Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

ivka1984
28. jan 2010

xpetka ako si zistila ze si potratila?

ivka1984
28. jan 2010

nechcem sa ta dotknut len ja sa toho tak bojim,,,, ☹

xpetka1x
28. jan 2010

ivka zacala som slabucko spinit ked som sa vicikala a utrela mala som na pap. take slabucke oranzove flaky..tak som sla do nemocnice a tam som zacala uz riaadne krvacat robili mi aj kyret ale nebolo treba bo mimi zo mna vyslo na zachode ☹ isli so mna take guce krvi,,tak aj ked ma docistili povedala mi doktorka ze tam uz nic nebolo vsetko vyslo samo.. ale mala som aj take tusenie ked som nekrvacala este ani som sa tak citila ze uz to nezije mala som taky pocit aj to tak bolo ☹ teraz som v 8tt a tiez mam strach aby sa to nezopakovalo ☹

pepppe
28. jan 2010

tak baby nechal ma tu ,,,do konca roka mi predlzil zmluvu

ivka1984
28. jan 2010

no ale musime dufat ze to bude vsetko ok a budeme mat zdrave babatka v brusku 😉

xpetka1x
28. jan 2010

Baby co ste x Blavi ak tu niekto je..mate gynekologa alebo poznate..Spanka a Macejka

pepppe
28. jan 2010

vierkaha,,ale ten prispevok sa dava vzdy nie???lebo ja som tu pol roka anajviac odrobim este 3az4mesiace,cize ako anrok nan nebudem mat?to je blbost podla mna,vsak kazda zena to dostane,nie?

iwanna
28. jan 2010

xpetka, nemam osobnu skusenost so Spankom. Ale kamoska k nemu chodi dlhe roky. Zevraj je dobry v tom co robi

ivka1984
28. jan 2010

no petka oni su na tej stranke jednej nie? tam radia babam...preco? inak osobne nepozbam nei som z blavy

xpetka1x
28. jan 2010

pepe urcite ano ved ja som pri prvom tehu nerobila vobec skoncila som skolu a isla na urad prace tam som xodila 6 mesiacou a potom som sla na matersku a narok som mala.. tam sa iba dava potvrdenie o narodeni dietata a od doktorky ze sa dozilo 28 dni a ze je to prvorodene alebo druhorodene a nic viac..

pepppe
28. jan 2010

aha chvalabohu,som sa zlakla,keby uz ani to nedostanem,tak veruze neviem 🙂

xpetka1x
28. jan 2010

no su tam ja sa s jednym radim furt a vzdy mi poradi uplne inak ako moj doky ..no ale lepsie mi poradi tak s nim vsetko preberam ... aj duphaston mi kazal brat kedze mam po potrate ale moj doky nie ani mi ho necel predpisat tak si ho kupujem same za 10 eu..

xpetka1x
28. jan 2010

pepe neboj a neplatis si DNP do socialky??

ivka1984
28. jan 2010

to fakt? inak ja som tam tiez raz pisala a dobre mi poradil ...

elko69
28. jan 2010

hmmmmmmmmmmm pizza to znie lakavo dydynka :D

ivka hlavne je ze sa uz tesite vsetci a ze ho lubite uz teraz a to ma par mm-cm..hi 🙂 🙂

ivka1984
28. jan 2010

to hej ked som to prvykrat povedala priatelovi co bolo den pred vianocami ze sa nam asi zadarilo tak on bol taky stastny .... on uz velmi chcel babo takze to bol taky pekny vianocny darcek a nasi boli tie hrozne stastni

xpetka1x
28. jan 2010

no ja si platim DNP do socky kazdy mesiac aby som mala lepsiu matersku a potom aj narok na vyssi rodicovsky prispevok

elko69
28. jan 2010

xpetka1x a v ktorom tt si potratila??je to strasne ani len pomysliet na to s ami nechce ze by sa nieco take mohlo stat,pokazde ked idem na wx dokladne sledujem wc papier ci tam nic nieje,lebo spinim aj ja ale myslim tie vytoky biele skor...

pepppe tak to je super....

rubinka
28. jan 2010

Elko ten biely výtok je normálny.

