Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

bajka1
2. jún 2011

@smile234 Ahoj a v kolkom tyzdni asi si? Ja som mala posledny menzes 24.4. a objednana som na 8.6. 🙂. Tak uvidime co mi povie, vobec si neviem vypocitat v kolkom tyzdni by som mala byt...Mozno len v takom tretom 😀...
Tebe uz byva nevolno? Mne vobec nic nie je az na to, ze ma sem tam bolia prsia a boli v podbrusku, inak nic necitim...Dufam, ze je vsetko oki! 🙂

rea92
2. jún 2011

ja som v 4 týždni....býva mi dosť zle, takmer nie som schopná jesť a nič mi nechutí....som unavená asi ako šípková ruženka (stále by som len spala 🙂), chodím často cikať, bolia ma dosť prsia....no je toho dosť....až sa mi nechce veriť že to zapríčinilo niečo také malilinké 🙂))

smile234
2. jún 2011

@bajka1 no ja som mala posledny menzes 25. aprila 🙂🙂 den po tebe 🙂🙂 a objednana som 14.6. ku lekarke.
vobec netusim, v ktorom tyzdni by som mohla byt. aj ja si myslim, ze to moze byt 3 - 4 tyzden. no byva mi tak nevolno, hlavne rano, strasne som hladna, hned musim nieco zjest. tak mi je slabo od hladu a ide mi na vracanie 🙂 ale da sa to vydrzat 🙂 aj mna bolia prsia, mam ich citlive a citim pichanie v podbrusku ......tak ty ides prva k lekarke, tak potom daj vediet, ze co nove....mozno este budeme v rovnakom tyzdni 🙂🙂🙂

smile234
2. jún 2011

nie je tu aj nejaka tehulka na uplnom zaciatku z Kosic alebo okolia?

bajka1
2. jún 2011

@smile234 som pocula, ze na nevolnost je dobre, ak ju hned po zobudeni zajes niecim suchym 🙂, este kym nevstanes z postele 🙂. No tak mne nie je nic, len tie zakladne jemne priznaky, tak som moooc zvedava, co mi na to doktorka povie 🙂. Len sa hlavne nestresovat, vsetko je oki 🙂. No to by bola sranda, keby sme boli v rovnakom tyzdni 😀. Uvidime co nam doktorky povedia...Je to este daleko.. ☹. Vy ste planovali? Snazili ste sa a ako dlho? Ja som citala rozne diskusie, ze sa babam nedari, az som z toho bola smutna, ze je to take zlozite otehotniet...Nam sa podarilo na svadobnej ceste v Mexiku 😀...asi

smile234
2. jún 2011

@bajka1 v Mexiku ? 🙂 skvele 🙂🙂
no ved aj mna tu dievcata vystrasili, ze nemozu po dlhodobom skusani otehotniet.....si predstav, ze my sme sa snazili 2,5 mesiacia ....dobre nie? co je myslim si, dost skoro 🙂🙂 ale uz sme velmi chceli babatko, tak som rada, ze to tak skoro vyslo 🙂 nie kazdy ma to stastie 🙂
a vy ako dlho ste na babatku pracovali?
a ako je to s porodom u teba? mna dost kamaratky strasili, ze je to dost strasne 🙂

bajka1
2. jún 2011

@smile234 No my sme sa zacali snazit az po svadbe, ktora bola v marci, tak to vyzera na ten druhy mesiac. Najviac sme sa snazili samozrejme na svadobke v maji 😀 a vyslo to 😀.
No tak ja ked som si spomenula na porod, tak som sa velmi bala, ked som si predstavila, ze sa bude nieco strihat tam dole, tak som mala velmi divny pocit! Ale tusim to pomaly prechadza...no uvidime, radsej sa tym nezaoberam a myslim na krajsie veci 😀

smile234
3. jún 2011

@bajka1 mas pravdu, tak je to spravne. treba mysliet na krajsie veci a uzivat si to krasne obdobie 🙂

stastna82
3. jún 2011

Ahoj pripajam sa, som v prvom mesiaci😀 mna bolia prsia a yatial mi nie je spatne, no stale bz som spala😀

janka11285
3. jún 2011

@rony2011 ahoj, mam rovnaky problem ako ty. v stredu som zistila, ze som tehu a buduci tyzden sme chceli ist letecky na dovolenku. tiez sa bojim, pretoze raz som uz potratila, tak neviem co teraz urobit. bola si sa pytat lekara? co ti poradil? dakujem 🙂

bajka1
3. jún 2011

@stastna82 No ani mne nebyvalo vobec zle, len dnes mi je akosi tazko ☹...tak dufam, ze to nepride 🙂...

