Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

zuzanka2905
24. mar 2011

@gloria9 no je to tak nikomu to neprajem take dačo 😢

bubo27
24. mar 2011

@gloria9 ahoj
tak som dnes bola u lekara, je to tam ma to 7mm a vacok alebo nieco take co vyzivuje ma 4,5 cm
mam prist za dva tyzdne a snad bude nam aj srdiecko buchotat 🙂
mame si davat pozor, a mame papat kyselinu listovu 🙂 ale mam si vybrat bud materna, calibrum, babyplan
ktora je ta spravna?
dakujem ahoj

katkarv
24. mar 2011

@bubo27 najlepsi je femibion 800 ale aj najdrahsi okolo 14eur.

bubo27
25. mar 2011

@katkarv dakujeme 🙂 dnes pojdem do lekarne 🙂)

enrikad
25. mar 2011

@bubo27 : tak ako spomína @katkarv , aj ja ho užívam, odporučil mi ho môj gynekológ, tiež som zaň dala 14 eur,... a po mesiaci mi zmení na Femibion 400... skús ho, je fakt dobrý, obsahuje mnoho vitamínov a hlavne kyselinu listovú - všetko potrebné pre bábo, jeho vývoj... 🙂

bubo27
25. mar 2011

@enrikad dakujem za radu 🙂 kupim kupim 🙂

gloria9
25. mar 2011

@bubo27 tak ja beriem calibrum a tu kyselinu listovu?ako to zvlast mas brat?lebo tamto to obsahuje

veva82
25. mar 2011

ahojte baby...má nejaká z vás strašné bolesti v krížoch?Ja mám priam neuveriteľné,niekedy sa nedokážem postaviť z postele či gauča ☹ Ak viete nejaký dobrý trik poradte mi aby ma to prestalo bolieť.Na kontrolu ku DR idem až 4.4. a neviem či mám ísť skôr či čo.

gazovicka
26. mar 2011

@veva82 ja mavam tiez bolesti v krizoch, ale nie az take strasne ako popisujes ty... ja pri tom normalne dokazem existovat, i ked ich neustale citim.... ja by som na tvojom mieste minimalne dokimu zavolala, ci mas prist a aky mas problem... nepodcenovat .. drzim palce

bubo27
26. mar 2011

@gloria9 dakujem, nie zvlast brat...ale mam si kupit bud maternu, calibrum , baby plan .....teraz neviem

katulienka.
26. mar 2011

ahojte , nemate niekto zaujem o obleceni epre babo??? mam po mojej malej kopec oblecenia za super ceny a pri odbere viacerych kusov som ochotna cenu aj znizit 🙂) dajte vediet, keby nieco. katka

veva82
26. mar 2011

@bubo27 ahoj ja beriem femibion a som s ním veľmi spokojná.Do 13 tt som užívala femibion 800 a teraz užívam femibion 400 + DHA

veva82
26. mar 2011

@gazovicka ahoj ako niekedy je to v pohode ale príde deň ako včera a predvčerom a som hotová. ☹ Uvidím ako to zvládnem cez víkend a ak sa to nepolepší v pondelok budem volať.

veva82
26. mar 2011

@bubo27 a nekombinuj kyselinu listovu samostatne a vitamíny pre tehu.Môže to viac plodu uškodiť ako pomôcť kedže vitamíny pre tehotné kyselinu listovú obsahujú a je vo vitamínoch určená aj denná norma ktorú nesmieš presiahnuť,.Takže bud papaj kyselinu listovú-samostatné tablety, alebo len vitamíny pre tehotné a tie obsahujú aj kyselinu listovú.A ako som písala skôr určite si kúp femibion ten je super.Ja som brala calibrum baby plan a 2 krát som potratila 😢 teraz užívam femibion a zatiaľ je drobček ok a krízové obdobie za nami (aspoň dúfam :D )

balazica26
26. mar 2011

@veva82 moja a to odkedy máš tie bolesti v krížoch? minimalne na tvojom mieste by som zavolala niektorému z tvojich "tehustrážcov"..... ak ti povedia, aby si prišla, tak chod... ale ty by si mala oddychovať. Mňa občas kríže bolia...a čítala som niekde, že teraz by sa mali naťahovať aj nejaké väzivá po bokoch bruška a že bolesť je znesiteľná, ale vyráža až ku krížom... ale ak ťa to moc boli...môžeš byť aj prechladnutá, alebo čo...

http://www.markiza.sk/clanok/518312-bolest-kriz...

gazovicka
26. mar 2011

@veva82 ono ta bolest byva normalne v tehotenstve... "natahuje sa panva."... ked to mas iba niekedy, tak to asi nebude az take zle 🙂 , myslela som, ze to mas neustale bez prestavky... ale ved skus si zavolat, sama musis vediet, ako to citis, drzim palce... daj vediet ako si dopadla...

gazovicka
26. mar 2011

@veva82 jezisi, tak to ja asi robim riadnu blbost ked uzivam femibion 800 a este k tomu aj prenatal?

veva82
26. mar 2011

@gazovicka to asi ano ☹ stačí užívať len jedno alebo druhé

veva82
26. mar 2011

@gazovicka ale pri dcére ma to tak príšerne nebolelo,tam si nejakú bolesť ani nepamätám.A teraz ma to od štvrtku a riadne.Ešte si počkám do pondelku a potom volám dokimu.

