Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

elko69
28. apr 2010

avila no ani ja veru sa neviem dockat vikendku,este dva dni musime vydrzat a potom este tyzden a uz mam MD....

dydynka
autor
28. apr 2010

peppe viem ze nejaky papier ti bude davat aj doktor,,,

pepppe
28. apr 2010

to som zvedava kedy mi ho da ten moj,,,lebo zabuda hadam na vsetko,,, 🙂 tak musim sa ho teraz v piatok spytat ked tam pojdem,ze co a a ko,ja mam sice matersku az 28maja,ale nic sanestane ked sa spytam aj skor,co a ako a neviete este ako to je stou zvysenou materskou?kolko musim mat odrobene?

zabkaevka
28. apr 2010

ahoojte kočky.
peppe: je nejaká zvýšená materská?? hmm ani neviem. Len to že je to 60% platu,ale že zvýšená, hmm ☹ neviem o nej
vi3ka: ach áno, teším sa aj ja na ozajstné pohyby a kopance od mimi 🙂
Neviem sa dočkaj budúcej poradne, budúci piatok, a opýtam si aj papier na ten morfologický 3D, a pôjdem hneď na ďalší týždeň, jeej už sa veeeľmi teším, a zoberiem aj mangelíka, aby videl 🙂

pepppe
28. apr 2010

nooo zabkaevka,,,nieco je ze ze na musi odrobit tusim za dva roky 270dni a ze potom nieje materska ta mala ale tusim kolo 250eur,alebo tak nejak,,,,ani ja sa vtomto nevyznam ,ale viem ze take nieco je,,,lebo aj tu na konikovy v teme paragrafi,tam to je vsetko

zabkaevka
28. apr 2010

to asi rodičovský príspevok myslíš, niee?? čo je po tom pol roku materskej
Pretože pol roka je tých 60% ale asi aj tam platí že je treba mať odrobených neviem koľko za predchádzajúce dva roky. Ale počíta sa to teda a toho priemru platu. A to, aspoň u mňa, vychádza na viac ako 250€. No potom po pol roku to už bude oveľa menej, ten rodičovský príspevok do 3 rokov, ani neviem koľko, hmm musím sa tiež zorientovať.

vi3ka
28. apr 2010

peppe: tu ide o to, že tých 270 dní musíš byť zdravotne poistená (zamestnávateľ platí odvody) a tak ako hovoríš 200 niečo eur je materská. i tak lepšie ako 150 či koľko je tá znížená.

a moje mimčo sa už prebralo po včerajšku 🙂 som rada. ja idem na utz o necelé 2 týždne a beriem aj manžela, aby sa potešil.

dneska sa mi tak nič nechce. som si dnes pospala trošku dlhšie ako zvyčajne. hrozná nuda len tak sedieť doma. 😖 pôjdem sa do mesta prejsť-hľadám pohodlné topánočky, no zatiaľ nikde nič schopné pre nás tehuľky.

avila
28. apr 2010

Baby, prvých 28 týždňov vám platí zamestnávateľ a to je tých 60 % z platu. Potrebujete papier od dokyho, ze Vám začína MD, ten zanesiete zamestnávatelovi a ten to uz posle na socialku ale ak si platite II. dochodkovy pilier, tak je potrebne tam zajst tusim ososbne, aby sa tam odvadzalo aj pocas MD. No a po tych 28.t.t. uz je rodicovsky prispevok od statu a to je ten 256 (ak ste robili za posledne dva roky 270 dni, teda za vas niekto odvadzal poistne) alebo 164,22 ak nie.

lutsine
28. apr 2010

Avila, a kedze zamestnavam samu seba vo vlastnej sro. tak sa mi vobec oplati ist na matersku dovolenku? Aj tak som panom svojho casu a mozem mat volno kedy chcem...pracovat budem musiet tak ci tak.... 🙂

avila
28. apr 2010

Ty si platis dobrovolne nemocenske pripoistenie, ze? No, aby si dostala rodicovsky prispevok po tych 28.t.t., tak musis prerusit zivnost, to vies, vsak? A nemat ziadny prijem. Podla terajsich platnych nadhernych zakonov 😠 😠 😠 . A teda treba zvazit, co sa Ti oplati, sama vies. A pokukaj na fore najdes urcite maminky, ktore maju ten isty problem a viem, ze zostavaju pracovat.

avila
28. apr 2010

Este som zabudla, tych prvych 28.t.t. ti Lutsine budu chodit peniazky zo socialky, ale to vies, vsak?

elko69
28. apr 2010

baby 60% z hrubeho platu ale,nie???no mne da papiere zevraj teraz 10.5. a toi 13.5. uz nastupujem na MD...takze si dal nacas 🙂

zabkaevka
28. apr 2010

jeeej avila, pekne si nám to tu vysvetlila, Ďakujeme, už som v obraze
🙂

avila
28. apr 2010

Za malo, zase taka erudovana 😀 v tom nie som. Ano z hrubeho platu sa to pocita. Baby ja strasne dufam, ze sa tie podmienky rodicovskeho prispevku zmenia. Aspon nex mozme pracovat na dohodu. Vsak to je strasne...

elko69
28. apr 2010

no a to sa rata za posledny pol rok z vyplat alebo ako tych 60%??

