Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

tina1311
9. feb 2010

jej jaruska ty mas presne taky termin ako ja

jaruska8
9. feb 2010

😉 No, ja nás tu viac takých, aj Peppe je skoro narovnako.

pepppe
9. feb 2010

urcite bude jaruska🙂)jajha asi idem aj ja do hlohovca,sice som priamo z nitry,ale vraj je to tam super 😀 tinka ty my mame hned po sebe vsetky tri termin🙂jaruska ,ty a potom ja

tina1311
9. feb 2010

no hej tu mam 8.7. ale u dr. mam 7.7.a vy mate rovnako v tehu knizke?

jaruska8
9. feb 2010

No a ja budem asi naozaj prvá, lebo budem mať plánovaný cisársky rez a ten býva v 38tt najčastejšie. 😉

pepppe
9. feb 2010

hej jaruska a preco cisarsky???noo ja mam v knizke presne napisany ten isty den 9jula

tina1311
9. feb 2010

a preco mas planovany cisarsky rez?

jaruska8
9. feb 2010

Kvôli vysokým dioptriám a sietnici, poviem vám, radšej by som rodila normálne. ☹

pepppe
9. feb 2010

to tak byva??lebo ja mam tiez vysoke dioptrie,,,podla mna hroooozne vysoke,cize by som mala ist aj ja cisarskym?

jaruska8
9. feb 2010

No, ja mám 9 aj pol a ešte mám na sietnici nejaké zmeny, tak preto, ale inak kvôli vysokým dioptriám býva cisársky, povedz to dokymu, poraď sa s ním, ja keď som môjmu povedala, aké mám dioptrie, tak hneď povedal, že radšej by neriskoval.

pepppe
9. feb 2010

aha tak to ja mu sim povedat k dokimu,,no ja mu poviem ja mam ý a pol tusim,uz to radsej neriesim,ale zo zrakom mam aj ja problemy,cize asi pojdem aj ja cisarskym,,,noo apson ,ze si mi to povedala,,,nemozem zabudnut sa ho to spytat

pepppe
9. feb 2010

heh 7som tam chcela napisat 😉

jaruska8
9. feb 2010

No, to je dosť, si myslím, treba mu to povedať, ani ja už zrak neriešim, kontaktné to vyriešili za mňa. Aj manžel má dosť silné dioptrie, tak je tam pravdepodobnosť dedičnosti (môj ocino má silné), ale tak s tým som vždy nejak rátala, hlavne nech by nič iné nebolo. 😉 Medicína ide dopredu.

pepppe
9. feb 2010

noo ja som mala tiez sosovky,ale nejako som zase presedlala na okuliare,,,u nas v rodine mam vysoke len ja,inak nikto nenosi okuliare a priatel nenosi,takze uvidime,ja som bez nich slepa ako patron,volakedy ako dieta ma to trapilo,ze mam take vysoke,ale uz tiez nerisiem,,,tak ja mu to oznamim teraz na dalsej poradni

elko69
9. feb 2010

dydynka no to nie...ale tak uvidime co povie este na tom 3D v pondelok...drahy??no tomu to bolo jedno hlavne ze je zdravucke a teda je to macko ma uz teraz 429 g...

jaruska no uz sa veru tesim,moj gynekolog to nema veru takze musim ist inam...teda do Hlohovca...

avila
9. feb 2010

Elko, aj ja sa pripajam ku gratulaciam, hlavne nech malicky prosperuje 😉

Prave pozeram pocasie, sa tak tesim, od buduceho tyzdna sa ma oteplovat 😀 Konecne, bo mi nejak kabat zacina byt tesny 😀

Povedala som si, ze kaslem na povery a idem si kazdy mesiac kupovat nieco, aby potom nebola velka palka naraz. No a nie?

romini
9. feb 2010

dydy ty jedavas sackove polievky to by si nemala su tam same ecka to nejedz radsej si nejaku uvar mas to za pol hodku uvarene nejaku zeleninkovu. sackove nejedz preboha.hlavne ted ne

elko69
9. feb 2010

avila aj ja nakupujem pomaly,dnes mi prisiel ten odkladaci vak na plienky tak ma to potesilo...treba postupne kupovta... 😉

elko69
9. feb 2010

dobru noc babule,idem haji..rano vstavam skoro...papa

lucinika
9. feb 2010

Prajem pekny vecer baby 🙂

ako sa dnes mate? pisala som si tu s vami vecer a chcem sa este poinformovato tom DNP... myslite ze ked pojdem na Urad prace poradia mi? A este raz coho to je skratka? doplnkove nemocenske poistenie ci co to? Prepacte ale neviem sa z toho vysomarit... a tento tyzden som asi tak v 6 az 7 tyzdni to sa este stiham prihlasit? a kolko sa plati ak chcem tu maximalnu sadzbu? nie som si ista ci je to aj pre mna,ked som vlastne este poriadne nerobila (okrem nejakych 4 mesiacov kym ma neprijali na vysku) a som stale studentkou denneho studia.

