Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

veva82
4. mar 2011

@enrikad ja chcem zas babu 😀 a viem že sa to podľa nevolnosti určiť nedá 😀 a práve som zdusila celú nožičku klobásy hehe čo ja nemusím......naposledy som takto dusila klobásku pred 13timi rokmi 😀

veva82
4. mar 2011

@balazica26 ale stacionárny 😀 nie vonku čosííííííííí........mňa riadne pichalo včera zas ale dnes je vše ok a konečne som bola dnes od pondelka na veľkej potrebe.A ja sa tiež nejak extra nehýbem,len ked treba ísť s malou k lekárke alebo sa ideme na 30min prejsť 🙂 ináč je mojím spoločníkom gauč hehe

balazica26
4. mar 2011

@veva82 no ved preto, už som sa zlakla... 🙂 ale tiez by som to neprehanala...... no čo, prešli ste sa dnes pekne?a ja doma, driemem... chlapi robia kupelku...stále 🙂

veva82
4. mar 2011

@verinka100 ahoj ja som začala špinením a po troch dňoch krvácaním,ale bolesti som nemala a kedže mám 2 MA za sebou každý bol iný....pri prvom špinenie a hospitalizácia okamžitá no po 3 dňoch kyret lebo gestačný vačok bol bez plodu a pri druhom...začala som zas špiniť no nasadili mi duphaston a ascorutin ale o 3dni nato sa rozbehlo krvácanie,hospitalizovali ma,snažili sa bábo udržať no o 2 dni bola nutná kyretáž kedže už nebolo po bábätku ani stopy len gestačný vačok prázdny.

veva82
4. mar 2011

@balazica26 heeeeeej super bolo u muža som si ľahla na polhodku a potom sme šli dom,lebo musel ísť operovať ☹ a vonku na biku by som to neriskovala,to len v našej domácej posilke tak trošku pobikovať a na fit lopte čoto pocvičiť 😀

verinka100
5. mar 2011

@balazica26 Ano, som tehotna. len ja som strasne emocialne zalozeny clovek a voebc netusim, ako a kedy by som sa z toho dostala, ak by sa stalo nieco zle. Snazim sa mysliet na pekne veci, ale aj tak mam obavy, ze sa stane nieco zle..hrozne so mnou ☹ Ak sa mozem spytat, v ktorom tyzdni sa ti to stalo? A vidim, ze cakas babatko, tak ti drzim palce, nech ti to teraz dobre dopadne vsetko 🙂

verinka100
5. mar 2011

@veva82 tak to ma mrzi, cim si si musela presjt :( Ale uz si zase tehulka, gratulujem a drzim palce, nech sa narodi zdrave, krasne babo 🙂 Ja som taky ustrachany a pesimisticky clvovek, tak sa kazdy den sledujem, ci zo mna nieco nevyteka..a neviem sa uz dockat, kedy pojdem na kontrolu ku gyndoske..to cakanie ma zabiiijaaa

balazica26
5. mar 2011

@verinka100 moja, všetky sme ustráchané... a neboj sa... ja tiež zakaždým keď idem na wc študujem toaletný papier 🙂. Je to asi normálne... niekedy mám dokonca ráno pocit, že zo mňa niečo viacej vyteká a zo začiatku som sa zľakla vždy že je to je krv... ale bol to vždy len nazberaný výtok. Neboj sa, treba hlavne pozitívne myslieť a dávať si pozor... mne sa to stalo v 11 týždni, ten potrat, ale bábo sa prestalo vyvíjať už skorej... je jedno, či ti napíšem, že to bolo v 6tt, alebo 9tt... treba to brať s triezvou hlavou... rastie v tebe život, ale ak niečo nieje v poriadku, príroda to zariadi po svojom. Nieje to taká tragédia...ten plod ešte nič necíti a ak sa ti má narodiť nezdravé bábo, alebo ak by to nezvládlo neskôr...je lepšie, ked sa stane to, čo sa stalo aj mne, aj mnohým iným... a v tom skoršom štádiu...nebolí to tak(myslím psychicky)...Ale samozrejme každá sa s tým vysporiada po svojom... V koľkom týždni si ty? Býva ti zle? mávaš nejaké tehu problémy?

zuzanka2905
6. mar 2011

chcela by som radu týžden testujem a stále mi vychádza pozitývny ale čiarka je ružová myslím ta druhá neni taka silna jak ta normálna červená čo mi azda nestúpa HCG alebo to tak je ? poslednu mesštruáciu som mala 1.2.2011 už som mala jeden potrat a mám velky starch k doktorovi idem v utorok dakujem za odpovede

veva82
6. mar 2011

@verinka100 hmmm mala som to ťažké alee mala som pre koho bojovať a chuť usmievať sa,kedže už mám 6 ročnú dcérku.No včera večer som bola na pohotovosti ☹ mala som uuuuplne červenú krv na papieri,tak som sa riadne zlakla...našťastie mimi spravilo planý poplach 🙂 Srdiečko mu krásne bilo,zas narástlo trošku a lekár ma poslal domov.Len musím zas viac ležať.....ale čo nespravím pre drobca.... 🙂

veva82
6. mar 2011

@zuzanka2905 kedže ti vychádzajú pozitívne testy netreba sa báť a šup k doktorovi nech ti potvrdí tehu z krvi.A obzvlášť by som na tvojom mieste hned utekala kedže si už po jednom MA.Možno ti hned nasadí duphastonovú liečbu aleb niečo spraví preto,aby si mala v poriadku tehu a neskončilo tak ako to prvé.Nemusíš mať ešte takú vysokú hladinu HCG aby ti druhá čiarka vyšla uplne silná.Ja som to tak mala teraz pri tomto tehu.

