Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dydynka
autor
3. júl 2010

no tak ja som mala od nejakej dvanasetej vnoci kontrakcie, ale zacala som ich od tretej rana pocitat ci su pravidelne,,,a boli kazdych 10 min tak som budila draheho,,,plodovku mi prepichli ale nic som necitila bo som mala v sebe uz epiduralku,,no mlieka mam az velmi ,,tak si ho odsavam,,no budem ju krmit tak ze si odsajem a dam jej s flasky lebo s prsa sa mi zda ze sa nenapapa dobre,,,tak to budem robit tak,,,,a dakujem za gratulacie

lutsine
3. júl 2010

dydy k akej bolesti by sa dali prirovnat tie kontrakcie,to boli cele brucho?

susika
3. júl 2010

@lutsine-ja ked som rodila, tak mna bolelo zospodu, ako ked máš menzes, ale tak silnejšie.to ešte ked bolit aké, že akždých 10-15 minut, ked boli častejšie, tak boli aj silnešie..anštastie u mna to netrvalo dlho, ale vtedy som to cítila, ako keby mi trhali vnutornosti z vnutra, ale to bolo už vtedy, ked sestrička volala dokiho, že pan doktor rodíme.... 😀 zašívanie som ani necítila, ale ked ma doki čistil po porode, to ako keby mi tam vopchal dnu celú ruku, také tlaky...

@dydynka -ako dlho si mala tie najsilnejšie bolesti?ja som amlú odrodila rýchlo, lebo bola prcek, asi rpeto, neviem, ale vytlačila som ju asi na tretíkrta, takže to rychlo povolilo. tie "slabšie" bolesti som ala asi tak od polnoci do doby, kedy začali riadne kontrakcie, čo boloa si tak niečo po pol jedenástej v noci dalšieho dna, vtedy mi odtiekla plodová voda a hned sa rodilo....mne sa zdá, že som jednu porodnú dobu preskočila....ked sú po odtoku polodovej vody ešte tie časté, len parminutové kontrakcie....sestrička v nemocke nás ešte pred porodom ukludnovala, že tie riadne silné a časté trvajú už len kratko a babo sa narodí.... 😀

avila
3. júl 2010

@lutsine ide na teba nieco?

My sme boli s muzickom na brutal dlhej prechadzke... Posledny km bol kriticky, krize a nohy...au... Uz zabudam, ake to bolo, ked som tehu nebola 😉

pepppe
3. júl 2010

dydy uz to mas za sebou,jupiiii 😉 ozaj babulky co myslite ze by uz aj romini mala po tom???dnes tu nebola 😉

elko69
3. júl 2010

@lindus1 lebo som si ho radsej zamkla kvoli uchylakom,aj baby to tu tak maju,len este musim prist na to ako ti poslet odkaz do IP nan a potom to pojde...

elko69
3. júl 2010

@pepppe hehe ja som tieto metody ani nestihl a tak som chcela 🙂

elko69
3. júl 2010

@dydynka blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaam krasna je princezna a mala aj krasne miery veru,tak akurat...ako sa citis ako mamina uz?malinka spinka pekne a kojis asi ze?

elko69
3. júl 2010

@dydynka co sa ti nechce mala prisat???skusala si aj tie klobuciky na kojenie?zevraj sa na ne lepsie prisaje dieta a setri bradavky...

lindus1
3. júl 2010

@elko69 aha, tak to som nevedela... ale dobre vediet... potom daj teda vediet, ked na to prides 🙂

lindus1
3. júl 2010

@elko69 jeeeej parada funguje, maly je zlatunky 🙂

elko69
3. júl 2010

@lindus1 no uz som prisla...

romini
4. júl 2010

@dydynka jeeeeej ahojcek gratulujem draha mala je velmi peknucka. mna to caka uz kazdym dnom zajtra mam termin tak uvidim ci aj ja nebudem prenasat. moj muz sa uz boji mat sex aj ked by mi to asi pomohlo aby som isla skôr rodit.

pepppe
4. júl 2010

@romini ja ze si nam uz v nemocnici 😉 my sme si dali dnes rano ten sexik ale citim sa super,,heh ziadne naznaky,,,, 😉 uz neviem ako mu mam teda dohovrit,ani ten tonic nepomohol,,,,no co uz pockame kym si on povie,ze chce ist von,ale dufam ze to bude tento tyzden,ja nechcem prenasat

lutsine
4. júl 2010

pekny dnik vam prajem. Chystate sa dnes niekam? My budeme len doma a poobede ideme k znamym na navstevu.

