Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

andelusik
12. feb 2011

@dydynka Ahoj dydynka, nie si moc prespatá, keď si taká unavená? 🙂 Kedy chodíš spávať?

veva82
12. feb 2011

@lucatko87 ja som nekrvácala len špinila,ale do dnes rána som mala zlý sen tak snád......sa nenaplní.Už nemám žiadny problém ale ja som špinila 2 týždne ☹ a mám hemátom,tak asi z toho sem tam mám na papieri ale len ked sa veľmi kontrolujem 😀 Ja chodím na kontrolu každé 2 týždne preistotu a ja som aj spokojnejšia.Bola som teraz 8.2 a zas idem 24.2. tak som zvedavá ako sme zas natom 🙂
A tebe ako dala lekárka ten duphaston,mne 3krat po 2 tabl. a ascorutin ráno a večer

veva82
12. feb 2011

@lucka1987 ahoj tebe ascorutin zrušila lekárka či si si ho sama.Sme na tom rovnako ja som tiež v novembri potratila a po prvej mrške otehotnela 😀 My sme si v nemocnici neodležali ale doma,lebo som dosť špinila.JA som tiež na duphastone a ascorutine.A magnezko ti predpísal lekár,aj ja by som chcela lebo som počula že je dobré počas tehu.A berieš ešte aj nejaké vitamíny pre tehu?

veva82
12. feb 2011

@adelinka123 nesmieš byť nervozna nerobí to dobre drobčekovi.Mojej maminin priateľ mal takú elektronickú cigu,to by si si mohla kúpiť 😀 a nenalievala by si si do nej ten nikotínový preparát len by si to ťahala a možno by ti to stačilo 😀 Ved uvidíš a hlavne sa treba spýtať dokiho čo nato povie.Ja viem bola som mladšia pri dcérke tak som to brala inč ako teraz ale aj kôli nepríjemnostiam čo som zažila.Ale napr moja kamoška fajčila v tehu tie najslabšie slimky a malá je zdravá ako rybyčka.No radšej prestaň,lebo dnešná doba je zlá a každá druhá baba čo poznám ukončuje tehu potratom spontannym!A vravím čítala som článok že z kávy a cigariet sa môže otrhnúť placenta a môžeš potratiť!

evelyn22
12. feb 2011

ahojte dievčatá, pozerám, že riešite krvácanie v tehotenstve a udržanie tehotenstva, tak aj ja prispejem... hlavne to nepodceňovať, ani trošilinku krvi, nič, hneď pekne za lekárom na vyšetrenie... nikdy neviete, čo sa môže stať... našťastie u mňa to nebolo nič vážne, ale na duphastone už "frčím" aj ja - 2 tabletky za deň, ani neviem, je to veľa, či málo? ... dostala som aj pekne nepríjemnú injekciu, ale vyzerá, že to zaberá všetko, veď nakoniec, čo by žena neurobila pre svoje bábätko? 🙂 držím všetkým palce, aby detičky pekne ostali na svojom mieste a narodili sa zdravé a pekne uplakané 🙂

lucka1987
13. feb 2011

@veva82 no acsorutin mi vysadil gynkac.... a beriem uz dva roky vkuse kyselinu listovu od jamienson.. ale striedam to s calibrum baby plan, a po potrate som pila 6 tyzdnov alchemilkovy caj a brala femibion800. ... tak dufam ze to teraz pekne dotiahneme... nam predtym roka pol sa nedarilo, tak som nechapala ked som ostala tehu.... 😀 ale asi sa na nas zacalo lepit stastie... 😉

veva82
13. feb 2011

@lucka1987 som zvedavá čo povie mne ked pôjdem na kontrolu.....my sme sa snažili 4 mesiace a potratila som,potom po ročnej pauze 7 mesiacov a potratila som zas no a teraz som ani nečakala že môžem hned otehotnieť.Ja beriem aj femibion 800ku k tomu duphastonu a ascorutinu.A kyselinu listovú som jedla od novembra aj po potrate mi ju odporučil gynčiar.Tak snád nám to vyjde konečne....a kedy máš termín? My 22.9.

