Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

jajka28
20. jan 2010

fuuu babenky tak to ste ma dost ukludnili, ked kukám na vaše tt ale to bude ok, pri prvom som dost neskoro začala naberat tiež ved teraz majú drobcovia len pár gramov...

janka1302
20. jan 2010

ja som schudla skoro 5, takže naspäť sú už dve 🙂

dydynka
autor
20. jan 2010

ach zacinam byt hladna tak idem do obchodu a napapat sa tak sa zatial majte... 😝

xpetka1x
20. jan 2010

ja mam zatial tak isto..
janka aj ja by som si dala rajcinku taku dobru ale tie umeliny co maju teraz v obchodoch sa mi hnusia....a stou polievockou rajcinkovou si mi naeobila xutky... si pojdem kupit niaku sackovu bo domacu neviem

jajka28
20. jan 2010

xpetka- ved aj ja som len sáčkovú kupovala teraz sú aj nové bez glutamanu, vhodné aj pre deti, tak beriem tie...ved ja somnebola schopná ani ništ uvarit...no strašne vianočné obdobie to bolo 😉
hej s tou zeleninou je to hrúza a to my sme na dedine a tu si zavrie Jednotu raz na týždeň, potom na 4 dni pre inventúru, no má v paži pani predavačka tak musím do mesta 8 km autom a s mojím tlakom 97/60 a malým na krku je to boj 😠

kiwi82
20. jan 2010

ahojte, ja som tiez prave dojedla paradajkovu polievku. ale domacu. mamka mi navarila. taku fajnu kyslu. snad to vydrzi v zaludku. papa

dydynka
autor
20. jan 2010

babule aj vas bolieva chrbat?mna niekedy strasne,,,

jajka28
20. jan 2010

mna aj pri prvom aj teraz kĺb pravý tak zozadu...a pri prvom to bolo neskor dost brutal a nič som si nechcela natierat, lebo všetko je nevhod. pre tehu

a som zvedavá či mi príde pálenie záhy kým som nebola prvý krát teho tak som nevedela ani čo záha je... 😒 ale je to strááášne neprijemny pocit

dydynka
autor
20. jan 2010

najhorsie je ze uz si vecer nemozem najst vhodnu polohu aby ma nieco nebolelo alebo netlacilo,,, 😖

jajka28
20. jan 2010

ja som vždy spávala s jednou nohou vyloženou pokrčenou cez vankúš a bolo super, ale bud rada že máš postel pre seba ja tam mám ešte aj malého a ten sa niekedy prevaluje cezuo mna no bojím sa že ma dokope ☹

dydynka
autor
20. jan 2010

no neboj ja mam tiez co robit aby som sa vyhla takym veciam,,z jednej strany mam psa a z druhej draheho ktory sa namna nalepy vzdy v noci,,,

lindus1
20. jan 2010

caute kocky,
no ja zboznujem paradajkovu polievku, teraz som ju tri dni jedla, v nedelu som robila, mnam mnam..
mne chuti tak normalne ako aj pred tehu, akurat musim jest trosku castejsie mensie porcie, lebo ma chyta taky vlci hlad, az mi je z toho zle, kym rychlo nieco nezjem.. inak som uz pribrala 2 kila, co neviem, ci je dobre, tak skoro ☹ ja mam len 1,60 m, tak za chvilu budem jak gula 🙂
inak prsia ma bolia stale, mam pocit ze ich mam raz take velke, ale ked kuknem do zrkadla, tak su vacsie len o kusok.. ale najhorsie je, ze ja som milovala spavat na bruchu, ale kvoli prsiam sa mi teraz polohu na bruchu podari najst malokedy...
inac zajtra idem k dokymu, tak uz zacinam mat stres a to som sa mesiac nevedela dockat 🙂

leanax
20. jan 2010

Ahojte dievčatá. Ja som bola u doktora po mesiaci nedočkavosti. Zobrali mi 7 skúmaviek krv, urobili mi ultrazvuk, ale už cez bruško, meral doktor niečo na zátylku, skontroloval nosnú kostičku a odmeral plod od hlávky po kostrč, skontroloval srdiečko. Všetko bolo v poriadku. Malé sa dosť rýchlo pohybovalo, kývalo rúčkami a kopalo nožičkami. Taký krásny pohľad. Dostala som už tehotenský preukaz a dala som si spraviť prvú fotku z ultrazvuku. Teraz sa stále pozerám na svojho drobčeka. Zajtra mám zavolať za výsledky z krvi. Tak dúfam, že všetko bude v poriadku. Začínam si uvedomovať a vychutnávať to pravé tehotenstvo. Doteraz mi bolo dosť zle, pomaly to však ustupuje. 😀 huráá

jajka28
20. jan 2010

leanax to na tom zátylku meria rozmer vďaka ktorému môže posudiť či nemá dieťatko downov syndrom...keď je ten zátylok hrubý tak má...