@janka11285 Urcite by som vam odporucila sa spytat vasho doktora, ci mozete alebo nie, ked uz si mala predtym take problemy ☹...

janka11285
3. jún 2011

@bajka1 uz sme sa s priatelom rozhodli, ze dovolenka nebude, budeme len na Slovensku (netreba riskovat) 🙂

janka11285
3. jún 2011

dievcata ako vam rychlo tmavla ciarka na testoch, ja som prvy robila v stredu-ledva som tam zbadala ducha a dva dni nato (dnes rano) bola ciarka skoro rovnako tmava ako kontrolka, sa mi zda, ze akosi rychlo sa to zvysuje, ale kazdopadne som velmi rada 🙂

bajka1
3. jún 2011

No ja som si robila az ked mi meskali dni 🙂. Po 1-2 dnoch a mala som ju hned tmavu 🙂. Zalezi na tom, kto ma ake vysoke HCG, ci co to je 🙂, kazda sme ina...

rony2011
6. jún 2011

@strihalka Bola som u lekára, zakázať nezakázal, ale netváril sa extra nadšene. Radšej som dovolenku odmietla, potom by som si to vyčítala....

rony2011
6. jún 2011

@janka11285 Ahoj! Ako som už písala, výslovne nezakázal, ale nebol nadšený. Povedal, že som na úplnom začiatku, je to dosť riziko... Že mi nepovie, nemám ísť, ale on by na mojom mieste určite nikam nechodil....
Ešte som aj prechladnutá a plus mi začali rásť vplyvom tehotenských hormónov miómy.... takže nebude to také jednoduché...
A ty si sa ako rozhodla?

janka11285
6. jún 2011

@rony2011 rozhodli sme sa zostat doma a neriskovat 🙂

bajka1
8. jún 2011

@smile234 Ahoj, tak som po prvej kontrole. Vsetko vyzera v poriadu, videla som malinku skvrnku a bit srdiecko 😀. Tak sa tesim...Za tyzden mam ist na krv a za dva tyzdne na poradnu....

smile234
8. jún 2011

@bajka1 🙂🙂 jooooj, tak sa tesim s tebou 🙂 som rada, ze vsetko je v poriadku...a co Ti povedala lekarka, v ktorom si tyzdni? a videla si bit srdiecko? jeeeej, to je ake zlate....ja sa uz tak tesim, ked pojdem ja 🙂

bajka1
8. jún 2011

@smile234 No nepovedala mi v ktorom som tyzdni, asi mi to zdeli na poradni 🙂. Aj som sa na to zabudla opytat...
Hej videla som, ako to tam hrmoce 😀. Ty to uz budes urcite vidiet, ked ides az za tyzden, ci dva 😀!
Hovorila mi len o tom, co by som nemala, na nieco som sa opytala ja, co ma zaujimalo... A mam odpocivat a predpisala mi jod a ze mam brat kyselinu listovu, ine nic ☹....a to som si ja nakupila femibion, co to tu vsetky baby o tom rozpravaju a ze to nemam uzivat, len tieto dva lieky...

smile234
8. jún 2011

ano? a to som sa akurat chcela vybrat do lekarne, ze si kupim nejake caje a vitaminy pre tehotne 🙂
takze nic? len jod a kyselinu? no ja idem 14. v utorok prvykrat ...tak sa ozvem ze co a ako 🙂
a povedz co ti povedala, ze co by si mala a co nemala?

