Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

monci78
27. nov 2009

milka ako vies ze si odomna o 5rokov starsia? alebo som to zle pochopila 😉 verte neverte mam dve deti, ale na tehotenstvo sa nepamätám. a hadam to ani nie je rovnake. som ako zaciatocnik 😀

milka2008
27. nov 2009

MONCI - prepac, som to nemyslela zle o.k.? 😉 som si myslela, ze cislo 78 vedla tvojho mena je rok narodenia, tak preto 😉
No a k tehu - tiez si prpadam ako zaciatocnik, aj u mna to bude dost velky vekovy rozdiel 😎 Hlavne, ze bude 😎

salonka
27. nov 2009

ja sa tiez pridavam do klubu a velmi sa tesim na maleho cloviecika 😅

monci78
27. nov 2009

milka ja sa nehnevam, ani ja som to nemyslela zle. 😉 a potom ma uz napadlo ze ta 78 asi. a fakt som 78. milka vies si predstavit, ze v lete uz budeme pisat o babatkach? no dufam teda ze sa tam dostaneme... 🙂

iwanna
27. nov 2009

ahojte baby, to vlhko v nohavickach mam aj ja. Stale sa letim na zachod presviedcat, ci to nahodou nie je krv.....

cigaretka5
27. nov 2009

ahojte dievcata tak dnes nam doki druhy krat potvrdila a blahozelala k tehu , boli sme u nej minuly tyzden ale bolo vidno iba plodovy vacok, tak nechcela blahozelat skor, dnes ale bolo vidiet pol centimetrovy zazrak tak nam blahozelala k 6 Ttyzdnu tehu
Chcela by som sa vas spytat ako to mate s jedlom, ja sa kvoli tomu malemu nutim jest lebo hlad je to polsedne co citim. Mate niekto podobne stavy?

tina78
27. nov 2009

Monci78, to mokro veľmi dobre poznám aj ja 😵 mala som to aj pri prvom a začína to aj teraz pri druhom....musíme to vydržať 🙂

tina78
27. nov 2009

cigaretka, tak blahoželám k drobčekovi! 🙂 Ja zažívam občas aj pocit hladu, ale zároveň sa mi dvíha žalúdok, takže bojujem s týmito dvoma pocitmi....Pri prvom tehu mi ale bývalo horšie a do 5. mesiaca na mne ani nebolo poznať, že som tehotná,kedže som trpela nevoľnosťami, tak som toľko nepriberala až ku koncu. No ale bolo to dobré, lebo už z pôrodnice som odchádzala so svojou pôvodnou hmotnosťou 😵

pastuska
28. nov 2009

cigaretka, pri prvom tehu som nebola vôbec hladná, jedna som nasilu..ani teraz necítim hlad, tak jej pravidelne, aby som vlastne niečo zjedla. Snažím sa zdravo, ale zasa to nepreháňam.

milka2008
28. nov 2009

ahoje,
monci78 - dakujem 🙂 a tiez verim, ze o necelych 8 mesiacov uz budeme drzat v naruci nase vonave babatka 🙂

cigaretka a ostatne - tiez sa musim nutit jest. Nebyva mi sice zle, ale vobec necitim hlad. Ale ten chrustik v brusku si urcite zoberie vsetko, co potrebuje 🙂 . V prvych dvoch tt som vsak rano musela vypit aspon pohar coly, aby som si "vyvetrala" zaludok 😀 mala som pocit, ze mi vobec netravi, teraz je to uz lepsie.

Pri prvom tehu mi vobec nebolo ani zle, ani zmenene chute, nic, tak snad to bude tak aj teraz 😉

Prajem vam vsetkym pekny vikend 😀

dydynka
autor
28. nov 2009

ahojte baby,,chcem sa vas opytat ze ci aj vas tak strasne bolia nohy alebo iba mna 😖 som stoho hotova bo je to dost velka bolest,,

cigaretka5
28. nov 2009

som si myslela ze to nie je normalne, tak som rada ze to mate rovnake , straaaaaaaaaaaaaaasne mi chyba pohyb po ktorom sa u mna vzdy dostavil hlad, a kedze som teraz bez pohybu som aj bez hladu. Inak kocky ako sa hybezte? ja som zvykla cvicit minimalne 3 krat do tzydna ze som zmykala tricko, teraz v prvom trimestri nechcem nic ale potom by som rada nieco poriesila . POradite?
dydynka inak nohy ma nebolia, keby mi doktorka neukazala fotku pol centimetroveho dorbca ani neviem ze som tehu dokonca aj spavat chodim po polnoci

tina78
28. nov 2009

Cigaretka, pokiaľ máš tehotenstvo bezproblémové a doktor ti vyslovene nezakáže pohyb a šport, tak môžeš v cvičení pokračovať, kedže si bola na to zvyknutá aj pred tehu, len samozrejme nič netreba preháňať, všetko s mierou, aby si si viac neuškodila. Ja som pri prvom bicyklovala cca do 6 mesiaca, potom mi už začalo prekážať bruško a aj som sa bála pádu a pod., ale turistiky som sa nevzdala, ešte v 7. mesiaci som bola v Roháčoch, síce som fučala ako slon, ale stálo to za to a aj pôrod bol super 🙂 Ale zato teraz pri druhom tehu som od začiatku riziková kvôli cyste na vaječníku, mám zakázané veľa vecí, dokonca aj sex 😵 takže nemám žiaden pohyb 😖