dydynka
autor
9. feb 2010

romini ani nejedavam,,,ani som si ju nakonec nekupila,,,ma presla chut 😒

romini
9. feb 2010

no dydy chvalabohu.

xpetka1x
10. feb 2010

lucinka je to aj pre teba DNP je dobrovolne nemocenske poistenie!!! pri najvyssej materskej musis platit 47 eur mesacne a to 270 dni to je 9 mesiacou a musis stihnut platenie mimymalne 26 tyzdnou do nastupu na md od prihlasenia...mala by si to este stihat ale ak sa ti babo narodi o 2 tyzdne skor tak dostanes minymalnu matersku...kedze si uz v 6 alebo 7 tt...mne sa prve babo malo narodit 19.3 a narodila sa 17.2. a vtedy som si to neplatila no a nedostala by som nic len by som im zbytocne platila.. preto je lepsie sa na DNP prihlasit este ked si neni tehotna a platit si to aspon 2 mesiace potom sa odhlasit a nanovo prihlasit az ked zistis ze si tehulka a vtedy sa to robi najneskor do 8 tt.... no neviem ci xapes co ti pisem ale xod sa popytat a urcite nie na urad prace!!! ale na socialku!!§ urad s tym nema nic plati sa to do socialky tam sa opytaj na informaciach kde mas ist ked sa xces dobrovolne poistit ale ako vravim budes to mat len tak tak ja by som si to uz byt tebou nedavala bo ak sa male narodi skor zbytocne preplatis korunky...

elko69
10. feb 2010

dobre ranko babule,ako sa mame?ja dnes zarezavam od skoreho rana a straaaaaaaaaaaasne ma pali zaha uz od rana..sakra...

xpetka1x
10. feb 2010

ja tiez som mala robotku od 1 rana zvracala som na zachode cistu vodu..toto neni normalne ja uz neviem co mam pit

elko69
10. feb 2010

xpetkax a v ktorom tt si??a to ti na to lekar nic nedal ak moc zvracias?

lulu4
10. feb 2010

lucinika: no neviem neviem ten pristup tvojej lekarky sa mi teda vobec nepaci, taku by som teda nechcela.... ja som bola na zaciatku 7tt prvy krat u nej lebo boli akurat sviatky a vsetci mali dovolenky a robila vaginalny UTZ a vsetko mi pekne povedala ze babo je dobre umiestnene, maternicu mam dobre, zobrali mi krv, merali tlak, dali mi tehotensku knizku a potom som bola min. tyzden a to uz bola poradna, tam mi merali tlak, vazili, zase pozerala drobca, krasne vyrastol.... vzdy sa mozem pytat co len chcem, je tam super uvolnena atmosfera.... a zajtra idem na prenatalnu diagnostiku v I. trimestri kde budu zistovat vyvojove vady ako napr. downov syndrom a pod...

xpetka1x
10. feb 2010

elko ja som v niakom 10tt u dokiho som bola zatial len raz ked mi potvrdil tehu..teraz idem v utorok tak uvidime..akoze jedlo grckam len sem tam tak raz za den ale pitie asi vsetko to mi nic nebere

kiwi82
10. feb 2010

ahojte,
ja som bola dnes u dokiho. Chvala Panu Bohu je zatial vsetko v poriadku. pomeral hlavicku aj chrbricu pozeral. prvykrat mi robil usg cez brusko 🙂 Aj zo spodu ma pozeral, ze je to ok. Aj mi brali krv na tie tripple testy, skoro som odpadla, aj ked som poprosila, ze chcem pri tom lezat, tak ma obliala horcava..... ale potom to preslo.
mna stale pobolieva mocovy mechur. moc je ok. doki hovoril, zevraj sa moze urologicky caj. ze si kludne take dve salky denne mozem dat, ze on ked pracoval na lozkovom, tak to tam tehotnym zenam bezne davali pit.
Xpetk1x aj mne je stale este zle, aj rano isli von stavy a ked sa najem alebo aj nenajem napina ma. aj vnoci.
uz by som aj ja chcel maskrtit ako ine tehulky ☹

elko69
10. feb 2010

xpetka1x aha no sak mu to preistotu spomen ze ti byva tak zle keby si moc schudla ti na to da nieco,teda ja s tym nemam skusenost ale myslim co baby popisali o nevolnostiach tunak...

kiwi tak to je super ak je vsetko tak ako ma byt...