Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

alexis13
9. aug 2010

@lulu4 dakujem lulu za pekne privitanie 🙂 dufam ze vsetko pojde po masle malinke bude zdrave a bude pekne rast aj so mnou 🙂 a dobry napad s tou citronadou musim vyskusat

susika
9. aug 2010

@alexis13 alexis, mne pri prvom tehu bolo vidno bruško až v 5 mesiaci a to malá boal stale väčšia na ten ktorý týžden mala byť🙂)takže klud....a prvé dve kila sa na mna nalepili tiež až vtedy ale ptoom to šlo velmi rýchlo, ani neviem z čoho...

@rusalka22 -bud rada, že ti nie je zle...pri malje mi bolo cekom fajn, trošku ma naťahovalo ráno, ekd som neičo uzacítila, ale inak pohoda..teraz pri druhm tehu, som si to odtrpela asi aj za to prvé, elbo mi bolo zle odo dna, ako som otehotnela až do konca 13tt a od vtedy pohoda, len nesmiem nič velmi aromatické cítiť, vtedy sa to vráti...lne pokoj, aj ked ja som boal odjakživa živel a nepomyslela som, že ked si nedám pokoj sa može niečo stať,...takže ako ti tu všetky radia, myslieť pozitívne a tešiť sa na bábo🙂)

@zabkaevka @lulu4 @vi3ka @lindus1 -vy štyri ste už dosť daleko, aoko sa vám robia rozne veci, ku ktorým sa treba zohnúť..ja mam hrozne b ruško vysoko, pri malje som ho mala stále dole, takže nič mi nerobilo problém, ale minule som ledva zotrela dlažku, vždy som to radšej umyvala na kolenách, to teraz som koli pupku fučala, čo ma tlačilo...zohýbanie sa pri umývaní kupelne mi včera dalo riadne zabrať, som potom len sedela s nohami dobre že nie na strope, čo ma bruško pichalo....no a ten bordel po deťoch, čo ostáva...ked po malje zbierame spolu hračky...tak to fakt len na kolenách...inak ste dobnré, čo ste pribrali len 9-10 kil..ja som bola vždy drevená a teraz už som mala na poslednej poradni 9,5 kila a to som bola ešte len na konci 28tt🙂) sa normáne bojim postaviť na vahu, neviem, čo sa to tak na mna lepí, ked papoám ešte menej, ako pred tehu, lebo ja som riadna kyselina inak..no ukludnujem sa, že teraz som dosiahla vahu, akú by som mala mať normálne bez tehulkovania, tak som v norme🙂)))

alexis13
9. aug 2010

@susika dufam ze vela nepriberem...ale to je individualne podla stravovania a urcite tam zohrava nejaku rolu genetika. poznam mamicky ktore pribrali ledva 6 kg a zas take na ktore sa prilepilo aj 19 a viac 🙂

susika
9. aug 2010

@dudinka80 -to je mi luto. neboj, ešte budeš mať aj 5 detí🙂))ved si skus kupiť kyselinu listovú, ta spolu s vitamínom C a E podporuje otehotnenie..alebo rovno tehu vitamíny rpe prvý trimester, tam máš všetko,č o potrebuješ a može sa to brať aj ked chceš otehotnieť 🙂

lulu4
9. aug 2010

@alexis13 a nechces si vyplnit pass hore v nastaveniach si mozes doplnit kedy si mala poslednu MS a bude ti tu konik pekne potom odpocitavat dni do finale... a ked sa niekto pozrie na tvoju foto hned bude vediet v ktorom si tt co ty na to? mozes kuknut u mna ako to mam vyplnene len ako pomocka... 😵

alexis13
9. aug 2010

@lulu4 no idem si to nastavit ak sa mi to podari 🙂

susika
9. aug 2010

@alexis13 -no ved prave...moja genetika je taká, že rped oboma tehotenstvami som mohla jesť, čo som chcela a vaha bud stále alebo šla dole a to ja som jedla fakt vela a normálne 3 hlavné jedlá az den a ešte desiata a olovrant k tomu a večšer pri telke čo prišlo pod ruku...takže super..ked som otehotnela, chuť do jedla sa stratila..aj pri prvom aj pri tomto druhom..ale neschudla som ani deko.a pri tom to druhom som začala priberať hned od začiatku, ked ešte bruško nebolo ani vidno, už osm mala skoro 4 kila na sebe..lenže na zadku, ten sa mi hned nalial, lebo som už rifle nan nenatiahla a musela som vziať o čislo väčšie a potom to už išlo aj s bruško. pri malje ho ledva bolo vidno a teraz už vykukalo asi v 15tt.ale to je nomrálne, pri druhom býva väčšie 🙂

