Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dindulka
4. jún 2010

elko 😉 ďakujem, pekne ležkám a dáma pozor na fazuľku, držím palčeky, aby išli u vás všetko ako má 😵

ivuskaa55
4. jún 2010

@elko69 tak to sem rada ze vse v poradku dopadlo jen at je vse ok pekne 🙂 🙂

ivuskaa55
4. jún 2010

ahojky 🙂 🙂

elko69
4. jún 2010

@pepppe no tak to bolo mozno aj ono...

elko69
4. jún 2010

@dindulka dakujem 🙂 a aj ja ti drzim palceky...

pepppe
4. jún 2010

@elko69 nooo hadam to bolo,,ked ja som niekedy totalne hlucha 😀

kiwi82
4. jún 2010

Caute baby, tak uz aj ja odo dnes zacinam matersku 😉

malemimi
4. jún 2010

elko69 no presne presne haha aj to nie moc ale aj to ....musím si zaklopať strije zatiaľ nemáma krémujem si bruško každy deň 2krát ráno a večer (teda pomáha mi môj nastávajuci 😉 ) tak sa im dúfam vyhnem , sestra tiež nema žiadnu striu... 🙂
a inak čakáme dievčatko včera sme boli na UZV a váži cca 326g
neviete čo čo presne znamená? Skôr tie BPD a takneviem co je ☹
BPD: 45,9
HC: 164..................to je tusim priemer hlavicky
AC: 150
FL. 31,7
polohoa: mobilna
placenta: vzadu
PV
dostat.množstvo
AS:+
pohyby : +
odhad.hmotnosť: 326g

avila
4. jún 2010

Ahojky, baby pozeram spravy, to je desne...

@kiwi82 ta poslat 8 tyzdnov dopredu? Ja mam pocit, ze nic nestiham, A tie tyzdne tak strasne rychlo letia... Idem varit, bo muzicek pride hladny a uz aj mne skvrka 😉

kiwi82
4. jún 2010

@avila ahoj ano tym, ze som na rizikovom tak 8 tyzdnov pred. Mne sa tie tyzdne zasa vlecu. ale to asi tym, ze som furt doma.

avila
5. jún 2010

Dobre rano babulky, krasny dnik pred nami 😉 Ako stvoreny na prechadzky. @kiwi82 pri malych nam to bude uteeekat, ajajaj 🙂

Prave mi pisala kamoska z Juhoafr. republiky, ze pojde sekciou, bo mala je prilis velka, ma cez 3 kilo 😀 No neviem, ake sa tam rodia deti, vsak u nas 3500 norma. No...

pepppe
5. jún 2010

@avila a co kamoska ma skorsi termin ako ty???no u nas ako psies je to norma,,, 🙂 jajha konecne pekne pocasie,,,ja cakam,pride ma kuk mamina,pojdeme pozriet do obchodu a potom pojdem kuk ja ju 😀 muzik pride az vecer,zaraba pekne aj zajtra bude 😠 noo a ja sa budem sama zajtra nudit,ale ja si nieco najdem,,,a xco inak nove??? 😎

elko69
5. jún 2010

@pepppe a nekazal ti prist pre nejake vysledky co si musis zalozit aj do knizky kvoli porodu???
@malemimi jeeeeeeeeee jaky maly rarasek to este je a gartulujem k dievcatku,ten nas valibuk bol velky od zaciatku v 22 tt mal 480 g ale on je vacsi az o 3 tyzdne takze ta vasa ma ideal vahu asi zatial 🙂 neviem presne ani ja co tie hodnoty znamenaju,ja som bola vzdy spokojna ked mi dr povedal ze je uplne vsetko ok a nic ine ma nezaujimalo...

