Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

bajka1
23. jún 2011

@kristinka86 Ty asi nebyvas v BA, alebo v nejakom vacsom meste, ze? Ceny mate veeeelmi dobre 😀!

michaelka5
23. jún 2011

@mojalili ahoj, ja som na tom bola podobne (špinenie)pri prvom synovi, mavala som nepravidelnu menzes a podla vypoctu PM a realitou bol rozdiel 2 mesiace...jeden doktor v nemocnici mi dokonca povedal ze dieta je urcite poskodene a preto nerastie...skoro ma porazilo...ale ked ma prepustili tak moja pani doktorka ma ulkludnila, a datum Pm sme upravili podla USG, a narodil sa nam krasny silny chlapcek...
...pri tomto druhom (som v 10tt) je to uz ok, byvalo mi trocha na vracanie, ale prezila som to s piskotami pri posteli🙂, skor ako som vstala som di zajedla, zapila a šup, den moze zacat...nastastie sa nevolnosti skončili, a ostali už len chute na všetko možne, najlepšia je kombinácia detská výživa a pukace...odporúcam vyskusat.

simi251
23. jún 2011

@bajka1 Ano bola som na tom, ja zijem v zahranici a tu sa uz robia automaticky a su preplacane poistovnou, patria teda do standardu. tu sa uz nerobia potom ziadne triple testy AFP v 16 tt. Pretoze to meranie NT plus testy krvi v 11 az 14 tt su presnejsie ako tie testy v 16 tt, ktore sa robia na SK. Asi preto ti ich doktorka odporucila. Len neviem, ci su preplacane na SK.

smile234
23. jún 2011

@bajka1 no super, tak sa tesim s tebou, ze uz mas prvu foto 🙂 a uz aj knizku mas? a ja este stale nic. v stredu mam ist na prvy odber krvi - to uz vtedy dostanem aj ja knizku?

bajka1
23. jún 2011

@simi251 No ja zijem v Cechach 🙂. Plati sa zevraj za to cca 1500 Kc tusim ... Aj tie triple testy sa robia, no preto mi to odporucila, tak neviem ci sa to oplati, alebo nie ☹...Co mi to pomoze ak nieco zistia? Ved tam zistia len percenta, na kolko percent sa to moze stat, aj nemusi...Co ak to bude pozitivne? Vooobec neviem ☹.

@smile234 Ahoj, No a ako dopadla ta prva kontrola? Nieco si uz videla??? Ja som hned tyzden potom bola na krv a na dalsi tyzden, teda teraz v stredu, som bola na prvej poradni a dala mi aj tehotensky preukaz a vypytala som si fotku 🙂. Taky mali fliacik 😀... Zalezi od doktorky, kedy ti da preukaz, niektore zevraj davaju az na konci prveho trimestra...

martina77ba
23. jún 2011

Ahojte dievčatá 🙂 Rada by som sa pridala do vašej diskusie ak môžem a tiež by som sa chcela s vami poradiť. Dnes som bola po IVF po 15 dňoch na prvom odbere krvi a povedali mi, že som tehotná 🙂 🙂 🙂 čo sa teším a že HCG mám 630. Vôbec sa v tých hodnotách nevyznám ... je to dosť? Koľko by malo byť na jedno embrio a koľko na dve?

kristinka86
23. jún 2011

@bajka1 To s cenami myslis fakt vazne??? 😀 Mne sa to zda dost vela.. 😅 A chodim do KE na tie vysetrenia, cize o vacsie mesto ide.. 😀 😀 😀

bajka1
24. jún 2011

@kristinka86 No hej 🙂, kamaratka mi hovorila, ze tie 3D/4D testy stoja v mensom meste cca 45 eur a vo vacsom, co je Trnava (HAHAHa) 80 eur.... Tak vooobec, neviem aky je tam rozdiel 🙂

@martina77ba Ahoj, mozes sa pridat, no ja este o HCG nic neviem, tak snad ti tu nejaka baba poradi 🙂

kristinka86
24. jún 2011

@bajka1 Nooooo.. Tak ja fakt neviem, aky je v tom rozdiel..Lebo tieto testy maju byt najlepsie na Slovensku (ako som uz niekde pisala - robia sa len v BA a v KE).. 80 EUR??? 😨 Tu je najdrahsie to komercne video, ale aj to stoji 67 EUR a nie 80.. 😅
Uvidim, co povie moj porodnik, ci budem musiet ist aj na prietoky na tie integrovane testy, alebo mi to vie spravit on.. 😅

smile234
24. jún 2011

@bajka1 no prva kontrola dopadla super, vyzera byt vsetko v poriadku aj srdiecko krasne bije 🙂 tak som rada 🙂 potesilo ma to, ked som to uvidela. no na buduci tyzden idem prvykrat na krv, tak uvidim, ci mi uz da tehotensku knizku 🙂

kristinka86
24. jún 2011

@smile234 Mozem sa opytat, preco ides na dalsiu kontrolu o tyzden? 😅 Ja som bola prvykrat na kontrole, to mi potvrdili, ze cakam babo a tiez uz bilo srdiecko. Potom ma objednali az na dalsi mesiac a vtedy mi uz dali aj tu knizocku..