lucka1987
13. feb 2011

@veva82 14.9. mame termin..tak si si zazila teda svoje..ja som bola teraz 2 tyzdne v nemocnici , zacala som dost krvacat, tak som bola na infuziach.. ked som prisla na prijem, tak ma uz chceli dat na kyret, ze t sa uz potraca cely plodik... no a potom zaznamenali za par dni rast a akciu plodu..

veva82
13. feb 2011

@lucka1987 to ano a pritom mám 6ročnú dcérku a to ani neviem ako som otehotnela a cca do 2mesiaca som chodila cvičiť,plávať,do solárka po baroch čo som nevedela že som tehu.A chceme jej dať súrodenca a nemôžme ☹ ale dúfam že to už teraz vyjde.Ty kokso to si mala dosť šťastie že sa drobček udržal,je teda riadny bojovník......takže si myslím že v septembri poho porodíš.Ja som teraz pri poslednom potrate krvácala riadne,plod bolo vidno tak sa snažili robiť všetko preto aby bábo zachránili,každý deň i robili sono,ale po troch dňoch mi povedali,nejedzte,nepite...a už som vedela o čo ide,bola som hotová a v ten moment sa mi zrútil celý svet ,že prečo zas ja.Ale príroda to zariadila tak,aby bábo nebolo postihnuté,kedže som mala v 5tt 40ky teploty 3dni a to asi uškodilo plodu.Teraz sa modlím aby sme boli ok a robím všetko preto aby som v septembri porodila krásne,zdravé bábo.

lucatko87
13. feb 2011

@veva82 ja berem duphaston 3x1 a ascorutin tak isto...ale citim sa uz lepsie ale kludovy rezim satle dodrzavam aj ke je to nekedy tazke ale to malicke mi za to stoji a ty ako sa teraz citis???

veva82
13. feb 2011

@lucatko87 ja sa cítim dobre ale tiež dodržiavam režim,väčšinu dňa preležím ak je to možné len navarím a včera som zmyla dlážku lebo som sa nemohla na ňu pozerať-ináč manžel vysáva.Je to síce u mňa ťažšie oddychovať,ale mám super dcérku,veľmi mi pomáha a aj pol dňa sa prehrá sama,poobede si so mnou chrupne......lebo sa veľmi teší na bábätko tak robí všetko preto aby bolo bábo v poriadku a ja tiež 🙂

lucatko87
13. feb 2011

@veva82 no to je super ze to mala takto chape a kolko ma rockov???ja tiez len oddychujem ja deti zatial nemam tak mozem veselo polahovat cely den...si na pn??

balazica26
13. feb 2011

@evelyn22 ahoj, ja tie frčím na duphastone...ale 3xdenne... a k tomu femibion a dávam si aj magne B6 ale to len po jednoj tabletke... tiez som prisla na urgent s krvacanim, našťastie to bolo vporiadku a bolo vidno aj srdiečko... teraz sa už neviem dočkať dalšej kontroly... takmer po mesiaci... nech viem na čom sme 🙂 tiež si krvácala?

veva82
13. feb 2011

@balazica26 tebe magnézium predpísal doki?či si si sama naordinovala?

evelyn22
13. feb 2011

@balazica26 ahoj, ja som mala hnedý výtok, ale dosť a bola tam prímes aj čerstvej krvi. večer to ustúpilo, ale dnes je to rovnaké, pridali sa aj bolesti, vôbec neviem, čo si myslieť, či sa báť, alebo čo, lebo to nie sú sústavné bolesti, také som mala už aj skôr ako rozťahovanie maternice... magnézium som si predpísala aj sama 😀 viem, že pomáha a našla som doma balenie, predpísaný mi bol len duphaston 2 krát denne. čo sa týka kontroly, mám ísť budúci pondelok, ale ani nie k svojmu lekárovi ale k zastupujúcemu, môj je na celý mesiac v zahraničí... ach jaj... tak uvidíme, dúfam, že obe nebudeme musieť lekárov vidieť skôr ako máme termíny... ty ako, ustúpilo ti to? máš bolesti?

