Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

avila
19. júl 2010

@lutsine tak to si mala krasne rychlo za sebou, ze na 3 zatlacenia 🙂 My sme uz minuly tyzden mali 3 500g, tak sa dost obavam, kolko priberieme do finale 😅 Ale zas je to priblizna vaha, tak uvidime. Ale nas Matusko sa nejak nechysta... A to vysavam, umyvam, prechadzam sa a nist...

Ja tiez chcem kupat len v cistej vode, na ritku som kupila mydielko s oliv. olejom ale cakam taky olekcek Medvidek, co mi pride, baby ho chvalia. A inak najnovsie zistenia zase hovoria, ze pupcek netreba nijak zvlast osetrovat, ale tiez mame kupeny lieh a gazu...

avila
19. júl 2010

@kabulko pri skratenom krcku hrozi predcasny porod, preto by si mala co najviac oddychovat a setrit sa. To Ta vobec nepoucil, co co je za dokiho? Inak mnohe baby ho mali skrateny a donosili do konca, tak len mysliet pozitivne 🙂 Drzim palce.

zabkaevka
19. júl 2010

@kabulko : tak to musíš veľa ležať, hmm zvláštne že doki nič nepovedal. ale nestresuuj, len sa fakt šetri, nič nedvíhaj, a veľa lež.

@avila : ty už tiež o chvííľočku si na rade 🙂 možno aj u teba budú 3 zatlačenia a hotovo 🙂 kočky aký to je pocit, už len čakať kedy to príde?? juuu teším sa veľmi aj ja na ten čas 🙂

kabulko
19. júl 2010

@avila, no supis, ale vraj ho mam zavrety, to je debil, o 2,5 tyzdna mam ist na matersku, to ma uz nemohol nechat doma, takze zacinam mysliet pozitivne 😠 , ale mam pocit ze sa to vsetko zasa kasle - opatovne som zacala vracat (tak 3x denne) a doktor ze to je normalne 😠

kabulko
19. júl 2010

ale uz mame kocik doma, sme boli v sobote pre neho, tak sa vytesujem, a mm ze on dnes posklada ja postielku 🙂 , hlavne ze hovoril ze do septembra to pocka, no hold tak sa budem este viac setrit, ale som optimista, bude to v pohode, pri mojom stasti budem 2 tyzdne prenasat 😝

avila
19. júl 2010

@zabkaevka ja Ti neviem, ja necitim nic, zeby sa Matusko chystal von. Ked vela chodim, tak ma zo spodu picha ale to je bezne, aj ostatne baby to maju. Uz by som ho chcela mat pri sebe, tulit si ho a uzivat si zivot v 3 😀 A konecne zacat pracovat na svojom tele 😉 Na druhej strane, taky mierny strach z porodu, ci to muzik stihne, kedy to na mna pride a tak... Teraz ma caka poradna vo stvrtok, tak som zvedava...

kabulko
19. júl 2010

@avila a ty sa ako citis? uz sa tesis na malinkeho, co? kedy mas termin?

avila
19. júl 2010

@kabulko moj muzik aj s mamou mi odmietli poskladat postielku, vraj ked budem v porodnici 😖 Ja som sa chcela uz vytesovat... Ono, ked sa krati krck, vlastne sa "spotrebuva", preto by si mala co najviac lezat. Kedy Ta caka najblizsia poradna, o 2 tyzdne? A dovcu uz nemas?

avila
19. júl 2010

@kabulko terminik 26., takze o 8 dni 😉

zabkaevka
19. júl 2010

@avila : nooo verím že iste sú aj obavy, ja tiež budem stresíkovať 🙂 môj mangel iste nebude v nemocke pri mne, jemu stačí keď ide len na návštevu k niekomu a už sa cíti zle, nieto že by so mnou strávil celý čas, od príchodu po pôrod, to asi nie. a radšej tiež nechcem aby tam bol, nieže ešte o neho sa budem musieť strachovať.
@kabulko : hmm to kedy ideš na materskú to ti povedal doki??

