Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

andrea0903
3. aug 2010

@susika no svokrovci zi ziju svoj zivot to nielenze ani vnucata ich netrapia ale ani ked vlastny syn im mal narodeniny tak mu ruku nepodali....dlhy bezvyznamny uz pre nas pribeh 😒 ja tiez sa motkam moj muz robi v jednom kuse tak som s dvoma detmi a tretie na ceste ale co uz.............nam tiez v mnohom pomahaju kamaratky niekedy je to viac ako vlastna rodina....ono totizto ide tiez hopre krkom ked vas niekto v jednom kuse buzeruje.....moja mama je o poschodie vyssie ahned je dole ked deti co i len zaplacu alebo sa zvysi hlas........reakcia je tiez hned ked pride navsteva..............no je toho mnoho................co sa tyka vody mne odtiekla raz v zivote aj to len trosku stale ma museli prepichnut 😀 mohla som mat kontrakcie jak das a nepukla som ....mne furt odchadza vo velkych mnozstvach krva hematolog ze je vsetko ok...mne sa vsetky deti narodili predcasne nikdy som este nebola v deviatom mesiaci.........uvidime co tentoraz kam sa dogulame....mne doteraz nevedia zistit preco mi vzdy odide placenta 😖 tak mozno raz niekto na to pride

lulu4
3. aug 2010

@lucia.kl Luci dakujem za opis si ma ukludnila lebo som si fakt nevedela predstavit ako to je s tou plodovkou lebo ta dr. co nam robila skolenie ze ked vam odtecie plodovka dajte si vlozku a sup do nemocky aby to mohli vysetrit ci je to skutocne ono... ale tak ja sa urcite pred odchodom do nemocky sprchnem nech si hovori kazdy kto chce co chce...ako sa maju male slecny? posluchaju?

lulu4
3. aug 2010

@andrea0903 to je fakt sila ten pristup vasich svokrovcov ale tak kazdy je nejaky a nebudete sa im prosit ked im to tak vyhovuje tak nech si ziju svoj zivot aj ked verim ze s dvomi detmi to nie je lahke a ako pises tretie na ceste... ale si silna a zvladas toho vela fakt pred tebou klobuk dole a to myslim uprimne...
a prajem ti aby ste to tentoraz dobojovali do finale aspon ked uz inak to nepojde na zaciatok 9. mes. nech uz je vsetko oki... ale to je sila ze nevedia na to prist doktori preco ti odide predcastne placenta... a hlavne som zvedava ci to bude chlapcek ci dievcatko ale hlavne nech to zvladnete a ste zdravucki obaja ti prajem

andrea0903
3. aug 2010

@lulu4 dakujem pekne.......aj my dufame u nas prebiehaju stavky ci to bude chlapcek alebo kocica 😀 manzel a deti chcu chlapcurika a ja opät babenku kazdy nam zela chlapca ale stare baby vravia ze dievka aj ja to tak citim a v pondelok sa nam hadam ukaze co sa skryva medzi nozickami 😀 ale hlavne nech je zive a zdravucke nic ine si priat nemozem a ak by sa aj narodilo skor tak nech sa stastlivo vratime domkov 😲 snazim sa zvladat zijem pre deti a manzela a zijem zivot ktory som chcela a s kym som chcela to je pre mna priorita a druhi.....ti nech si vravia a myslia co chcu 😀

andrea0903
3. aug 2010

no akurat som bola na stranke najlacnejsie plienky ,utierky detske prasok avivaze atd........pozrite dobre ceny :-:NAJLACNEJSIE PLIENKY

elko69
3. aug 2010

@zabkaevka tak to som est enepocula,ja som si hladkala stale brusko a nic mi netvrdlo a ani nevyvolavalo zadne stahy maternice teda aspon myslim ze nie...