veva82
13. feb 2011

@lucatko87 malá mala v januári 6rokov a akurát na jej narodeniny mi lekár oznámil že som tehulka 😀
Ano na PNke som hned od začiatku tehotenstva a aj na tabletkách.A malú mám doma aby mi zo škôlky nenosila choroby,už sme stihli byť choré ☹ ale pomáhajú mi starý rodičia moji,tam bola týždeň a zajtra zas do stredy ku švagrinej 🙂 Ale fakt je perfektná nečakala som to až takto super 🙂 V tom máš výhodu že si bez dieťatka i ked ti musí byť aj smutno ak si stále sama doma ☹ cez deň

lucka1987
13. feb 2011

@veva82 och to mi je luto... mne to hovorili kazdy druhy den ked som bola na sone.. lebo jedno sono sa im zdalo ze mu prestalo bit srdiecko a tak.. potom som mala hematom a nalez o ktorom tvrdili ze to moze byt odumrete cosi alebo dvojicka odumreta a podobne.. nakoniec to bola placenta naskrcana.. ja som strasne netrpezlivy clovek, ale to nase snazenia sa o babatko... a t pobyt v nemocnici ked som cakala kazdy den co bude... ma akosi naucili cakat.. ved nic ine nam neostava.. ale neboj tentokrat to musi byt ok.. nesmiame na to mysliet.. ja sa zamestnavam teraz.. akurat kupujeme do bytu nabytok, a zariadujeme, tak mi to uteka

veva82
13. feb 2011

@evelyn22 chod´ na pohotovosť a hned´,ak máš bolesti ako menštruačné a máš tam aj krv!!!!!! Ja som tak vyčkávala 3dni a nakoniec som potratila.teraz som znovu tehu aj ja som mala špinenie ale hnedé a bez bolesti to je ok,ale s krvou nie.A aj ja beriem duphaston hneď od začiatku tehu a ako som začala špiniť lekár mi zvýšil dávku 3krát denne 2 tabl. A aj ascorutin proti krvácaniu

veva82
13. feb 2011

@lucka1987 a nemusíš oddychovať?či cez net zhánate?Ja verím že teraz budeme ok a nejak na to nemyslim,drobcovi sa prihováram stále.Je to taká náplasť po neúspechu a viem že budeme ok 🙂 Ja som si myslela že ti nerobili sono,len nepríjemne skonštatovali.Vravím drobca máš bojovníka a budete aj vy v poriadku,ani sa nenazdáme a budú sa na nás usmievať 😀 ozaj a býva ti zle či nie?Mne nevolno ráno aj večer,ale dnes mi bolo aj cez deň -našťastie bez zvracania zatiaľ

evelyn22
13. feb 2011

@veva82 ale ja som bola na pohotovosti akurát včera a takto ma domov poslali. akurát že včera som nemala bolesti. neviem. mám strach, ale neviem. myslíš, že mám predbežne si dať toho duphastonu viac a zajtra uvidím? alebo? vôbec som nerátala s tým, že by mi dnes bolo horšie... zatiaľ nekrvácam veľmi, ale lepšie mi istotne nie je. neviem, ako dlho trvá lieku, kým začne zaberať... môže to byť aj tým? že ešte nezabral? zatiaľ som mala len 2 tabletky... teraz si ma dosť vystrašila ☹

veva82
13. feb 2011

@evelyn22 neviem ako dlho to trvá ale ak máš bolesti tak chod aj dnes.Radšej narobiť planý poplach ako žiadny a malo by sa niečo stať.A budeš si aj ty istejšia.Ide ti predsa o zdravie bábätka......duphaston si určite sama nezvyšuj! bež na pohotovosť,no a čo že si bola včera,ked sa tii to dnes zhoršilo.Lekár je povinný poskytnút ti pomoc

