Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dydynka
autor
26. dec 2009

ahoj simonka,,,v tom obchode som nebola ale ked chces kupovat kocik tak ti poradim ze v pezinku v mole je jeden obchod vola sa lacnejsie nenajdes alebo tak nejak a tam maju pekne a lacne kociky,,,mi si tam urcite pojdeme nejaky vybrat,,,

mojalili
26. dec 2009

Ahojte kočky, ale ste sa rozpisali...Dydy, vidno,ze mas nove PC 😀

Dnes som rano skoro odpadla v kostole, co mi zostalo zle.... 😒 Cely dne ma boli hlava, ale snad to prejde. Este ma drahy nasral navecer, tak to zavrsil...doteraz upratoval byt, aby to odcinil (dobrobvolne).

Ja som dostala pod stromcek seriu Twilight sagu, 4 knihy, moj oblubeny parfem Angel od Thiery Mugller, a predtym ale akoze k Vianociam topanky a ciapku.braz od mojich rodicov a od svokry tlakovy hrniec a panvicu na palacinky 😵

Ja citim pohyby o 106, babo sa vrti, hlavne, ked hra muzika.. 😀 😀 😀 brusko mam riadne velke, ale len brusko, inak som v nohach a bokoch schudla...

Dnes som si v TEscu kupila krasne bodynka s kratkymi rukavmi,chlapcenske za 4,95€, bola 50%zlava, tak som neodolala. I ked neviem, ze to bude chlapec,ale ja si to myslim...potvrdi mi to lekar az v JAnuari...🙂

simonka28
26. dec 2009

dakujem dydynka len to by som mala daleko.to som cela cez net ci nema niekto skusenosti,wies?

lutsine
26. dec 2009

ja som dostala od manzela svetrik,taky dlhsi ako saty,vyuzijem ho ked zacne rast brusko.

kiwi82
27. dec 2009

ahojte dievcata, dobre ranko, prosim poradte mi. celu noc som mala take pocity v bruchu a pri mrche. predtym som si to tak neuvedomovala..... ale v noci som koli tomu ani nespala. mate s tym niekto skusenost. dakujem

elko69
27. dec 2009

lutsine neboj to pride,rad n atie nove veci,ja tiez stale obleciem stare rifle ale uz som si kupila aj materske veci 🙂 no ja idem v januari na poradnu tak hadam nebudeme moc pribraty :D

elko69
27. dec 2009

kiwi82 to si mala bolest ako pri menstruacii??a nemas ju teraz dostat niekedy,alebo ty si uz tehotna lebo ked mi tu pri tvojom mene nic neukazuje tak sa preistotu pytam...no mna tak bolieva tiez a to je tym ze sa roztahuje maternica iba...

pepppe
27. dec 2009

ahojky 🙂 moj priatel,ked mi pocuva brusko,stale pocuje nejake sblnkotanie,myslite ze by to mohlo byt baby,ked tam tak plava??🙂) neviem ci si to len my tak skraslujeme,alebo to tak aj moze byt,nemate nijake skusenosti??

kiwi82
27. dec 2009

ahoj elko, ja som v 8tt a take cudne bolesti mam prvykrat. tak som sa aj kus vyplasila. k dokimu idem v utorok tak uvidime..... ja len, ci je to bezne..... dakujem

mojalili
27. dec 2009

Kiwi - tie bolesti mozu byt, ked mas cas menstruacie ....ze keby si nebola tehotna, tak by si ju mala....ale teraz namiesto toho mas len bolesti....alebo ajroztahovanim maternice.. Aj my viacere sme mali take bolesti....lez, aby si nezacala krvacat...

Peppe - to boli asi creva...neboj, prave steklenie motylikov budes citit 🙂

mib
27. dec 2009

kiwi, ja mavam taketo pobolievanie takmer kazdy den, vzdy na chvilku. ked pises, ze si v osmom tyzdni, tak by to aj mohlo zodpovedat. preco som si ale myslela, ze ty si uz v nejakom desiatom? bola si na kontrole a upravili ti tyzdne, alebo si pocitas podla ms?

mojalili, tak to si mala bohateho jeziska. tie boticky, to boli cizmicky, co si si kupila este pred vianocami? ja by som sa po vianociach mohla stat podpalacom. 😀 dostala som lampas, dve lampy na zahradny olej, dva svietniky na stol a dve vonne sviecky. 😀 ... jezisko ale zabudol priniest zapalky, takze budeme musiet ist nakupit. 😉

kocky, za posledne tyzdne mi celkom vypuklo brusko a dnes trochu splaslo. neviete cim to moze byt? myslite ze to bolo nafuknutim alebo sa maternica mohla nejako inak ulozit ci co?