zuzanka2905
6. mar 2011

no ved ja viem ale ja už som bola lenže moj doktor nerobila a bola som pri druhom a ten tam ešťe nič nevidel lebo to bolo podla výpočtou len 2týžnove tehotenstvo ale bojím sa či tam niečo bude vobec vidno

verinka100
6. mar 2011

@balazica26 Myslim, ze mozem byt tak v 8.tyzdni. Naposledy ked som bola u lekarky mi napisala 6+6. A na najblizsiu kontrolu idem az 22.3., zda sa mi to straasne daleko :( Byva mi zle, doteraz som vracala len raz (vcera), ale cely den trpim nechutenstvom. Som rada, ak do seba dostanem aspom tekutiny a nejake to ovocie. Bojim sa, ze male nema dostatok zivin, ked ani ja nejem, ale tak snad ho to moc neovplyvni, co myslis? Uplne som stratila chut na maso, jedla, co som mala rada sa mi hnusia a jedine na co mam chut, je sladke. Aj ty si take mala/mas? Navyse este trpim aj migrenami, zatial ma to chytilo len dva krat, ale uplne ma to odrovnalo, kedze si nemozem dat ziadnu tabletku. A dakujem za povzbudive slova, co si napisala...

verinka100
6. mar 2011

@veva82 Uf, tak to som rada, ze ti to dobre dopadlo 🙂 Viem si predstavit, ako si sa zlakla... Snad aj mne na kontrole vsetko dobre dopadne.

veva82
6. mar 2011

@zuzanka2905 neboj bude 🙂 ani mne nevidel nič na prehliadke po 1MS od potratu...to som už bola 3t tehotná.O týždeň nato,ked mi vyšiel pozitívny testík a HCg z krvi pozitívne,na sone už bolo niečo vidno a bola som 4tt.Neboj sa,určite sa ti to podarilo a čakáš bábo

veva82
6. mar 2011

@verinka100 no to ti poviem aj ja som šťastná,lebo som bola uuuplne hotová.Ináč čítala som že máš nevolnosti,ja ich mám furt no našťastie nezvraciam 🙂 ale akonáhle mám ten pocit že mi je nevoľno musím sa najesť a mne celkom chutí 🙂

balazica26
6. mar 2011

@verinka100 úplne ťa chápem... ja som bola tiež na prvom sone v 6 týždni a na ďalšie ma objednal doktor až o mesiac... ale vydržala som.. a sme zase kúsok ďalej 🙂. Nezvracala som ani raz a dúfam že ani nebudem...ale to nechutenstvo poznám... našťastie sa to vždy zlepšilo, keď som do seba dostala čokoľvek... už teraz nemám ani pocit, že som tehotná, chutí mi normálne jesť... že by som mala nejaké čudné chute...to sa nedá povedať...ale raz za čas zatúžim po niečom,čo práve nemáme doma... snažím sa zásobovať hlavne zeleninou... robievam si zeleninové šaláty a rôzne zeleninové prílohy . Neboj sa, bábo má dosť živín...čo ti môžem poradiť...veľa pi. To mi poradil aj môj doktor a veľmi vážne som to vzala a snažila som sa cez deň vypiť minimálne tie dva litre tekutín. Som človek, ktorý veľmi zabúda piť...ale kým som nevypila dva litre, tak som pila a pila a pila... aj keď už mi bolo z toho nie dobre 🙂. Migrény našťastie nemávam, ale asi dvakrát ma bolela hlava... vtedy je najlepšie ísť spať 😀 . Veľmi ti držím palce a neboj sa...

balazica26
6. mar 2011

@veva82 Ty čo prosím ťa?! Ani nestraš s krvácaním....!!! Dočítala som sa, že by riziko potratu malo teraz klesať... tak to ani nesranduj... Bolo ti to treba? Na zadku budeš sedieť 🙂 a ležať... a žiadne vylomeniny, bo bude zle... s kým budem potom chodiť na predpôrodnú prípravu, ha? Si ma vyplašila... ach jo... ale aspon že ste ok... u koho si bola na urgente?

veva82
6. mar 2011

@balazica26 vieš čo zlakla som sa aj ja a poriadne.Vieš už mi bolo lepšie....ale asi to nieje sranda,takže zas len ležkať.