lulu4
28. apr 2010

avila: tak u mna je to jedno, lebo ja by som aj tak nemala kedy pracovat na dohodu, kedze sa budem musiet o nase mimco starat ja a drahy bude na nas zarabat.... jeden robit musi a neviem si predstavit kedy by som popri dietati a domacnosti isla do tych troch rokov do prace...

lulu4
28. apr 2010

no pre mlade rodiny nie su teda na Slovensku moc dobre podmienky, asi ako kazdy sa budeme musiet trosku uskromnit, ved aj tak kazdy dopraje najma dietatu ako sebe...
Inak viete co baby, obavam sa aj toho ze akurat v juni ked pride nova vlada, ze nejaky mudrlant zrusi aj ten prispevok od statu co bolo tych cca 25000 sk, neviem kolko je to teraz, lebo nam sa ma narodit drobec az koncom augusta tak si myslim, ze ja to uz vobec ani nedostanem, co je aspon aka taka pomoc...

xpetka1x
28. apr 2010

lulu tak prave preto by sme mali volit tych co su tam aby nam to niaky Dyurinda a spol nezrusil bo ozaj ta vybava pre dieta teraz neni bohvie ako lacna

pepppe
28. apr 2010

avila dakujem 😉 konecne som uz aj ja v obraze,,,,cize prvy pol roka dostanem 60percent zo mzdy..hm hm hm mohlo by byt aj viac teda,ale aspon nieco,no nie??noo tak potoom by som mala mat aj ja po tom pol roku narok na tu zvysenu matersku,musim si pobehat po uradoch a popytat sa na to 😉

lulu4
28. apr 2010

xpetkax: tak veru tak, ale sama neviem koho ist volit, kto je mensie zlo ako sa povie, urcite aj s mm pojdeme....

peppe: nemusis chodit po uradoch, na MD ti da papier gynekolog a ten odovzdas zamestnavatelovi.... ak si pred MD robila 270 dni a odvadzalo sa za teba zdravotne a nemocenske tak nemas problem aby si dostala 6 mesiacov matersku a to 60 % z platu, potom az do dvoch rokov dietata budes dostavat ten zvyseny rodicovsky prispevok vo vyske 256 Eur a od dvoch rokov dietata do jeho tretieho roku zivota je to ta nizsia suma rodicovskeho prispevku a to je 150 Eur... ale dobre je to na stranke www.tehotenstvo-academy.sk tam je to dobre vysvetlene v sekcii paragrafy myslim aj ake papiere treba kam zaniest po narodeni dietata a na co vsetko mame narok...

pepppe
28. apr 2010

lulu a ten rodicovsky prispevok si musim az po tych 6mesiacoch vybavovat??? noo tak to aby som cakala na papier od dr,,,,, 🙂

pepppe
28. apr 2010

a este som sa chcela spytat,ze ja som zamestnana v tejto robote od oktobra neni to presne tych 270dni,ale predtym som robila inde,,,to nemusi byt tych 27édni odrobenych v jeden j robote,ze??? proste staci aby som za dva roky tolk odni odpracovala,no nie? a odvadzal za mna nemocenske a zdravotne,,vsak to hadam odvadza kazdy zamestnavatel,teda dufam......

avila
28. apr 2010

Tych 60% by sa mal vypocitavat za posledny rok, ale v tomto som si nie ista, Ty vlastne Peppe papiere z porodnice odnesies na socialku, takze tam to uz budu mat aj to od kedy si nastupila na MD, lebo aj to im donesies. Ale urcite budes musiet cosi vypisat, aby si uviedla, kam Ti maju peniaze chodit, ci na ucet, ci sekom... Toto by som si este overila, vygoogli, alebo v ramci prechadzky chod na socku 😉

Ja mam taku robotku Lulu, ze mozem aj v domu robit a von by som bola minimalne. A to by mi straaasne vyhovovalo. Tak ci onak, 3 roky u nas nehrozia.

simonka28
28. apr 2010

ahojte maminy.dlho som tu nebola bo sme lezkali v nemocke..(nase male sa akosi pytalo na svet,tak sme pekne infuzky brali a lezali v posteli.mate aj vy take velke brucho?mne tak za posledne dva tyzdne narastlo,ze sa ma pytaju ci uz idem rodit...

elko69
28. apr 2010

simi a je to dobre uz???

simonka28
28. apr 2010

hej prestalo to ale musim sa setrit aspon do 36tt vydrzat a potom pojdeme lezkat na planovany cisarsky.

elko69
28. apr 2010

aha tak potom sup do pstielky nohy vylozit a odpocivaj... 😉

dydynka
autor
28. apr 2010

kukuk babulky,,,ja sa tak tesim nazajtra,,uvidim našu babulku,,musim si uz konecne vypitat nejaku peknu foto,,,a dneska mi susedka poslala dalsiu krabicu veciciek tak budem mat do porodu co prat a zehlit,,,, 😀 😀 😀

elko69
28. apr 2010

baby dnes o 14 hod sa narodilo moje krsniatko Terezka, ma 4000 g a 53 cm a tu je v plnej krase 🙂 musim sa pochvalit aj tu..hihi

avila
28. apr 2010

Jeeej, Elko, nadherna je. A to je kde v takej krasnej miestnosti?

Simonka, fu... hlavne ze je to teraz OK, len sa setri a nerob absolutne nic, teda takmer 😉