Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

zora256
22. feb 2011

@balazica26 Ďakujem za priania!Aj ja Ti len to dobré prajem.A ako sa máš?Ja som bola na sone včera,ale pretože mám placentu v predu,tak nevidieť celé bábo,a tak sme sa nedozvedeli,že čo to bude,a snáď to ani vedieť nebudeme,až kým sa nenarodí.A už váži 376g.A ja som pribrala len 400g. 🙂 Aj ty presne o 10tt už asi budeš vedieť čo to bude.Tak Ti držím palce!

zora256
22. feb 2011

@veva82 S tou kyselinou bojujem,len po zobudení až do raňajok,ak si niečo dám,ak je lepšie.A potom to prejde.Teraz mávam čudný pocit v močovej rúre a tak pijem žihlavový čaj,a aj mi je už lepšie,našťastie,len včera to začalo,a asi som včas začala, s liečbou.Bola som včera na sone a keďže mám placentu v predu,tak sa pohlavie nedalo zistiť,a už váži 376g.Ja som zatiaľ pribrala len 400g.A ty ako sa máš?

gabina23
22. feb 2011

Ahojte dievčatá som tu nová a keďže vy máte za sebou už toľko toho chcem sa vás spýtať na názor... v novembri som vysadila antikoncepciu, v decembri mi prišla mrcha na deň presne, v januári meškala 5 dní ale celých 5 dní som mala tmavo hnedý výtok, potom som menštruáciu dostala. To bolo 18.1.2011.. piateho a šiesteho som sa milovala s partnerom a nedávali sme si pozor... a kedže dnes je to už týždeň čo som nedostala menzes ( a ako správna nedočkavá ženská 😀 som ráno utekala k môjmu gynekológovi, ktorý mi spravil sono zospodu a povedal mi iba toľko, že tam zatiaľ nič nevidí, ale že nemám ani rátať s tým, že dostanem mrchu že ak tak, tak o týždeň... a ak nedostanem mám za ním zbehnúť za dva týždne... ja som strašne nervózna 😒 lebo by som veľmi chcela bábetko :D čo si o tom myslíte? mám si spraviť tesť cez víkend? a aby som nezabudla, každý večer ma bolievajú bradavky(pred mrchou ma nikdy neboleli) a som nafúknutá býva mi zle točí sa mi v hlave dakedy a strašne rýchlo mi bije srdce... dúfam, že sa pridám k vám dievčence :D a ak ste dočítali do konca tak ste dobré xixi

abriela
22. feb 2011

Tak ti drzim palce nech sa ti splni co chces, aj ked si myslim, ze je to stres. Ja som prisla na to, ze som v tom, este predtym ako mi meskali dni. Boleli ma prsia a citila som to. Sprav test a vies na com si.

gabina23
22. feb 2011

@abriela :D dakujem za prvú odpoveď , počkám do konca týždňa a spravím si ho.. a strašne dúfam, že sa budem môcť medzi vás pridať

gianni
22. feb 2011

hej hej,ved od zajtra so na OČR s malým ale len do piatku a ráno skočím aj k tomu ženskému že čo a ako sme na tom

gianni
22. feb 2011

@veva82 hej hej,ved od zajtra so na OČR s malým ale len do piatku a ráno skočím aj k tomu ženskému že čo a ako sme na tom

veva82
22. feb 2011

@gabina23 urob si test...mne robili kontrolné sono po potrate týždeň predtým ako mi meškala MS.....o týždeň som bola na sone zas a bola som v 4tt.
A pri dcére som brala antikoncepciu ešte mesiac a bola som tehotná...(.ona je to 1% z 99%) a to až po naliehaní mojej maminy som si spravila test a bol + a to som už bola v 6tt

veva82
22. feb 2011

@zora256 ja som na poslednej prehliadke mala o 5kg navyše 🙂 takže rátam okolo 22kg navyše zas ako pri malej 🙂 ja som mala pri nej kyselinu furt,zatial ma to teraz obchádza ako aj zvracanie uvidíme do kedy 😀

eminka2510
23. feb 2011

Ahoj dievcata chcem sa spytat ako znasate tieto zaciatky ... byva vam zle??? Mne ano a velmi uz od 6 tt trpim strasnymi nevolnostami ... naprv to bolo len tak ze mi je spatne bolo mi zle cely den .. a napinalo ma na vracanie ... ale postupne sa to zhorsuje a zacala som aj intenzivne vracat ... bojim sa ze to ani neskonci ... Chcela by som vediet ci aj vam je tak, viem ze to kazdy znasa inak ...