lulu4
9. aug 2010

@susika no ja mam stale velmi vysoko brusko a to uz pojdem pomaly rodit, maly sa nechce nejako zosuchnut dole... a tiez mi robi obrovsky problem zohybanie sa... keby neexistuju metly s dlhymi ruckami alebo tak isto mopy tak nepoupratujem ale som akurat mm hovorila ze je to hruza lebo maleho mam akoby pod rebrami pri zaludku a tazko sa potom zohnut.. to sa neda... ledva som si minule ponozky natiahla a hovorim ze keby mam toto v zime tak dovi a dopo.. neviem kto by mi daval ponozky a topanky... manzel mi aj nechty na nohach striha takze nehrozi toto leto u mna lakovanie nechtov lebo jemu to nejde a ja to nezvladnem.. 😒 ozaj to zavisi od toho ako je to dieta v brusku polozene ale mne to teda velmi vadi pri takychto pracach ale zase asi dobre ze sa mi hned nezosuchol dole a nemala som problemy ze by mi tlacil na krcok a len lezat a podobne...

alexis13
9. aug 2010

@lulu4 neviem to najst 🙂

lulu4
9. aug 2010

@alexis13 uplne hore ako mas interna posta,kto ma spomina su aj nastavenia a potom v nich je prva lista o tebe, potom je tam na vyber foto profil a tretie je tehotenstvo a rodina tak na to klikni a tam si potom uz len doplnis udaje...

alexis13
9. aug 2010

@lulu4 no tam so nasla len predpokladany termin porodu a to som vyplni o posledne MS som nic nenasla 😒

susika
9. aug 2010

@alexis13 -amrku som pila, ked som kojila. poradili mi to, že je to ako vinea, ktorá podporuje tvorbu mlieka. a možno to bolo aj trošku pravdy, elbo mne sa strašne ťažko rozbiehalo a po nej to bolo super.colu som pial na začiatku tiež v amlých davkach, ten enzým , čo obsahuje aj pepsicola pomahal, aby mi nebolo zle..dava sa to aj deťom, ked vracajú, samozrejme v maličkých davkach,a le azsa to tolko kofeínu neobsahuje... a papať možeš všetko. čo ti chutí..iba čo som počula, ež by sa nemali grepy v tehu.vraj niečo obsahujú, čo može vyvolať potrat, ale niekto mi vravel, že ona grepy v tehu milovala...aj kava sa može, suseda pila 3 za den a obe baby sa jej narodili dosť velkéa zdravé..mala tiež nízky tlak..ja osm si ju občas urobila, ale moc mi nechutí od keday som tehu...a mineralky pokial možem poradiť, tak také, čo maju malo NA, koli ukladaniu vody...to neviem poradiť...ja minerakĺky moc nemusím, ja sa z toho neviem napiť, iba ak tie ochutené vody, tie som vždy pila ale u mna ide čaj a to akýkolvek. pri maje som nemohla ani len cítiť ovocný, tak som pila Rooibos alebo zelený a traz mi je to jedno..ovocný pomarančový milujem

susika
9. aug 2010

@lulu4 -no ja osm mala maú dole stale a veru asi aj iradne tlačila na krčok, elbo už v 5 mesiaci som bola na 2 prsty otvorená...teraz je to uplne iné, malého mam už treaz hore pod rebrami ale ked zatlačí, tak ho citim aj pod rebrami aj na mechure, takže pre istotu utekám na vecko🙂))a veru, ako keby vedel, kde má brnkať bublina malá🙂)lebo ked azčne kopkať do mechura, tak zbohom..no s tými nechtami som sa ja včera večer vytrapial..nevedela som si najsť polohu, ako ich ostrihať a do toho ešte malá zavadzala🙂))ona to strihanie neznáša, tak mi tu vyrevovala 🙂 no aj nohy by som si pred poradnou rada dala do poriadku, no len neviem ako..chlapa mám preč, možno dojde až na konci mesiaca v tom lepšom prípade, tak nemá kto..a už vidím, ako utekám k mojej mame, ench to urobí za mna 😀 😀 😀 zvladla som pri prvom, zvladnem nejako aj teraz 😀 😀 😀

lulu4
9. aug 2010

@susika no tak to ked nemas doma manzela tak to verim si musis potom sama poradit... ale ako pises zvladla si vtedy zvladnes aj teraz len to bude o dost obtiaznejsie lebo viem o com pisem.. ako tak citam tak sme teda na tom rovnako s tymi nasimi chlapmi v brusku... obidvaja su vysoko a radi utocia na mechur 😀 zajtra ma caka ctg monitor som zvedava ci sa prejavia nejake skryte kontrakcie ale dufam ze este nic lebo som konecne na zajtra poobede objednana ku kadernicke sa uz tak tesim chcem to este pred porodom stihnut a dnes som aj malemu pediatricku vybavila tak uz odsypa tych veci co chcem postihat, jaaj a zajtra chcem este aj tu epi vybavit a vyplatit nech mam poistku keby daco 😀

