Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

leanax
10. dec 2009

Ahojte dievčatá. Tak dnes som bola u doktora. Hurááááááá potvrdil mi tehotenstvo som v 6tt a už som videla drobčeka aj srdiečko. Tehotenskú knižku mi ešte nedal až ak mi urobia odbery. Zistil mi aj nejaký silný zápal a teraz musím brať lieky aj robiť si výplach. Tak sa aj teším aj som nekludná. 😖 Na letáčiku je napísané , že v prvom simestry by sa tieto lieky nemali užívať. Doktor ma na to upozornil, ale že tieto najmenej škodia, v prvom simestri by sa nemali brať žiadne lieky, ale zápal musím vyliečiť aby pozdejšie neublížil plodu. ☹ Tak sa idem liečiť a potom sa budem tešiť.

kiwi82
10. dec 2009

mib, blahozelam k stupajucemu hcg, len tak dalej. pekne oddychuj a maj len pekne myslienky.

kiwi82
10. dec 2009

leanax, blahozelam, dnes same dobre spravy 🙂

romini
10. dec 2009

tak sa nam to tu dako rozrasta.....blahozelam aj ja 🙂

dydynka
autor
10. dec 2009

ahojte babulky,,chcem sa vas opytat ci aj vy mavate krce?.... ja mam niekedy take krce akoby mi niekto pichal noze do podbruska.... 😖

jaruska8
10. dec 2009

Ahojte baby,
som na PN, včera som totiž ráno trošku špinila, ale doky ma ukľudnil, že všetko je OK, rastieme, srdiečko OK a placenta nie je príliš dole a on tam už videl len biely výtok, tak snáď to bude OK. Ja neviem, z čoho to mohlo byť, ani sme nesexovali, len som zdvíhala ťažší hrniec, ja neviem, som taká krehotinka, tak sa musím šetriť. 😉 😉 😉 Vraj špinenie v trťom týždni býva časté. 😒 Inak, všetkým tehuľkám gratulujem a dúfam, že to všetky dotiahneme do vytúženého konca, tak sa šetrime!!!! 😉 😉

monci78
10. dec 2009

o dievcata, mne je tak spatne uz tyzden, ved to sa neda vydrzat ☹ kedy to prejde??? Ked som hladna je mi zle, ked sa najem ale aj to len rozok zo syrom, tak mi je zle. na maso sa ani pozriet nemozem, nie ho este jest, a to beriem aj magnezium, nech to uz prejde lebo som fakt zufala. 😒 a to idu sviatky ako budem aj varit, a aj jest chcem riadne. uf, aspon som sa vyrozpravala, dakujem za precitanie. 😉

romini
10. dec 2009

dydynka ja som to mala pred vcerom citila som to na lavom vajecniku to sa asi ta maternica roztahuje.

mata299
10. dec 2009

ahojky, kočky včera som bola na hematológii a bola tam nová doktorka...pýtala sa ma, či beriem anopyrin a keďže som jej povedala, že som všetko vysadila, keď som zistila, že som tehotná, lebo som sa bála, tak mi na to povedala, že vraj sa teraz bojí ona, že potratím...som bola na infarkt, hodinu som čakala za výsledkami krvi a nakoniec som ich mala v poriadku a ospravedlnila sa mi, že si zle preštudovala môj spis....no verili by ste?tiekli mi slzy ako somárikovi...
leanax...blahoželám a neboj, zápal sa spraví, bude to dobré
romini, dydynka....tie bolesti cítim aj ja, ale neviem, či mám už právo ich cítiť...dosť často ma bolí v podbrušku

a ešte otázka...máte niektorá skúsenosti s liekmi na štítnu žľazu(euuthyrox)?

lea821
10. dec 2009

jaruska a ty si v 3 tyzdni?? ja som v 4 alebo 5 ale u doktora som este nebola... a dnes som aj ja trosku spinila ale to ozaj len malinko.. trosku som sa zlakla... vies to ja som po potrate .. tak sa obavam aby vsetko dobre dopadlo...

kiwi82
10. dec 2009

ahoj Mata299, tak ja som po potrate absolvovala kadejake vysetrenia, medzi inym aj stitnu zlazu, mala som hranicne hodnoty tak mi doki nasadila euthyrox, zatial len 0,25. beriem asi 4 mesiace. teraz som tehu asi 5 tt, tak som bola aj na endo, ci sa nic nezmenilo, tak mi robila odbery, zatial nie su vysledky, ak sa nieco zmenilo tak mi urcite zvysi davku. neboj, euthyrox priam musis brat, ked ti ho treba, lebo mnohe potraty suvisia so stitnou zlazou.

