Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

bajka1
9. jún 2011

@kristinka86 Noooo tak to mas super 😀...Chute nemam ani ja specialne, len ked mi ide tazko, tak musim nieco zjest, inak by mi bolo fakt nedobre... Ja sa citim stale hladna a tazko mi je....Nechcem sa vidiet za par mesiacov, kolko kilov navyse budem mat ☹. Hruuuza tie hormony 🙂.
Vecicky uz by som aj ja pomaly kupovala, keby som bola par mesiacov pred porodom. Ja by som aj teraz, ale este vydrzim do konca prveho trimestra 🙂. No hovori sa, ze sa nema chystat, ale ked prides z porodnice, co budes bez veci? 😀
Diky za podporu, dufam, ze to skoro prejde. Snad mi za dva tyzdne na poradni povie v ktorom tyzdni som 🙂. Podla kalkulacky na webe som 6 tt + 4 🙂...
Este chodievas do prace? Ja tu sedim a modlim sa, aby mi bolo dobre 🙂...Kedy mas termin?

kristinka86
9. jún 2011

@bajka1 No vidis! Ja sa aj v tom lisim.. 😀 Ja sa do jedla casto musim premahat - nemam nejaku potrebu jest, len si poviem, ze malicke by uz isto nieco papalo a ked je hladne, tak sa mi vidi, ze aj viac kope.. 😀 Zatial mam takych 5kg naviac - na 6. mesiac hadam akurat.. :D Mne to nejak tak po kilecku slo kazdy mesiac (okrem prveho)..
A to ze priberies je OK - ved potom babo tuky vytaha, ani sa nenazdas.. 😀
Zakladnu vybavicku mam kupenu, no isto nie vsetko. Musim si este pockat na tu druhu kamaratku, co mi ona donesie a podla toho budem vediet, co este chyba.. 🙂 Ved ja chcem mat tiez uz vsetko pripravene na prichod drobca z porodnice - a v 9.mesiaci isto nebudem behat po nakupoch.. 😀
Tak ja som podla poslednej M vedela v ktorom tyzdni cca som a vysetrenie to len potvrdilo..Prva kontrola a uz bilo srdiecko - to bol teda pocit.. 😅
Do prace nechodim.. Chodila som len do 4. mesiaca - na absol. prax. Ta mi skoncila a manzel uz nechcel, aby som hladala novu pracu (aj mne sa to zdalo dost zbytocne). Termin mam na konci septembra..Takze cele leto s obrovskym bruskom.. 😀

bajka1
9. jún 2011

@kristinka86 no ako ti je dobre, tak sa uz len valas doma 😀...Ja planujem robit tak do oktobra, novembra, ked sa to bude dat vybavit, pretoze sa este pred prichodom nasho mimca planujeme stahovat ☹...Tak aby sme to vsetko postihali zariadit, aspon zakladne veci.
Je zbytocne hladat novu pracu, ked uz si bola v 4. mesiaci a neviem ani, ci by ti ju niekto ponukol ☹.
Nooo, som pocula, ze s velkym bruskom je to narocne v lete 😀.
Ja este neviem kedy to oznamim zamestnavatelovi 🙂...A ja som videla na prvej kontrole bit srdiecko 😉.

kristinka86
9. jún 2011

@bajka1 Kiezby som sa valala a plnymi duskami si vychutnavala tehulkovanie.. 😀
Pred mesiacom som sa vydala, teraz sa manzel dostahuva ku mne do domu, musime tu vsetko prerabat, kupovat a stavat nabytok, vsade mam ako na stavenisku a este k tomu si dorabam inziniersku pedagogiku, takze sa ucim na utorok (skuska).. Po nej sa uz hadam budem viac venovat odpocinku! 🙂 Vidim, ze aj Vas cakaju stahovacky.. Ja tu sotva prechadzam miestami v dome - skatule plne veci a nemas to kde dat.. :D
No ved to, ze ja som po skonceni VS mala problem najst pracu a to som nebola ani tehu..Takze silne pochybujem, ze by ma niekto zamestnal na par mesiacov s bruskom.. 😢
Nooo..Leto bude teda pestreeee..Ale v dome mam chladno dost, takze v najhorsom pripade odtial nebudem vychadzat a hotovo.. 😀 😀 😀
Ja som to srdiecko necakala.A lekarka hned - jeeeeej, uz aj srdiecko mu bijeeee.. Krasny pocit.. 😵

bajka1
9. jún 2011

@kristinka86 Tak teda dobre sa ubytujte a pekne tehulkovanie 😉...A samozrejme, nech uz mas po skuskach 😉....

