Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

kika333
27. nov 2009

iwanna: tiez som uz na to myslela, ona je strasne neposedna, lieta po byte, vsade sa stvera, vsetko vytahuje, v jednom kuse za nou odkladam a beham.....ale myslim ze ak je babo zdrave tak by mu to nemalo nijako uskodit, ale aj tak by sme si asi mali davat pozor hoci je to tazke.... 😉

kika333
27. nov 2009

no vcera mi mala zaspala o18:00 a spala az do pol osmej a teraz zase spi.....az mi to prislo divne, ona nikdy tolko nespi.....az som dostala strach a manzel hovori ze co stresujem a nenecham decko vyspat sa......stalo sa aj tebe ze maly niekedy spi viac

iwanna
27. nov 2009

ano, vynimocne sa to stane. naposledy prespal skoro cely den s malymi prestavkami a to som sa strasne bala, lebo den pred tym spadol a trosku si udrel hlavu, tak ze ci nema otras mozgu, ale nie, chlapca bolo proste iba unavene a spravil si taky leharo den. Ale tiez som taka stresmenka a uz som pomaly isla volat do nemocnice - a to len pre to, ze dieta spi 😀 . Neboj, tak ako my aj deti maju raz taky den a raz taky

pastuska
27. nov 2009

kika, mne takto malý spáva, keď mu idú zuby...inak nie 🙂

monci78
27. nov 2009

dobre ranko zienky. chcem vam iba povedat, ze ked som bola tehu z druhym tak moj syn mal asi tri roky ale ma downow syndrom. bolo to strasne hyperaktivne dieta, stale nieco vyvedzal, stale mi utekal. preliezol cez plot a uz ho nebolo, ja som ho vkuse nahanala, vkuse som po nom riadila, no to bol strach. ale nic zle sa mi neprihodilo, podla mna sa nemusite bat, teraz uz mam velkych chlapcov a toto tretie je po dlhej dobe, a veru uz nechodim tolko, nehybem sa a mam ztoho nervy, vsak to ako chcem rodit, ked teraz nemam ziadny pohyb? 😉

iwanna
27. nov 2009

tak monci, trosku si ma upokojila. Tiez si myslim, ze pohyb v tehu je velmi dolezity, len asi nie zdvihat tazke veci. Prve tehu som bolo cely cas PN, tak som nerobila nic a veru porod bol potom taky aky bol. Maleho ozivovali, co som uz nevladala tlacit a pridusila som ho 😒

pastuska
27. nov 2009

Tak ja som v prvom tehu chodila ešte v ôsmom mesiace normálne hore kopcami cez les na také 1 hodinové túry...mám to 10 minút od domu 🙂 a pohoda.
Ale potom som išla ráno trikrát peši na piate poschodie (v nemocnici) - večer som porodila 🙂

monci78
27. nov 2009

tak tak iwanna, je dolezity pohyb, ale na tvojom mieste by som sa teraz porodu nebala, pri prvom som odpadavala od bolesti a pri druhom som sa smiala cely porod, druhe dieta ide lahsie, hlavne ak je medzi nimi maly rozdiel. A aj dobru nemocnicu som mala, chodili sme na cvicenia uz pred porodom, takze som vsetko poznala a vsetkych. bolo to super, a keby nezavreli tu nemocnicu v novej bani, tak tak idem znova to je iste. a to som zo sturova a doma ma chytili bolesti a cestovali sme este 120km. ale oplatilo sa. teraz budem nutena ist do levic, kde nemam dobre spomienky, ale hadam sa to tam pomenilo. no a bez epiduralky ani nechcem pocut o porode. darmo po druhom dietati uz nezabudnes na to. no ale hlavne aby som sa tam vobec dostala. este je velmi skoro. 😉

mimina
27. nov 2009

Pepppe: áno mám už aj tehotenskú knižku a tiež som dostala aj taký malý kufrík z rôznymi knižkami a katalógmi a boli tam vložené aj vzorky pracieho prášku a aviváže pre bábetka a tiež vzorka kávy Caro 🙂

