Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dydynka
autor
15. nov 2009

ahoj tak ja mam 19 a predpokladany termin mam 3.jula ..a hej kavu mozes pit..su otom knihy ale aj na internete si to najdes,,a aj na tejto stranke su take temi kde sa to docitas,,,a lekar ti to potrebne povie co budes cet vediet,,

paula58
15. nov 2009

ahojte ja mam 18 mesacnu dcerku,a na plodne dni nam praskla ochrana ta neviem a bolo to 1.11.a neviem ukaze mi test po dvoch tyzdnoch?asi nie vsak?pri dcerke prvej mi ukazalo asi az na 6 tyzden tak neviem,a picha ma v prsiach skoro dve tyzdne a mala som vytok ale uz nemam tak neviem ci mate niektora babulaka 😉 skusenosti,

elenka.k
15. nov 2009

Ahojte baby! Deniels ver mi či nie ale sme na tom úplne rovnako! Aj ja som asi v 6 týždni tehotná, ternín mám 15.07.2010 a mám presne 27 rokov, to je sranda!! 😵 jedine je v tom rozzdiel, že ja teraz čakám druhé bábo! Knihu ak chceš kúp si, ale ak máš internet, tak tam nájdeš všetko... sú X stránky pre tehotné. Teraz si v poho, ale len sa to všetko začína, myslím nevoľnosti... a tak.

pepppe
15. nov 2009

noo tak ale kazdemu nemusi byt spatne,napr mne nieje,teda musim si zaklopkat🙂) nooo tak ja mam 21rokova cakam svoje prve babo,,:Dsa uz nevieme dockat nan

elenka.k
15. nov 2009

Ahojte! a ako je to s malinovkami? pijete ich - myslím bublinkové?

irsina83
15. nov 2009

elenka ahoj,

pijem ale strassnee malo len na oslavach a aj to si dam len jeden pohar. ja pijem stale Lucku a tehu caj alebo ovocny caj. ani kavu nepijem...

mojalili
15. nov 2009

ja PIJEM vacsinou mineralky, caje - ovocny, tehotensky, ale jedenkrat denne aj cierny. Dokonca kavu si dam 1x denne, ak mam chut. LEkar mi povedal, ze ak som zvykla pit kavu, kludne si mozem dat, pretoze tahulky mavaju zvycajne nizky tlak...ako ja...a aspon kava mi ho trosku zvysi... 😉

paula58
15. nov 2009

ahojte tak nik minevie povedat ci mi po dvoch tyzdnoch od mozneho oplodnenia mi ukaze tesi dakujem ak mi niekdo odpovie 😉

dydynka
autor
15. nov 2009

ahoj paula,,no neviem ci ti to uz ukaze,,mala by si radsej pockat ci ti bude meskat menzes,,,to je asi najlepsie riesenie,,ja som si napriklad robila test par dni pred menzesom a ukazalo mi negativny a tezden po meskani menzesu bol pozitivny,,,tak neviem,,

irsina83
16. nov 2009

paula myslim si ze ti to neukaze, lebo to je este len obdobie kedy putuje vajicko do maternice, hormon HcG zacina vypustat do tela az po zahniezdeni, cize najskor to zistis 4tt po... 😉

mimina
16. nov 2009

No caute baby...tak aj ja som prvy krát tehotna a mám 30r. :D..už sa tiež neviem dočkať toho malého drobca aj keď mám s pôrodu aj obavy ale myslim že to každá z nás :D

irsina83
16. nov 2009

mimi neboj, kazda z nas ma strach...hlavne aj preto,ze si zelame aby baby bolo ok...musime to spolocnymi silami nejako zdolat a rist do bytuzeneho konca 😉

dydynka
autor
16. nov 2009

ahojte baby,,,ja sa bojim vsetkeho,,ale dufam ze ked testy dopadnu ok tak to bude lahsie vsetko :D ako sa citite?

cigaretka5
16. nov 2009

ćaute kocky este to nema potvrdene od dokiny ale vo stvrtok a piatok som mala na teste //, brucho ma boli fakt iba obcas, prsia iba citim aj to si skor myslim ze to je iba moja haluz. Kocky kedy ste boli prvy krat u doktora ked ste mali //?

dydynka
autor
16. nov 2009

no cigaretka ja som bola po troch dnoch ako som to zistila,,ale nebolo tam este nic vidiet,,az tyzden po tom ked som tam bola,,,

jaruska8
16. nov 2009

Ahojte baby, ja som čítala na nete, že aj káva by sa mala vylúčiť, ale napr. kamarátke ju lekár dovolil. Ja kávu nepijem, tak mi ani nechýva. 😉

adena55
16. nov 2009

Ahojte tehulky, dnes som bola u gynekologa a potvrdil mi 6 tyzden tehotnosti, tak sa veeeelmi tesim...vravel, ze je vsetko v poriadku a objednal ma o 3 tyzdne...ale mi aj predpisal liek duphaston na podporu tehotnosti...nema niektora z vas skusenosti s tymto liekom...nechcela by som brat zbytocne lieky... 🙂

irsina83
16. nov 2009

adena55 ja beriem ten duphaston a ten ti ozaj neublizi, je to na udrzanie tehu, na zaciatku podporuje cinnost zlteho telieska ktore vyzivuje mimi a neskor podporuje prekrvenie a rast placenty, berie sa tak do 12tt. ja ho beriem 3x1. precitaj si navod a zistis ze je neskodny a len ti pomoze. 😉

jaruska ja som kavu prestala pit uplne

cigaretka este pockaj asi tyzden a testuj dalej nech je ciarocka pekne silna. mne meskala ms 11 dni ale ani vtedy nebolo nic vidiet a potom az o tyzden... 😉

mojalili
16. nov 2009

Adena55 - len pekne ber Duphaston, neuskodi, len pomoze... berie ho snad kazda nastavajuca maminka..

