Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

nat28
21. jan 2011

@gmartina tak to je sila ze ta vyhodili v tehotenstve. No pekne. A kde ty vlastne zijes? Kam ta odvialo z nasej slovace? 😀

nat28
21. jan 2011

@lucatko87 u mna mali v 5tt podozrenie na mimomaternicove, mala som vysoke hcg nad 1OOO a na sone mi nevideli ani len gestacny vacok a vidis, nakoniec bolo vsetko ok a pred 2 tyzdnami sme mali uz aj akciu srdciecka 😵 tiez som podla tabuliek bola mimo a uz ma strasili. Nie kazdy je tabulkovy ale ty sa nemas coho bat, ved v 3tt nemohli este nic vidiet ani keby mali supersono 😀

europa2
21. jan 2011

@damka moj priatel to chcel oznamit rodine az ked budem mat knizku,kedze sme robili test cez tyzden ,prisiel vikend a vykrical to do sveta,,,chapes a chlap 🙂

lucatko87
22. jan 2011

jej baby dakujem ste ma utesili v pondelok ideme tak snad uz neco uvdiime....ozvem sa

eminka2510
22. jan 2011

Dobre ranko ... mozem sa ku vam pridat ???

damka
22. jan 2011

@europa2 😀 😀 😀 hahaha, tak to som sa teda fakt prijemne pobavila 😀 zlaty!! ale chcel to udrzat v tajnosti, uz to ze chcel sa pocita 😅 aspon vidis ako dobre si si vybrala a ako velmi sa tesi 🙂

@lucatko87 daj potom vediet, budeme sa tesit 🙂

@eminka2510 jasneee 🙂 vitaj a podel sa so zazitkami, pocitmi, dojmami 🙂

eminka2510
22. jan 2011

@damka Dakujem ... No co povedat ... som velmi stastna a zaroven troska vyplasena lebo je to moje prve tehu 🙂 ale nesmierne sa tesim ... a dufam ze dopadne vsetko dobre 🙂)) Vo strvrtok ideme na druhe sono ... na tom prvom nebolo nic vidno este len taka mala gulicka a doktorka videla zlte teliesko... tak verim ze uz nieco uvidime a potvrdi nam na 100 % tehu

damka
22. jan 2011

@eminka2510 neboj, vsetko dobre dopadne. Aj ja som prvykrat tehotna a nemohla som tomu uverit, ked sa nam to konecne zadarilo. My sme skusali cca 8 mesiacov, ja viem, ze to neni nic extra, ale ked uz zatuzis po babu, tak si ako tank 😀 teda aspon ja som bola a kazdy neuspech ma velmi zranil... Pouzivala som taky paradny ovulacny test (persona - ten computerik mi posunula moja kolegynka, co uz otheotnela), ktory mi vzdy presne povedal, kedy mam ovu, ale napriek tomu to nevychadzalo... Az ked som si povedala, ze na to kaslem, aj na vsetky vitaminy, hned v ten mesiac sa nam zadarilo 🙂 Ohladom toho sona netreba mat strach, ako som tu uz pisala, nie kazde babo ide podla knizky a doktorka urcite vie co robi 😉

eminka2510
22. jan 2011

@damka Noo my sme sa snazili od juna a asi jedne co nam pomohlo je meranie bazelnej teploty a zlate babenky v temicke co mi radili .... a mozno aj mesacna pauza ked bol drahy na sluzobke 😀 ale teraz je to koncne tu a my tomu niekedy este stale nemozme uverit ... je to proste nadhera a tolke statie ... Gratulujem va m teda ... citala som ze ten prvy trimester je najhorsi tak ho musime rychlo prekonat a potom uz bude hadam lespie🙂

gmartina
22. jan 2011

@damka ja som v čechách, mala som hodne stresovú prácu, o miminko sme sa dlho snažili, tak som nakoniec podal výpoveď a našla som si novú prácu. A mohli ma vyhodiť, lebo som bola len v skúšobnej dobe a tam v ochrannej lehote nie si...čo už...hlavne nech je drobec v poriadku. Mňa by skôr zaujímalo ako na to prišli, lebo ja som to rozhodne nikomu nehovorila - bola som tam len dva mesiace....