Ja som zvedavá mňa kedy dá na MD, či od 32t. alebo 34t. @avila nevieš? to si môžem dohodnúť s dokim? alebo to musí byť z nejakých zdravotných dôvodov, že sklr vypíše? Mne je to v podstate jedno, som aj tak na PNke, no tak asi by som nemusela dodržiať vychádzky, či?

kabulko
19. júl 2010

@avila, povedal mi ze ked budem mat tvrde brusko (cely minuly tyzdne som ho mala tvrde) tak v pondelok mam prist ze ma posle tusim na prietoky, inak az 09.08. mam poradnu a 11.08 by som mala ist na matersku, no este 8 dni, juj, tie posledne dva tyzdne su asi najhorsie, nie? to cakanie, hlavne ked nevies kedy to na teba pride. a manzel bude pri porode?

kabulko
19. júl 2010

@zabkaevka no mne este na zaciatku tehotenstva pre zamestnavatela daval taky papier ze kedy mam predpokladany termin nastupu na MD a termin porodu - a kedze maly sedi presne na termin podla poslednej menstruacie, tak sa drzim toho, ze nastup na MD 11.08.- tiez som myslela ze ma vypise skor, hlavne ked mi zas byva zle a teraz ten krcok, a ujo doktor zatial nic neriesi, vsak uvidim ako ma bude boliet brusko a popripade pojdeme v pondelok zas na kontrolu a poviem nech ma uz vypise

avila
19. júl 2010

@zabkaevka od 32.t.t. ta posle na MD len ked mas nejake tazkosti, poprip. rizik. tehu a tak. Teda tak by to malo fungovat 😉

@kabulko no moj muzik chce byt so mnou, chodil so mnou na vsetky pripravy. Ale sme dohodnuti, ze ked sa nebude citit OK, tak kludne moze vyjst na chodbu alebo tak... Vsak pre nas oboch to bude nova situacia, len ja nebudem moct odist 😉

andrea0903
19. júl 2010

no caute zeny umyvat tie nase babiky mozete s detskymi samponikmi alebo mydielkami na pupcek staci lieh alebo harmancekovy kupel.ja osobne som dievcata kupala v harmanceku a po kupeli som ich vymasirovala olejcekom znacky Johnson....Nivea je tiez uzasna a takisto Bubchen.....nemusite mat ale stresy to kupanie aj tak nemoze trvat dlho iba raz dva a sup s nimi do perinky...........co sa tyka krcku lezat lezat lezat do septembra je predsa este daleko a zvtyknu supnut do nemocnice ked ti tvrdlo brusko.no ved uvidis daj si magne a oddychuj 😀

andrea0903
19. júl 2010

co sa tyka kojenia:kazde kojenie iny prsnik maximalne 15minut.......urobit jemny rascovy cajik bez cukru pripadne prevarenu vodicku netreba zabudat ze babatko moze plakat aj od smädu nielen od hladu 😵

kabulko
19. júl 2010

@andrea0903 no mangezium by som si aj dala, len ze mi znizuje uz aj tak dost nizky tlak, a potom mi je na odpadnutie, takze si davam len 1 tbl denne vecer, to musim fakt lezat? ma porazi, doktor mi nic nepovedal

andrea0903
19. júl 2010

@kabulko no ja mam tiez velmi nizky tlak a po magnecku este nizky a musim ho brat 3krat denne 😖 ja som preto vkuse splala kym si moj organizmus ako tak nenavykol na to magnecko..........a neviem co mas za lekara ale mal by vediet ze musis lezat dokonca s vylozenymi nohami davat si pozor lebo ked sa zacnes otvarat tak este aby si nechytila daco zo spodu.......urcite to vylez ja takto lezim od zaciatku tehotenstva ☹ nedvihaj nic tazke.....

vi3ka
19. júl 2010

baby baby, práve mi dorazila tá objednávka z e-shopu 😀 😀 😀 sa vytešujem ako malá. idem to všetko prebrať, čo som poobjednávala. 😀

kabulko
19. júl 2010

@andrea, no super, mne sa po mangezku nechcelo spat, len sa mi odkrvi hlava a je mi hrozne zle na odpadnutie, tak sa bojim si cez den davat, lebo do prace chodim na aute, tak budem pekne lezkat doma, a v tomto teple by som sa ani necudovala kebyze nieco chytim od spodu, clovek spoteny, niekam si sadnem, uzasne 😒 , ty si doma na pn?

30lenka
19. júl 2010

jaj nejaka unava na mna prisla 😔

vi3ka
19. júl 2010

@30lenka choď si ľahnúť. či si v práci? tak ľahni na stôl a je to 😀 😀 😝 😉

mirkovaviki
19. júl 2010

ahojte, viete mi povedat, ako sa vam zmenil hlien po oplodnení?

