Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

zabkaevka
6. jún 2010

ahoooooj kočky. Hmm dávno som sa neozvala. Bola som v nemocnici. Bolesti v podbrušku a tvrdnutie bruška, čo som popisovala pred skoro dvomi týždňami, ma vyhnali na pohotovosť, a tam mi doki povedal, že mám pootvorený krčok, a maternica mi veľmi citlivo reaguje, teda hneď sa stihane a stvrtne. Takže si musím poležať, a brať infúzie, magnéziové. Tak aj bolo nechali si ma tam 10 dní ☹ Teraz mám mať kľidový režim, žiadne upratovanie, dvíhanie vecí, a lietanie v aute. Ležať ležať, keď aj niečo robiť, tak len pomaly, ak sa dá posediačky, a oddychovať pri všetkom. Potom mi ešte dali antibiotiká, Medoclav, čo mám ešte do pondelka brať. Vo švtrtok idem k svojim gynekológovi, a tak uvidíme či ešte bude treba niečo. Ale iste Mange B6 treba dlhodobo brať. Mimi je ChváálaBohu v poriaku, pekne rastie, dokonca aj za ten pobyt v nemocke narástlo 🙂 robili mi totiž ultrazvuk pri prijatí a pri prepustení.
Takže kočky, aj vy si dávajte pozor a veľa oddychujte. Ozvem sa cez týždeň 🙂

malemimi
6. jún 2010

@zabkaevka ahoj síce sa nepoznáme, ale som rada že ste OK a že to dopadlo tak ako to je . držte sa 🙂 😉

elko69
6. jún 2010

@dydynka co sa vlastne rozumie pod tym tvrdnutim bruska??mne akurat tvrdne ked sa maly hmyri a ze sa nejako opre tak tam mam tvrde brusko,to je ono???
@malemimi no to som sa nikdy ani ja nedozvedela kolko meria iba vahu mi povedal vzdy aj to je tam vzdy odhylka +- nejake g.

dydynka
autor
6. jún 2010

@elko69 to ani nie,,ale ked stojis a maly sa nehybe a ty si stlacis brusko a je tvrde,ja ho tak mam aj pri sedeni a aj ked sa mala nehybe,,,bo ja mam tiez tvrde brusko ked sa mala hybe a je v takej polohe divnej ze tam kde je je tvrde,,ale pomimo toho mi tvrdne,,ked si ho stlacim je tvrde take akoby napnute moc,

elko69
6. jún 2010

@dydynka tak to uz mam asi aj ja take tvrde ale to uz stale jako necitim zeby s ami nejako viac napinalo a tvrdlo...teda no ked sa pohne tak ze si opre chrbatik tak to mam na jednej strane hrb a na druhej nic 🙂 kedy to ides na poradnu najblyzsiu?

vi3ka
6. jún 2010

@zabkaevka ahojky. tak to si mala zaujímavé dni, ale chvála bohu že je ti už lepšie. teraz fakt len pekne lež s vyloženými nohami, oddychuj a nechaj sa obskakovať. 🙂 najhlavnejšie je, že drobček je v poriadku. drž sa

baby dnes som bola vonku prejsť sa, ale asi mi to slniečko veľmi dobre nespravilo. asi polhoďku som sedela na slnku a normálne mi začali puchnúť prsty na rukách a aj som sa cítila ako balón, ale fajne bolo vonku. 😎
v utorok idem na poradňu, tak už sa neviem dočkať čo nového sa dozviem.

pekný zvyšok dňa žienky 😎

jaruska8
6. jún 2010

Ahojte baby, som tu tisíc rokov nebola, lebo som trčala tri týždne v špitáli, lebo som raz ráno krvácala a tak sme sa naplašili, tak sme hne´d šli do nemocnice. Tam ma vyšetrili, vraj otvorená na =prst, tak si ma tam aj pekne nechali. Viete si predstaviť tie stresy. Na vizite primár začal točiť o odtečení plodovej vody, tak ma vystrašil, že som len revala. To bolo v 31tt. Nasadili mi injekčne magnézium, to mi dávali tri dni. Potom už nič, len železo, lebo som chudokrvná, no len som ležala a na vizite ma len strašili. Môj gynekológ ma po troch týždňoch vyšetril, povedal, že nález sa nezmenil až e nevidí dôvod, prečo by som musela byť v nemocnici, tak som podpísala reverz. To sú už dva týždne. ležím doma, len teraz som našla odvahu si sadnúť pred PC. Oni by ma tam držali hádam až do pôrodu a pritom ma za tie tri týždne nikto ani len nevyšetril. Keď som odchádzala, tak ma vyšetril sám najvyšší a tak ma dostláčal, že som ešte aj špinila. No comment. Doma, to sa nedá porovnať, tak vás len vystresujú.

dydynka
autor
6. jún 2010

@elko69 no zajtra idem rano na ten pas na monitor a vo stvrtok idem zase na poradnu..

