Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lulu4
24. máj 2010

pepppe: tak to je super, ze si zdedila nejake vecicky pre maleho Alexika... to sa vzdy zide, vytried co budete nosit a co je nepouzitelne a bude.. a hlavne to nemas na teraz ale kedze je to po 2 rocnom dietati vyuzijete neskor.... mne napr. nema kto co podarovat lebo nemame v rodine ziadne male deti akurat tak mamina sesterka ma male dievcatko a povedala ze ma nejake svetriky ci kabatiky ze co su take neutralne ze by mohli byt aj pre chlapca tak ked tam v juni pojdeme lebo to je mimo BA tak kuknem a uvidim ci sa zidu 🙂

romini
24. máj 2010

Dobre ranecko babule, jak som doma uz tak vydrzim spat aj do desiatej.... 🙂 ja idem dnes posledny krat k mojej dr. na poradnu pak uz len k porodnikovi mojmu.

Dydy aj ja mavam krce je to hrozne ani nohu si nemozem chytit skrz brusko. Je to neznesitelna bolest.
Baby co chodite s bruskami este do prace, držte sa, nezavidim vam, a bude teplejsie a teplejsie.

lulu4
24. máj 2010

romini: tak si uzi poslednu poradnu u svojej Dr. v nemocnici to uz bude veselsie, tam sa clovek uz aj viac nacaka, aspon co viem z pocutia lebo mna to este len caka 😝 inak nezavidim ani ja tehulkam pracujucim a takto v teple uz... kde sa chystas rodit a zazmluvnovala si si porodnika a nad epiduralkou premyslas ci ani nie?

pepppe
24. máj 2010

lulu uz mam potriedene,,,56 a 62 som si nechala tu a tie vacsie vecicky som zaniesla k mamine,postupne sa to bude prat a nosit,,,,tieto najmenisie som uz aj pozehlila,,,fuuu teplo mi je od tej zehlicky,pekne som to naskladala so skrine,ale trebalo by este jednu komodu,nemam to uz kde davat a to tu mam este zavinovacku a taku deku na hranie,,a uz sa to nikde nezmesti,,,

dydynka
autor
24. máj 2010

ahojte kocky,,,dneska som bola na krvy skrz tie leukocity,,,volala som uz zase na tie kramare aby som objednala,,,tam mi ta teta povedala ze musim ist este na jednu poradnu k mojmu dokimu,,,tak som volala mojmu dokimu a idem tam v stredu,,no a na kramare idem 3 jula,,,tak som zvedava co ma caka 😅 dneska som videla ze svieti slnko tak som dala prat bodicka a hned pracka plna,,,a to su len bodinka 😀 😀 no ale uz je zamracene a ma vraj prsat tak to vyvesam asi vnutri,,,

lulu4
24. máj 2010

pepppe: tak to si pekne vystrojena pre maleho uz, no o tom prani a zehleni tychto detskych veciciek mi nieco hovor, to aj mna caka, a najmenej sa tesim na to zehlenie v teple este pri horcuej zehlicke 😢 ale stale si hovorim, ze ja mam este cas... ved aj do tych zdravotnickych potrieb chcem ist az niekedy v juli kupovat, tie poporodne nohavicky, podlozky pod pacienta, porodnicke vlozky, tampony do podprsenky a kozmetiku a plienky pre maleho... aj na to je este cas...
veru keby tych skrin bolo viacej niekedy aj ja hovorim, esteze mame jednu velikansku vstavanu v spalni do tej sa ozaj vela zmesti, ved tam mame vsetko oblecenie aj dokumenty tam skladujeme na navyssich policiach, a teraz aj maleho veci tam pribudli 🙂

lulu4
24. máj 2010

dydy ahoj a to preco ti povedali, ze mas mat este jednu poradnu u tvojho doktora ked on ti uz dal cislo na Kramare? a preco ti brali krv na tie leukocyty, mala si nejake zle hodnoty alebo to sa robit standartne? a to ti bral este tvoj doki ci na tych Kramaroch? no tak to si este pockas do 3.juna ale ten cas rychlo bezi aj tak...potom ti napisem ako to tam prebiehalo som zvedava...ja idem v piatok na poradnu po 5 tyzdnoch konecne uvidim drobca a na glukozove testy este stale som nebola 😢

avila
24. máj 2010

Ahojky babule,

to teplo ni je najhorsie, vsak take horucavy este nie su. Skor to sedenie za PC, maly uz kope o 106, nepaci sa mu to. Dydy, aj Ti nieco davaju na znizenie tych leukocytov, ci len pozoruju?