kristinka86
9. jún 2011

@bajka1 Dakujem pekne a Tebe prajem, aby si to v praci zvladala a aby si mala fakt tehu bez problemov plne radosti a pokoja! 😉

bajka1
9. jún 2011

@kristinka86 Diky 😉...

oleila
9. jún 2011

ahojte kocky, tiez som cca v 4-5 tyzdni od ovulacie, mne sa stale toci hlava, a mam krce v bruchu, citala som ze to je ok, ze to moze byt zvacsovanim a zmenami v maternici...zle mi vobec este nebolo, mam menej chut na sladke, bolia ma prsia, byvam casto dost nafuknuta...☹ videla som uz aj na ultrazvuku moje malicke, ale zatial to bola len taka cierna skvrnka...ale mam prvu fotku uz zalozenu v albumceku 🙂

rainbow0508
9. jún 2011

@bajka1 ja som na zaciatku 11 tyzdna...este chvilu pockam a chcem si kupit ten gender test...vraj je na 90% spolahlivy. Pri prvom sa nam stalo, ze nam doktor (mimochodom nam tvrdili, ze on sa nemoze pomylit) povedal, ze dievcatko a na porodnej sale manzel neveril vlastnym ociam, ked mu povedali, ze chlapcek...rodila som sekciou, takze pre mna to bol sok, ked som rano na mobile nasla smsky, ze gratulujeme k Jurkovi...som si myslela, ze si vsetci robia srandu...a doma pol skrine na ruzovo, lebo pribuzni a znami to povazovali za hotovu vec, tak nam nosili dievcenske veci...tak uvidime

bajka1
10. jún 2011

@oleila No ja som mavala tiez krce na vecer a nebyvalo mi zle, to mas este mozno skoro 😀, alebo ti nebude vobec nic a budes patrit medzi tie stastnejsie 😀. Az minuly piatok mi zacalo byt tazko a prsia stale bolia...
Ty uz mas fotesku? To ti zaavidim 😀!

@rainbow0508 Fuuu, to vazne sa stalo doktorovi? A to je ako mozne???Musela byt sranda 😀. Ten porod sekciou, to je akoze cisarsky? Este o tom vela neviem 😀...

rainbow0508
10. jún 2011

Tak sranda ako sranda...ale maly musel chvilu nosit aj babske, kym sme pomenili to ruzove za ine.
Hej, sekcia je cisarsky....musela som nakoniec rodit tak, lebo som sa neotvarala poriadne a bolesti som mala uz po 15 sekundach...ale nechali ma trapit sa od 7.30 do vecera do 18.05 ...co uz. Snad to druhe uz bude jednoduchsie.

kristinka86
10. jún 2011

@bajka1 Mna prsia boleli ani nie mesiac..Potom by to malo prejst..A druhe zvacsovanie by malo prist tak v 6. mesiaci..Este to vsak nepocitujem.. 😅 Na fotecke tak skoro mozes vidiet zatial len nieco podobne fliaciku - ale s mamickovskou predstavivostou tam uvidis babo.. 🙂

@rainbow0508 Pre novorodeniatko mam vacsinou neutralne farby - biele a zlte.. 🙂 Ale tak uz sa sustredujeme na modreeee, kedze to ma byt chlapcek. Ultrazvuku mojej lekarky by som neverila - tie su veeeelmi slabe. Ale ked chodime na integrovane testy, tam maju taky ultazvuk, co aj mocovy mechurik zameria. A ked nam teda ukazala mini pipicek, tak verim, ze to bude chlapcek.. 😀 Na ten test som nepocula velmi dobre hodnotenia, ale ked vravis, ze 90%, tak drzim palce! 😉 Nechcela by som zazit take prekvapenie ako Ty, ze cakas dievcatko cely cas a pride chlapcek.. 😀 Ja viem, ze zaklad je, aby bolo zdrave, ale predsa noooooo.. 😅