@jaruska8 to je hrozne takto ta strasit,,ale tak hadam este tych par tyzdnov mala vydrzi v brusku a bude to ok,,budem ti drzat palceky,,,

mi sme sa boli dneska kupat a bolo tam fakt dost tehuliek co som bola prekvapena 😀

jaruska8
6. jún 2010

Veď hej, zajtra vlastne začínam deviaty mesiac podľa PM, tak už som pokojnejšia, v stredu už 37tt, tak hádam do toho 38tt to nejak 2v1 vydržím. 😉

dydynka
autor
6. jún 2010

ja budem rada ak tam ostane aspom kym si nespravim a nevybavim tie testy u anesteziologicky na tu epiduralku, 😀 😀

malemimi
6. jún 2010

@elko69 no aj som našla na jednej stránke že aké vyšetrenia sa robia v akom týždni a tam o meraní nebolo nič písane v tomto týždni až potom neskôr tuším... 🙂

elko69
6. jún 2010

@dydynka a to tie pasy nemas zaroven s poradnou naraz???to tam musis vzdy takto chodit na viackrat???
@malemimi no lebo z ultrazvuku on nezisti celkovu dlzku babetka, iba asi z tych merani mu to vyrata cca vahu...

pepppe
6. jún 2010

@kiwi82 aj alexik mava stikutku,aj dnes ju mal,,,noo to len take naduvanie bruska je,,,,trva to niekedy aj 10min a zrazu bum,,,koniec 🙂

pepppe
6. jún 2010

@jaruska8 ahoooooj,ja som ta tu uzdva krat spomynala,ze kde si tolko,ci si uz nahodoiu malinku neporodila,takze este ju mas pekne v brusku,tak len pekne oddychuj a tak tza 2tt by aj von mohla prist,,,,, 😉

pepppe
6. jún 2010

@elko69 aj jja to tak budem mavat,ze jeden den to a druhy den poradnu,,,,uz viem co to bude,,,,takze tam sa mam ist len nahlasit a budem chodievat kazdy tt na pasy a ultrazvukćize kedy tak pojdem sa nahlasit,,vzdy kazdy tt vten den pojdem na tie pasy,,,no a v piatok mavam poradnu,,,,v stredu sa tam idem nahlasit,,,, 🙂 konecne viem co to bude 🙂

elko69
6. jún 2010

@pepppe aha no ja to mam chvalabohu v jeden den a mam pokoj,vzdy v utorok tam idem na vsetko..a ultrazvuk iba jeden a to v 36 tt a potom myslim ze uz nie...

jaruska8
6. jún 2010

@pepppe Veru peppe, budem rada, ke´d vydržím do 38tt. 😉

larmimi
7. jún 2010

ahojte, som v 10-11tt a strasne ma treti den boli hlava, mozem si dat paralen?? 😒
dakujem..

pepppe
7. jún 2010

@elko69 no to mas dobre ze to takto mas,,,ale tak aspon nebudem doma tolko trcat,lebo len doma sedim a takto budem aspon venku 🙂
@jaruska8 potom nezabudni dat vediet co a ako,,a co kolko ma uz malinka??kolko vazi? 😉
@larmimi paralen v tehu mozes 😉

adka.8
7. jún 2010

ano paralen môžeš asi jedina tabletka od bolesti - aspon mne tak vysvetlil doktor, ja som si tiež davala po tri dni lebo hlava mi išla puknuť

pepppe
7. jún 2010

ja som si za cele tehu nedala ani jednu tabletku,tiez ma bolievala hlava,ale nejako som to vydrzala

larmimi
7. jún 2010

dakujem, radsej si ju dam ako sa trapit...to tiez nie je dobre.. 😉

vi3ka
7. jún 2010

čaute baby, akú som ja mala včera večer brutálnu depku. od rána som bola naštartovaná na manžela, potom sme mali celý deň polotichú domácnosť a večer ani neviem prečo som mala normálne taký stav, že som nevedela čo so sebou robiť, vtedy ma ani život nebavil, tak som si išla ľahnúť a manžel ma utešoval. dúfam, že takéto stavy už nebudem mať 😒 určite som mala vtedy tlak 300 na 500 🙂 dnes je to zatiaľ pohodička

