Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

avila
4. jan 2010

Ahojky, ja mam za sebou odbery. V pohode, bud.stvrtok dostanem tehu knizku 🙂 Tak neviem, ci mi sestra zavola vysledky skor. Hadam bude vsetko OK. Dnes som pozerala na vyvin, tak by mala byt papulka velka ako mensi citron 😀 Tak som si hned pozerala citron 😀

Lutsine a Tebe este nerobili sono? Ja som sa tiez nevedela dockat a mm bol tiez dojaty 😉

Inak mi neodporucali ziadne sporty do 16.t.t. A kupanie na plavarni vobec. Aj speci tampony som si kupila. Prd mi budu platne 😢

lutsine
4. jan 2010

robili mi len vaginalny ultrazvuk,

kiwi82
5. jan 2010

ahojte dievcata, dobre ranko, ja som bola dnes na odberoch a dali mi aj tehotensku knizku 🙂
Dievcata stale mi je zle, uz som schudla 7 kg, zatial je z coho chudnut, lebo som mala 80 a teraz mam 73 ale aj tak ma to trapi. nemate nahodou skusenost s volnepredajnymi tabletami GINGER? od nevolnosti? a v noci je to este horsie, budim sa kazdu hodinu, mam tlaky v zaludku, som nafuknuta,... dakedy mam take hlupe pocity, ze uz nevladzem..... a aj placem dakedy, uz urcite leziem muzovi na nervy ale je velmi zlaty, pekne sa o mna stara.... Mate niekedy aj vy take divne stavy? dakujem.

lucia.kl
5. jan 2010

ahoj Kiwi. reagujem na tvoje žalúdočné potiaže. ja som začala mať problémy so žalúdkom zhruba v 6tt a bolo to také, že som si hovorila že už nevládzem a nechcem byť tehotná, asi po týždni sa to už dalo zvládnuť a teraz už len musím dávať pozor na to aby som pravidelne jedla aspoň každé dve hodiny, ak zacítim hlad a nenajem sa hneď obímam lavór. tak také niečo vyskúšaj aj ty, pravidelne a v malých porciách jesť. odporúčajú to aj doktory. takže teraz jedávam o 6, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, môj MM si už zo mňa robí srandu, že tolko jem 🙂

lutsine
5. jan 2010

ahojte, chcem sa nieco spytat. V noci sa mi stale stava ,ze ma tlaci na cikanie a ked pridem na wc tak mi cikat vobec netreba. A ked si znova lahnem do postele,tak je to opat mam pocit ,ze mam plny mocovy mechur. takto sa v noci zobudim aj trikrat, uz si ani nepamatam kedy som sa naposledy dobre vyspala. Cez den taketo problemy nemam, myslite ze to bude zlou polohou pri spani,ze mi nieco niekde tlaci?

mib
5. jan 2010

lutsine, to je podla mna normalne. ja mavam teraz pocit ze mam plny mocovy mechur a ked idem na zachod, tak si len tak cvrknem. aj to tam kolko krat chvilu sedim a premyslam nad tym, ci som si to nevymyslala. ale nakoniec to ide von. ... aspon trosku. 😅 😅 😅

romini
5. jan 2010

caute babule dlhho som tu nebola vlastne ani nebolo kedy, pocuvajte je pravda ze prvorodicky maju mensie bruska ako druhorodicky? ja som teraz v 14 tt a mam sice brusko ale moja kamaratka je druhorodicka a je v 13 tt a ma brucho ako v 6 tom mesiaci.

lenkaaninka
5. jan 2010

romini no jasné lebo ked maš druhé a viac tá maternica je viac pružnejšia ked už raz bola natiahnutá ja čakám tretie a to ani nehovorím aké mám teraz brucho ...ak už to raz bolo tak je aj koža aj všetko viac pružnejšie...
😉

leanax
5. jan 2010

No romini to je asi individuálne. Moja sestra pri prvom tehu mala bruško obrovské a teraz pri druhom sa mi vidí, že je o niečo podstatne menšie.

kiwi82
5. jan 2010

Dievcata, tak ja som volala lekarovi, co s tym chudnutim no a on mi napisal papier do nemocky na infuzky. poobede idem na prijem. ale zevraj je plno, tak neviem ci ma zoberu. tak sa tu drzte, zatial pa.

avila
5. jan 2010

Ahojky, mne zacinaju divne chute. Vcera som si dala vianocku s lekvarom a hned za tym parky s horcicou 😅 Ale pochutili. Inak by som jedla same sprostosti, ale na varene chut nemam.