smile234
8. jún 2011

@bajka1 ano? a to som sa akurat chcela vybrat do lekarne, ze si kupim nejake caje a vitaminy pre tehotne
takze nic? len jod a kyselinu? no ja idem 14. v utorok prvykrat ...tak sa ozvem ze co a ako
a povedz co ti povedala, ze co by si mala a co nemala?

rainbow0508
8. jún 2011

@venny26 tak svokra určite...tá moja, to je už horšie...ale necháme sa prekvapiť

rainbow0508
8. jún 2011

@bajka1 Hej, je to super pohlad vidiet to male ako mu bije srdiecko. Nas "fliacik" mal pri prvej kontrole 15,4mm. A vsetko je ok...

rainbow0508
8. jún 2011

@bajka1 Hej, je to super pohlad vidiet to male ako mu bije srdiecko. Nas "fliacik" mal pri prvej kontrole 15,4mm. A vsetko je ok...

bajka1
9. jún 2011

@smile234 No ja tiez prave som tlacila Femibion 800 a povedala, ze staci kyselina listova a teda ten jod mi predpisala, hned som si citala na webe o tom 😀. Ze nevie, co vsetko tie potravinove pripravky obsahuju...Uvidis co ti povie tvoj lekar, kazdy je uplne iny, niekto predpisuje tie vitaminy 🙂...
Ja v utorok idem na krv, tak ti drzim palce 😉...Mi normalne slzicka stiekla, ked som uvidela to malinke 😀. Vyzera to tak, ze hormony so mnou lomcuju...hehe.
No tak povedala mi take zakladne veci a ja som sa nieco spytala, radsej si prichystaj otazky 🙂. Ze sa nesmiem kupat a mam odpocivat vela, nesmiem sa hrabat v zahradke, len s rukavickami, lebo zevraj aj poda obsahuje toxoplazmozu ako macky...to som nevedela. A pohlavny styk moze byt, ale len jemny 😀. A pytala som sa na zubara, ze ci mi moze dat umrtvujucu injekciu, ale ze prve mesiace to neodporuca a zubari by mali vediet co mozu 🙂. Aaaaa uz si nepamatam, asi to viac preberieme na poradni...
Cely den mi byva tak tazko, ledva tu v praci sedim ☹...Este nevraciam, len hlava, unava a nevolno ☹.

@rainbow0508 Ano, ano je to krasne 🙂. A ty si uz v kolkom mesiaci? Uz mas za prvym trimestrom?

kristinka86
9. jún 2011

@bajka1 Ja som prve 3 mesiace brala len kyselinu listovu bez jodu, potom femibion, ale len jednu krabicku. Teraz beriem kalcium, lebo som mala pocit, ze zacinam mat problem s klbami v zapasti a zelezo, lebo som bola anemicka pred tehu..V lekarni sa porad pri kazdom lieku aj ked ide len o vitaminy.. 😉
Kupat sa kludne mozes! To sa neodporuca vo vysokom stadiu, kedy kupel moze vyvolat kontrakcie a predcasny porod.Ale to zas horuci kupel. Odporuca sa vlazna sprcha, aby spevnila kozu na brusku a taaaak..Ale ja som teraz v 6.mesiaci a stale sa raz za cas kupem - je mi to prijemnejsie ako sprcha.. 😅 Ziadne zmeny na kozi nepocitujem - len to netreba prehanat, ze tam budes hodinu.. 😀
Ja som v zahrade vpohode robila, ale len jednoduche prace.. 🙂 Pohlavny styk nemusi byt len jemny - ved sama vies, co Ti je prijemne a co nie.. Akonahle by si mala pri tom bolesti, tak partnerovi povies, ze nieco nie je vporiadku a prisposobite sa.My sa milujeme spolu tak isto, ako pred tehu - zatial.. 😉
U zubarky som prvykrat na tehu prehliadku bola v 4 mesiaci - vrtala mi 2 zuby. Dalsiu si nechavam na 7-8 mesiac, kedze 2 treba absolvovat. 🙂