rainbow0508
10. jún 2011

@kristinka86 V pohode...chceme ist aj na 3D ultrazvuk, tak ak sa nepodari tam vidiet, co to je, tak mozno poriesime test...uvidime...
ja som si tiez vecicky chystala v neutralnej, ale znami a priatelia nam darovali nejake dalsie a to bolo vsetko vacsinou ruzove...bola to sranda...tak uvidime

kristinka86
11. jún 2011

@rainbow0508 My uz mame 2 integrovane testy za sebou.Pri prvom este nebolo vidiet, co to je.Pri druhom uz ano. 🙂 Len musi byt dobre natocene. Nas Drobec vacsinou pri 3D spinka - aj fotku mame taku (s pastickami na ockach).. 2.7. pojdem na komercne video, tak dufam, ze budu aj fotky nejake pekne. Naposledy bol pripuceny na brusku, takze mi foto ani nedali.. ☹ Teraz by ich malo byt viac + to video, len je podmienka, aby nespinkal..
Ved aj ja mam jednu velku tasku ruzovych veciciek.. 😀 Svokra taaaak velmi chcela dievca, az kupovala vacsinou satocky.. A tak uz mame do zasoby, az raz pride aj dievcatko.. 😉

lilien6
11. jún 2011

ahojky babenky popise so mnou nejaka babulka ktorej tiez dlhsie trvalo kym otehotnela??

rainbow0508
11. jún 2011

@kristinka86 To je mile...aj u nas to tak bolo, ze starki (nasi rodicia) kupovali ruzove...uvidime, co bude teraz...ale cakam, ze chlapec. Nejak to "citim v kostiach".
Co je to to integrovane video? To som este nepocula.

rainbow0508
11. jún 2011

@lilien6 Preco chces pokecat prave s takou zienkou? 😉

bajka1
13. jún 2011

@kristinka86 Ahoj, ja som uz videla maly fliacik a srdiecko 🙂...ale fotku mi nedali...snad buduci tyzden na poradni dostanem 😀!

gloria9
14. jún 2011

ahojte babenky juuj ja som tiez tu chodila ze total na začiatku ako sa citite ?nebojte nevolnosti prestanu je to krasny pocit ked malicke rastie a vy to mozte vydiet..

kristinka86
16. jún 2011

@rainbow0508 Moja mamina zas na take nie je.Ona je schopna dat skor peniazky, ako kupovat veci.Ze nech si my kupime, co potrebujeme..Ja som nemala vobec ziadne pocity, co to bude..A bolo nam to s manzelom fakt srdecne jedno.. 😀 Integrovane su testy - to asi vies co je.A video je komercne (asi si zle precitala). To je polhodinovy zaznam malickeho v brusku, ktory Ti daju na CDcku a este k tomu nejakych 20 fotiek. 😉

@bajka1 Nooooo..Na klasickej poradni Ti na vyziadanie daju fotku aj kazdy mesiac (niekde za poplatok, inde zadarmo). Ale tie ich ultrazvuky nestoja za vela. Ja som mala fotku maleho z 12. tyzdna z tych specialnych testov ovela krajsiu, ako z 18.tyzdna od mojej lekarky. Pri beznych kontrolach daju len taku rozmazanu fotku, kde je vidiet fliacik, ktory je z vacsej gulky (tela) a mensej (hlavy). Nieco ako kuzelka a to je celeeeee.. 😀 Pri integrovanych testoch je fotka taka, ze uz vidiet aj rucky, nozky, pupocnu snuru, proste vsetko.. 😀

rainbow0508
16. jún 2011

@kristinka86 a tie integrovane testy, to sa kedy robi. Ja si teda nepamatam, ze by mi to pri prvom robili.

simi251
16. jún 2011

@kristinka86
@rainbow0508 Tym ,,integrovanym videom,, asi myslis 4D. Jasne ze v 3D alebo 4D mas fotku ovela krajsiu, ked je to ina technologia. Ale tie testy v 12 tt sa daju pokojne urobit aj v 2D, ale musi byt na to skoleny lekar. Ono je to fakt len komercna zalezitost. ebo ak som ta dobre pochopila tymi integrovanymi testami asi nazyvas testy medzi 11 a 14 tt na meranie NT a ine vrodene vady plus odber krvi, ze? Ci zle som pochopila?