pepppe
5. jún 2010

@elko69 nie nic mi nepovedal,dokonca ani ze mi tam nieco do tej knizky pise,ja som si to vsimla az v cakarni,tak som sestricke zaklopala a tam mi povedala,kde mam ist a ze su to bezne vysetrenia u tehuliek,,,predporodne vysetrenia,,,ale ked ma kukal tak vracel ze je vsetko ako ma byt,este sa neotvaram,cize drobcek sa von este nechysta,,,,

pepppe
5. jún 2010

@elko69 napisal tam nieco taketo,,prosim o CTG,,,,neviem ci to Gtam ma byt,bo to neviem precitat,dalej,ze plus predporodny ski...neviem co dalej a uz len RT....vsetko ,napsial to medzi kontroly a poznamky

elko69
5. jún 2010

@pepppe ani mne to nezapisovali do tehu knizky len som si to zalozila pre dr do nemocnice...ja jako tiez nerozumiem tym ich skratkam co tam vypisuju 🙂

elko69
5. jún 2010

to by ti asi skor dugyna vedela povedat ako ja..

pepppe
5. jún 2010

@elko69 ale vsak uvidime 🙂 potom poviem,pojdem tam v stredu.... aco hodlas dneska porabat,ked je tak pekne????ja pojdem kuk domov nasich

elko69
5. jún 2010

@pepppe ja uz perem druhu pracku takze tak pracovne ale chcem ist kuk kamosku poobede tak uvidim ako s ami podari...

kiwi82
5. jún 2010

ahojte baby, chcem sa spytat, ci ste uz pocitili, ze vase babetko ma stikutku. moja myslim, ze mala vcera a aj teraz ma. trvalo to asi desat minut a boli to take ako keby jemnulinke kopanceky, chvenie, kazdu sekudu. zazili ste to?

elko69
5. jún 2010

@kiwi82 hej ja ju mavam teraz dost pravidelne teda maly ju mava a ja to pocitujem teda 🙂

dydynka
autor
5. jún 2010

@kiwi82 moja mala mava stikutku niekedy aj dva krat za den,,je to take pravidelne akoby kopanie,,,take bum,bum bum a stale tak nejak,,,,

kiwi82
5. jún 2010

@elko69 a @dydynka dakujem za odpoved 😉 aj mi malej bolo luto, ze takto sa jej stikutka ale snad to pre tie babatka nie je az take neprijemne ako ked mame my stikutku.

vi3ka
5. jún 2010

ahojte ženičky. ja som sa dnes rozšupla 🙂 vyupratovala som celý bytík, poprala veci, no a teraz sa nevládzem hybať. tak ma bolia kríže 😒 jajajaj a vonku je tak horúco, že konec. nehorázna zmena počasia. ešte včera nás chcela voda zaliať a dnes... 😎 musíme si domov kúpiť ventilátor, lebo ked bude také horúce leto, tak ja s tým bruchom asi zahyniem. byt máme celodenne na slnečnej strane. tak pekný deň kočky 😎

elko69
5. jún 2010

@kiwi82 a to ti bude este len luto ked bude na svete a dostane stikutku lebo jej nemudes moct moc zo zaciatku pomoct...

dydynka
autor
5. jún 2010

baby aj vam tvrdne teraz uz castejsie brusko?bo mne dost casto tvrdne a neviem ci je to teraz normalne alebo nie,, 😕

malemimi
6. jún 2010

@elko69 haha veď aj ja som rada že je všetko OK len ja som moc zvedavá 😀 😀 no malinká je škoda že neviem aj to koľko meria 🙂
a inak som sa ho zabudla opýtať jednu vec tak sa pýtam vás, či neviete koľko miminko spinká za celý deň, a koľko je hore 🙂
no aj dosť sa nám mení dám sem teraz foto čo nám spravil pán doktor... priateľ povedal, že vyzerá ako negrik 😀 a ja že mi pripomína jej hlavička, psíka 😀

malemimi
6. jún 2010

@dydynka to sú tí poslíčkovia ...to je to že sa ti pripravuje maternica na pôrod 🙂 len ti neviem poradiť , len viem že som to našla na nete raz a ak to nájdem aj teraz tak ti to sem napíšem 🙂

malemimi
6. jún 2010

@dydynka poslickovia sú vlastne nepravidelne kontrakcie, a kontrakcie sú vlastne ako tvrdnutie bruška.
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/jsou-posli... 🙂
nenašla som ten článok zatiaľ

kiwi82
6. jún 2010

ahojte tehule, ako sa mate? pekne je vonku, ze? boli sme sa s mm trochu prejst ale zacali ma boliet krize pri chodzi. doteraz som to nemala az dnes mi to zacalo. myslite, ze je to ok?