lea821
10. dec 2009

ahoj kiwi aj ja som v 5 tt... ako sa citis??? nemas bolesti v podbrusku ako keby si mala dostat krami?? ja ich mam od kedy som zistilia ze som tehotna.. tak neviem ... ze vrsj to je normal ze sa maternica zvacsuje tak dufam ze vsetko bude ok...

kiwi82
10. dec 2009

lei821, mne uz dva dni je tak divne na zaludku. ale da sa to zvladnut. mna skor pobolievaju vajecniky a dakedy ma tam tak hnusne pichne pri zmene polohy, ze az. kedy sa chystas ku lekarovi? ja som bola v 4 tt a bolo tam vidiet taku mini bodecku. potom v piatom taku malu fazulku, ale stale iba dutinku bez plodika. tak sa trocha bojim, ze co bude 22.12 vtedy idem na kontrolu. a ty mas tiez uz nevolnosti? inac pocitas si tt od poslednej mrchy alebo od oplodnenia?

lea821
10. dec 2009

pocitam si od poslednej mrchy..a ty?? ja som u lekara este nebola poslali by ma naspat ze este je skoro.. ja som v GB je to ine ako na slovensku.... a mne je tak divne.. citim take nevolnosti.... a k lekarovi asi pojdem az zaciatkom januara... asi ... vies to ja som v septembri potratila .. tak sa troska obavam ci vsetko bude ook....

kiwi82
10. dec 2009

ja som potratila vo februari ale dg. bola parcialna mola, takze nam skor ako o pol roka neodporucili. ja som mala poslednu mrchu 23.10. ale neviem ako sa to pocita lebo moj cyklus je 36 dnovy takze ovulku som mala niekedy az na 21 den cyklu ale dajako som si to vypocitala na stranke http://www.pregnology.com/ tam som si zadala vsetky udaje aj dlzku cyklu a potom mi z toho vysiel datum porodu a to ked som si zadala do tabulky tak mi vyslo v ktorom som. skus to.

lea821
10. dec 2009

no ja som mala poslednu 5.11. ale nemala som ja pravidelny ciklus... to bola moja prva mrcha po operacii ... meska mi zatial len 10 dni .... .. ale test mi vysiel poz. tak som rada skusim tu stranku...

mojalili
10. dec 2009

Ahojte kočky, vitam nove tehulky potvrdene aj nepotvrdene.

DYDYNKA - ja koncim 13.tt a tiez ma niekedy tak pichne, ked sa prevratim na posteli, ze az hroza. NEuverite, ale ja ked si cupnem, alebo sa schulim ci sklonim nejako viac, tak citim, ako si babo pyta miesto...je to mozno blbost, ale dam ruku do ohna, ze je to ono a pyta si miesto. Totizto lekar, ked chcel vysetrit NT, potreboval, aby sa babo pretocilo, tak mi brusko stlacal a ja som na sone videla, ako sa mu priestor maternice zmensuje a ono sa zacalo vrtiet...to iste som asi nechtiac dnes urobila a citila som take steklenie v podbrusku...
NO a brusko mi ide a ide dopredu, nohy boky sa uberaju, ale brusko stale rastie 😉

MIB - som velmi rada tvojim vysledkom, aj som na teba myslela, lebo som sa bala zleho...tak si davaj na seba pozor, odpocivaj a papaj tie lieky Utrogestan...par tyzdnov a aj spinenie prejde a bude vsetko ok 🙂

ROMINI - od tej brusnej chripky neznasam pachy, barsco mi nechuti, mam niekedy nechut jest...zaludok ma stale boli, dovtedy nic☹ Tak dufam, ze sa mi pliaga vyhne opet...

Mne tiez spinenie preslo, dnes sa citim vyborne 😉 (aj ked uz unavene vecer)

mib
10. dec 2009

zdravim vsetky babulky ... dnes uz pozitivnejsie naladena. 🙂 musim si zaklopat, dnes zatial ziadne spinenie. po vcerajsom vecere, ked sme si s drahym aj poplakali sa znovu usmievame a verime, ze sa to ukludni.

mata, tiez chodim na hematologiu. pred tehu som brala anopyrin, ale teraz mi ho zmenila na fraxiparin prave preto, ze anopyrin by sa pocas tehu nemal. ... aspon tak viem. napokon ti nechala povodne lieky, alebo mas nieco ine?

kiwi, ty mas za sebou taku smutnu skusenost. 😔 mas nieco, co by malo podobnemu problemu zabranit?