gmartina
22. jan 2011

@nat28 ja žijem v Ostrave, takže len trochu za rohom 🙂 chodila som tu do školy a už som tu ostala, nejak ma vôbec neláka vrátiť sa na východ. Len mi sem tam chýba rodina, s manželovou si vobec nerozumiem, no ale čo už, treba priniesť nejaké obete 😀

damka
22. jan 2011

@gmartina jaj, tak, tak to ano ☹ to mas pravdu, v 3 mesacnej skusobnej je to inak ☹ to ma dost mrzi... v kazdom pripade kaslat na robotu, hlavne ze sa tebe a babatku dari!! ja viem, ze je to asi o drzku byt len doma, ale na druhej strane, aspon nie si vypisana ako som bola ja a nikam som nemohla chodit - mne veru tyzden marodovania stacil 😉 takto mozes aspon na prechadzky chodit a venovat sa rastucemu brusku a manzelovi, aby mal vzdy navarene 😉

@eminka2510 hej, ja tiez odratavam kazdy tyzden, nech su uz tie 3 mesiace za nami 😉 a tiez vam blahozelam! Pekne sa setri 🙂

gmartina
22. jan 2011

@damka to máš teda pravdu 😀 v živote som nevarila tak, ako teraz ...normálne sa stáva zo mňa žena v domácnosti, až neviem, či sa mám z toho tešiť alebo plakať 🙂 ja som bola vždy hodne aktívna, takže teraz sa doma nudím, na prechádzky ani veľmi nechodím, máme tu už týždeň riadne hnusné počasie..no proste už nech je jar a nech je teplo...bruško mi už síce rastie, ale skor preto, že zrazu sa málo hýbem a sedím doma a to ma celkom desí 🙂 ale ako vždy hovorím, to je jedno, hlavne nech je malé v poriadku

damka
22. jan 2011

@gmartina tak bude z teba profikuchtik 😀 hihi. neboj, pride jar a hned bude vsetko nakolo veselsie. ja som tu v nemecku tiez dost zlenivela, ani nie ze by som chcela, ale nemecka byrokracia to proste zariadila tak, ze robim iba polcas, takze tiez sedim pol dna doma... ale ako pises, aj ja varim a muz je inak rad, ze robim len polcas, lebo ze vzdy ked pride domov, tak si nemusi varit sam 😉 tak pekne oddychujme, ako mi povedala kamaratka, co uz ma 2 deti: uzivaj si, ze nic nerobis, ono sa to zmeni a potom sa ten kolobeh uz nezastavi 😀

gmartina
22. jan 2011

@damka no isto máš pravdu, len ja si ťažko zvykám, že nič nerobím. Ale je pravda, že manžel je veľmi spokojný, v živote som nevarila polievku aj druhé jedlo 🙂 no a čo ty? ako sa cítiš? ako prežívaš prvé týždne? ja už idem budúci týžden do poradne, ak bude všetko v poriadku, tak som úspešne ukončila to najťažšie obdobie, tak to už budem len rásť a rásť a zväčšovať sa 🙂

damka
22. jan 2011

@gmartina mne je velmi dobre, ja stale tomu nemozem uverit, ale citlive prsia a nafuknutejsie brusko ma stale presviedcaju o tom, ze je vsetko presne tak ako ma byt. zle mi vobec nebyva (tuk-tuk), akurat, ze mi obcas bije velmi rychlo a nahlas srdce a niekedy mam problemy zaspat vecer ☹ takze ja vobec nie som typicky priklad tehotnej zeny 😀 no a zacinam byt strasne hladna, niekdy mam pocit, ze by som aj kona zjedla 😀 inak sa velmi tesime, lebo babo je vytuzene a odratavam dni, kedy prejdem do dalsieho tyzdna a tym padom uzavriem prvy trimester. tiez mam obavy, aby bolo vsetko OK, ale tak je to asi u kazdej z nas. drzim ti palce buduci tyzden, verim, ze budes mas ukazkove vysledky!! potom sa nezabudni podelit 😉 ps: co dnes varis? 😀

eminka2510
22. jan 2011

@damka Presne tie iste pocity mam aj ja citlive a zvacsujuce sa prsia a nafuknute brusko ... a to srdce tiez... obcas zacne tak busit a rychlo sa zadycham potom .... zle mi zatial tak nebyva teda niekedy mi pride tazko ... ale ale fuuurt som hladna 😀 ale vracat som nevracala ... Moja svagrinka je v 12 tta ta nemohla nic jest az doteraz ... stale vracala aj vodu ... normalne sa bali ci bude mat babatko dost vyzivy ale sastastie je vsetko OK ( tuk tuk ) takze je to u kazdej inak ... 🙂 A my dnes mame vyprazany syr :-P mnaaam

vikina28
22. jan 2011

Ahojte 🙂) aj ja som na začiatku tehotenstva a mám veľký strach :( strašne ma bolieva v podbrušku a ešte k tomu priberám jak nič keby som sa aspoň prejedela :(

