Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

balazica26
15. feb 2011

@evelyn22 pozbieraš sa...neboj sa... a vravím...hlavu hore... druhe babo bude silnejšie!!veľmi držím prsty!!

evelyn22
15. feb 2011

@balazica26 určite áno, keď pre neho nájdem poriadnejšieho otca... takže to má všetko čas... ďakujem 🙂

balazica26
15. feb 2011

@evelyn22 Všetko má svoj čas.... si mladučká 🙂

evelyn22
15. feb 2011

@balazica26 to áno, len niektoré veci sa nedajú dopredu predpokladať... no nič, hádam sa na mňa usmeje šťastie...

balazica26
15. feb 2011

@evelyn22 určite sa usmeje a nie raz 🙂

zora256
16. feb 2011

@evelyn22 Je mi to fakt ľúto,že si oň prišla ☹ A želám Ti do budúcna veľa šťastia,a zdravia. 😉

evelyn22
16. feb 2011

@zora256 ďakujem...

zora256
17. feb 2011

@balazica26 Ako sa máš?Mňa kyselina trápi.Ináč celkom fajn,rastie mi drobček.Po ležiačky aj vidno kde je umiestnené.Tak rýchlo bežia tieto tt.Nechce sa mi veriť,že som uprostred.Tak nech aj tebe ten čas tak letí,ako mne. 🙂

balazica26
17. feb 2011

@zora256 Ahooj, kyselina občas trápi aj mňa ale bola som si na ňu pýtať niečo pre tehotné...zajtra mam konečne kontrolu... som strašne zvedavaaa ako sa tom sme...

balazica26
17. feb 2011

Ste tu niektorá s obrátenou maternicou??

iwanka23
17. feb 2011

@katka22r a ako zistím že som potratila?

balazica26
17. feb 2011

@iwanka23 ja ked som potracala, mala som silné krče v bruchu a potom som začala krvácať svetločervenú krv. V ktorom si týždni?? Máš pocit, že si potratila?

veva82
17. feb 2011

@adelinka123 dobre dobre že sa len tomu smeješ.Netreba sa nervovať lebo škodíš bábätku.A ako sa máš?

a ako sa máte ostatné tehuľky???

zora256
18. feb 2011

@balazica26 Mne tvrdil predchádzajúci lekár,že mám otočenú maternicu,a aj preto som dlho neotehotnela.A čítala som,že pôrodom sa môže otočiť späť na správne miesto.

zora256
18. feb 2011

@veva82 Ahoj! ja sa mám celkom fajn,na občasnú bolesť v pdbrušku a kyselinu žalúdočnú.A ty sa ako máš?

balazica26
18. feb 2011

@zora256 no a teraz už máš maternicu dobre otočenú? mám obavy z toho zaseknutia v malej panve a následného potratu...

zora256
18. feb 2011

@balazica26 tento lekár nespomínal,že ju mám otočenú,tak neviem,niekedy sa otočí pri pohlavnom vstyku.A ešte som nerodila,tak neviem,ale potrat som ešte nikdy nemala.My sme sa totiž snažili až 2 a pol roka,kým sa nám podarilo.Aj to vďaka Duphastonu,ten som brala vyše pol roka.už nás lekár posielal na asistovanú reprodukciu,a našťastie to prišlo samé.Ty si sa ako dlho snažila?

balazica26
18. feb 2011

@zora256 ja som praveže s otehotnenim nemala žiadny problém... ked som chcela, otehotnela som... už druhy krat

zora256
18. feb 2011

@balazica26 Neboj,oddychuj a mysli pozitívne.Všetko bude v poriadku.nič sa nedeje,len tak,všetko má svoju príčinu.A teraz máte druhú možnosť.Aj moja starká a mamina potom čo potratili sa im narodili krásne,zdravé a múdre detiTak nemaj obavi,vrav si tentokrát sa to určite skončí pôrodom,zdravého bábätkaUvidíš podarí sa to!. 😉

balazica26
18. feb 2011

@zora256 si zlatunká, ďakujem. Aj ja tebe prajem krásne tehuľkovanie s ešte krajším koncom 🙂

veva82
18. feb 2011

@zora256 ahoj ja celkom fajn až nato že som sa troška viac dnes namáhala a zas trochen špiním....ale nič iné.Ja som mávala pri prvej dcére staršnú kyselinu a riadne som zvracala....zatial nemám ale uvidím o 10týždňov ked budem v 20tt ako ty 😉