veva82
26. mar 2011

@balazica26 hmmm bohvie z čoho to mám ☹ Už som chcela v piatok volať gynčiarovi ale nejak som nestihla ☹ ale dnes som sa u maminy oprela o kuch linku a v tom mieste ma riadne zabolelo.Akoby mi tam ihly pchali ☹ ved ale pri Vaneske som nič také nemala tak netuším z čoho.V stredu a v piatok idem na hematku tak sa aj tam popýtam či nevedia z čoho

gabika84
26. mar 2011

@veva82 ahoj. ja tiez mavam taketo bolesti v krizoch. chytili ma okolo 18teho tyzdna. trvaju tak 2-3 dni, potom to zmizne a niekedy sa po tyzdni opat vratia. bolest zacina pod pravou lopatkou (akoby mi tam niekto nozom pichal), schadza popri chrbtici dole, staca sa cez pravy bok az ku slabinam (raz mi dokonca z toho az prava noha trpla) . ked som to mala prvykrat, vravela som dokimu, on na to, ze to sa mi len natahuju vazy, ze to je normalne, ze citim bolest z toho az v chrbte. u mna to bolo dvakrat az take, ze mi bolo do placu, pretoze to boli ci sedim, ci lezim, je to hrozne. co mi najviac po mohlo je cvicenie (hlavne klasicky macaci chrbatik, dalej dvihanie panvy leziac na chrbte a nasledne uvolnenie), ale to som cvicila aj trikrat denne. tiez som si kupila hrejivu konsku mast a mazala som 2-3 krat denne, aj preventivne ked nebolelo. ine masti sa vtehotenstve nesmu uzivat (napr. fastum, veral atd.) raz som si dala zo zufalstva aj paralen 500, ale to je zbytocnost, na tuto bolest vobec nezabera.
rovnake problemy maju aj ine holky, v inych temach. jednu dokonca doktorka poslala do nemocnice. hospitalizovali ju, ale v podstate ju iba prezreli, aby sa ubezpecili, ci sa neotvara, nasadili jej magnezium a po 2 dnoch prepustili. ja viem od mojho dokiho, ze sa neotvaram, magnezium si mozem kupit aj sama v lekarni, takze ja nemocnicu neriesim. pijem aj Magneziu mineralku. vzdy to nejak prejde, teraz uz (klop klop) tyzden nic. drzim paste nech ta bolesti obchadzaju 😉

veva82
26. mar 2011

@gabika84 bože tak tebe to riadne koluje.Mňa to bolí na pravej strane a vyráža až do bedrového klbu.Bolí ma to ked ležím ale aj ked stojím a mne sa tá bolesť stupňuje :( je zo dňa na deň silnejšia a horšia včera boli aj slzičky ked som sa nedokázala z gauča postaviť a dnes som sa oprela u maminy o kuch. linku a skoro som zomrela.Akoby sa mi tam nože zapichli.Zavolám určite v pondelok dokimu lebo s tým otváraním si ma riadne vystrašila...mňa majú totiž zašívať po triple testoch ☹
Ja sa cvičiť bojím kedže mám kľudový režim po 2 MA.Musím sa popýtať doktora na všetko ale pri prvej dcérke som nič také nezažila

gabika84
26. mar 2011

@veva82 tak v pripade, ze mas aj ine komplikacie, to je jasne, volaj doktorovi. lepsie byt pod dohladom. drzim palceky, nech je vsetko v poriadku 😉

mimka11111
27. mar 2011

ajojte bambulky.. 😉 ,je tu babenka,ktorá je len v nejakom treťom týždni tehu a je úplná "začiatočníčka" ako ja? 🙂

veva82
27. mar 2011

@gabika84 dakujem zajtra teda budem volať 🙂 a ty sa ináč ako máš a cítiš?robíš či si PN?

gloria9
27. mar 2011

@bubo27 nuz co ja som citala tak calibrum je dobre a preto ich aj beriem

gloria9
27. mar 2011

@mimka11111 ahoj nuz ja teraz koncim 4 tyzden a idem do piateho ako sa citis?zajtra idem k lekarke.

gabika84
27. mar 2011

@veva82 dakujem, citim sa zatial celkom fajn. maly/-a uz zacina kopat o 106, tak si to uzivam 🙂 ja som pracovala v zahranici,a po navrate na svk som uz pracu nehladala. mala som sice aj pracovnu ponuku, ale to by mi vyslo tak na 3mesiace a potom hned na matersku. prislo mi to nefer aj voci nim. tak som si povedala, ze radsej uz ostanem doma a budem si v klude uzivat prve tehu. 😉 citam vsetko mozne o babatkach, planujem vybavicku, popritom som si konecne spravila statnicu z AJ.
ty to mas asi o nieco pestrejsie, vsak? rodinka ta asi zamestnava. ale aspon ti to rychlejsie utecie 😀 drz sa a daj vediet, co na to povedal doki..

mimka11111
28. mar 2011

@gloria9 ahoj,nooo..cítim sa v celku fajn až na tie nevolnosti,neviem síce,či to tak má byť,ale celý deň mi je špatne,asi tak akobz od hladu,občas ma pobolieva v podbrušku a vela cikám..a straaaaašne sa mi drieme... ☹

strociatka
28. mar 2011

ahojte, aj ja sa k Vam hlasim 😎