bajka1
9. jún 2011

@kristinka86 Mne ani kamaratka a jej mama, ktora je sestra na novorodeneckom neodporucaju kupanie, ze sa da z toho aj potratit, nielen vyvolat predcasny porod...Nehovorim o kupalisku, ale o teplej vani doma alebo nejake kupele...Neodporuca sa to, niekomu sa nemusi z toho nic stat a na ineho to nemusi dobre posobit...
V lekarni mi poradili femibion a lekarka povedala, ze to nemam zatial uzivat, len to co mi odporucila, tak sa radsej podla toho riadim...
Kazda lekarka je ina a to co plati pre teba nemusi platit pre druhych, ved kazde tehotenstvo je ine...
A co sa tyka toho pohlavneho styku, tak vobec na nho nemam chut, cely den mi byva tazko a este mysliet na sex, no nie som dva krat nadsena...
U zubara v pohode, len si nenapisala, ci ti daval aj umrtvujucu injekciu 🙂.
Diky.

kristinka86
9. jún 2011

@bajka1 Noooo..Ja mam take informacie, ze kupanie urcite na zaciatku tehu neskodi. Ale ako vravis, kazdy moze tvrdit ine. Dokonca jedna znama sa kupala az do 9.mesiaca a to maleho este prenasala tyzden! Takze aj to je individualne. Do kupelov by som isto nesla a ani doma si nerobim horuci kupel - skor vlazny.
Ja som ten femibion brala po dobrati kyseliny listovej - aj to preto, ze som ho dostala. Potom som si uz nekupovala.
Ved som pisala vzdy o sebe a nie vseobecne. 😉 Viem, ze je vysoko individualne, co kto moze / nemoze robit, jest, pit, atd...
Ja som s milovanim problem nemala a zatial ani nemam. Ale to bude tym, ze ja som nemala vobec nevolnosti (ani na zaciatku tehu) a tiez nemavam silne bolesti. AJ to zavisi od konkretnej zeny - u mna plati, ze chut sa hormonmi este zvysila a castejsie je unaveny manzel ako ja.. 😅
Nieeee..Injekciu mi nedavala zubarka este nikdy a teda ani teraz. Klasicke vrtanie.Netusim, aky vplyv to moze mat, resp. ci vobec nejaky ma.Ale ja som si aj kvoli tomu presunula zubarku na neskor - v prvom trimestri som nechcela ist.

bajka1
9. jún 2011

@kristinka86 Nooo tak to ti moc zavidim, ze to takto zvladas, bez problemov 🙂... Ja uz budem rada, ked sa mi dokocni treti mesiac, neviem sa dockat 🙂...Si prvorodicka, ci uz nejake mimco mas? A kedy zacnes chystat vecicky? 😀

kristinka86
9. jún 2011

@bajka1 Tak ja to mam asi po mamine, lebo ona mala oba tehu take bezproblemove. 🙂 Ved ja som az tusim v 8. tyzdni robila test, lebo dovtedy sme s manzelom mysleli, ze mi len meskaju "moje dni", nakolko vobec ziadne priznaky som nemala.. Teda, trosku zvacsene prsia a citlive, ale to som mala bezne, ked mi meskali.. 😅 Dokonca ani chute som nemala specialne.. 😀
Prvy trimester je najrizikovejsi - to je pravda.. Treba davat najvacsi pozor! Drzim palce, aby si to uspesne zvladla a potom si uz uzivala tehulkovanie bez problemov! 😉
Bude to nase prve miminko - chlapcek - a velmi sa tesime! 😵
Vecicky uz nejake dokonca maaaaam.. 😀 Vraj sa nema dopredu chystat, ale ked uz aj pohlavie vieme, tak preco nie? Potom uz nebudem vladat a budem mat mysel niekde celkom inde, takze ja radsej postupne.. Narazovo to clovek aj financne viac pociti, ako ked sa postupne pripravuje..Svokra uz dostala prezyvku: baba peluchova, lebo ona uz aj plienky kupila.. 😀 😀 😀
Nemame tych veciciek extra vela, ale to mi aj jedna kamoska po malom dala cosi, nech sa vyuzije a este od jednej ocakavam.. 😅