vi3ka
9. aug 2010

@susika no tak ti poviem, že napr. také obúvanie a šnurovanie topánok teraz pokladám za olympijsku disciplínu. rozdýchavam každé zohnutie. aj pri zametaní fučím a nevládzem. schody už umýva manžel, takže toho som ušetrená. 🙂 ja sa zase divím, že som len tak "málo" pribrala + 12kg, čo som si myslela, že priberiem jak slon, no.... ale aj tak mi doki hovoril minule, že už by som viac nemusela priberať. sa mu povie čo? 😀 ááále myslím, že to je jedno koľko priberieme, ak to nevadí bábätku a všetko je ok, tak problém nevidím. len aby tie kilečká išli tak rýchlo dole, ako sa rýchlo naberali 😉 no nie?

vi3ka
9. aug 2010

@zabkaevka ja by som tiež už brala, ak by mi manžel postieľku poskladal, aby som mala nad tým dozor, ale trvá na svojom, že ju bude skladať, keď budem v nemocnici. možno ho ešte dovtedy presvedčím. 🙂 ja už teraz straším manžela, že čo chudák bude jesť, keď ja budem v pôrodnici. 😀 jeho mama býva ďaleko, moja tiež, ale skonštatoval, že párky a praženica to istia 😀 😀 😀 tvoj je v tomto samostatný? či tiež musí mať navarené, lebo by neprežil?

vi3ka
9. aug 2010

@lulu4 určite už na žiadnu do pôrodu neidem, hoc by neviem čo. jedine, že sa budem cítiť fajn a dovtedy ešte neporodím, tak aspoň zablahoželať prídem a nazad domov. ale to uvidíme.
a pôrodníka si nezazmluvňujem, je to dosť veľká položka a aj u nás sú výborný lekári, takže sa nemám čoho báť. so všetkými som sa už mala tú česť stretnúť, okrem jedného, ktorého každý chváli. no poslednú dobu si myslím, že už 2x som mala šťastie na primára, tak či náhodou ma nakoniec ešte do tretice nebude ešte aj rodiť 😀 😀

andrea0903
9. aug 2010

@dudinka80 no vidis moja je mi to luto ale na druhej strane si to zober tak co ma byt to bude ja verim ze coskoro sa pridas aj ty k nam tehulam 😀

andrea0903
9. aug 2010

@vi3ka
@lulu4
@susika a zabkaevka vsetkym va oznamujem ze cakame dievcatko...vazime krasnych 320g a sme nadherne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lulu4
9. aug 2010

@andrea0903 Jeeejha tak sa ti to splnilo a bude dalsia kočka do domacnosti... uz ti len budem silno drzat palceky nech to pekne dotiahnete do konca aby neboli ziadne komplikacie a ako to zatial vyzera co hovoril doki co s tou placentou bolo to oki vsetko? a malinka musela byt nadherna mas aj nejaku foto z UTZ?

vi3ka
9. aug 2010

@andrea0903 júúúúúj super super. no vidíš, tak sa ti to splnilo. super, len sa držte, aby ste to dobojovali do úspešného konca 😀 držím ti paľuchy. a čo na to manžel a dievčatá? určite sa tešia, hoci chceli chlapca. no nie? super, tak ďalšie dievča 🙂

andrea0903
9. aug 2010

@lulu4 ano splinilo aj manzel sa tesi 😀 doktor povedal ze to je vsetko v poriadku mala ma ukazkovu vahu aj velkost prvykrat v zivote mam placentu na zadnej stene tak doktor povedal ze to je znamenie ze to bude dobre pozeral aj na placentu povedal ze je v poriadku a nech este raz mi urobia testy na hematologii lebo za celu svoju 20rocnu prax este nezazil taky pripad zi uz tu aklebo v amerike...ale povedal ze je to dobre 😀 fotku sme si nedali robit lebo bola draha ale vyzera malinka rovnako ako nas nebohy chlapcek cize je jeho kopiou 😀 😀 a tak vlastne aj kopiou mojho muza 😝

andrea0903
9. aug 2010

@lulu4 ano splinilo aj manzel sa tesi 😀 doktor povedal ze to je vsetko v poriadku mala ma ukazkovu vahu aj velkost prvykrat v zivote mam placentu na zadnej stene tak doktor povedal ze to je znamenie ze to bude dobre pozeral aj na placentu povedal ze je v poriadku a nech este raz mi urobia testy na hematologii lebo za celu svoju 20rocnu prax este nezazil taky pripad zi uz tu aklebo v amerike...ale povedal ze je to dobre 😀 fotku sme si nedali robit lebo bola draha ale vyzera malinka rovnako ako nas nebohy chlapcek cize je jeho kopiou 😀 😀 a tak vlastne aj kopiou mojho muza 😝