elko69
3. aug 2010

@lucia.kl tak drzim palceky,my sme mali tiez strasne koliky...ty kojis ci davas umele??davas aj nejake kvapky??ja osm davala najprv espumisan a ale uz davam sab simplex a v celku uz s ato ukludnilo,uz nemame take koliky ako predtym uz to ustupuje a uz si take slabsie bolesti bruska a to uz vieme celkom dobre riesit aj 🙂
@lulu4 ako pise lucia ja som tiez odtekala celu noc asi na 8 vlozkach a teda nieco do toho WC odtieklo doma este...

vi3ka
3. aug 2010

@zabkaevka nooo tak ten album som si pozrela a je to fakt brutus, no ale nikomu nemôžem vziať jeho vkus. 😀 😉 dnes som sa zase trochu rozšupla a nakúpila vecičky pre malú 😅 🙂 no neodolala som, čo si budeme hovoriť. no nie? niekedy by som aj celý obchod vykúpila, také majú krásne veci. ani si nepamätám, kedy som si kúpila niečo pre seba. xi a čo sa týka hladkania bruška.... aj ja si hladkám bruško a manžel ešte toľko ráz a nikdy som nemala problém s ničím, ani s tvrdnutím bruška, takže to asi nebude až také hrozné.

baby máte niektorá skúsenosť s cievkovaním počas tehu?

inak pridala som fotky nových vecičiek do albumu. môžte kuk 😉

andrea0903
3. aug 2010

@vi3ka nielen pocas tehu ale aj pocas porodu a po porode.........neprijemne ale co narobis 😝

zabkaevka
3. aug 2010

@vi3ka : noo presne viem o čom hovoríš, ani ja neviem odolať. pre istotu nechodím do detského odd. pretože viem že by som v obchode tiež neodolala, ale tu si aspoň bazar prezeriem, a hovorím si že len tak popozerám, či náááhodou niečo krááásne mi nepadne do očí. ale odolávam 🙂 máme myslím dosť vecičiek a potom sa teším sa s mimi budem chodiť po obchodom dome a kupovať jej presne na mieru 🙂 chichi dúfam, že ma teraz nejaká maminka nevyvedie z príjemnej predstavy 🙂 chichi
Vo štvrtok idem pozrieť sesterkinu maličku, taaak sa teším, nadýcham sa bábetka 🙂 hmm a potom dúfam, že ku kamoške pôjdem pozrieť dvojičky. ešte sa mi neozvala, aj keď jej píšem každý druhý deň sms. ale iste po cisárskom nie je jednoduché byť fit, za pár dní. Takže v poho, idem zavolať aspoň jej manželovi, že ako to on vidí, ako sa majú.

zabkaevka
3. aug 2010

@vi3ka : jaaaaaj a zabudla som ti napíísať, že tie vecičky sú úúžasné, najmä tá sada košielok, aj ja chceeeem také, toto presne ešte nemáme. Biele na novorodeniatko mám, ale také paráádne nie.

kikaku
3. aug 2010

@lulu4 dakujem za radu....tie piskotky skusim 🙂
...mna tiez aj z vody napiina...je to hrozne...ale zistujem ze najlepsie znasam tekutu stravu...take tie polievocky a tak.
A tiez jem take mravencie porcie viackrat za den....snad sa to coskoro zlepsi a budem si to tehu moct trosicku viac vychutnavat 🙂

kikaku
3. aug 2010

@lenka1806 no mne sono potvrdilo tehu az v 10tt...takze som si musela dlhsie pockat..ale oplatilo sa 🙂
...viem ze niektorym tehulkam to ale zistia aj skor...pisu tu ze v 4-5tt...ale je to asi rozne.

lulu4
3. aug 2010

@kikaku skus verim ze ti pomozu a hlavne papaj ovocie... a pi co ti chuti takto na zaciatku vlastne aj cele tehu je dolezite pit...ja som pila ten dzus co som ti spominala... hlavne nie je dobra kava, kofola, kola... uvidis ze nam sem coskoro napises ze uz ti je lepsie... ono to prejde len to chvilu trva akurat ked si to sem pisala som si tak spomenula na seba ze ako to uz je davno ako ten cas presiel ved na vianoce sme doma oznamovali ze cakame babo a uz pojdem pomaly rodit 😀

lulu4
3. aug 2010

@elko69 dakujem elko za ten opis plodovky 😀 ved uvidim ako to bude prebiehat u mna ale uz sa bojim chodit moc sama mimo domu, dnes som bola na poste, potom v jednom obchodiku som si kupila pyzamko na kojenie a potom som bola este v potravinach... inak vytok mam teraz dost vela, som mala celu tu slipovu vlozku uplne mokru ale bolo to bezfarebne takze by to malo byt v pohode...