smile234
24. jún 2011

@kristinka86 ja netusim. mam pocit, ze ma lekarka stale rychlo odbije, lebo v cakarni jej sedi milion zien :(
uplne prvykrat ked som bola, tak to ma len vysetrila zospodu a potvrdila tehotenstvo. potom druhykrat som prisla na ultrazvuk, to som prvykrat uz videla malicke 🙂 a az o tyzden idem na krv, tak neviem.....ale cakala som lepsi pristup a viacej zaujmu :(

kristinka86
24. jún 2011

@smile234 Mozno to berie tak "lahko" preto, ze si este len uplne na zaciatku tehu.. 😉
Ja som sla prvykrat v 8.tyzdni a teda mi hned robila uz aj ultrazvuk na ozvy babatka.. 🙂 A potom o mesiac - to uz bol vlastne koniec prveho trimestra - mi dala tehu knizku a teraz uz len kazdy mesiac tam chodim.. Ale ten pristup je tiez dost biedny - nikdy mi nepozrela prsia (a to som v 7.mesiaci), nemerala mi panvu, atd. Sestricka mi zmera tlak, zapise vahu, obcasne vezme krv a idem k lekarke. Ta ma len rukou pozrie, ci je vsetko OK, ci sa krcok neotvara, opyta sa, ci necitim svrbenie alebo palenie zo spodu a to je vsetko.. U lekarky som mozno fakt 5 minut..

smile234
24. jún 2011

@kristinka86 no aj u mna je to tak isto 🙂 clovek ma pocit, ze sa nestaraju tak, ako by sa mali :( takze ty si uz v 7. mesiaci? a odkial si? ja som z Kosic ....pytam sa preto, lebo rada by som sa dozvedela, ci nevies o nejakych predporodnych kurzoch a cviceni pre tehulky tu v Ke, no teda pokial si z Kosic 🙂

kristinka86
24. jún 2011

@smile234 Este mi povedz, ze chodis na Furcu a budeme mat mozno aj spolocnu lekarku.. 😀 😀 😀
Tak, poviem Ti pravdu, ocakavala som od tych vysetreni viac, ale po tych prehliadkach som si uz zvykla, ze nic extra sa cakat neda..
Ano, ja som uz v 7.mesiaci.. 🙂 Na predporodne kurzy som nechodila a rodit budem v PO, takze ak sa mi podari konecne dohodnut vysetrenie u mojho porodnika, tak sa na to jeho opytam..Nech mam prehlad o tom, co a ako.. 😅 Taka tema tu uz niekde je - ohladom tych kurzov..
Ale jednoznacne Ti odporucam chodit potom ku Dankovcikovcom na ultrazvuky.. 😉

smile234
24. jún 2011

@kristinka86 🙂 takze si z KE? 🙂🙂🙂 ja chodim do novej nemocnice ku lekarke, takze asi spolocne lekarky nemame 🙂🙂
takze ty budes rodit v presove? a ked to na teba pride, stihnes dojst do presova?
ako myslis, ze na ultrazvuky chodit ku dankovcikovcom? ved na ultrazvuky chodim ku svojej lekarke. ci myslis 3D ultrazvuk?

kristinka86
24. jún 2011

@smile234 Nie som priamo z KE. 🙂 Stihnem dojst do PO presne tak, ako by som stihla do KE. Pevne verim, ze to nebude tesnotka.. 😀 Tak to isto nemame rovnaku lekarku, ale ako vidim, postup vysetrenia maju podobny.. 😀
Ano, 3D som mala na mysli. Tie klasicke coskoro stacit nebudu - tie pouziva lekarka len na zaciatku, pokial je babo malicke a "zmesti sa jej do zaberu".. 😀 A okrem mini fazulky ci fliaciku tam aj tak vela neuvidis.. 😀 😀 😀 U Dankovcika je to o nicom inom - tam vidis krasne detaily a je to neskutocny zazitok! 😉

smile234
24. jún 2011

@kristinka86 no ani ja nie som priamo z kosic 🙂🙂🙂🙂🙂
dakujem za tip na Dankovcika, urcite sa obratim nanho, ked ma odporucanie 🙂🙂 uz sa tesim