evelyn22
13. feb 2011

@veva82 neviem, lebo bolesti sú skôr také kŕčovité a momentálne ustupujú... nie je to ako bežne pri menzese, len to občas zabolí, síce dosť, ale už sa to lepší. takže ja fakt neviem. včera po injekcii som nešpinila vôbec... dnes som sa zobudila až poobede a postupne mi začalo toto. ale fakt v takých vlnách, ako som to mala pri rozťahovaní - len to, že znova krvácanie... na jednej strane to nechcem podceniť, ale zas, lekári hádam vedia, čo robia...

veva82
13. feb 2011

@evelyn22 a nemáš doma ascorutin???ten je proti krvácaniu a ja ho beriem už 2týždeň.Skús teda ten ak nechceš hneď utekať,ale zajtra choď ku svojmu obvodnému gynčiarovi.Ja po mojich zlých skúsenostich by som bežala hneď,lebo som až 2krát potratila

evelyn22
13. feb 2011

@veva82 nemám, len magnézium, myslíš, že to by pomohlo? neviem, keby tie bolesti neustupovali tak neváham... ale som strašne zmätená v tejto chvíli... ja chápem, že ty by si hneď šla... ale ja teraz vážne neviem... lebo zas viem, že hormonálne lieky, tým trvá, kým zaberú...

veva82
13. feb 2011

ascorutin je proti krvácaniu,mne ho predpísal lekár a aj ked sa mi rozbiehal prvý potrat mi lekár-ked som mu volala povedal že si mám dať 2tabl.Ak máte pohotovostnú alebo nejakú lekáreň otvorenú,nech ti ho idú kúpiť.Dúfam že nieje na predpis :( to neviem lebo ja som mala doma 2 balenia kedže mi dosť často tekávala krv z nosa jedno obdobie

lucka1987
13. feb 2011

@veva82 zle?? no a ako.. 😀 😀 no v ziline sme boli obehali obchody... ved odychujem ale to sa neda uz mesiac odychujem 😖 to je na zblaznenie.... tak sem tam treba vypnut.. a nabytok nemontujem to je mm praca so svagrom majstruju 😀 a ked dojdeme z obchodou tak si lahnem a je 😀 aj dnes sme behali. som si bola tenisky kupit a mikrovlnku.. to mas stastie ze ti nie je zle... ja sa pol dna prevalujem v posteli a zmaham sa vstat 😖

veva82
13. feb 2011

@lucka1987 ale ja čakám že u mňa to ešte len príde.Pri malej som zvracala od konca 3mesiaca až do pôrodu ☹ no ved hej a prechádzka neuškodí 🙂 ved aj ja som na PN pomaly mesiac ale mne to ide zatial celkom rýchlo a to asi preto že dosť spím 🙂

evelyn22
13. feb 2011

@veva82 uvidím, kázala som mame zajtra nech to pozrie v lekárni. aj sme sa zhodli, že to liekom ešte trvá a uvidíme, čo bude zajtra, lebo bolesti sa fakt miernia. hádam je to naozaj len tým 😒

veva82
13. feb 2011

@evelyn22 tak dúfam že ano a budete ok.Teraz hlavne lež,nič nerob iba papaj a chod na WC.Pozerala som že aj ty si z BB a poslala som ti internú poštu 🙂

lucka1987
13. feb 2011

@veva82 jej aj ty si spachtos? no ja spim.. ale rano zavcasu vstavam, a skoro idem spat.. ale cez den som taka matoha mala, sem tam si zdriemnem na hodinu.. ako keby trpim narkolepsiou 😀 ale rano som o 6 hore, idem si dat marina keksy s cajom a cakam ci budem tyckovat alebo ma bude len natahovat 😅