Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

zabkaevka
13. júl 2010

@vi3ka : vidííš to som ešte nekúpila prášok a aviváž. ale mám po dve vzorky z toho prenatal box 🙂 persil a silan tuším. A ty si čo kupovala??

vi3ka
13. júl 2010

@zabkaevka aj ja už chcem rodiť. 🙂 keby som rodila v auguste, tak to budeme mať v rodine riadne napraskané sviatkami (asi 6). 😀

zabkaevka
13. júl 2010

@zuzka41 : ahooj vitaj. asi je to individuálne, niekde robia už hneď po potvrdení tehu, niekde neskôr. Mne robili tuším, v 11tt., krvné testy a močové, tak to pri každej tehu poradni. A potom ešte krv brali v 24tt

vi3ka
13. júl 2010

@zabkaevka no mne doki ten prenatal box nedával a myslím si, že to ani asi nedáva. prášok som kúpila Lovelu - písalo tam, že je to dermatologicky testované, špeciálne na citlivú detskú pokožku a aviváž Silan sa mi zdá, tiež sensitiv.

vi3ka
13. júl 2010

hmmm... žienky idem ja spraviť tiramisu. som dostala chuť a aj mm to chutí. tak zatiaľ sa majte pekne 🙂

zabkaevka
13. júl 2010

@vi3ka : nooo tak to som ja chcela tiež kúpiť Lovelu . Mne tie boxi dávala sestrička, jedno ´v centre kde som bola na 3D a druhé u svojho gyn. že nech si vezmem, mám toho dosť, a že viac si mám zobrať, ale mne stačilo úplne ešte jedno, ale bolo v tom o niečo menej vecičiek ako darček. akurát tých letákov tam bolo tak isto.
Tak dobrú chuť k tiramisu, ja idem na krémeš 🙂

lulu4
13. júl 2010

@vi3ka hehe u vas v auguste by to bolo plne so sviatkami a u nas bude nas malicky jediny 🙂 august a april su u nas mesiace, ktore nikto v rodine neoslavuje nic 🙂 a nestras s tym augustom ty si daj este pokoj, dieta je plne dozrete az v 38 tt takze este mas cas, len nech pekne nabera sily v brusku a rastie...a z akej stranky si objednavala tie vecicky na ktore cakas a objednala si aj ten monitor lebo si sa ma naposledy pytala na typ aky objednavam ja?

lulu4
13. júl 2010

@zabkaevka no ja som mala dnes sladke dva bonbony s draheho bonboniery co dostal a potom melonik takze prisun sladkeho uz bol...akurat sa mi dopiekol taky neskory obed...som robila zapekanu cukinu - taky jednoduchy ale chutny obed..som si dala a uz mam pokoj 🙂 jaaaj keby mi uz mm prisiel z prace domkov az okolo pol osmej, uz sa ho neviem dockat...

zabkaevka
13. júl 2010

@lulu4 : hmm melónik ten tiež môžem 🙂 teraz som si pozerala vecičky čo sme kpili, trochu sa mi nezdá podložka na prebaľovanie. Je dosť veľká, zo spodu mäkká a tie bočné steny nestoja hore. Ale zase ten typ čo je tvrdý a bočné steny stoja hore, tak ten sa mi zdá byť úzky a zbytočne zase dlhý. Hmm dilema. Dobrý bude alebo ho vymeniť??
idem pozrieť na fotečky vy aké máte.

avila
13. júl 2010

Som absolvovala dnes zubara, esteze mal klimu 😉 A nebolelo, len maly sa hemzil. Baby, tych tlakov tam dole je coraz viac. A beusko je nizsie. Uvidime. Ale do poradne (stv) hadam vydrzime 😉

@lulu4 no nejak som tie nechtiky zvladla, ale na pedikuru mozem zabudnut 😒

avila
13. júl 2010

Som absolvovala dnes zubara, esteze mal klimu 😉 A nebolelo, len maly sa hemzil. Baby, tych tlakov tam dole je coraz viac. A beusko je nizsie. Uvidime. Ale do poradne (stv) hadam vydrzime 😉