romini
4. júl 2010

@pepppe hehe fakt a nic???? ziadna kontrakcia? sak ty mas ale este cas mas termin az 9. 7. tusim nie?
ja mam uz zajtra.

elko69
4. júl 2010

@pepppe
@romini baby nezavidim Vam porod aj ked to je nejaky zazitok na cely zivot ale kazda z nas si to musi prezit zase aj...ale baby zavidim Vam ten prvy pohlad na vasich drobcekov, a ked ich prvy krat budete drzat v naruci,je to taky zvlastny pocit,ale krasny..juj nech uz ich mate pri sebe aj vy a uzivate si rodicovske radosti

avila
4. júl 2010

Ja som dnes nejaka podrazdena asi malo cukru som mala 😉

romini
4. júl 2010

@elko69 bola by som rada keby som uz zajtra porodila.... 🙂 uz ma to hrozne tlaci a brusko mam uz na zemi skoro krize ma bolia a nohy mam zas opuchnute uz chcem byt taka ako preddtym.... 😎

romini
4. júl 2010

baby idete niektora rodit bez epiduralky???

lutsine
4. júl 2010

ja budem bez epiduralky,beriem so sebou manzela on bude moj epidural

romini
4. júl 2010

@lutsine aj ja idem bez epiduralu len s manzelom tak dufam ze to nebude tak boliet.

dydynka
autor
4. júl 2010

@elko69 tak mala zatial spi celkom fajn,,no ked nezaspi hned po napapani tak trva kym zaspi,,,skusala som aj klobuciky no je to tak prenu tahzie a rychlo tak zaspi a malo sa napapa a potom je tak casto hore,,tak si odsavam a davam jej to s flasky cez den,,no v noci ju normalne kojim,,

@lutsine tak hej kontrakcie boli take ze ta to boli ako pri kramoch ale ta bolest ti vraza az do celeho brucha a hlavne do krizov,,,

baby ja by som bez epiduralky nesla,,mala som tam aj kamosku ale ta mohla byt somnou az od vtedy ako mi pichnu prvu epiduralku,,,a to bolo o pol desiatej,,takze od piatej rana do pol desiatej som bola sama,,a to som isla skoro plakat od bolesti,,bo epiduralku pichnu az ked ste na nejake 3-4 cm otvorene,,,

elko69
4. júl 2010

@romini hehe no len ci budes taka ako predtym 😀 😀 😀 😀 ale nie,mozes byt este chudsia,lebo kojenim sa zevraj este aj chudne 🙂 no ja osm sla o 2 kg zatial dole oproti svojej vahe pred otehotnenim ale teda mam pocit ze brucho mi ostalo nejake este...ja viem v tomto teple to asi nieje bohvieco s tym bruskom,ja som tiez nevladala a to som bola v 38 tt ked som porodila...

elko69
4. júl 2010

@dydynka a kolko ti vydrzi hajat?

romini
4. júl 2010

@elko69 ja viem ze to chvilu potrva kym sa dostanem tam kde som bola ale musim sa povzbuzovat 😀

romini
4. júl 2010

@dydynka a pak po epiduralke ti kedy doniesli malu na izbu? som pocula ze to musim niekolko hodin bez pohybu lezat a malu ti donesu az o 12 hodin

elko69
4. júl 2010

@romini ale co ty vies mozno to bude hned,sak ja som po prichode z porodnice mala dole 8 kg a to mal maly len 3 kg ked sa narodil

elko69
4. júl 2010

@romini no ono samotne po pororde bez ohladu na to ci mas epidural alebo nie musis lezat par hodin po porode v klude,mne aj veceru doniesli na izbu a pipac keby som nieco potebovala,nesmela som vstavat myslim take 2-3 hodky vobec a potom ma uz volali do sprchy a vycikat sa...

dydynka
autor
4. júl 2010

@elko69 tak ako kedy,,,niekedy spi hodinu a niekedy aj tri ,,,

@romini tak o mne ju priniesli na izbu po nejakych 3 hodinach,,,