dydynka
autor
24. máj 2010

no lebo na kramare sa chodi posledny mesiac,,a na leukocyty to mi brali uz treti krat bo to mam stale zvysene ☹ ☹ a to mi brali u mojho dokiho,,,no ved tretieho na buduci tyzden takze to je ok,,no a teraz by mi mal vlastne aj moj doki robit asi ultrazvuk bo sak sa ma robit v 36 tt a to budem vo stvrtok a ked tam idem v stredu to asi vadit nebude,,

dydynka
autor
24. máj 2010

avila no nedavaju mi nic,,,zatial len pozoruju ci mi to klesne alebo ne,,,

lulu4
24. máj 2010

dydy: tak to ti urcite spravi ultrazvuk tvoj doki teda... ale aj v nemocke ti budu robit uz to ctg, to su tie pasy kde zistuju kontrakcie ci mas, a aj to vyzivovanie malickej ti budu pozerat, ci ti ju placenta dobre vyzivuje, to sa vlastne zistuje v nemocke na poradni... uz len na dobreho doktora natrafit..
inak tie leukocyty to je divne ked ti uz 3x brali krv a len sleduju, asi to nie je take vazne lebo inak by ti asi nasadili nejaku liecbu...

elko69
24. máj 2010

@30lenka vydrz to tych par tyzdnov, ja som sa tiez tak tesila strasne na MD a teraz niekedy neviem ani co mam robit doma a coraz viac si uvedomujem blyziaci sa porod...

simonka28
24. máj 2010

ahojte kocky 😉 no my sa testujeme,uvidime kolko este pobudneme v brusku 😒 vonku je tak kraaaaaaaaaaaaaaasne no byt v tejto skaredej nemocnicnej izbe nic moc ☹

elko69
24. máj 2010

@simonka28 hm veru nic moc,to nezavidim..ale neboj coskoro budes so svojim drobcekom behat s kocikom po vonku..mame skoro rovnaky termin..o 3 dni rozdiel iba

simonka28
24. máj 2010

no to hej,ved mi ide brucha vyskocit,som zvedava kedy sa rozhodne,ze ide von...

lulu4
24. máj 2010

simonka: aj som si myslela, ze si ta nechali u v tom Martine ako si pisala.. ale tak takto si aspon pod dohladom, byt v nemocke je hrozne, to si nikto nezela ale ber to ozaj pozitivne, ze uz o par tyzdnov a nie je ich vela budes mat drobca pri sebe...pozri vonku je pekne tak by som isla von ale este cely tyzden budem trcat doma lebo ma cakaju v skole dve tazke skusky tak sa len ucim, ucim a obcas konikujem takze ani ja nejdem von

pepppe
24. máj 2010

jajha simonka to nezavidim ani ja,ale tak ked ta to chyti,aspon nebudes musiet utekat do nemocky 😀 heh noo lulu tak aj nam by sa taka stavana skrina zisla,to mate supe,ze tam date vsetko este aj maleho vecicky,,no parada,,ja uz mam do porodky skoro vsetko uz len vlozky hygienicke mi chybaju 😒 nejako ich vzdy zabudam kupit,lebo sa mi uz ani do mesta nechce chodit,,,heh taka som leniva,,,ja dufam,ze ked budem rodit budu aspon tie 3dni skarede,,,,nech mi to nepride luto a nech nerodim pri 40stupnoch,,fu lebo neviem neviem

30lenka
24. máj 2010

elko69: ja som len poslednu dobu strasne unavena nemala som dlhooooooo dovolenku asi 3 roky zacinam mat toho plne zuby. Este aj zamestnavatel sa zacal tak spravat ze je to na nevydrzanie kazdemu dava pocitovat ze sme( len) zamestnanci 😢 no ani nemam chut sem chodit. elko69-drzim ti palceky uz budem mat radosti vela juj krasne miminko 😉

elko69
24. máj 2010

@simonka28 no to poznam posledne dni mame aj my take divoke... 🙂

@30lenka tak zober nejaku dovolenku ked si si este nic necerpala.postupne si rob volno alebo si ju chces nechat pred normalnou MD zeby si nastupila skor ci ako?ja som to mala chvalabohu dost dobre v praci co sa tykalo navstev u lekara a aj s dovolenkou,celu som si ju vycerpala ked som sla k dokymu tak mi moja sefka uznala cely den,ze som sa ani nemusela vracat spat do prace a pekne sa somnou rozlucila aj s odmenou pre babo 🙂 tak budem drzat palceky nech ti to teda rychlo utecie...a hlavne nech mas bezproblemove tehulkovanie,veru to moje uz bude koncit za chvilu..