vierkaha
28. jan 2010

Ahoj pepe super že ti predĺžil zmluvu. Čo sa týka toho príspevku je to myslené tak, že 12 mesiacov za sebou idúcivh máš mať zaplatené zdravotné poistenie, čiže ak si zamestnaná tak to za teba platí zamestnávateľ, ak ai nezamestnaná tak za teba platí toto poistenie štát. Ja som to myslela tak, že napr. ak by za teba zamestnávateľ neplatil, alebo ak by si sa neskoro prihlásila na úrad práce tak ti v zdravotnom poistení vznikne pauza, ale ak by si ty alebo zamestnávateľ ten nedoplatok doplatil tak sa to berie ako keby to poistenie nebolo prerušené a príspevok dostaneš. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne, ale kamoške sa stalo, že sa neprihlásila na ÚP do tých 7 dní, ako sa treba a mala tak asi 3 dni nezaplatené zdravotné poistenie a dostala len nejakých ca 4000,- a nie celý príspevok a ptom keď sa na to bola pýtať tak jej povedali, že je to kvôli tej 3 dňovej pauze a že keby si to bola doplatila - bolo to nejakých 100 ,- tak mohla dostať celý príspevok.

xpetka1x
28. jan 2010

ja som potratila v 9tt a tiez furt sledujem papaier,,ten bieli vytok mam aj ja to nevadi to je ok..ale jedno dieta uz mam o druhe sme prisli tak uvidime ako teraz

elko69
28. jan 2010

xpetka1x teraz budeme vsetky drzat palceky,nechcela by som si tym prejst tak ako ty si musela,chuda ale tak uz je to za tebou hadam a uz len stastne chvile ta cakaju 🙂

rubinka viem ze je to normalne ale tak ajtak su tam vzdy obavy,vies kao to je...

xpetka1x
28. jan 2010

jeej elko dakujem aj ja verim ze to uz bude ok a ze dojdeme az do konca cize do minym 38tt 🙂 moja prva dcerka sa narodila v 36tt.. 🙂

elko69
28. jan 2010

v 36tt??a bolo to vsetko v poriadku???

xpetka1x
28. jan 2010

jasne bolo vsetko ok mali sme 2900 a 48 cm ,,teraz je z nej pekna baba 3 rocna..mala sa narodit 19.3. a narodila sa 17.2. cize o mesiac +2 dni skor.. no keby tam je esta ten mesiac a aj dlhsie tie co prenasaju tak by mala aj vahu vyssu no ale by sa horsie tlacilo no ale strihali ma tak ci tak 😒

ivka1984
28. jan 2010

tak hlavne ze bolo vsetko v poriadku mne je dnes akosi zle

pepppe
28. jan 2010

petla DNP si neplatim,ani neviem o nicom takom.....vierkaha,dakujem vsak ja som v tomto totalne nevzdelana,l 😉 ale dakujem uz aspon nieco viem baby

vierkaha
28. jan 2010

Pepe, nie je začo, aj ja som bola, ale od 1.9. 09 som bola nezamestnaná a v novembri som zistila že som tehu, teším sa veľmi ale nejak som tak rátala, že sa ešte vrátim do práce ( aspoň na chvíľu) tak som asi mesiac strávila tým ,že som zisťovala na čo mám nárok a na čo nie 😀 Ale aj keby som nemala na nič nárok aj tak sa teším že budeme mať baby 😀 čakali sme naňho 11 mesiacov

pepppe
28. jan 2010

🙂 no super a mas na nieco narok?ja som terazv praci

vierkaha
28. jan 2010

Mám ak si zaplatím doplnkové nemocenské poistenie a budem ho platiť aspoň 26 týždňov pred pôrodom tak mi budú rátať materskú ešte od bývalého zamestnávateľa( lebo sa ráta z roku, ktorý predchádza pôrodu) a splnila som podmienky aj na ten vyšší rodičovský príspevok takže je to fajn. Len ide o to že ja som bola celý život zamestnaná ( 10 rokov v kuse) a teraz som prvýkrát nezamestnaná a už sa teda doma riadne nudím síce chodím cvičiť a tak ale je to málo, dúfam že až bude malé na svete tak nebudem mať problém s nudou

😀 😀 😀