pepppe
27. nov 2009

nooo parada,,,cize mozes doma citat a citat 😉

irsina83
27. nov 2009

mimina Caro je dobrucke 😉 😉

irsina83
27. nov 2009

zuuzzu
ahoj, poyeram ze si tiez z tt. gtatulujem k babatku. ak chces tak nas prid pozriet do temy Trnavcanky snazilky sup sem. no zacalo nam to v tej teme pekne otehotnievat tak ak mas chut mozme tam pokecat. tu je vela bab a semtam sa dockas odpovedi. ale to nikomu nevycitam len je nas tu vela 😉

milka2008
27. nov 2009

Ahojte dievcata, mozem sa k Vam pridat? 🙂
Rada by som sa zapojila uz aj do tehulkovskej temy, nielen do tej pre snazilky 😀 . U mna to vyzera na "cerstve" tehotenstvo, dnes by mal koncit 6 tt, podla hcg - hodndota za tyzden vyrazne stupla a na uzv nebola sice vidiet este akcia srdiecka, este je skoro, ale len dutinka so zltkovym vakom.
Pri prvom synovi som videla srdiecko v 7tt plus nieco, tak verim, ze taj teraz to tak bude 😀

bambulka333
27. nov 2009

ahojte,

som sice ste len zaciatku, 5tt, ale trapi ma jedna vec, co sa tyka mojho zamestnania...
robim sice v banke, ale mam velmi "ohladuplneho" sefa, ktory fajci vo svojej kancelarii- aj ked je to v budove zakazane- asi 6o cigariet denne- minimalne ☹
ja mam kancelariu vedla neho a aj ked nonstop zatvaram dvere (ktore si potom on vzdy otvori), tak mam v kancli stale nasmradene...on je proste big boss, je mu to tolerovane, ale ja sa hrozne bojim, aby sa nieco nepokazilo, aby som o to neprisla...darmo budem papat zeleninku a ovocie a nedam si ani kavu, ked kazdy den v kancli pasivne "fajcit" v tehotenstve

co mam robit?
chcem sa s nim porozpravat cim skor, ale to znamena, ze mu budem musiet oznamit tehot. velmi skoro a do 12tt by sa nemalo, clovek nikdy nevie ☹

mojalili
27. nov 2009

Ahojte dievcata,
hlasim sa doma nemocnice, teraz nemam cas, len som vam rychlo prisla napisat. SME V PORIADKU, dnes koncima 11.tt, babetko DORASTLO 2 tyzdnovy rozdiel, super, uz len 3 dni je medzi PM a velkostou rozdiel. Babatko ma 3,55 CM, MALO RUCICKY PRI TVARICKE SPOLU A NOZICKAMI KOPALO, HMYRILO SA TAM, PUPOCNIKOVA SNURA BOLA UZ VIIDET AJ PLACENTA SA UZ TVORI PEKNE. KRAAASNE ZIVE BABATKO MAME . 😀 😀 😀
V stredu idem na fotenie, budenam robit i fotky i DVD mi moj lekar spravi, tak sa tesime. Vysledky z nemocnice su OK, hematom zmizol a ostatne - kvasinky sa dostavaju do normalu. Juj, ja som stastna 😀 😀 😀

bambulka333
27. nov 2009

poradte mi, pls ☹

mojalili
27. nov 2009

Bambulka, mas nejake problemy ci mas zatial bezproblemove tehotenstvo? Vies, 5.tt je velmi malo este, ale tiez taky zly zaciatok pre dietatko, myslim tym fajcenie nie je pekne. Ak by to pekne prijal, ze si tehotna, tak mu to pekne povedz, ze chces mat aspon zavrete dvere.

