Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dydynka
autor
25. júl 2010

@pepppe tak mne to moc rychlo tece tak nestihnem pocitat kvapky ale tak davam skoro plnu malu lyzicku lebo aj tak polku vypluje,,tak pre istotu dam viac,,no po obede prespi niekedy aj 3 hodiny,,,ako sa jej chce,,ale tak vzdy skoro 2 hodiny,,

@lutsine ja malu nehavam prilozenu dokym pritom nezaspi,,,vzdy pritom zaspi a ked vidim ze spi tak ju dam odgrgnut a do postielky,,a to je tak po par minutach,,,a potom spi aj 2 hodiny

vi3ka
25. júl 2010

@zabkaevka ahoj evi, tak to má peknú váhu maličká 🙂 len tak ďalej, ale decentne nech tie naše kočky priberajú, veď sú dámy nie? 😀 chi
no my sme zase po svadbe. bolo fajn, nebolo horúco, lebo sprchlo, aj sme sa poveselili, ale už mi bolo ťažšie tancovať ako pred 2 týždňami. ešte o 2 týždne ďalšia a do pôrodu posledná, tak dúfam, že ju zvládneme v pohodičke. včera porodila ďalšia moja kamoška malú Nelku. 🙂 stretli sme šťastného novopečeného tatka a ten hučal do môjho muža, že aké je to nádherné ísť ku pôrodu, že najkrajší zážitok v živote, keď počul malú zaplakať. no proste super. tak som sa môjho mm pýtala, či si to nerozmyslel, no ešte včera tvrdil, že určite nepôjde a dnes ráno mi hovorí, že asi predsa len pôjde k pôrodu. že keď si má predstaviť, že by som v tých bolestiach mala byť sama a čakať na pôrod, tak to radšej pôjde so mnou 😀 len dúfam,že ho to dovtedy neprejde. 😉 tak držte palce
@avila tak to musel byť hrozný pocit niečo také zažiť, ale chvála bohu, že to dopadlo dobre. no ten tvoj šibal si dáva načas. ale zase nikdy nevieš, či si to ešte dnes nerozmyslí 😉 držím paľuchy

pepppe
25. júl 2010

@lutsine ja nekojim lebo nemam bradavky a mali mi nechce ani cez klobuciky sat,tak si odsavam,ale ako som mala horucky sa mi straca mliecko :(

avila
25. júl 2010

Ahojky, tak este stale som pokope 😉 Ale nieco divne sa deje, tak neviem... Maly je strasne aktivny, ale strasne a bolesti v podbrusku mam, dost vyrazne. Zatial nic pravidelne, ale asi coskoro. Drzte palce, ak nic, tak rano sa ozvem 😉

dydynka
autor
26. júl 2010

@avila myslim na teba nech to mas uz coskoro zasebou a bez velkych bolesti,,,drzkaj sa

pepppe
26. júl 2010

@avila wa ze by ideme rodit??? 😉 drzim palceky a za chvilku mas to vsetko zasebou,,a cakaju ta tie najkrajsie chvilky s drobcom 😉

andrea0903
26. júl 2010

@avila drz sa moja nech to ide rychlo........ 😉

andrea0903
26. júl 2010

a kiwi82 sa nejako nam tiez neozyva ze by to uz prislo aj na nu? 😉

avila
26. júl 2010

Baby nic ☹ Prestalo to a noc vola kludna a dnes je rano a zase ziadne predporodne pocity. A dnes mame termin. @pepppe, teraz uz chapem, ako Ti bolo. Matusko kopka, dohovaram mu a nic... Zajtra mame poradnu, desim sa toho, ze si ma tam nechaju a budem len cakat... Ja chcem uz RODIT.