S tym mocenim to je u mna tak, ze chodim casto, v tuto noc som 2 krat vstala a rano som zase utekala.

Kiwi, drzim paste 🙂

lutsine
5. jan 2010

No varene jedla ani ja velmi nemusim, najradsej mam polievky a potom vsetko- jogurtiky,detske vyzivy, chlebik s nutelou, so salamkou a syrom a tak.

mib
5. jan 2010

kiwi, aj ked je z coho chudnut, urcite taky pokles vahy nie je v poriadku. infuzky ti urcite pomozu. daj vediet, ako sa ti dari. 😉

kiwi82
5. jan 2010

ahojte, tak bola som na prijime, vysetrili ma, povypytovali sa, ale tym, ze som dnes este nevracala aj daco som zjedla usudil Dr. ze staci, ked budem brat torecan cipky dvakrat denne a aj mi pichol torecan do zadku. a ze sa mam sledovat, jest kazde dve hodiny a ak sa to nezlepsi, tak ma prijmu. takze tak.
tak neviem, ci je to dobre alebo zle.....
Dakujem, ze ste na mna mysleli.

mib
5. jan 2010

kiwi, prirodzena strava je urcite lepsia ako infuzky. ked vsetko vyvratis, tak nie je ina moznost, ale ked sa to da, tak je to urcite takto lepsie. 😉

lucia.kl
5. jan 2010

kiwi, ak sa bude dať, tak sa snaž torekanu vyhýbať, ale ak ti ho doktor odporučil, tak snaď vie prečo, neodporuča sa uživať v gravidite.

mirka12011
5. jan 2010

kiwi ja som skoncila na infuziach a vraciam este vzdy cipky mi nezabrali a pisu tak, ze mozu ohrozit plod tak asi tak ked budes chciet nieco vediet napis IP presla som si tym viem co to je a este aj dalej prechadzam asi az do porodu...

jaruska8
5. jan 2010

No, ja som čátala, že vraj prvý trimester sa robí zvnútra, ale tak, podľa tohto je to individuálne. A bolo to super, nestudenilo to. 🙂)

elko69
5. jan 2010

ahojte baby aj mna posledne dva dni trapila bolest hlavy ale nic som si nedavala,iba som prespala pol dna a stale som si vetrala a stale som bola smadna,ale v noci ma sem tam aj strasalo tak hadam namna nic nelezia sakra...neviem ci je to zmenou pocasia ale tie boelsti su fakt dost hnusne...

elko69
5. jan 2010

kiwi budem drzat palceky nech vsetko dobre dopadne...hadam ti v tej nemocnici pomozu,budem drzat palceky..v tomto osm bola asi ja ta stastna,teda zatial...a hlavne priber uz... 🙂

elenka.k
6. jan 2010

ahojte dlho som sa nepripájala, no čítala som Vás, tie bolesti trápia aj mňa, neviem čím to je, nemalo by to tak byť, niekedy v noci hlavne ma tak pobolieva v bruchu, že sa musím pokrčiť k tomu aj niekedy kríže, či som prechladla to neviem, ak si ľahnem sa mi aj točí hlava, ale to môže byť od tlaku, inakšie nevoľnosti ma už prešli.

vierkaha
6. jan 2010

Ahojte, aj ja som mala dlhšiu pauzu, lale presne také bolesti ako tu opisujete mám aj ja. Mne to pripomína bolesti, ako pri začín ajúcom menzese, ale idem v piatok 8.1. k dkimu tak sa ho nato opýtam, lebo už začnam byť z toho nervózna 😒

kiwi82
6. jan 2010

ahojte, tie bolesti v podbrusku som mala a mavam tiez ale intenzivnejsie to bolo asi pred 2 tyzdnami a to doktor povedal, ze to je cas druhej menzes, takze to preto. a aj to ze maternica sa roztahuje...
ja dakedy citim aj mocovy mechur. pomoze ked som v teple. ale dakedy ma chyti zima a len tazko sa viem zahriat.
vcera ked som bola na prijme, tak mi merala sestricka teplotu a mala som 37,5 a doktor, ze kludne si dajte paralen 😖 Nechapem ho, ved to neni taka teplota a bolo to len zo stresu a paralen by sa nemal. a este som sa ho pytala, ci by som si v lekarni mohla kupit take nutridrinky, co sa berie ked clovek nemoze jest no a doktor, no to ja neviem, to sa spytajte v lekarni co sa vlastn moze 😒 cudne ze lekari take veci nevedia...
Este mi kamoska hovorila, ze ona ked bola tehu tak si v DM ku kupovala caj pre tehotne. tak skusim pozriet.
dievcata, nahodou ste v lekarni nevideli tie lizatka proti nevolnostiam? u nas to nemaju, len na nete, tam sa da obiednat.
tak pa zatial, drzte sa.