zuzanka2905
6. mar 2011

čo znamená skratka ET NAPR JE TEHOT TEST A NA NOM NAPISANE 6DEN PO ETto mala jedna vo fotoalbume čo to znamena eventuálne tehotenstvo alebo čo dik za odpovede

ivettka74
6. mar 2011

@zora256 To je uplne super, ze ti nebolo vobec zle, ja som tehu iba kratucko skoncila som 4tt cize je to len maly hrasok, ale uz asi 5ty den mi je dost zle...Teda este som nevracala ale nevolno mi je uplne od rana do vecera...strasne mi vadia niektore vone az mi z nich naskakuje husia koza..napriklad taky ten chladnickovy pach...ale co horsie...vobec mi nechuti jest...ked mam nieco zjest je mi na vracanie akurat tak citrusy mi strasne chutia...tie mozem na kila, ale nic ine co je u mna uplne zvlastne kedze ja som vzdy bola velky jedak...Neviem ako to mam riesit, lebo dnes som do seba dostala akurat sunkovy chlieb a pribinacika..nieje to pre male nebezpecne?? Nestretla si sa s tym nikdy??
Takze ty nevies ci to bude dievcatko alebo chlapcek?? Ale mas pravdu bude to prekvapenie pri porode..Je to tvoje prve babatko?? Drzim palce nech sa citis aj nadalej dobre...

verinka100
6. mar 2011

@balazica26 Dakujem za rady. Vidim, ze to mesacne cakanie na zaciatku si vycaka asi kazda tehulka. teraz by som chcela, aby cas isiel 100krat rychlejsie 🙂 Snazim sa aj ja pit, ale zatial sa mi nepodarilo do seba dostat 2 litre za den. Ale budem sa teda snazit. Len potom sa nemozem v noci poriadne vyspat, lebo vkuse musim behat na WCko 😀 Zo zeleniny dokazem zjest akurat tak mrkvu, alebo uhorky. Skor zjem ovocie, hrozno, citrusy, jablka. Uz sa neviem dockat, kedy to nechutenstvo prejde, lebo namiesto priberania chudnem :( A dakujem, ze mi drzis palce 🙂 Aj ja tebe, velmi, nech nam to vsetko dobre dopadne 😉

verinka100
6. mar 2011

@ivettka74 Ako keby som citala o sebe! Je mi cely den nevolno, nechuti mi nic jest, nemozem ani citit maso a z otvorenej chladnicky ma napina, ze hroza. Tiez ledva do seba dostanem nejake ovocie-hlavne citrusy alebo jablka a hrozno a chuti mi sladke, cize nejake tie keksiky. Uz som tu citala, ze sa netreba bat, babo ma dost zivin, len treba vela pit.

verinka100
6. mar 2011

@veva82 nuz ano, byva mi nevolno od rana az kym nejdem spat. Som rada ked do seba dostanem aspom nejake ovocie. Inak, je normalne mat taky zlty, zltobiely vytok?

veva82
6. mar 2011

@verinka100 hmm mne je teraz riadne zle,takže idem do postele.Ja si musím niečo prehryznúť a som ok,ale pri malej mi bývalo tak príšerne zle.Ja som mala teraz taký výtok,bol v pohode dokým neprešiel do svrbenia ☹ mala som kvasinky

enrikad
7. mar 2011

@veva82 : takže znova babu😀... držím palce... a po tej klobáske ti nebolo zle? ... ja ju nemôžem ani cítiť a dokonca ani koláče, pizzu a vyprážané... dnes sa chystám prvýkrát na sono, tak mám strach, dúfam, že bude všetko o.k.

balazica26
7. mar 2011

@verinka100 snaž sa veľa piť... ja cez deň vypijem tie dva litre, k večeru sa snažím už menej, aby som sa nenabehala... chodievam tak raz za noc na WC...pravidelne 🙂. Jedz to, čo môžeš... to, že chudneš, nevadí... bábo si vezme to čo potrebuje.A nejaké vitamíny pre tehuľky by si mohla. Ja napríklad beriem femibion.

gazovicka
7. mar 2011

@zuzanka2905 ET znamena embryotransfer.... je to po umelom oplodneni, ked ti odoberu vajicka a potom ti ich vkladaju. to samotne vkladanie je embryotransfer...

verinka100
7. mar 2011

@veva82 Tak ti drzim palce, nech je ti lepsie 🙂 Mna zatial nic nesvrbi, tak hadam ten vytok bude ok. Citala som, ze pokial nesposobuje komplikacie a nezmeni farbu, tak je to ok, tak snad tomu mozem verit 😖 😕

verinka100
7. mar 2011

@balazica26 To mas dobre, ze len raz za noc. Ja som vcera behala asi 4krat, do jednej v noci. Skusim tvoj recept, ze k veceru uz menej..len ja cez den mam problem dostat do seba cokolvek, vratane vody, tak to dohanam vsetko vecer a potom som v noci ako potrubie 😀 femibion? Uz som o nom niekde citala, ja som zacala brat uz davnejsie Calibrum babyplan, myslis, ze je v pohode, alebo mam prejst na Femibion?