gabina23
23. feb 2011

@veva82 no len čakám do víkendu, to bude už skoro dva týždne čo mi bude meškať. Radšej si ho spravím neskôr a budem dlhšie dúfať, že som v tom 😀 ako potom keby som zistila, že nie

gabina23
23. feb 2011

@veva82 ale ďakujem za povzbudenie 🙂 dobre to padne keď mám aspoň akú takú nádej

bibi16
23. feb 2011

ahoj ja som zaciatocnyk a byva my pekne spatne :( ako je tebe?

veva82
23. feb 2011

@eminka2510 ahoj mne je len špatne od žalúdka...sem tam ma natiahne na zvracanie ale zatiaľ nezvraciam no obávam sa že to len príde.....lebo pri dcére som zvracala od ukončeného 12tt hocikedy aj celý deň do konca tehotenstva,ešte aj v deň pôrodu 😒
Niekto zvracia od začiatku tehu do cca 12 tt a ja som to mala opačne.Je to individuálne a dúfam že ti to zvracanie dlho nepotrvá lebo je to stašné.

eminka2510
23. feb 2011

@veva82 No tak to neviemc co je lepsie ci na zaciatku alebo potom ... ale mozno ti to ani nepride neboj ... citala som ze kazde tehotenstvo je ine ... ja dufam ze mi to okolo toho 12 tt prejde lebo uz som z toho zufala ... bojim sa ze babatko nebude mat dost vyzivy ...

veva82
23. feb 2011

@eminka2510 neboj bábätko bude mať dosť výživy....a prejde ti to určite.

gianni
24. feb 2011

ja so pri prvom vôbec nezvracala a teraz asi pred 2 týždňami 2x ráno ,ináč nie,dúfam že mi to vydrží,naozaj je to individuálne

zora256
24. feb 2011

@veva82 Možno,že tentokrát Ti nebude bývať zle.Vraj ani jedno tehotenstvo nie je identické s ostatnými.Tak Ti držím palce aby Ti nebolo zle! 😉

zora256
25. feb 2011

Ahojte!
Ako sa máte?Aj vás budievajú drobci v brušku,ak spíte na chrbte?Mňa aj dnes tak budilo,že som cítila,ako sa mi maternica naťahovala na to mieste kde malé sa hýbalo.Vešer zaspím na boku a ráno sa zobudím na chrbte. 😀

ivettka74
26. feb 2011

Ahojte dievčatá dnes som si na tehotenskom teste nasla kraaasne dve ciarky, tak sa s velkou radostou chcem k vam pridat 😅 😅 😅

krtica11
27. feb 2011

@ivettka74 gratulujem

balazica26
27. feb 2011

@ivettka74 vitaj! Prvé tehu?

zora256
28. feb 2011

@ivettka74 Už si bola u lekára?Ako sa máš?Gratulujem Ti!A dávaj si pozor!

veva82
1. mar 2011

čaute baby ako sa vám darí?V sobotu som si myslela že už začínam zvracať no našťastie sa môj žalúdok ukludnil a zatial je všetko ok(len ma kvasinky postihli ☹ tak som si bola dnes po recept a čípky )
ivettka74 gratulujem k tehu a opatruj sa
eminka2510 ako ti je?
gabina23 ako si na tom?robila si si ten test?

gazovicka
1. mar 2011

@ivettka74 gratulujem,.. vitaj medzi nami!

ivettka74
1. mar 2011

Dakujem vám dievcata, ste zlate, je to moje prve tehu, uz som bola aj u lekarky, ta mi to potvrdila, samozrejme je to este dost skoro a povedala ze ak sa to udrzi do toho 12 tyzdna ma to velke sance na uspech...Naozaj si musim davat pozor.. A co vy??.Ako to prezivate?Byva vam zle?? Ja som na sebe okrem vymeskanej MS nespozorovala uuuplne nic mozno trochu prsia narastli ale inak vsetko normal. som rada ze som sa sem mohla pridat a budem si s vami moct vymienat pocity a skusenosti aj ked pozeram ze vacsina z vas uz babo ma, takze uz iste viete co a ako :DD..Drzkajte sa aj vy 😅 😅 😅

zora256
2. mar 2011

bibi16 a gabina23
Ako sa máte?

zora256
2. mar 2011

@ivettka74 Ahoj!
A to Ti lekárka nepovedala v koľkom tt si?A ako sa máš?

balazica26
2. mar 2011

Baby, nebolia vás prsia, keď trebárs v noci vstávate z postele? Mňa strašne... aj na dotyk... ale pri tom vstávaní bez podprdy až zjajknem 🙂

enrikad
2. mar 2011

ahojte,... je medzi vami aj tehuľka, ktorá má 35rokov??? čakám druhé bábo, som v 7tt,... a veľmi zle znášam toto tehotenstvo, nevoľnosti prežívam v priebehu dňa - nie len ráno, v noci neviem spávať, .... nechápem tieto prejavy, pri prvom som sa takto necítila....