mojalili ... dakujem. 😉 cely den nic nerobim iba lezkam. ... si pripadam ako lenivec, ale sme sa s drahym dohodli, ze nic nenechame na nahodu. takze teraz ma na starosti vsetko to, co som riesila ja, vratane nakupu vianocnych darcekov. vdaka bohu za internet. 😀

mojalili
10. dec 2009

MIB - to som rada, ze si OK. NO taku skusenost ako kiwi ma velmi vela dievcat, skoro kazda druhá. JA som mala missed abort tusim ak sa to pise v 8.tt, tiez som sa bala teraz ako nikdy...ale uz je za mnou🙂

mata299
10. dec 2009

ahoj mib....predstav si, že som mala také dobré výsledky, že mi nedala žiadne lieky...strašne ti držím palce a uvidíš, vyjde to, v ktorom si týždni?

kiwi82
10. dec 2009

mib, ja som mala dvakrat z histolky vysledok parcialna mola. boli sme aj na genetike aj vsade mozne nic sme nezistili, coho by sme sa mohli chytit. zevraj mola je nahoda..... ale predsa je nieco. som heterozygot a mam mutacie nejakych mthfr a este nejakych neviem coho. a okrem toho my s manzelom sme rozne rh. ja negativ on pozitiv. jedna pani dr. mi povdala, ze aj ked mam krv dobru, tak skusime brat preventivne fraxiparin a este aj B12, tie prenasaju kyslik do placenty, ci nieco take....
zaujima ma mib, ty mas dobru krv alebo mas hustu? alebo ti ten fraxiparin tiez pichaju preventivne? a ako to na teba posobi, necitis po pichnuti nevolnost? ja trocha slabost a tlak na hrudi ale ktovie ci to nie je len psychika, ja si furt viem vsetko pekne domysliet 😉 a vyplasit sa.....
no a co by este mohlo pomoct? zacala som sa viacej modlit. nosim stuzku sv. dominika na krku, dava mi to viac dovery a myslim, ze ma to aj psychicky upokojuje.

jaruska8
10. dec 2009

Lea, ja som už v 11tt a teraz som po prvýkrát špinila, tak nás to riadne vystrašilo, snáď to bude OK.

mib
10. dec 2009

mojalili, ... preco si musime prejst takymto peklom? pre drobceka spravim vsetko, snazili sme sa viac ako styri roky. len keby bolo nieco, co zarucene funguje. 😖

mata, podla vcerajsieho ultrazvuku som 6tt. dalsiu kontrolu mam koncom buduceho tyzdna a dufam, ze uz bude vidno drobceka. vcera bolo vidno iba dutinku. trosku ma to vyplasilo, ale doki vravi, ze to zodpoveda tej dlzke tehotenstva. aj ked ... neviem. ista si budem, ked bude aj drobcek, aj srdiecko. 🙂

kiwi, ja mam rovnaku diagnozu ako ty. tiez som heterozygot (mthfr) a ... este nieco. fraxik beriem preventivne, aj ked vysledky som mala v poriadku. doki vravela, ze pri tych hormonalnych zmenach sa moze hocico zomliet. injekcie zvladam velmi dobre. tento tyzden som zacala pichat do ramena, aby som brusko nechala na pokoji. ty pichas este do bruska?

mojalili
10. dec 2009

Snad len modlit sa.....je to na prirode, vazne MIB ☹ Ale neboj, po druhe to vyjde urcite, aj mne to vyslo a mam doma pokladik 😉 😉 😉

irsina83
11. dec 2009

caute kocky prosim poradte mi co si mam dat na zapalene hrdlo. dost ma boli a soplim....

mojalili my sme mali NT hodnotu 1.5 mm, tesim sa ze v poriadku a drobcek ma 6cm tak sa vytesujem 😉 a vy ste ako dopadli???

kiwi82
11. dec 2009

Dobre ranko,
mib, ja si picham do brucha, tak mi to kazali. urobim si podla navodu taku koznu riasu/ tak ako ked sa chces sitpnut, no u mna to nie je kozna riasa ale tukova 🙂 no a tam si to ,resp. manzelik mi to pichne. ako casto to beries? ja pon, str, a piatky.

lutsine
11. dec 2009

ahojte,dnes som bola u lekara - 11.12.2009 potvrdene 7 tt+3 ,srdiecko bije. Termín porodu stanoveny na 28.7.2010 Najbližšia poradňa koncom 3mesiaca....13.1.2010

mata299
11. dec 2009

ahoj lutsine.....strašne sa teším...a blahoželám, je to fajn pocit mať to oficiálne potvrdené....

jaruska8
11. dec 2009

Baby, blahoželám, keď je srdiečko, tak je malé viťazstvo za nami. Jupíííííííííííííí!!!! 😉 🙂

irsina83
11. dec 2009

baby dakujem za radu, vidim ze kazda si tu pise o svojom 😠