adelinka123
18. feb 2011

@veva82 A tak celkom v pohodicke boli sme sa vcera kuknut na jeden bytik sa mi velmi pacil no ta uvidime co sa a ako vybavi 🙂 uz nech sme prestehovany a v klude si mozme byvat lebo toto ma uz nebavi riesit to a potom tamto a stale nieco :D a tak aspon sa nenudime ze 🙂 ...a ked sa mozem spytat o akej kyseline to tam hovorite? .....a to spinenie je normalne keby ma to postretlo teda ja zatial nic len vytoky mam stale ale tak toho sa nemusim bat nie? a ty ako sa mas inak ??? 🙂

veva82
18. feb 2011

@adelinka123 no super tak hádam dobre zoženiete.Najlepšie je ked sú dvaja mladý spolu a nikto sa im do ničoho nestarie.
Kyselina listová sú vitamíny dosť dôležité pre vývoj bábätka.Môže sa užívať ako sa samostatný liek alebo vo forme prenatálnych vitámínov ktoré ju obsahujú napr. femibion,calibrum,gs mammavit, a je ich na trhu veľmi vela.Ja užívam femibion 800ku.V lekárni ti odporučia ktoré máš užívať......špinenie nieje nikdy normálne....je to nejaký problém a treba s ním hned ísť k lekárovi,aby si nepotratila......
Ja sa mám celkom fajn len som nejaká unavená dnes,ale to asi z tohto blbého počasia a dnes ma aj dcéra dosť zamestnáva a zlostí ☹

adelinka123
18. feb 2011

No tak ja sa citim akasi unavena stale :D ale tak snad to prejde ja nechodim ani do prace vies som uz dlho nemala pracu tak som tak zlenivela ais :Da ja to uzivam formou tabletiek iba cisto kyselinu listovu a nepytala so msa v lekarni ani aka je lepsia 🙂

veva82
20. feb 2011

@adelinka123 tak fajn že užívaš kyselinu listovú......ja som bývala tiež unavená a prespala som celé dni teraz je to už menej ale poobede si musím schrupnúť,ale ak to preženiem zas večer sa mi nedá spať......a ja som na PN hned od začiatku tehu-preistotu takže vegetím a najmä si to užívam ked nemám malú doma lebo tá mi až taký "luxusný "oddych nedopraje

gianni
20. feb 2011

ahojte baby, pridám sa ku vám,ja som si ešte nekúpila žiadne vitamíny,nie ako pred tým ,hned som utekala do obchodu a kupovala calibrum,čaje pre tehotné...teraz nie som až taká akčná 🙂
dokonca som ešte nebola ani pri doktorovi,síce som mu volala a on že neni kam sa ponáhlať tak možno skočím na týždeň, len sa trochu bojím lebo som sa pár dní ako som otehotnela dala zaočkovať proti žltačke
zatial sa majte

adelinka123
20. feb 2011

@veva82 No ja na PN niesom ale ked som ostala tehotna tak som nemala pracu a teraz ma uz nikto nezamestna tak si hladamaspon brigadu nejaku ale o ked tady u nas neni roboty je to male mesto z malymi moznostami no a ty si odkial vlastne????a preo si od zaciatku na PN?a kedy ti dal lekar tehotensky preukaz?lebo mne ho este nedal tak neviem no?? 🙂

veva82
20. feb 2011

hej hej tehotné veľmi nechcú brať do práce i ked peniažky vám teraz treba radšej oddychuj,narobíš sa ešte dosť.Ja som z BB a na PN som od začiatku lebo už som 2krát potratila a robím aj ako učiteľka v Mš takže okolo mňa samý bacil deťom pomáhať,sem tam sa nervovať a nerobilo by to dobrotu....aj keby som bola v inom zamestnaní určite by som zas šla na PN kôli zdraviu a životu bábätka a ja som aj teraz špinila 2 týždne tak musím aj tak ležať.......tehotenský preukaz som fasovala 8.2. a to som bola v 8TT ale to záleží od lekára kedy ho vystaví.Niekto dostane až v 12tt

gianni
21. feb 2011

hej aj náš doktor dáva teh.knižku až v 12 tt,práve dnes ráno som bola s malým pri doktorke je chorý,zajtra mi treba ísť na služobku do BA tak nestíham ani poriadne vnímať že som tehotná,ale hádam je to lepšie ako mať nejaké problémy

veva82
21. feb 2011

@gianni normálne ti závidím....je lepšie hýbať sa ako mať kľudový režim,len to neprestrel s námahou 🙂