vi3ka
3. aug 2010

@andrea0903 myslíš teraz to cievkovanie hej? ja sa pýtam preto, lebo po tom včerajšom vyšetrení u dokiho, kde mi bral výter aj moč cievkovaním, tak mám teraz ...neviem ako to mám nazvať.... výtok? alebo niečo také, len neviem teraz že skade. 😖 je to takééé...hmmm... hnedé čosi. je to podobné tomu, keď som mala v minulosti zápal močových ciest, ale neviem. zajtra volám o výsledky, tak sa na to spýtam, že z čoho to môže byť, či sa mám ľakať. čo myslíš?

vi3ka
3. aug 2010

@zabkaevka xi xi 😀 ja už tiež na detské odd. nechodím, ale tak dnes som sa tam ocitla a takto to dopadlo. no neľutujem. 🙂 jeej, budeš mať bábätkovský doping hej? i ja chceeeem. verím, že budúci víkend si to aj ja vyskúšam. chystám sa do spolužiačky, ktorá má asi mesačnú dcérku, tak sa tešíííím, ak mi ju dá pomojkať 🙂 už teraz som vysmiata z toho. 😀 😀 😀 mne dnes odpísala ďalšia spolužiačka, ktorá sa len včera vrátila z pôrodnice a jej záverečné zhodnotenie znelo...."nemáš sa čoho báť, nie je to až také strašné." 🙂 no zlatá je. inak ako sa cítiš? všetko máš v pohode? čítam, že ideš k svojej pôrodníčke, tak ty budeš pripravená. ja pôrodníka zazmluvneného nemám, ale tak tajne dúfam, že keď to už na mňa príde, že ma bude rodiť môjho dokiho brat, ktorého tu u nás každý iba chváli, alebo aby to bol pán primár, na ktorého som už mala 2x šťastie na pohotovosti, tak myslím, že do tretice všetko dobré. 😉 🙂 🙂

andrea0903
3. aug 2010

@vi3ka no pisem ti az teraz.........no po cievkovani by si nemala mat hnedy vytok.........aspon ja som nemala.......skus sa prosim ta pozriet lepsie alebo popros manzela 😀 nech to obhliadne odkial to ide........ak je vytok zo spodu chod na gyndu jednoznacne nech ta pozru a ak to je od piskacej dzurky 😀 😀 😀 (ci jak to nazvat) tak sa nato opytaj ale v zivote som to nemala ani ked som lezala s kamenmi a mechurom v nemocnici 😨 ale rozhodne s tym chod!!!!!!!

avila
4. aug 2010

Ahojky babulky, tak od vcera sme uz doma 🙂 . Minuly tyzden si ma uz po poradni nechali so zacinajucou gestozou. Porodila som v piatok, 30.7. o 11:30. Matusko mal 3400g a 50 cm a je nadherny 🙂 Chvilku bude trvat, kym sa zladime 😉 ale my sa naucime.

Inak, ktora z vas ma problem s poranenymi bradavkami?

dudinka80
4. aug 2010

@andrea0903 ,mrchu som uz mala dostat v sobotu,ale vytok mam taky,ze ked si posparam prstom vnutri tak je biely a kazdy dden je ho viacej.a nezapacha a nesvrbi.pockam do nedele a uvidim.v nedelu to bude 9 dni co mi to bude meskat.

dudinka80
4. aug 2010

@susika ,prsia boleli aj mna ,ze som nemohla spat ne bruchu,ale teraz uz tak viac-menej nebolia,ale mam ich väcsie.som strasne unavena a nechuti mi vobec jest.a vraj mam leskle oci,aj som nejaka bleda.