30lenka
19. júl 2010

@vi3ka doma som len ja neviem zaspat cez den 😒

katrin31
19. júl 2010

chcem sa vam pochvalit..dnes som bola u doktora a maly ma uz 2 kg 🙂)) a ja nastupujem na matersku 1.8. 🙂)

avila
19. júl 2010

@katrin31 blahozelam🙂

@mirkovaviki myslis tesne po oplodneni alebo v akom obdobi? V 1. tri som nejake zvlastne vytoky nemala, problemy mi zacali v pol. 2. a v 3. trimestri. Mykozy 😒 A teraz ku koncu mavam ho dost vela, co je ale fyziologicke...

Baby, ja beriem Mg asi vyse tyzdna toez 3xdenne, ale nic na sebe nepozorujem. Tlak som mala tiez rovnaky ako pred uzivanim. Takze na mna nejak neziaduce ucinky nejdu 😉

vi3ka
19. júl 2010

@30lenka no tak to máš podobný problém ako ja 🙂 😒 ale keď musíš, tak musíš

zabkaevka
19. júl 2010

@vi3ka : to je super že ti došli tie vecičky, šup šup popreberaj a potom nafoť. Videla som skrinku, ktorú ti mangel zmontoval, je super, zmestí sa ti veľa vecičiek 🙂 takže ešte máš čo nakupovať 🙂 aj ja musím ešte jednu skrinku vyprázniť, aby sa mi všetko pekne úhľadne zmestilo 🙂 totiž čo som dala do fotoblogu, je len štvrtina 🙂 chichi ale sa každý deň z nich vytešujem 🙂

vi3ka
19. júl 2010

@zabkaevka no aj ja sa teším ako malá. pofotené, dané do albumu, už len ich poprať. zvyšné vecičky dostanem od mamy, krstnej, svokry a boh vie ešte od koho 😀 už keby som mala aj postieľku doma, tak by bolo super, ale manžel povedal, že až keď budem v pôrodnici, tak ju dovezie a zmontuje. momentálne je odložená aj s kočiarikom u svokry, lebo nám by tu len teraz zavadzali. ty máš aspoň super, že máš osobitne izbičku pre malú, my sa musíme pomestiť do dvojizbáku, ale všetko sa dá, ak sa chce. vo vašej rodine bude tvoja Kristínka prvá vnučka, či? u nás prvé, takže to bude sláva 😀 ináč, konečne si dala aj nejakú svoju fotku, lebo na tej čo máš v profile, ťa veľmi nevidieť 😀 🙂

zabkaevka
19. júl 2010

@vi3ka : nooo aj ja som happy, že maličká bude mať svoju izbičku, a jasné, dá sa poriešiť aj v menšom bytíku všetko, ak sa chce, a myslím, že sa chce, všaak 🙂 bude to super 🙂 Áno, Kristínka bude prvá vnučka v našej rodine, ale len v úzkej rodine, teda medzi mojimi súrodencami. Inak sme ooooooobroooooovská rodina, sesternica má už takmer dospelú kočku, druhá dve menšie deti, tretia tiež práva čaká, ona má termín, no možno už zajtra 🙂 alebo o týždeň, a potom ja 🙂 ale aj tak sa každí veľmi teší. no najmä my, s mangelíkom a naši najbližší 🙂 rodičia a súrodenci. Idem kuk do tvojho albumu ešte raz, pozrieť vecičky 🙂

zabkaevka
19. júl 2010

@vi3ka : super vecičky 🙂 ja som chcela si najviac vecičiek pokúpiť sama, ale iste dostaneme tiež, hmm radšej by som bola že už aj také väčšie. A postielku máme tiež, už skoro mesiac, ale zatiaľ som ju ja nedovolila poskladať. trochu ešte nech postojí a potom mangelík zmajstruje 🙂 hmm noo treba tie vecičkz poprať a vyžehliť, ja sa chystám to robiť začiatkom augusta, myslím, že bude stačiť 🙂
Vidím že zajtra máte poradňu, my v piatok 🙂 a vypočítala som si že na MD by som mala ísť 14.8., takže zrejme na ďalšej poradni (13.8. vychádza) ma vypíše 🙂