi bruskami to nam bude

janinna11
19. jan 2010

No to ani nevrav, ja som chcela, ak bude vsetko ok, oznamit to po tom 12tt, myslis, ze je na zaciatku 2 trimestra skoro oznamovat to rodine?? preco az do 16tt chces cakat?? To mi je luto, ze si pred tym potratila a smiem sa spytat preco? Bol to zamlkly, alebo?? ☹ ☹ A o tom lete ani nevrav, sa budeme gulat a potit v tych najbrutalnejsich hicoch....ale za tie nase zlaticka nam to stoji a vydrzime to🙂)

xpetka1x
19. jan 2010

moja nie cakat do 16tt ale do 16,2. kym nepojdem na poradnu a nedostanem knizku..moja mama aj oco to vedia uz teraz aj naj, kamosky ved to by boli nasrate keby im nepoviem ale im verim tak som si ista ze nikomu nic nepovedia...a to mam kamosky z mesta... ja byvam na dedine a tam to ete nevie nikto no toby bolo...to by sa rozsirilo hned mam skusenosti ze ked som potratila tak mnoho ludi ani nevedelo ze som tehu ale o potrate ano a to vedela le n svokra ta to povie tej susede ta tej a nech sa paci 😠 😠 ňno ja som v 8 tt zacala trosku spinit potom aj krvacat v nemocnici ked mi robili kyret uz mi nemali co cistit bo na vecku ked som bola tak to vsetko so mna vyslo uplne hrce krvy... tak verim ze teraz to uz bude ok 🙂

janinna11
19. jan 2010

Tak to mi je luto, dufam, ze nam to vsetkym tehu dobre dopadne a budeme mat bezproblemove tehu, max. s nejakymi tymi nevolnostami🙂)

xpetka1x
19. jan 2010

no to ano to vam prajem aj ja nech vam vsetko vychadza podla vasich priani... je to hrozny pocit ale uslo to rychlo... to cakanie po cisteni a tak..no teraz sa to vlecie

jajka28
19. jan 2010

xpetka: juuuuj ked to čítam tak úúúplne chápem som na dedine a to je teda des s tými klebetnicami, aj ja bývam zo svokrovcami oni dolu v dome, no a to vidíš teraz tie "staré" sa nudia len až sa trasú dostať sa k novej klebete a rozniesť to hneď po chalupách 😝 ja som to prezradila sice našim aj muž svokrovcom, a vedia to 2 kámošky, ale len mangel vie že sú 2 /pretože aj ja čakám na sono vyše mesiaca a uvidíme..../

a čo sa týka obliekania, babenky bude síce horko, ale bude to jednoduché našuchneme "žabky" hodíme lahunké šatičky a von hurá, ja som bola predtým už v zime s bruchom a to obúvanie, šnurovanie, obliekanie ma ubíjalo....

lutsine
19. jan 2010

http://dino.sklep.pl/nowy/s4-casualplay-2009-sp...

na tejto stranke som nasla krasne kociariky🙂

avila
19. jan 2010

Patka, drzim past, aby vsetky negativne skusenosti zostali v minulosti a od teraz uz len to dobre 😉 Malokedy sa aj pride na pricinu, vsakze? No nase tela su nevyspytatelne, co narobime 😅

avila
19. jan 2010

sorry Petka za skomolenie 😉 A ja si myslim, ze lepsie v lete s vacsim bruskom aspon velky kabat nemusime kupovat 😀

xpetka1x
19. jan 2010

no ved aspon si nemusime davat tristo svetor to sme potom fakt ak take tulene v zime 🙂

dydynka
autor
19. jan 2010

no tak som sa nakoniec objednala na stvrtok tej kadernice,,dneska sa cely den len napchavam,,teraz som dojedla a uz som zase hladna 😀

xpetka1x
19. jan 2010

NO JA TIEZ UZ MA Z TOHO SIBNE ANI POSPAT SI NEMOZEM BO MALA NESPI TIEZ A NEMOZEM SI LEN TAK LAHNUT A SPAT KED TU ONA ROBI VSETKO MOZNE...ALE ASPON V NOCI SPI VKUSE,, ALE MNE SA ZAS NEDA V NOCI TO JE HROZA...
BOZE BABY MNE TAK XYBA MOJ MM XODI DO BLAVI NA TYZDNOVKY A MNE JE SMUTNO CELY TYZDEN...ALE ASPON ZE SME STIHLI ZAMIESIT CESS SVIATKY KED BOL DOMKA

elko69
19. jan 2010

dydynka no mna objednala na zajtra kedze mam dovolenku a mala tam jeden termin na zajtra doobeda volny tak som to hned vyuzila...