Dnes som bola prvykrat v praci po 3 tyzdnoch PN, mierna zataz na mna, hlavne psychicka...krik....a hlavne...musela som aj makat na telesnej,lebo vedenie este nic nevie a bolo na kontrole☹

Som dost unavena,tak si idem lahnut, som rada, ze som dnesok prezila...napor v praci...len som spozorovala vacsi vytok..a ine sfarbenie...snad je to ok, ked to nie je hnede, len take silno zlte...kto ma s takym niecim skusenosti? prosim... ☹

irsina83
16. nov 2009

mojalili davaj si pozor, to bolo znamenie ze sa nemas nadrapovat...ja viem dnes si sa tomu nemohla vyhnut ale davaj si pozor 😉

elenka.k
16. nov 2009

Ahojte! Mojalili ja mávam tiež takéto výtoky, aj keď som bola 1krát teh. som mávala, nie je to dobré ale ani najhoršie, nejaký ten slabší zápal. Tiež som pri prvom teh. brala duphaston na zosilnenie maternice.

elenka.k
16. nov 2009

ozaj a teraz mi ho doktor nepredpísal, že je všetko ok, tak som tomu rada, na krv mám ísť v piatok a na 1 poradňu - 25.11.

deniels
17. nov 2009

elenka.k tak som rada, ze v tom nie som sama v ten den D..aj ked stale sa to moze zmenit 🙂 Takze ma to vsetko este len caka? super 😀
Tak ci tak v prvom rade musim zmenit gynekologa, toho arogantneho uja mam uz plne zuby. Vcera som si bola kupit v lekarni babyplan, vraj je dobre uzivat tieto vitaminy a teh liek, ktory tu baby spominate mne lekar nepredpisal 😒

A vie mi niekto poradit ako je to so stravou? Teda zaujima ma hlavne maso, ktore ja uz nejem par rokov. Ryby mam rada, milujem ovocie, salaty, jogurty, kefiry, mlieka ale masoooo 😝 AK by som musela, tak este tu kuracinu by som nejako pocas toho tehotenstva zvladla.

A zaujima ma aj, kolko kg je idealne pribrat v 1. 2. a 3. trimestri? teda viem ze ideal je spolu 9-12kg...ja len, ako je spravne to rozlozit 😀

mojalili
17. nov 2009

Ahojte dievcata, strasne sa dnes cely den bojim. Dnes mi zacal vytok, taky bledo hnedy ci tmavo zlty...nic ma neboli, a len trocha...ale velmi sa bojimzajtra by som mala ist k lekarovi, ale neviem kedy, kedze musim za nim cestovat a zajtra maju prvacikovia imatrikulacie... JA sa zblaznim...a este k tomu mam uz tak 2 dni svrbenie tam dole...bojim sa velmi...bojim sa toho, ze som predtym tehotenstvo v 8.tt takto potratila..

tina78
17. nov 2009

Ahojte dievčatá, pridávam sa ku vám. Tiež som na začiatku tehu podľa menzesu 7-8.tt a podľa sona 6. tt. Ale mám veľký problém okrem tehotenstva mi dr. našiel aj 6 cm cystu na vaječníku, takže to ešte s bábom nemáme vyhraté. Včera som sa vrátila z nemocnice a teraz som riziková a musím sa šetriť a dúfať, že aspon do 14.-teho týždňa vydržíme a potom by som musela ísť na operáciu a vraj by mi tú cystu vybrali.

Mojalili, to čo popisuješ vyzerá na nejakú mykózu alebo zápal, kedže udávaš aj svrbenie a vtedy platí zásada, že prvé tri mesiace tehu sa nedávajú žiadne lieky, ani do pošvy, ale nejaký krém na to svrbenie, by ti dr. určite predpísal. 😉 Neboj sa, potom po prvom trimestri už dávajú aj lieky do pošvy a tie dobre zaberajú.

mojalili
17. nov 2009

Dufam, ze to tak TINA bude, ze to bude len nejaky zapal...skusim zajtra zavolat lekarovi a dohodnut sa s nim na vysetreni.. 😒

irsina83
17. nov 2009

mojalili ale lekarovi by si mala ist co najskor...nechcem strasit ale vsade varuju aj pred najmensimi priznakmi niecoho ineho ako je normal. tak sup sup nevahaj, kasli na prvacikov a sup k lekarovi. co je prvorade????

irsina83
17. nov 2009

tina drzim vam palce, bude to ok 😉 no ked si podla sona 6tt tak to znamena ze si mala posunutu ovu 😉 to som mala aj ja lebo podla poslednej ms mi to vychadzalo plus 2-3tt navyse 😉 normalka...esteze tie utz su take mudre a vedia urcit vek babatka 😀

drzte palce, zajtra idem na odbery.... 😖

pepppe
17. nov 2009

baby preco mi lekar bral aj stery,,,neviete&,ze vraj sa to robi,mate stym skusenosti?

dominikaa
17. nov 2009

ahojte babulky,tak by som sa chcela pridat k vam aj ja,podla poslednej MS by som mala byt v 6tt v piatok som bola u doktorky a ona mi povedala ze sa jej to zda malicke podla MS,videla len plodovy vacok srdiecko nevidela ☹ ale potom mi povedala ze som mohla otehotniet aj neskor a objednala ma o mesiac.Velmi sa bojim,nemate s tym niektora nahodou skusenosti,nech sa trosku ukludnim,neviem ako to mesiac vydrzim ☹