emilyz
27. nov 2009

bambulka tak mu to nasurovo povedz, ze ti to vadi a ze mas z toho zdravotne problemy. nemusis spominat tehotenstvo, staci spomenut dychaciu zataz a bolesti hlavy a zakonnik prace

bambulka333
27. nov 2009

no, zacina mi byt trochu nevolno, neznasam cigaretovy dym ☹
teraz bude mat dovolenku, tak este pockam dva tyzdne a potom mu to oznamim...radsej risknme, keby to nevyslo, ako do 3 mesiaca dychat to svinstvo ☹

mojalili
27. nov 2009

hej, urcite je to to najlepsie riesenie, povedat....jednoznacne...

bambulka333
27. nov 2009

a este si vezmem aj volno, takze budem mat este tyzden k dobru
podla mna to nerozdycha a hlavne to, ze som tehotna, minule sa ma pytal, ze ci nahodou neplanujem ist na matersku, ked som sa uz vydala 😀 ale skor zo srandy, on si to ani nepripusta, ja pracujem v Rakusku a kolegyne 30rocne ani nenapadne, ze deti a tak...niektore dokonca vyhlasuju, ze nebudu mat nikdy, lebo nechcu...ok, ved to je kazdeho nazor...a este boli v soku, ked som si zmenila priezvisko po svadbe, ze to je take sa "podriadeneie sa muzovi" 😀 ale inak su fajn 😀

zabenka21
27. nov 2009

ahoj zienky,mozem len jednu otazku? ci je normalne ked mam strasny tlak v podbrusku.neboli to,ale mam pocit ze zo mna malicke chce vypadnut alebo sa predrat brusnou stenou:( k dokimu idem az v stredu.dakujem

monci78
27. nov 2009

zabenka21 tak ty uz nie si na zaciatku, to by si mala povedat lekarovi, mozno je len malicke nizko a zato ten pocit, ale v kazdom pripade to radsej povedz doktorovi. Baby ja mam stale posit akoby som bola pocikana, a pritom nemam velky vytok len taky normalny ale ten pocit, akoby zo mna furt nieco tieklo je hrozny furt som na zachode. mate to aj vy?

monci78
27. nov 2009

mojalili aj som ti zabudla napisat, tak vitaj doma, vidis celkom dobre ti to ubehlo, a konecne si doma a este aj babatko ti vykrmili a to poriadne. tak teraz uz len oddychuj. 😉

milka2008
27. nov 2009

ahojte,
ja som sa vam uz predstavila - dnes o 13:26 h.

Mojalili - vitaj doma, tak so su super spravy, som rada, ze babatko vsetko dorastlo 😉 A nemohla byt chyba vo vypoctoch? Zbytocne takto maminu stresovat 😒 Teraz si uz budes tehu uzivat az do 40.tt 🙂

Zabenka21 - a nebude to zvacsujucou sa maternicou? Je to tvoje prve baby, vsak? Vtedy moze byt taky pocti.

Monci78 - my mame termin blizko seba, ja 23.7.2010 a doma mam jedneho 9-rocneho syna 😉 no a som o jednu petrocnicu starsia od teba 🙂

pastuska
27. nov 2009

zabenka, mala si aspoň zavolať, lekár by ti povedal, či máš prísť, či nie.
Monci, ja to mám tiež, je to dosť hrozný pocit - to mokro stále...aj pri prvom som to mala celých deväť mesiacov.

milka2008
27. nov 2009

k tomu mokru - ja to mavam teraz iba obcas, mozno to este len pride, ale pri prvom tehu som to mala takmer stale, ako pastuska 😉

zabenka21
27. nov 2009

baby ja som 10tt,neviem preco mi ukazuje tu ze 12,datum som si rovanky napisala ty aj povedala lekarovi.milka je to prve babo,u lekara som bola len pred par dnami a nepovedal mi na to vobec nic,len to nejak neprestava...vravim ze keby to bolelo uz tam som,ale len ma to riadne tlaci.

pastuska
27. nov 2009

No tak ti mal aspoň povedať, že si ok..a nie, že nič...skús skočiť na pohotovosť aspoň. Ja toto neviem, nič také som nemala pri prvom.

simusska
27. nov 2009

modry konik ukazuje o jeden mesiac naviac....tak to preto ti tak ukazuje divne