@lulu4 no nejak som tie nechtiky zvladla, ale na pedikuru mozem zabudnut 😒

@kiwi82 tak Ty uz zajtra budes vediet... zavidim 😉 Chodime sa stale prechadzat, i ked je to uz pomalsie... Snazim sa hybat, bo aj tak mi je doma dlho.

kiwi82
13. júl 2010

@avila no mne brusko zatial nekleslo. som zvedava zajtra ci sa mi uz to CS nejako zmenilo bo furt 1-2 som mala. Jooj sak ty uz vo stvrtok budes vediet 🙂
Dnes ma jedna cudzia starsia pani polutovala, ze jak to v takej horucave zvladam. a zacala mi rozpravat, ze ona ked cakala svoje deti a tak..... aj vy si vsimate, ze ludia su k vam milsi a aj cudzi ludia sa na vas usmievaju 😅

vi3ka
13. júl 2010

@lulu4 no ja viem, že by malo ešte pekne rásť v brušku, ale tak už som hotová z tých horúčav, tak preto. no ale koncom augusta to už môže ísť bejby aj vonku. no nie?
http://kojenecke-obleceni.eu/ z tejto stránky som to objednávala. celkom dobrý výber aj za podľa mňa fajné ceny, takže... a monitor dychu asi nekupujeme, muž mi vraví, že my sme ho nemali ako deti a sme tu, tak... čítala som, že je to najvhodnejšie pre predčasné porodené deti. neviem, akože človek by aj kľudnejšie v noci spal a tak, no ....

avila
13. júl 2010

@vi3ka ani my monitor dychu nekupujeme...

Mi blbol modrykonik poobede, tak preto ta dvojita odpoved 😉 No baby, tych tlakov tam dole pribuda (akoby sa prevrtaval von), tak aby som Matuska uz nevidela tento vikend 🙂

@kiwi82 mas uplnu pravdu, ludia sa tak priblblo na mna usmievaju, ja moc nemam rada tie nezavazne konverzacie... tak sa asi netvarim 2x prijemne. Buduce tehu si naplanujeme na zimu 😀 Uz sa vidim 😵

andrea0903
14. júl 2010

@avila ja som monitory dychu nikdy nepouzila a to boli moje obe deti dokonca predcasne porodene prve dni aj tak prebehas a zakazdym budes kontrolovat ci dycha a predtym to fakt nebolo a sme krasne mlade a tehotne 😀 😀 😀

avila
14. júl 2010

@andrea0903 ono 100 ludi, 100 nazorov, kazda v tej vybave uprednostnuje nieco ine a vraza oeniazky do niecoho ineho (ja napr. latkove plienky 😉 ).

Zase to vyzera na hoc den a ze vraj sa chysta zmena pocasia, hovoril Dr. Ilko, ze dazde? Vcera sme sa s muzikom prechadzali o 22:00, jedine vtedy mi uz bolo von prijemne.

andrea0903
14. júl 2010

@avila ja som za staru dobru klasiku co sa tyka deticiek cize altkove plienocky atd.......total ideal

denne73
14. júl 2010

@andrea0903 aj ja som za klasiku. 🙂

kiwi82
14. júl 2010

ahojte divcata, pekny den prajem. ja som doma z poradne to bola posledna, uz len ku porodnicke budem chodit.
popocuvali ozvy a kukli zospodu. som otvorena na 1 a pol prsta.
vonku je strasne teplo. uz ani nakrok nejdem az vecer.
@avila drzim palce na zajtrajsiu poradnu a potom daj vediet 😉

kiwi82
14. júl 2010

..aha tak zle citam v knizke .... pise sa tam, ze hrdlo 1,5 cm, vzadu.... co to znamena? poradite? 😕

avila
14. júl 2010

@kiwi82 super, ze je vsetko OK, mysli teda na mna zajtra, som trosicka nervozna. Ale dnes mi je ovela lepsie ako vcera. To by nemalo byt ani na jeden prst, nie? Ale to je cisto moj laicky pohlad, hadam dalsie baby lepsie poradia. Mna este v nemocke zospodu nepozerali, ale zajtra by uz veru mohol (mne to je sproste ho o to poziadat 😅 ).