kristinka86
24. jún 2011

@smile234 Predpokladam, ze Tvoja lekarka Ta bude posielat na tie integrovane testy (spolu 3)..Tak jej rovno povedz, ze by si chcela ist k nemu, ak to je mozne.. 😉 A Ty to do KE stihnes??? 😀 😀 😀 Srandujem!!! 😉

smile234
24. jún 2011

@kristinka86 http://www.lekari.sk/index.php?str=lekari&odbor...
je to on ten Dankovcik? takze hovoris, ze pristup je unho dobry a ze je dobry odbornik?
no ja by som mohla stihnut prist vcas do Kosic, my to mame asi 15-20 min do nemocnice🙂🙂🙂 lenze vtedy je kazda minuta draha tak neviem neviem 🙂🙂🙂🙂

bajka1
24. jún 2011

Baby nestresujte, viete ako dlho trva porod? hehehhe 😀....Stihnete prist, nebojte nic 😉

kristinka86
24. jún 2011

@smile234 Nooo..Ja som ho nikdy nevidela - robi tam asi jeho manzelka. Ide o ten zazitok, ako detailne vidis babo.. 😉 A este Ti aj hovori okolo toho, co kedy vidis na obrazovke a kludne tam s Tebou moze ist aj manzel (priatel).. Maju specialne zariadenia, takze vysledok stoji za to.. 😉
Ja to mam do PO tiez asi tak dlho.. 😀 Len dufam, ze moj manzel bude vtedy pri mne a nebude sa "flakat" ako obvykle.. 😀

@bajka1 Ja vieeeeeeeeem, ze porod netrva 20 minut a uz vobec nie ten prvy.. 😀 Robila som si srandu, ze ci to stiha smile, ked sa pyta, ci to stiham ja.. 😀 😀 😀 😀 Stresovat budem asi tak o mesiac - dva.. 😉

martina77ba
25. jún 2011

@bajka1 no dobre, skúsim popozerať, ďakujem 🙂))

martina77ba
25. jún 2011

@michaelka5 Ahoj Miška 🙂) vidím, že v januári čakáš bábätko, Gratulujem 🙂 🙂 🙂 Môžem sa opýtať, hľadám niekoho, kto mi na tejto stránke poradí s hodnotami HCG. Mne vo štvrtok po 2 týždňoch po umelom oplodnení potvrdili tehotenstvo, teraz som začala 6 týždeň a prvá hodnota môjho HCG po 15 dňoch bola 630. Neviem, či je to veľa alebo málo, nevieš mi poradiť? Koľko si mala ty? Lebo keď som o tom hľadala nejaké informácie na internete, tak som z toho nebola veľmi múdra, nakoľko sa tam uvádzajú niekedy hodnoty od 150 a viac a inde od 1-10.
Ďakujem ti za každú novú infošku a držím ti moc palce 🙂 🙂 🙂

michaelka5
25. jún 2011

@martina77ba , ahoj, no hladina HCG moze byt u kazdej tehotnej iná, u niekoho rastie rýchlejšie, u niekoho pomalsie, takze na tvoju otazku ti najlepcie odpovie tvoj doktor. ja som ani pri provom ani teraz nevedela aku mam hodnotu HCG, na krv idem az bud.tyzden, nejako som to neriesila, hlavne ze bije srdiečko🙂...inak gratulujem tiez ka babatku, nech nam to dobre dopadne 🙂

martina77ba
25. jún 2011

@michaelka5 Ďakujem, tak teda zistím od doktora. Tiež ti držím palce 🙂)

monika2712
27. jún 2011

ahojte baby, tak ja som v 6t plus 4 dni, mam potvrdene tehu aj z krvi, aj som uz bola na troch sonach, ale akcia srdca este minuly tyzden nebola, teraz idem tuto stredu a dufam, ze srdiecko tam bude, neviem sa dockat, k tomu HCG ja som mala uz na zaciatku piateho tyzdna hodnotu 8500, vraj dost vysoke, bolo chvilu aj podozrenie na dvojicky, aj boli na prvom sone dva vaky, ale potom uz nie.. neviem co sa stalo, ale teraz sa hlavne neviem dockat stredy..

iknella
18. sep 2011

Ahojte baby, nájde sa tu niekto na pokec?

ludmila25
3. okt 2011

ahote babenky mozem sak vam pridat a som v 3 mesiaci tehotenstva zatial je vsetko ok ako ma byt srdiecko baba uz bije v 8 tzdni som dostala tehotensku knizku 14 idem na prvy velky ultrazvuk a tak som zvedava ze ako to dopadne 🙂 🙂

ludmila25
3. okt 2011

@bajka1 mne doktor dal tehotensku knizku hned ked na ultrazvuku videl a pocul bit srdiecko plodu