andrea0903
26. júl 2010

@avila co nie je mozze byt.............a to krvacanie je uz v tvojom pripade normalne nemusis sa toho desit..........aj tak bude dobre a o chvilocku budes mat svojho Matuska pri sebe 😲

avila
26. júl 2010

@andrea0903 dakujem, zlata si... Tieto dni su nekonecne 😔

andrea0903
26. júl 2010

@avila pojde to ani sa nenazdas 😉

zabkaevka
26. júl 2010

ahoooj kočky 🙂 predpoveď počasia : o ničom ☹ fňuk fňuk
@avila : držkaj sa 🙂 dnes to príííde 🙂
@vi3ka : jeeeej no tak ty fakt si užiješ bruškovania v spoločnosti, keď toľko svadieb si absolvovala a ešte aj ideš. Nás čakás estrina svadba, koncom uagusta, ale tam asi bude trochu tancovať, pretože to budem v 9. mesiaci, takže to už pôrod môže prísť hoc kedy. Ešte pred mesiacom čo sme boli som radšej neriskovala, a len dve sladáčiky som tancovala s manželíkom. Juu zabudla som ti povedať aké vecičky mi priniesla svokra z Prahy. Tak ako som sa bála že čo pokúpila, celkom dobre. Fľaštičky, cumlík, odsávačku na mlieko, kompletík s nožničkami, teplomer, hrebeňom, a neveiem ešte s čím, a ešte nejaké drobnosti, aha tie tampóny do podprdy (čo mám už asi 70ks snáď bude ich toho treba, teda že budem mať mlieko), .. a celkom dobrá kvalita, neviemč i poznáte značku TommeeTippee. Hmm takže toto nebudem kupovať.

avila
26. júl 2010

@zabkaevka kiez by 😉 No to mas teda fajnu svokricku, pochval ju 🙂 A dobry vyber znacky. U nas nikto nechce kupovat pred porodom, muzik mi stale odmnieta postavit postielku 😠 az ked budem v porodnici s malym.

zabkaevka
26. júl 2010

@avila : noo tak toto som jeje dovolila kúpiť, tak som rada, že sa trafila. Čo nechú kupovať?? však máte nejakú výbavičku, či niee,??? Postielku ja tiež zatiaľ nemám psotavenú, ale to ani netreba zatiaľ. Tak až koncom augusta povolím, môj manželík by aj chcel 🙂 ale aj miesto zaberá, ešte potrebujem v izbičke priestor na sušenie a žehlenie vecičiek a ich ukladanie do skríň.

avila
26. júl 2010

@zabkaevka vybavicku mam, jasne, sebou poskladanu, ale zato viac cenenu 😉 Uz nam konecne tecoe tepla voda, juchu, to je Amerika 😀

vi3ka
26. júl 2010

@zabkaevka no to si veruže užijem, ale už mi je čím ďalej ťažšie 🙂 ešte to nejak vydržíme 😉 ako hovorí avila, tak to máš dobrú svokričku, keď ti tak pekne nakúpila. a tú značku nepoznám, čo si písala, ale asi bude ok. ja som si tiež včera priniesla od mojej mami vecičky pre mimi ešte po nás a bratrancoch. také sú sladké maličké 🙂 a koľko periniek a akých nádherných. možno neskôr pofotím. aj u nás je také počasie hnusné, ale trochu ochladenia nezaškodí.

@avila ani môj muž nechce stavať postieľku skôr. tiež, že až keď budem v pôrodnici, tak ju donesie. a skúšala si niečo na urýchlenie pôrodu, či to nechávaš na prírodu?

avila
26. júl 2010

@vi3ka no, poznam tri veci: sex (po posledno vysetreni uplne zavrhujem), umytie okien (na to si uz netrufam) a dlhe prechadzky (dnes ideme do mesta ale na dlho to nevidim 😒 ). No a sestra mi radila cervene vino, kedze sa cele tehu alkoholu uplne vyhybam, tak to urcite nie a okrem toho, ak mi budu v porodke brat krv, neviem ako vysvetlim. Idem si dat asi teplucku sprchu na brusko, kto vie 😉

avila
26. júl 2010

A co je s @kiwi82? Zeby ma predbehla?