dudinka80
4. aug 2010

@avila gratulujem k syncekovi 🙂

avila
4. aug 2010

@dudinka80 dakujem a aj tebe drzim palce 😉

lucia.kl
4. aug 2010

@lulu4 baby su zdravučke, aspoň zatial (klop,klop,klop) akurat tie koliky čo ich trápia ale snažíme sa byť čo najviac v kočíku vonku, to natriasanie im pomáha a neplačú
@elko69 my sme od narodenia na umelom mlieku - bohužial sa mi mlieko nespustilo ☹ my sme davali espumisan a teraz sme už asi 4 deň bez neho a da sa to zvladať, večer si hodku poplaču a je dobre, uvidime, som počula že ten sab simplex je lepši ako espumisan....

lucia.kl
4. aug 2010

@avila gratulujem, tak už to máš za sebou a vitaj mezi maminami. neboj s malým si rýchlo nájdeš systém a všetko bude krásne, hlavne ked sa na teba začne usmievať 🙂

jaruska8
4. aug 2010

Ahojte dievčatá,
už vyše týždňa sa trápime s častými prdíkmi. Niektoré sú úplne neškodné (aj keď na také malé telíčko hlučné ) A niektoré malinkú strašne bolia, vyslovene ich tlačí, budia ju zo spánku (cez deň). A najhoršie je, že ju to chytá pri papaní, potom kojenie trvá aj dve hodiny a ja vážne neviem, či ju pri ton neprekrmujem, lebo ona je schopná papať aj trikrát z oboch prsníkov, odgrgáva si dobre a niekedy si aj odgrcne. Skúšame feniklový čajík aj Espumisan, zdalo sa mi, že je to lepšie, ale včera večer to trvalo strašne dlho, od pol 9 do 11 večer. Potom spala 7 hodín, čo bol rekord. A ešte jedna vec, skoro vždy doteraz zaspinkala na prsníku, keď dopila a zaspala, tak som vedela, že má dosť, ale teraz nezaspí, teda, zatvorí očká, aj vyzerá, že spí, ale keď si odgrgne a dám ju do postieľky, tak otvorí očká, aj klipká, vyzerá, že zaspí, ale často dostane akoby kŕče, alebo vyzerá, že chce silou mocou zaspať a nedá sa jej, tak jej dám cumlík a spí. Ma mrzí, že to culmíkom riešim, ale na druhej strane som aj čítala, že zaspávanie na prsníku nie je dobré, lebo si deti spoja jedenia so spánkom, tak neviem. Vám ako deti zaspávajú???? A možno sa len mení, rastie a ja zbytočne robím somára z komára. Hlavne, nech ju to bruško nebolí, chúďa, je to strašný pocit, keď ju tak vidím.

vi3ka
4. aug 2010

@andrea0903 no už je to slabšie a podľa toho ako to sledujem, tak to nebude asi výtok z dola, ale zhora 😀 šak sa rozumieme nie? ja som to tiež nikdy po cievkovaní nemala, vždy to bolo predtým, lebo sa ten zápal uvoľňoval. žeby mi ho teraz oni uvoľnili 😒 no neviem. dnes volám o tie výsledky, tak im to tam poviem, že čo mám robiť. ale ďakujem ti za radu

vi3ka
4. aug 2010

@avila tak a už si v klube mamičiek 🙂 gratulujem k synčekovi s krásnymi mierami. ako si rodila? išlo to samo, alebo ti dali vyvolávačku? manžel stihol dôjsť do pôrodnice? ak to nie je príliš osobné, tak daj infošky ako to prebiehalo a tak.
inak ešte nemám s tm skúsenosť, ale čo sa pýtaš na bradavky, tak ak to máš od kojenia, tak mne kamoška odporúčala kúpiť si klobúčiky na kojenie, alebo skús kalciovú mastičku na bradavky. možno ti to pomôže

andrea0903
4. aug 2010

@avila tak gratulacie posielame ....neboj vsetko doladite budete uzasne trio aj duo 😀 ak mas poranene bradavky kup si v lekarni speci.krem prave na to