jaruska8
27. dec 2009

No, ja mám naozaj miniatúrne bruško, ale tak, ja som nemala pre tehotenstvom absolútne nijaké a teraz už aj ráno po prebudení mám mini bruško. 😉 A čakám, kedy sa mi objaví poriadne, doteraz na mne to tehotenstvo nie je vidieť. 😉 😉

lulu4
27. dec 2009

ahojte kocky, rada by som sa k Vam pridala, pred nedavnom som zistila ze cakame babo a velmi sa tesime....
tiez mam take bolesti niekedy v podbrusku, tusim akurat 24.12. v noci som sa normalne zobudila co som sa zlakla ale ako pisete je to asi normalne tym ze nedosla prvy krat mrcha a maternica sa asi roztahuje... do kolkeho tyzdna sa prejavuju taketo bolesti podbruska?
a v kolkom tyzdni ste isli prvy krat na UTZ a poculi bit srdiecko drobceka?

mib
27. dec 2009

lulu, blahozelam ... krasne vianoce. 😉 my sme boli na prvom ultrazvuku v siestom tyzdni, to bolo vidno este iba dutinku. potom sme boli v siedmom a to uz bilo srdiecko. 🙂

lulu4
27. dec 2009

mib: dakujem, len aby bolo vsetko dobre si zelam, ziadne komplikacie hlavne v prvom trimestri, nech sa babenko pekne udrzi.... no moja gynekologicka ordinuje od 4.1. tak jej zavolam hned vtedy a opytam sa kedy mam prist?
na co sa mam pripravit? bude mi robit zrejme krvne testy, mam doniest aj moc so sebou? aj tie tehu testy ci to netreba vobec, len jej to staci povedat?

mib
27. dec 2009

lulu, v tom ako prebieha prva kontrola ti uz neviem poradit. my sme po umelom, takze u nas to prebiehalo trochu inak ... aj ked si myslim, ze kazdy lekar to riesi po svojom. mne brali na stvrty tyzden krv na testy hcg. na siesty tyzden som isla na prvu kontrolu, kde doki spravila uzv a skontrolovala ci je vsetko v poriadku. ked zavolas svojej doktorke, urcite ti povie kedy je najlepsie prist a na co sa pripravit. 😉

lutsine
27. dec 2009

ahoj, mne robili na prvej navsteve vaginalny ultrazvuk, bolo tam vidno dutinku, potom som bola o tyzden na kontrole a to uz sme videli aj srdiecko. Do prvej poradne idem az 13.1. Doteraz mi nebrali ani krv,ani moc, vsetko az na prvej poradni,ked uz budem koncit treti mesiac.

elko69
27. dec 2009

lulu4 BLAHOZELAM TIEZ, A MNE ROBIL PRVY ULTRAZVUK KED MI ZISTOVAL CI SOM TEHOTNA ALE TO SOM NEVIDELA A DRUHY AZ V 12 TT SRDIECKO SOM VIDELA BIT NA ULTRAZVUKU A POCULA SOM HO AZ NA PORADNI 2. CO BOLO V 14 TT

kiwi82 TO JE TO ROZTAHOVANIE MATERNICE,TO SOM MALA AJ JA A OBCAS ESTE MAVAM ALE NIE TAK CASTO AKO NA ZACIATKU...TO SI ZVYKNES ALE KEBY SI NEJAKU NEZVYCAJNU BOLEST CITILA ALEBO SILNE PICHANIE VTEDY SA RADSEJ OBRAT NA DOKTORA RADSEJ...

kiwi82
27. dec 2009

mib, ja som v osmom podla dlzky cyklu, mam 36 dnovy takze ovulka bola asi az niekedy na 21 alebo az 23 den cyklu. preto ani pri mene nemam tt lebo mi to divne pocita podla toho by som mala byt uz v desiatom. ja som mala pm 23.10.09.
dost ma znepokojuju tie akoby menstruacne bolesti v podbrusku. uz uz ako keby som mala dostat mrchu. a k tomu som aj prechladla, boli ma hrdlo aj mam nadchu. ked sa dari tak sa dari. stale mi je blbo od zaludka, aj ked od vcera je to kus lepsie, nebeham hned grckat.
lulu mne okedy som tehu to som v 8 tt robili usg uz trikrat a v utorok idem stvrty krat. lebo ja som dvakrat potratila, mala som parcialnu molu, no a prvykrat som asi mesiac chodila s mrtvym plodom tak to bolo kus aj nabeh na otravu krvi alebo na prasknutie maternice, lebo lekar mi vtedy povdal ked ma hospitalizovali pre krvacanie, ze jedna strana maternice ma len 0,5 cm hrubku a pri kyrete sa mohla roztrhnut a to by islo vsetko hned von. chvala panu bohu sa to celkom dobre skoncilo. takze preto ma teraz doki viac sleduje.
u mna na prvej kontrole mi urobil usg, aj ked to bolo asi v 4 tt a bolo vidiet len malilinku dutinku a mala som prist o tyzden. este nemam ani knizku ani ziadne krvne testy mi na gynde zatial nerobili.
mib prosim ta, tiez mavas take bolesti v podbrusku ako keby uz mala prist mrcha? dikes papa