Nece sa mi nic a mala by som nieco ukuchtit, asi halusky budu dnes.

kiwi82
14. júl 2010

@avila neboj, sak vlastne nemas byt ani preco nervozna. ani man porodnicka este zo spodu nepozerala. neviem preco. no a to CS mi dr. nepovedal, tak neviem, co to znamena. podla mna by si ho mohla o to poziadat 😅 ked jeho netukne.
fiha, halusky? a to sa ti chce struhat zemiaky? ja som prave dojedla Magnum. 😉

avila
14. júl 2010

Akurat som bola po bryndzu 😉 Pre seba nie, ja ju nemusim. No ano, ale len zo 3 nastruham, to je hnedka 🙂

Ja Ti neviem, z coho som nervozna, tie hormony so mnou robia, co chcu.

kiwi82
14. júl 2010

@avila ved sa nam to uz krati, tak mozno preto sme napate, ze co a ako, ci to zvladneme, ci nebudme velmi stresovat....ale to je asi normalne. tesime sa na infosky zo zajtrajsej poradne papa 😉

zabkaevka
14. júl 2010

Ahooj kočky 🙂 tak dnes tiež teplúúúčko máme 🙂 Dnes som začala upratovať v skriniach v kuchyni, nech mám pekne čisto, a aby som aj miesto na vecičky pre mimi prichystala 🙂
@avila : mooja asi to je normálne s tými hormónmi 🙂 držkaj sa. Ja tiež isto budem nerváčiť, stresovať 🙂 Na večeru aj ja plánujem halušku, s kapustou, tak už teraz sa teším. Na obed som dnes zjedla všetko možné, ale na večeru chcem navariť, aby aj mangel sa najedol keď príde z práce.

romini
14. júl 2010

🙂 🙂 @kabulko mala som Mudr. Križka je fantasticky odrodil ma a zasil za 5 hodin superny je. a zašil ma tak že neni vidiet vobec ze by ma strihal. 😉 😉 😉 mlieka mam dost mala spinka v noci dobre budi sa len na papanie dufam ze jej to ostane tak...

lulu4
14. júl 2010

@avila neboj to je normalne to je ako pises tymi hormonmi cakas kedy to pride aj podvedome uz aj ked na to nemyslis... ja budem taka ako si ty teraz cely august, lebo to uz moze prist hocikedy, akurat som skoro celu tasku do porodky zbalila este dve veci mi tam chyba prihodit a som nabalena ako na tyzdnovu dovolenku ale isla som podla zoznamu danej nemocky tak co uz :( xixix mnam halusky by som si dala ale kapustove nie bryndzove... ja idem vysmazit syr a uvarit zemiaciky a zeleninkovy salatik ved uz aj mm mi o pol stvrtej pride z prace a este to nemam nachystane, idem sa do toho pustit... papa

andrea0903
14. júl 2010

@avila no vidim ze sa tu poctivo kuchtitak pridam aj nase dnesne menu 😀 Pecienka na smotane s kolienkami dalsie Kurcova polievka(tak ju vola totizto moja mladsia dcera) a vecer sa chystam urobit svokrovi na cestu Vyprazany karfiol a nove zemiacky 😀 vidim ze vypustim dusu pri sporaku a este v takej horucave

elko69
14. júl 2010

@vi3ka no sak asi aj dobre,nie?sestra zacala mat sice tie bolesti okolo 35 tt az ale to je asi individualne,ja osm to nemala vobec...