andrea0903
9. aug 2010

@vi3ka manzel sa este pytal dokiho ci si je isty tak mu doktoru obkreslil na monitore pisulku 😀 😀 😀 ale velmi sa tesi uz vymysla mena a tak bude to totizto jeho prva biologicka dcerka.........dievcata sa tesia aj ked starsia bola trosku sklamana ale teraz uz jej triedi hracky 😀

vi3ka
9. aug 2010

@andrea0903 😀 😀 nechcel veriť čo? on sa určite teší ako malý chlapec a počkaj čo to bude keď príde na svet, bude ako lečo vysmiatý 😀 ja mám sestru o 8 rokov mladšiu a tiež keď sa mala narodiť, tak ja som strašne chcela aby to bol chlapec a keď potom povedali, že je to dievča, normálne som bola naštvaná a aj som si poplakala, ale nakoniec to skončilo tak, že to bola moja cmurkacia bábika a moja malá sestrička, ktorá je už teraz veľká koza 😀 😝

lulu4
9. aug 2010

@andrea0903 velmi sa tesim s vami.. tak to su dobre spravy s tou placentou len nech sa pekne drzi kde ma a nech je vsetko oki... hm, nechcem byt zvedava ale toto je tvoj druhy manzel ze a s nim vlastne este nemas dietatko vsak? toto bude vlastne jeho prve dietatko ak tomu spravne rozumiem? tak to musi byt pre neho tiez obrovska radost... ale tak kočky si tiez zvyknu budu sa musiet podelit lebo dalsia baba s chalanom by to mali jednoduchsie 😀

susika
9. aug 2010

@vi3ka -ja len dufam, ked to tak rýchlo šlo hore aj v období, ked som bola schopná len pukance jesť a colu piť a za mesiac 2,5 kila hore, ež je to len voda a sa to rýchlo stratí🙂) inak našťastie mam na obutie len také topanky "našuchovačky"🙂)lebo šnurovanie nehrozí...najhoriše, ked s musím prikrčiť, ked malej pomaham do otpanočiek...a jej obliekanie mi tiež robí horzný problém pre bruško🙂)nie jej, ale moje🙂))...tvrdohlavá je....ale už sa baba konečne chytá, aspon niečo, aj ked ponožky nehrozia🙂))ešte, že je taká štíhla, tak si ju aspon natočiť možem ako chcem, keby mala 20 kil ako susedina rovesníčka, tak to by som asi moc nevyhrala 😀

@andrea0903 -super🙂))akže baba do tretice🙂))aj ja som z troch dcer🙂))ale chudak tato, ked potreboval pomocť, tak kamarati..alebo aj som boal za takého "chalana" čo všetko musel vidieť a vedieť..tak aj auto som velakrát s ním opravovala🙂))

andrea0903
9. aug 2010

@vi3ka
@lulu4 tesi sa tesi akomaly uz teraz chodi jak zasnena panenka 😀 manzel ma z prveho manzelstva jedneho syna a ja dve dcery a spolocne sa nam nedarilo a teraz hadam vynde a navyse dcera tak je stastny 😝 starsia Saska chcela zato chlapca ze aby jej nebral hracky jak Vaneska ale ona je jak ja miluje male deti a uz ako triapolrocna mi pomahal starat sa o Vanesku ked sme ostali same tri....uz sa ma pytala kedy ideme kupit plienky a vsetko....najradsej by bola keby som uz porodila teraz nech sa ma o koho starat lebo jej to nebude este robit nervy jak mladsia segra 😉 😉

lulu4
9. aug 2010

@andrea0903 no tak to budes mat dobre ze starsia dcerka je taka sikovna a chce ti pomahat... to bude dobre aspon nejaka pomoc, je sice tiez dieta ale tak kazda aj drobna pomoc sa ceni... tak hracky si budu navzajom brat a ked budu v puberte tak aj oblecenie, doplnky, sminky... no bude to zabava u vas v domacnosti... 😀
a bude sa volat LIA? velmi pekne netypicke meno...

andrea0903
9. aug 2010

@susika no muz sa vyjadril ze cely zivot bude uz len na vlozky gatky saty a sminky robit a ked budeme prat nech aspon meter snury mu nechame na jeho veci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 joj veelmi sa tesim jak blcha mala si spala tak sa ju doktor snazil zobudit a mala to v trubke jak jej tatinko 😝 Starsia dcera je ako za sto chalanov tak bude mat s kym riesit muz chlapske veci 😝

andrea0903
9. aug 2010

@lulu4 ano bude sa volat Lia pretoze dievky chceli Lili ale u nas ich je vela manzel povedal ze Livia a tak vzniklo cosi medzi tym a bude LIA.....aspon na ihrisku ked budem kricat sa otoci jedina 😀