tina78
28. nov 2009

dydynka, no mňa nohy nebolia a ani pri prvom som nemala podobné ťažkosti a nemáš problémy s kŕčovými žilami? Skús sa na to spýtať na najbližšej poradni tvojho dr. 😉 Inak máme takmer rovnaký termín pôrodu!!! Tak si držme palce 🙂

dydynka
autor
28. nov 2009

tina no hej mame :D no neviem mam len 19 rokov tak neviem ci by som mala take problemy 😒

milka2008
28. nov 2009

dydy - mna tiez niekedy bolievaju nohy, som brala v lete nieco na zily, detralex, alebo ako sa to vola, ale krcove zily zatial nemam - skor mam tento problem zo sedaveho zamestnania. Ale ako ti radi tina78 - radsej to spomen lekarovi, on rozhodne, ako dalej 😉

cigaretka - pripajam sa k nazoru tiny78 - ak nemas iny problem, nie je dovod necvicit, samozrejme, prisposobit vsetko aktualnemu stavu. Pohyb skor prospeje. Ja som tiez cvicievala pre otehotnenim pri prvom tehu aj teraz, ale vzhladom na predchadzajuce prve rizikove tehotenstvo, som teraz opatrnejsia a prestala som cvicit, chodim iba na prechadzky.

mojalili
28. nov 2009

MIlka, myslim, ze prestat kvoli tehu s cvicenim nie je dobre, lekar mi vcera povedal TEHOTENSTVO NIE JE CHOROBA.-...tak sa tiez podla toho riadim. Dnes manzel umyl okna, ja som povesala zaclony, porobili sme spolu poriadok...🙂

duja
28. nov 2009

Mojalili tesim sa s tebou, ze ste uz domka z nemocnice a ze ste ty i babo v poriadku..

Mna caka v pondelok poobede navsteva u lekara, tak sa docela i bojim co mi povie :(.Ale verim, ze som v poriadku a budem sa konecne v lete tesit s malinkeho..
Prajem vam prijemny vecer baby

sysinka
29. nov 2009

Ahojte, pripajam sa k vam, v piatok som bola u lekarky a potvrdila mi 4tt plus 6, takze dnes zacinam 5 tt 🙂. Veeelmi sa tesim a zaroven dufam, ze bude vsetko OK...

elenka.k
29. nov 2009

Sysinka tak blahoželám! Hlavne dávaj na seba pozor!

duja
29. nov 2009

Sysinka vitaj a blahozelam 🙂

sysinka
29. nov 2009

dakujem kocky 🙂. hej davam si pozor, mam strach, aby sa nic zle nestalo. uz aby som bola po tretom mesiaci...

miroslava22
30. nov 2009

ahojte kocky, chcem vas poprosit o info, ako prebieha prve vysetrenie ked mam pozitivne tehu testy. Dakujem moc

dydynka
autor
30. nov 2009

ahojte baby,,tak ako sa mate?mne bolo dneska velmi zle ale uz je to lepsie,,tesim na stvrtok bo idem prvy krat na poradnu,,,a co vy?

mata299
30. nov 2009

ahojte aj ja aj ja sa chcem k vám pridať....ešte neviem, v ktorom som týždni, lekár mi povedal, že až budúci pondelok mám prísť na ultrazvuk a vraj by už malo byť niečo vidno..., ale je mi hrozne, vôbec neviem, či sa už môžem tešiť alebo nie a stále behám na wc a bolí ma v podbrušku, máte také skúsenosti aj vy?

mojalili
30. nov 2009

Ahojte kočky..
Dydynka - ja idem v stredu na kompletne sono vysetrenie, tesim sa, budu prve fotecky a aj video zaznam. A vo stvrtok na vsetky odbery krvi🙂 Uz to vyzera, ze budeme mat prvy trimester za sebou, tak som stastnaaa 😵

Matka, to je normalne, ze mas bolesti v podbrusku, natahuje sa ti maternica. Drzim palce na pondelkajsie sono 😉

nanula1108
30. nov 2009

ahojte, tehulky, tak aj ja sa pridavam.meskala mi mrcha,tak som si spravila test, a vyzera to tak ze sa nase prianie splnilo!!!!boli ma docela dost brusko ☹, vsetko mi ohromne smrdi, a samozrejme som slusne unavena, a to stale 😉

mata299
30. nov 2009

ahoj nanula1108- už si bola aj na gynde?inak aj mne strašne všetko smrdí...., blbo sa mi ide aj výťahom, keď ide niekto predo mnou a má nejaký parfém

nanula1108
30. nov 2009

nie, nebola som, si myslim, ze je este skoro,, a ani nic nebude vidiet 🙂 ,pockam tak tyzden-dva.mame 6,5r. dceru a pred nou sme o jedno prisli, tak som velmi zvedava, ako to bude vsetko teraz prebiehat, a ci aj vsetko dobre dopadne....,uz aby som mala aspon 12tt za sebou!!!! cuch je straaaasnyyyyyy!!

sysinka
30. nov 2009

ahoj miroslava22 ja som bola na prvom vysetreni v piatok a lekarka mi spravila vnutorny ultrazvuk, nasla bodecku, potvrdila tehu a to bolo vsetko 🙂. Buduci tyzden idem na vsetky mozne krvne testy, tak som zvedava, ze ci mi bude robit zase ultrazvuk...