diamond_23
27. dec 2009

kiwi82 tie bolesti su normalne ..ja som to tiez tak mala od zaciatku dna kedy som mala dostat ms..trvalo to vkuse aj 2-3 tyzdne..a potom aj po 12 tom tyzdni som to mala par dni potom to zas preslo a tak ..teraz to uz nepocitujem vobec 😀

mib
27. dec 2009

kiwi, tak som si to dobre pamatala, lebo ja som mala poslednu mrchu tiez 23.10. nakoniec budeme mozno aj rodit v ten isty den. 😉 posledny uzv som mala predvcerom na pohotovosti, pretoze som zacala krvacat a podla velkosti drobca som dnes presne 9tt. a do pasu som si dala upraveny termin poslednej ms, aby sa mi zobrazovali dobre tyzdne.
si si teda vytrpela svoje. az mi behal mraz po chrbte, ked som to citala. ja som si myslela, ze ked sa drobcek prestane vyvijat a srdiecko nebije, automaticky sa spusti krvacanie. 😕
co sa tyka bolesti v podbrusku, mam uplne rovnake, ale nie take intenzivne. vzdy trvaju nejaky cas, potom prestanu. takto to je takmer kazdy den. v knizke a na webe tiez pisu, ze je to tym ako je maternica upnuta v brusku. pozri http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=18. je tam velmi pekne popisany tyzden po tyzdni. 🙂

lumimi
27. dec 2009

ahojte
aj ja som mala poslednu mrchu 23.10 🙂 snažim sa tu vykukat kedy mi zacne rast brucho.
rastie vam už niečo?
a bolesti v podbrušku mavam aj ja sem tam - tvrdim že vtedy mimi rastie,

mib
27. dec 2009

lumini ahoj, no ja som prave dnes pisala, ze na zaciatku - niekedy okolo siesteho tyzdna - mi brusko narastlo a teraz v poslednych dnoch splaslo. ale kocky co su v 12tt a podobne pisali, ze im zacina vykukat brusko az teraz, takze asi si este chvilku pockame. 😉

lumimi
27. dec 2009

mib - dik za odpoved - ja sa sice neviem dockat bruška ale zaroven ani nechcem aby bolo privelké - ale pozerala som si fotky dám čo si fotili brušká a je to teda pekne rozne, takze som straaasne zvedava a netrpezliva

mojalili
27. dec 2009

🙂))) Lumini - asi si videla moje🙂)) no ako druhorodicka veru mam raidne brusko. Ale neboj, aj ty busdes mat velke, niekedy narastie skor, niekedy neskor. Pri dcerke som mala taketo ako mam teraz , tak v 6. mesiaci🙂

mib
27. dec 2009

lumimi, pozerala som tvoje fotky. ja mam brusko presne take iste. videla som aj fotku z uzv ked si bola 8tt+3. nepamatas si, kolko mal drobec vtedy mm?

simonka28
27. dec 2009

ahojte kocky.aj ja mavam tie bolesti,niekedy mi to lezie az na nervy,sak nemozme mat pokoj od tej mrchy?! ☹ k brusku-tiez ho mam ako pri prvom v siestom mesiaci a to som na konci tretieho...a to asi tie sviatky a to papkanie 😉

elko69
27. dec 2009

no mne sa uz urobilo pekne brusko ale tak uz som v 4.mesiaci tak asi bolo na case uz...uz len 2 tyzdne a sme v 5. mesiaci :D

saska99
28. dec 2009

Ahojte, chcela som sa opýtať...som na začiatku tehu a včera sa mi objavilo špinenie a ráno som videla aj krv bola tmavá...neviete mi poradiť či to je v poriadku? Beriem Duphaston a neviem čo mám robiť...Ak s tým máte nejaké skúsenosti prosím poradte...ďakujem

katka22r
28. dec 2009

saska bez ku gynek.cim skor nikdy nenechavaj krvave stopy len tak...moze to byt aj hnedy vytok ale bezkaj raz dva a daj vediet...som po 2 potratoch nechcem strasit ale ja som sa uz poucila