vi3ka
26. júl 2010

@avila 🙂 tak veľa možností už nemáš čo? minule som peppe radila tonik, ale taký poriadný s chinínom, že vraj to je celkom dobre, no jej to asi nezabralo. alebo ten čaj z malín.... no myslím si, že tie naše detičky hoc by sme čo robili si aj tak urobia po svojom a prídu na svet kedy sa im bude chcieť. no nie?

avila
26. júl 2010

@vi3ka no ved aj ja si myslim. A chynin sa v tehu neodporuca, tak toho by som sa trosku obavala. Ale ako moja mama hovori: "Neboj sa, dom si tam nepostavi." 😀

lutsine
26. júl 2010

@zabkaevka to je dobra znacka,ja mam tiez odsavacku,flasticky a hrebienky,noznicky a td z tejto znacky. 🙂 a odsavacka dobre saje.....

lutsine
26. júl 2010

@avila sex zabera......

vi3ka
26. júl 2010

žienky pofotila som niečo z výbavičky, tak môžte kuk album 🙂

zabkaevka
26. júl 2010

@lutsine : jeeej fakt to som rada, že dobrá značka to je 🙂 ďakujem za info. Ani ja ju nepoznám. NO vravela som svokre, že môže to kúpiť ak to nie je China, to bola jedniná moja podmienka.
Hmmm či dobrá svokre tak to neviem, veľa príležitostí na dokázanie toho nebolo, ale jasné, som rada, že toto kúpila a ona tiež, že som dovolila. Tak nejako 🙂
@avila : ja sa teším, že v poslednom mesiaci, pred termínom, prehovorím mangelíka an sexíkovanie, za zámienkou urýchlenia pôrodu. Pretože inak, ako sme si minule písali, on nechce, veľmi sa bojí ☹

zabkaevka
26. júl 2010

inak kočky, čo robia vaše mimi v brušku?? moja sa od včera večera mrzí, pučí, kopká, ... až mi od rána tvrdne riadne bruško 🙂 asi preto že je spln. To je dobré že sa tak hýbe, len dúfam, že sa mi zase neoslabí maternica a nebudem uutekať na pohotovosť s bolesťami v podbruško akovtedy keĎ si ma nechcali v nemocke.
@avila: a vidíš, vraj tri dni pred a tri dni po splne sa rodia viac detičky

vi3ka
26. júl 2010

@zabkaevka ahojky. no moja sa tiež nenormálne vrtí 🙂 dnes sa mi tak brutálne intezívne pretočila v brušku, že až so mnou trhlo. až som si myslela, že sa mi vykopne z bruška 😀 huncút malý. a PS: na to sexíkovanie sa aj ja teším 😉 😀 che che

vi3ka
26. júl 2010

@andrea0903 počuj, kedy si cítila prvé pohyby pri druho a treťom tehotenstve? pýtam sa, lebo kamoška teraz čaká druhé a je nervózna, že ešte necíti pohyby. ona je 17.tt.

andrea0903
26. júl 2010

@vi3ka no vies co stale tak kolo 18tt. ale teraz som mala pohyby uz na hned druhy den 16tt.je to individualne 😲 ak by to bolo dlhsie ako po 20tt tak nech to riesi ale myslim ze to pride........moja kamoska mala tiez pohyby teraz pri druhom dokonca uz posledny den 15tt........

avila
26. júl 2010

@zabkaevka tak na mna asi spln nezabera, neviem.... 😒 Moje vcera malo divoky zur, dnes je nejak potichsie. Zajtra mam tu poradnu, asi si ma tam zas nechaju... Nechcem, kiez by sa to uz rozbehlo... Moj muzik sa boji stale, takze asi fakt nic nebude 🙄

No a som navarila sosovicu, aby mali doma co papat, ak budem ozaj prec, tak Matusko, pome von 🙂