zabkaevka
24. máj 2010

ahoooojte kočky. Fíííha nebola som tu dosť dlllho.
Toľko sa toho udialo, že nestíham. V piatok som bola na morfologickom ultrazvuku, všetko v poriadku s mimi 🙂 a dokina vravela že vraj dievčatko to bude. Nebolo to síce so 100% istotou 🙂 tak ešte uvidíme 🙂 Vravela že placenta je pekne vysoko, plodovej vody je dosť, mimi má všetko čo má mať 🙂 tak som happy.
Medzitým som tu mala sestru z Prahy (bola so mnou na ultrazvuku, stála ako prikovaná s otvorenými ústami 🙂 ), mamke povedali že ju treba operovať na odštiepnutý stavec, takže preto nestíhačky sem kuk.
Tento piatok mám poradňu, tak sa tešíííííííím 🙂 A spýtam sa dokiho či teda mám ísť ešte na 3D ultrazvuk, keďže teraz morfologický bol obyčajný. Cez kolegyňu som objavili ešte jedno súkromné centrum, kde robia 3D/4D v KE, tak tam by ma mali vziať 🙂 ale to asi bude stačiť tak opäť o nejaký mesiac, však sa spýtam gynekológa, čo on na to.

pepppe
24. máj 2010

zabkaevka,gratulujem k dievcatku,aj ked to nieje este na sto percent 😉 jujha take spravicky ma kazdy rad,ked jej povedia,ze je vsetko ok,,,, a ze malinke sa ma super v brusku 😉

zabkaevka
24. máj 2010

peppe : ďakujem. Áno presne som happy že máme všetko v poriadku. Aké zodosťučinenie po dlhojm čakaní na mimi. A verím, dúfam, že aj naďalej a aj po pôrode bude všetko OK 🙂 V piatok idem na poradňu, budú mi brať krv, tak som zvedavá aké budú výsledky. Minule som mala super, tak snáď aj teraz budú. Budem volať sestričku či nááhodou nemám piť aj tú glukózovú vodu na cukor, keďže som v 23t., a nabudúce keď tam pôjdem budem 26t.

pepppe
24. máj 2010

nooo urcite budu dobre vysledky,,no to sa jej spytaj,,ale pdola mna ti to povie sama,ze kedy pojdes na glukozu,,,,,,,no ale tak to uz zvladnete,,,najhorsie bolo len to dvojhodinove sedenie a my sme sa nesmeli ani len postavit,,,len nutne pripady ako bolo wc 😀 ja idem teraz 4.6.bude mi brat nejake vzorky doktor,,aj povedal co,ale som zabudla 😀

lulu4
24. máj 2010

zabkaevka: aj ja sa pripajam ku gratulacii, je to skvely pocit, ked vies, ze je vsetko oki, len tak dalej... s tou glukozovou vodou si nerob starosti to si ta oni objednaju, da sa to do 28 tt robit, ja idem na to az tento piatok a budem mat zaroven aj poradnu...

vi3ka
24. máj 2010

@zabkaevka jééééj, teším sa s tebou 🙂 gratulujem k malej kočke. máme to my dve podobné s tým nejasným pohlavím bábätiek, ale hlavné je, že sú v poriadku. no nie? a čo sa týka tých glukózových testov, tak mne doki na minulej poradni povedal, že nabudúce pôjdem na interné aj na glukózu, a to budem v 25-26. tt., tak som zvedavá, ako to bude vyzerať 😉 dávaj pozor na bábätko a drž sa

simonka28
24. máj 2010

ajojte 🙂 no pred chvilockou som dosla zo zaznamu a bol dobry tak som rada 🙂 pomaly sa chystam hajt bo dnes bol narocny den 😒

elko69
24. máj 2010

zabkaevka gratulujeeeeeeeeeeeeeem k dievcatku 😉

elko69
24. máj 2010

simonka tak to je super ak to dobre dopadlo vsetko zatial...dobru nocku a odpocivaj..

30lenka
25. máj 2010

@elko69 keby mi tak chceli dat nemal by potom kto pracovat 😒

30lenka
25. máj 2010

Dobre ranečko bambuľky ako sa mame 😀