kristinka86
17. jún 2011

@rainbow0508
@simi251
Mna na tie testy poslala moja lekarka. Na prvych som bola v 12.tyzdni. Tam zistovali Downov syndrom, rastepy, atd. Jednak cez 3D a tiez z krvi. Druhe testy som mala okolo 20teho tyzdna - tam zistovali, ci vsetky organy funguju ako maju (dala odposluch pravej i lavej komory srdiecka, skontrolovala stav zaludku a mocoveho mechurika, atd.) a ci sa spravne vyvijaju. Tiez nam povedali pohlavie a skontrolovala koncatiny. V 32. tyzdni sa ma ist este na prietoky - to by mali byt posledne integrovane testy. Komerne je len video, na ktore idem. Ostatne mi dava lekarka odporucanie a vsetko to priklada do tehoten. preukazu. Fakt neviem, ci v 12.tyzdni sa to da robit v 2D, ale ak sa nemylim, tak tieto testy, o ktorych ja pisem, sa robia len v KE a v BA - len tam maju zahranicne licencie na to a technologie. Ziadna zena nie je povinna to absolvovat - kludne to moze odmietnut. Ale ja som rada, ak viem vsetko o vyvoji maleho..

simi251
17. jún 2011

@kristinka86 Mozno hovorime kazda o niecom inom ale taketo 3 sona ktore ty opisujes sa robia predsa kazdej tehulke. A vyraz ,,integrovane,, pocujem prvy krat. Mozno su tie tvoje sono vysetrenia niecim odlisne ale ja som stale nepostrehla ze cim. Kazdopadne asi sa takto cez net nedohodneme 😀 😀 😀

kristinka86
18. jún 2011

@simi251 Jaaaaaaj..Tak ja tiez neviem, ci vravime o tom isto, alebo o niecom celkom inom. Mal by sa zapojit niekto dalsi do diskusie.. 😅 😀
3D robia kazdej tehulke, ale tieto su asi v niecom ine. Ked som zistovala, ako je to cenovo kde, tak presne tieto "integrovane testy", ktore Ti nic nevravia, sa vraj robia s touto technologiou na Slovensku len v BA a v KE.. Cakam babo prvykrat a nemam moznost to porovnavat, takze fakt neviem, v com to je ine..
Tie klasicke 3D dokazu skontrolovat tiez kazdu kosticku, kazdy organ aj vo vnutri tela a jeho funkcnost?Ak ano, tak fakt neviem.. 😅

tanikaheja
20. jún 2011

Ahojte babenky,citam pozeram a zistujem,ze mame rovnake
príznaky.Aj ja chodim cikat ako blazniva celu nic,aj ma napinalo,ale zvrcala som len trikrat a fuj bolo ho hrozne. Uz je mi lepsie,dnes mi vystavili MK sme v 12tt,tak verim,ze vydrzime az do konca. Je to moje druhe babenko to prve ma uz 13rokov takze zacinam od zaciatku,vsetko je uplne inak ako pri prvom dietati.Sranda je to,ze sa nam narodi zrejme v ten isty den ako prve dieta.Tak sa drzte babulky.

diano
22. jún 2011

ahojte. ma tu uz niekdo prvu fotku babetka? ja uz mam a trasne sa s nej tesim 😀 .

gloria9
22. jún 2011

@lilien6 ja patrím medzi tie, ktorá dlho čakala na bábo pýtaj sa čo len chces.

bajka1
22. jún 2011

Ahojte babenky, tak som dnes bola prvy krat na poradni 🙂. Vypytala som si aj fotku a dostala som tehotensku knizku. Za fotku som platila 50 Kc 🙂. Da sa prvy krat na potesenie....Vsetko zatial oki. klop,klop,klop...

@simi251 Ahojky, to co si pisala o tych testoch NT, tak to mi doktorka odporucila....Bola si na tom? Myslis, ze sa to oplati? Kolko to zvykne stat?

@kristinka86 ty chodis aj na ine testy, ktore ti odporuci doktorka? A kolko stoja? To 3D, ci 4D?
Diky

kristinka86
22. jún 2011

@bajka1 Zatial mam absolvovane prve 2 testy (vyssie je popisane na co su zamerane). Este nas 1 caka. Aj ceny som uz niekde spominala, ale kludne este raz: prve testy 19 EUR (v cene je foto) a druhe testy 29 EUR bez foto (foto + 10 EUR). Ale je to fakt zazitok ako Ti tam krasne vsetko ukazu, opisu a hlavne, ze vidis baaaabo.. 😵