europa2
22. jan 2011

@damka to veru,teraz sa podrz ked to hovoril jeho rodicom vysla aj slzicka 🙂 ,,,moc ho lubkam

nechsazadari
22. jan 2011

Ahojte kočky, odkedy som tu nebola sa tu toľko popísalo....Aj som chcela reagovať, ale to by nasledujúca strana bola moja 😀 😀 😀 Vidím, že máme tehule veľa spoločného. Hlavne tie naše obavy, ale verím, že bude všetko o.k. So mnou sa dnes hormóny zahrávajú - tvrdia mi, že vyzerám hrozne, prašiny 😠 😉 Tiež mám podozrenie, že som odspodu trošku nachladnutá, či čo a neviem, či mám začať plašiť a skúsiť sa objednať k Dr. o týždeň skôr, alebo počkať, ako sa to vyvinie. Ešte, že je víkend a mám trochu času na rozmyslenie. Mali ste teraz niekedy problémy s mykózami, alebo takým niečím?
@vikina28 - veď sa skús ukázať u lekára, aby si bola pokojná.

gmartina
22. jan 2011

@damka joooj žiadne tuk tuk, ako to začalo, tak to bude aj pokračovať 🙂 ja som tiež nemala žiadne nevoľnosti ani nič, vlastne ani neviem, že som tehotná, takže neboj, všetko bude ako má byť...Dokonca som prekvapená, že ani nejem viac ako predtým, proste stále rovnako 🙂 Inak som dnes urobila bohaté raňajky a šli sme na nákup s tým, že nebudeme variť a dáme si niečo v reštike..lenže sme nakúpili tak rýchlo, že nikto hlad ešte nemal. Manžel šiel k svokre (super, že nie ona k nám 😀 ) a ja si niečo uvarím sama, ešte neviem čo, lebo zatiaľ hlad nemám...
@nechsazadari také podozrenie mám už dva týždne, že som nachladnutá odspodu, ale zistila som, že je to divny pocit, ked málo pijem. Keď celý deň poriadne pijem, tak je všetko ok...zvláštne 🙂 takže zatiaľ to neriešim a poctivo dodržiavam pitný režim

vikina28
22. jan 2011

Dr.mi povedal ,že to je len a len dobre , že priberám a bolesti v podbrušku riešime tebletkami proti krčom .. Kolko sa má tak priemerne pribrať ? :/

nechsazadari
22. jan 2011

@vikina28 - v mojej múdrej knižke sa píše, že behom prvého trimestra sa priberá plus mínus 2- 3 kilá- podľa postavy mamičky pred otehotnením. Veď oni nás hádam v ordinácii usmernia, či sa držíme správne 😉
@gmartina - super zistenie, je fakt, že to asi trošičku flákam. Len sa obávam, že sa na wc asi presťahujem, ak budem piť viac. 😝 Nevadíí, nevadííí...Bola by som rada, ak by to zabralo. Som v podstate o.k., ale keď sme mali dnes s mm náznaky nejakého intímna (sexík máme od dr. zatrhnutý...), tak som sa tam potom cítila divne. Asi sa vymením 😀
Idem sa preobliecť za človeka, chystáme sa niekam na "kávičku". 😎

balazica26
22. jan 2011

Ahojte tehuľky v skorom štádiu 🙂.Rada by som sa pridala k tejto téme.
Nám s manželom prvý pokus v septembri 2010 nevyšiel, bábo nerástlo. V januári sme mali začať skúšať znova, ale bola som netrpezlivá a v decembri hneď ako odišla "červená armáda" sme začali snažilkovať. No... sviatky boli ako sa patrí...zákusky, veľa jedla, nejaký alkohol, aj keď na Silvestra sa podarilo prehnať to trocha viac...do toho som ešte aj ochorela a 7.januára som nasadila trojdňové antibiotiká... no a 11.1. som čakala mrchu a mrcha nikde... týždeň a nič... a už som to predvčerom nevydržala (objavilo sa mi aj také čudné hnedkavé špinenie...tak som sa zľakla čo sa deje)...spravila som si rovno dva testy a oba mi potvrdili to očakávané, čo mi síce už dlhšiu dobu potvrdzovala občas silnejšia, občas slabšia bolesť v podbrušku a na vaječníkoch... a takisto na dotyk veľmi citlivé prsia a bradavky. V utorok sa chystám navštíviť môjho gynekológa a dúfam, že mi povie len pozitívne správy a že moja bujará oslava nového roka nebude mať nejaké následky... po akej dobe tehotenstva ste zistili, že ste tehotné...? myslíte, že by tá bujarosť a následná choroba liečená antibiotikami mohla mať negatívny vplyv na vývin a rast plodu? niečo som čítala, že prvý mesiac je plod živený z nejakého žltého telieska a nieje spojený s krvným obehom matky. viete o tom niečo?