-gratulujem že máš všetko v poriadku už si to len vychutnávaj!!! mna to čaká v pondelok 😉

lindus1
20. jan 2010

lea gratulujem, uzivaj si to 🙂

vierkaha
20. jan 2010

Ahojte kočky,
leanax ja som bola včera na tom utz, krv mi brali už predtým na poradni. A tiež sa mi dr. smial, že čakám kombináciu boxera s členom lord of dance 😀 bo som chcela aj ja foto a normálne ho nemohol chytiť alebo ju, taka mám dve - jednu keď bolo na brušku a druhú na chrbátiku 😀 a už bol aj noštek pekne vidieť.
Aj mne už ranné nevoľnosti pomaly odoznievajú len včera mi bolo zle a to ma ešte bolelo brucho a aj chrbát, ale doki hovoril, že to sa mi rozťahuje maternica - dnes už je to fajn

xpetka1x
20. jan 2010

no tak gratulujem vsetkym co to malu za sebou a teraz cakame dalsi mesiac no veru je to dlho ale vzdy lepsie ako cakat na plodne dni 🙂 teraz mame istotku...
kiwi82 tak mi napis receptik ak budes mat cas mozes aj do IP,,,

no mne bolo dnes od rana zle aj som grackala 2 x uz to asi zacina aj prsiam ma bolia ale viac tak na dotyk a tiez zaspavam na brusku a teraz sa mi neda az nad ranom je to lepsie 🙂 potom sa nam zasa nebude dat koli velkemu brusku si pametam ak som sa po porode tesila ze si pospim na brusku no a kde to bolo o 100 krat horsie ked sa mi prsia mliekom naliali jaj,,som si musela vankus prehnut na polku a dat si ho pod brucho .... 🙂

vierkaha
20. jan 2010

Peťka ja som tiež občas spávaa na bruch, ale teraz môžem úplne zabudnúť. a prsia sa mi zväčšili už dosť. Pôvodne som mala 80D a teraz neviem neviem kde sa zastavím 😝 drahý sa mi už smeje, že také veľké podprdy už ani nemajú 😀

lutsine
20. jan 2010

Baby Vierkaha a leanax mozte pridat aj nejake fotecky do albumov ,ake uz mate velke bruska,lebo ste priblizne v takom termine ako ja🙂

vierkaha
20. jan 2010

Ahoj Lutsine, skúsim ať nejaké foto, ale blbne mi koník tak budem ešte skúšať, ke´d tak sa ozvem

elko69
20. jan 2010

dydynka ahoj no dnes som uz bola u kadernicky,super spokojnost je zase vyzeram ako clovek a co s atyka bolesti chrbta,mna skor bolia križe ked lezim a idem sa postavit...

xpetka1x
20. jan 2010

baby neviete ci je duphaston dosstat aj bez predpisu v lekarni

janka1302
20. jan 2010

dá sa kúpiť aj bez predpisu, ale zbytočne to preplatíš. Bez predpisu stojí niečo okolo 10 euro. 😖

lulu4
20. jan 2010

ahojte tehulky je tu niekto?

xpetka1x
20. jan 2010

no to ja viem ale moj doky neni za to aby som ho brala teraz mi predpisal len jedno balenie a jednu tabl. denne tak to mam na 20 dni... vraj to staci bo v 9tt uz je placenta a uz ona vyzivuje plod...

dydynka
autor
20. jan 2010

ahoj elko,,no mna to caka zajtra,,,zajtra si dam foto aj do albumu nove,,,si odfotim brusko,aj ked omoc mi nenarastlo ☹

tinka349
20. jan 2010

ahojte baby, ja so tiez na tom s priberanim biedne 😖 schudla som 2 kg...a som len na rozkoch s maslom a redkovkou 😒 a varena strava nehrozi, ja jednoducho take teraz nemusim vobec, ani polievky, ani ovocie...no vooobec nic....ani som vobec nevracala, a kazdy mi hovori jaka som pochudnuta....

zajtra idem na USG tak som zvedava co mi doktorka povie, dufam ze drobcek je v poriadku....joj a uz by mi mohla povedat aj pohlavie, sa neviem dockat 😀

romini
20. jan 2010

baby ja mam pocit ze rast bruska sa mi od 13 tt nejak zastavil stale sa kukam do zrkadla neviem ci to je tym ze ja sa stale pozorujem alebo co...vy mate ake pocity?

mirka285
20. jan 2010

romini to asi preto ze v tom 13 vyzeralo tak na 16,tak teraz oddychuje trosku,nerob paniku,mas ho akurat 🙂

tinka349
20. jan 2010

romini no ja mam o tyzden menej, ale ja ani zdaaaaleka nemam take brusko....cosiiii....na mne este ani nevidno ze som tehotna 😖