@larmimi ja som za celé tehotenstvo nezobrala ani jedno antibiotikum, ale ak sa to nedá vydržať tak zober. hlavne v prvom trimestri by sa nemali brať žiadne antibiotiká.

avila
7. jún 2010

@zabkaevka @jaruska8 myslim na Vas zenicky. Ja som bola tiez v nemocke 2 krat cez tehu, poznam tie stresy a potom tie debky z nemocnicneho prostredia a pocit, ze sa s vami nik nerozprava, ze co sa vlastne deje... Hlavne sa sestrite a pozotivne myslite, hovorte s babetkami, aby vedeli, ze je vsetko OK 🙂 Moje malo vcera aj dnes hroznu stikutku, sa nevedel ukludnit.

Brutal noc som mala, po stiplavom gulasi (z predvolebnej kampane 😀 ) tak palila zaha, som myslela, ze sa zblaznim. Dnes som len ovocie papala, po sa normale bojim. A poupratovala som, taky skvely povit mam 😀

pepppe
7. jún 2010

@zabkaevka drziiim palceky,,,,noo potom sa ozvi co a a ko dalej,,, 😉

dydynka
autor
7. jún 2010

@elko69 no na pasy som musela ist zvlast,,,som si tam polezala a ukazala dokimu co robil vysledok toho a povedal ze je to ok tak so mohla ist domeno,,

malemimi
7. jún 2010

elko69 ahaa hmm 😒 nevadí hlavná vec že je všetko v poriadku 🙂

ty za chvíľku rodíš ako vidím, ako sa cítič? 🙂

zabkaevka
7. jún 2010

ahooj kočky. Jeeeeeeej ďakujem pekne za povzbudivé slová 🙂 Uvidím aký je ďalší postup liečenia a či vôbec treba ešte niečo, pretože z nemocnice ma prepúšťali po ultrazvuku miminka aj mňa zo spodu, a ChvalaBohu bolo všetko OK. Aj krčok som mala dobrý. Ale iste doki bude vravieť, aby som brala stále Mange B6, čo samozrejme, dodržím. Inak sa cítim super, mimi kopce, ale tvrdnutie nie je také intenzívne, takže je to OK. Ale samozrejme, žiadne namáhanie sa nebudem praktizovať 🙂 trochu niečo aj keď porobím, tak posediačky a s dĺhšími pauzami na oddych.

lulu4
7. jún 2010

@zabkaevka ahojky som si citala ze si bola v nemocke... no ono to je neprijemne ked tam clovek musi ist ale hlavne ze uz ste doma s te oki obaja... no mne tiez posledny mesiac dost tvrdne brusko, som mala 28.maja poradnu naposledy som to tam doktorke spominala a hovorila ze mam krcok dobry vsetko aj vysledky takze len oddychovat a tiez sa nenamahat a tiez mi kazala kupit to magne B6... takze tiez robim tak pomenej co vladzem...tak sa drzkajte a ozaj este stale neviete pohlavie? ja som vedela po tom morfologickom UTZ lebo tam mi to zistila...

elko69
7. jún 2010

@pepppe no ja osm bola na chvilu dns v praci si nieco len vytlacit pre vlastne potreby a v banke vlozit peniazky na ucet a normalne som unavena a to som sla autom takze som ani krok navyse neurobila..som rada ze som aj doma ked j etake teplo vonku..ale uz ma dva dni boli hlava tak som taka nijaka aj z toho..
@dydynka no sak to asi ked si nemala kontrakcie na pasoch tak preto t aposlal domeno,keby tam nejake natocili by ta asi prezrel a usudil by ci ta pustit domeno alebo s aide rodit,to vzdy aj ja cakam co povie ten moj dr. ci ma pusti domo alebo nie... 🙂
@malemimi no uz je to take ze by som aj bola rada keby som to mala za sebu a na druhej strane akosik stale mam nejako cas ,keby som nemala take velke brusisko uz tak sa to da zvladat lepsie..a teraz tie tepla do toho,a boli m auz dva dni hlava 😒