gmartina
22. jan 2011

@nechsazadari no mne nevadí, že chodím často 😀 ale teraz fakt pijem tak 2-3 litre denne, nikdy som toľko nepila ...a vysádzam hodinu dve pred spaním, nech ma to zbytočne nebudí 😀 no čo takisto môžem robiť, hovorím si, že bude horšie, tak si aspoň zvyknem 😀

gmartina
22. jan 2011

@balazica26 ahoj, no je pravda, že prvý mesiac - dva je plod živený zo žltého telieska, takže bujaré oslavy by na ňho nemali mať taký vplyv...tiež som to zisťovala, lebo som mala niekoľko bujarých osláv. Doktor mi povedal, že ak by to plod nezvládol, tak sa spontánne potratí, takže by mal byť v poriadku. Či je to tak aj s antibiotikami neviem, ale myslím, že hej...takže hlavu hore, ver, že všetko bude v poriadku 🙂

wewerka000
24. jan 2011

baby prosim mam 2ciarky,idem ku gynke mozem byt tak v 2tyzdny,ake vysetrenia mi bude robit???hm prosimm

nechsazadari
24. jan 2011

@wewerka000 - takto skoro ti asi urobí len krvný testík. Na sone by ešte nebolo nič vidno. Blahoželám k 2 čiarkám! 🙂
@gmartina - tak mi včera ručička na váhe poskočila tak, kam ešte nemala. Asi to nehýbanie sa má svoje "kúzlo" 😖 Skúsim, či žehlenie niečo odčiní 😝 🙂

gmartina
24. jan 2011

@nechsazadari no, akože ja sa pre istotu nevážim 🙂 takže vôbec neviem ako na tom som..teda tuším, ale na váhu sa nepostavím ani za nič...až vo štvrtok ma donútia 😀 tiež sa chystám žehliť, mám už peknú kopku nachystanú, tak dufam, že aspoň niečo "spálim"....inak cvičíš alebo niečo? ja som strašne lenivá, dokopem sa sem tam k cvičeniu na lopte, ale booože ako sa mi nechce

dai
24. jan 2011

ahojte,
ja len par mojich skusenosti:
- babatko obycajne je vidno v gestacnom vacku az po 6-tom tyzdni, akcia srdiecka okolo 7-meho, 8-meho tyzdna... takze tie co ste skor nic nevideli, tak sa zbytocne nestresujte - ja som na 1-vom utz bola v 4-tom tyzdni a moj gynekolog si zo mna robil srandu, ze sme vcera zarobili a dnes uz chcem babo vidiet... ze to tak rychlo neide 🙂
- podla mojho gynekologa by sa prve 3 mesiace vzhladom na velkost babatka ako aj maternice priberat vlastne nemalo kedze babatko nedosiahne ani hmotnost 60g ( maternica sa zvacsi asi na velkost grepu ale tiez nie je moc tazka... teda ak som si to spravne zapamatala 🙂 ) mne osobne sa pri prvom tehotenstve podarilo schudnut 10 kg, teraz 2kg v prvom trimestri - dufam ze vzhladom nato ze uz zacinam 4-ty mesiac nevolnosti zacnu pomaly odznievat a aj chudnutie uz koncit bude 😔
- co sa tyka oznamovania - no, obe tehotnosti som oznamila az po 3-tom mesiaci v praci. .. prislo mi to riskantne oznamovat to skor, hlavne pri tych nevolnostiach a pod. ...moj muz to v oboch pripadoch chcel dat starym rodicom ako darcek pod stromcek - no, tentokrat sa celkom dalo, kedze som bola este len na zaciatku 3-tieho mesiaca ... pri malej to ale bolo srandovne, kedze tam uz som bola v 5-tom mesiaci, fajne nevolnosti a pod. ... moja mama nato samozrejme prisla sama... mami to nejak asi vycitia, svokrovci to ale dostali ako darcek ( tehotenstvo bolo vdaka tomu chudnutiu na mne vidiet az v nejakom 7-mom mesiaci...). Inak, mama nato prisla aj tentokrat pred vianocami🙂

wewerka000, ak si na sk tak ta pravdepodobne len prezrie a vysetri zvnutra - mala by citit ze sa tam nieco deje 🙂 a asi ta objedna na utz v nejakom 6-tom tyzdni plus mne brali aj krv na milion veci ( ako aj potvrdenie tehotenstva...)

a na zaver, vsetkym novym maminkam gratulujem a prajem bezproblemove tehotenstvo 😉