vierkaha
6. jan 2010

Ja som čaj pre tehotné pila na začiatku a trochu mi pomáhal pri ranných nevoľnostiach, ale kupovala som ho v lekárni a bol od Leros-u. Zo začiatku som aj ja chudla, ale ako mi prestali ranné nevoľnosti tak sa mi aj bruško nafúklo a aj som priberať začala. Ozaj a berieš aj nejaké vitamíny pre tehotné? Mne môj doki povedal, že keď stále vraciam a nič nejem tak bábo nemá potrebné živiny a bolo by dobré ich doplniť vitamínmy - pre istotu, aby mu niečo nechýbalo. O tých lízatkách som aj ja počula, ale ani u nás v TT ich nemali, tak asi zostáva len ten net. A čo sa týka paralenu, aj mne hovorili, že jeden si dať môžem, ale ja ak mám vyššiu teplotu alebo ma bolí hlava tak si radšej zabalím do utierky vrecko ľadu, pomáhaj aj mrazený hrach 😉 ale tabletu som si doteraz nedala. Drž a daj o sebe vedieť. 😀

elko69
6. jan 2010

vierkaha ty si z TT??

jajka28
6. jan 2010

Ahoj babenky...zaradím sa aj k Vám, aj keď patrím medzi čakateľky jednovaječných dvojičiek /dúfam, že sa to nezmenilo, nakoľko mi dlho trvalo sa s tým stotožniť/...
😅
Romini - s bruškom sa vôbec neplaš-je to strašne individuálne ja mám už Deniska a bruško mi začalo vybiehať až v 4-5 mesiaci...je lepšie ked to ide postupne koli striám, ale to je to čo by ta malo najmenej trápiť... 😉

No a čo sa týka nevoľností-ani sa nepýtajte ako je mne...už 3 dni mi ustupujú ale doteraz mám pocit, že miesto toho aby som priberala, len som chudla a nič nejedla, chutila mi len Vianočná kapustnica...akurát som si teraz odfotila bruško a idem to dať do mojho 3-ho albumu pre porovnanie či aspoň trošku podrástlo... 😕

No a to ma ešte hneď po Silvestri chytil zápal hrdla, naplašila som sa, lebo lieky odmietam /hlavne prvý trimester je citlivý/ a tak som sa dodnes trápila, ale dokopy som pri teplotách zobrala asi len 3 krát po polke Paralenu a 3 krát som si strekla Tantum Verde-ten zabral rýchlo ale som ako mucha....merala som ráno tlak 97/63 fuuu ale to tak bolo aj v prvom tehu...

držím Vám palce a ja sem ešte kuknem, len musím isť variť 🙂 paaaaaaaa

lutsine
6. jan 2010

Tak ja som dnes velmi hladna,tak vam prajem dobru chut k obedu, my mame kapustnicu od svokrovcov,tiez strudlu jablkovu. mnamky.

pepppe
6. jan 2010

jajka tak pekne sa knam pridaj,brusko urcite narastlo,som uz nakukla 😉 takze budes mat hned dve deturence to je super,,,a co sa tyka choroby,,ja som zavisla na kvapkach do nosa,davam si ich aspon 2krat denne,som sa na to pytala doktora a povedal ze si mam kupovat nasivin,pol percentny,ze ten mozem,,chvalabohu,bo mne ani morska sol nepomaha,uz na tom ficim dobry rok ☹ ani nechcem ale viete dychat musim,takze kvapky tiez

vierkaha
6. jan 2010

Prepáčte, ale musela som aj niečo do pračky hodiť a trošku upratať, aby drahý nežundral, že odkedy sme sa vrátili tak len pri nete sedím 😵

Ahoj Elko69 som z TT, aj ty?
Jajka a odkedy vieš, že to budú dvojičky, lebo mne môj doki povedal, že to bude 100% vidieť až na poradni čo idem teraz v piatok - tak sa s drahým smejeme a malému rozprávame, že súrodenca bude mať až neskôr 😀

elko69
6. jan 2010

ahoj jajka28 tak ta tu vitam teda...fuha dvojicky,tak to ta obdivujem :D ale aspon mas dve jenou ranou 🙂

ja som dnes papu gulas s knedlu sak konecne mi zacalo chutit.. 🙂