dydynka
autor
19. jan 2010

no ta moja mala cas najblizsie vo stvrtok tak nevadi,,,,si pockam,,,ved cele tehotenstvo je o cakani 😀 😀 😀

zuzuz1
19. jan 2010

baby ahojte... najde sa tu este nejaka co nema chute?brdo normalne si myslim ze nejsom vporiadku.-- cely dnesny den som zila na jednom chlebe s parenicou, 3 mesiacikoch jablcka a pudingu a kakau... je to normalne? ja vobec nepocitujem hlad a zo vsetkeho mi je zle a sa aj bojim jest pomaly... bleeee....

janka1302
20. jan 2010

zuzuz1, nič si z toho nerob. Ja som už v 17 tt a tiež žiadne chute nemám. Každá žena je iná a každá si rôzne dlho zvykáme na tehotenstvo a na náhlu zmenu hormónov v tele. Pokiaľ ide len o nechuť, je to ok. Vážne by to bolo, keby si zvracala a začala chudnúť, vtedy už musíš k lekárovi. O bábo sa neboj, ono si vezme koľko potrebuje z tvojich zásob. 😉
Len jedz v malých dávkach a častejšie. Ja jem tak každé dve hodinky. ☹
Ale čítala som, že nejakí americkí vedci robili výskum na tehotných ženách a že im vyšlo, že ženám, ktorým bolo v tehotenstve zle sa narodili detičky s o niečo vyšším IQ. Nejako tomu neverím, ale nejakú útechu mať musím. 😀

xpetka1x
20. jan 2010

no tych povier a vseliakych vyskumov je neskutocne...ale kazda zena je ina napr. moje telo si uz zviklo kedze som 3 klrat v tehu v prvom mi bolo zle aj som grckala v druhom tiez ale uz o moc menej no a teraz je to ok.. ani neviem ze som tehulka az na prsicka...
baby vy co ste uz v niakom 12..a viac tt este vas bolia prsia?? ci ostali iba vacsie?,

jajka28
20. jan 2010

janka a xpetka aj ja som už dlho na tom tak a čoho sa desím je že som stále -1 kg...
už je to síce lepšie asi týžden, ale presne jeden deň som na rožtekoch s rajčinou a paprikou a skoro nič inšie, otvorím chladničku aj ju zavriem na nič nemám chuť a pri tom by som mala zjesť za 3 😒
hovorím si aspon polievky nejaké budem variť ale žiadna mi nejde na chuť zo začiatku aspon rajčinová mi chutila ja už nevieeeem

a čo sa týka pŕs ešte to pnutie cítim....

dydynka
autor
20. jan 2010

ahojte baby,,,ja niekedy cely den nemam chut jest,,ale donutim sa aspom 3 krat za den aby som jedla,,a niekedy sa neviem dozrat,,,to cely den len jem,,,mam to take striedave :D

janka1302
20. jan 2010

Mňa už prsia nebolia tak ako na začiatku. No musím dávať pozor, lebo pri dotyku hlavne po bokoch je to stále veľmi citlivé. Ale aspoň mám konečne čo do výstrihu. Doteraz 70 B a teraz 70 D. 😀 😀 😀 😀

jajka28
20. jan 2010

janka no neboj zachvílku pri kojení tam pribudnú ešte vložky do podprseniek zasa budeme mať toho hore vyše
😅

janka1302
20. jan 2010

a pokiaľ ide o kilá som stále -3 kg oproti pôvodnej váhe pred tehotenstvom ☹ ale ja som mala na začiatku hrozné nevoľnosti , bola som si aj poležať na infúziách.

dydynka
autor
20. jan 2010

janka aj ja som schudla 3 kila,,ale jedno som uz nabrala naspet,,,,