Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

zabkaevka
29. apr 2010

lindus: aj ked nie som v takom týždni ako ty, ale aj mne začalo pred tromi dvomi týždňami tvrdnúť. A doki mi vravel, že je to normálne, a môže byť od rôznych okolností : od zväčšujúcej sa maternice, a pohybom bábätka, ale najčastejšie je to ak máš v tele adrenalín, teda po nejakej námahe. Ja to tiež vtedy na sebe pozorujem. A odporúčil mi kúpiť si Magne B6 a brať ho 3krát denne, a potom na ďalší týždeň len 2krát denne, a potom to pomaly vysadiť keď už nebudem badať tvrdnutie.
A ak pritom bude aj dlhšia bolesť, tak vtedy mi odporúčil hneď ísť pre istotu na pohotovosť, alebo k nemu. Podľa toho kedy to príde. NO áno a niektoré kočky vraj to vôbec počas celého tehotenstva nemali, aj mne to kolegyňa vravela. Ale skôr možno tomu nepripisovali dôležitosť, možno si mysleli, že sú z niečoho nafúknuté. Aj s tým sa to dá mýliť. Ale ak tvrdne bruško dole, teda v podbrušku, tak je to tvrdnutie. Treba si vtedy ľahnúť, vyložiť nohy a odpočinúť si riadne. Mne to takto pomáha.

lindus1
29. apr 2010

jeeej tehulky, tak sme v tom spolu.. skusim sa dokyho opytat na to magneB6, ale mozno to aj sam navrhne...

za chvilku idem z prace a sup do parku na prechadzku s kamaratkou mamickou s malym babom, nech sa trosku priucam 🙂 baby ono to fakt neskutocne rychlo uteka, ani sa nenazdame a za chvilu kocikujeme aj my 😀

simonka28
29. apr 2010

ahojte kocky!ja som bol v nemocke kvoli tomu tvrdnutiu ale aj v podbrusku ma pichalo a tiez hrozne ma boleli krize!infuzky to polepsili aj ked dnes som dost pochodila-bola som u svojho sa hlasit,ze ma prepustili,trosicku sa po dvoch tyzdnoch prejst po meste-dokupit nocnu kosielku do porodnice.bozinku tak sa mi nece zehlit tu veelku kopu plienok a kosielok-asi draheho zamestnam...

dydynka
autor
29. apr 2010

baby neboli vas okolo pupku?mna to tam boli nadotyk,, ☹

simonka28
29. apr 2010

dydynka mne ma maly hore hlavicku takze pravidelne ma to tam akoby stipalo:.(

dydynka
autor
29. apr 2010

no moja mala ma hlavicku dole ale po dnesnom ultrazvuku ma to tam zacalo nejak pobolievat,,,

simonka28
29. apr 2010

a moc?mozno sa tam nejak silno pokrutila tak preto.mne dava maly take kopacky,ze som k.o.,strasne sa natahuje...(

dydynka
autor
29. apr 2010

no ved doki hovoril ze uz ma malo miesta,,no neviem hadam to uz nebude zajtra bolet,,,

elko69
29. apr 2010

dydynka mna neboli okolie pupku ale kamoska mi hovorila ze ona sa ho ani chytit nemohla ze ju strasne bolel,takze neviem mozno to mame kazda ine...

simonka28
29. apr 2010

mna najviac boli na lavej strane.presne maju malo miesta tak tym kopanim a krutenim to bude.ja uz mam pocit,ze mi praskne pokozka taku ju mam natiahnutu.

elko69
29. apr 2010

simi to aj ja...

simonka28
29. apr 2010

ale sak onedlho nas tam uz nebude tlacit nic.no ja si pomaly ani na nohy uz nevidim,ponozky navliect to je hotovy vrcholovy sport pre mna a to som len brusko nabralo,celkovo som zatial ani nie7kg pribrala.

elko69
29. apr 2010

simi to si jak ja aj ja iba 7 kg zatial,a tie ponozky no veru s tym mam problem aj ja ..hehe

idem uz haji babule rano opat do prace musim,tak dobru nocku ..papa

simonka28
29. apr 2010

aj ja idem haji,boze ja neviem co tam ten drobec doraba ale cele brucho mi skace.dobru nocku aj vam seckym!

zuzumajko
29. apr 2010

ahojte, chcem sa aj ja k vam pridat :D dnes som si robila testik, vychadza to na treti tyzden tehotenstva a ciarky su naozaj silne (tri rozne testy). Som strasne stastna, ani spat sa nam s manzelom neda 😀

avila
30. apr 2010

Zuzumajko, gratulujem 😀 Vsetky pozname ten pocit, je to nadherne, vsak? Kedy ides ku dokimu?

zuzumajko
30. apr 2010

dakujemeee ..celu noc som nespala, vyzeram ako taka matoha 😀 je to strasne krasny pocit, stale mam slzy na krajicku 🙂 buduci tyzden v stredu ideme na ultrazvuk, ale ideme dost skoro rano aby mi spravil aj krvne testy keby daco 😀

elko69
30. apr 2010

zuzumajko super tak gratulujem..dalsia tehulka 🙂 musia s atu doplnat stavy ked uz niektore za chvilu odideme...

zabkaevka
30. apr 2010

ahoojte kočky 🙂
Dnes je kráásne, vysedávam na terase až sa mi nechce tu ťukať do PC, ale nedá mi nepozdraviť vás 🙂
A aj sa chcem niečo spýtať. Čítala som v jednej knižke pre tehulky, že po 4 mesiaci sa neodporúča spať na chrbte, že to môže spôsobiť menšie okysličenie maternice a tým aj bábätka. Mne sa nedarí spať len na bodu, v noci sa na to zobudím, že sa kontorlujem ako spím, a stále "sa nájdem" na chrbte. Viete o tom niečo??

Zuzumajko : vitaaaj 🙂

solinka
30. apr 2010

zuzamajko blahoželááámeeee!!!! 😉

lutsine
30. apr 2010

Zabkavevka, ja sa tiez snazim spat na boku,raz jednom,raz druhom,ale kazdu noc sa tiez ocitnem na chrbte,,,,potom sa rychlo pretocim na bok a spim dalej.....

zabkaevka
30. apr 2010

noo aj ja som tak nejako, dúfam, že to nie je zlé pre bábo. Spýtam sa dokiho na poradni, budúci piatok, čo on na to. Aj to sa ho chcem spýtať, či nemám brať nejaké vitamíniky, beriem totiž od začiatku tehu len kyseliny listovú.

lulu4
30. apr 2010

zabkaevka: ja beriem od zaciatku tehu Femibion, najprv to bola 800 a teraz beriem po 4 mesiaci uz Femibion 400 s DHA, to si nedokaze zena sama vyrobit tuto latku, skus si dat ich stranku www.femibion.sk mozno ti to viacej povie.... ale nedavam kazdy den, nie su najlacnejsie zrovna, davam tak obden alebo kazdy druhy den.... a moje babo je na tom dobre, je akurat velke, vsetko... a s tym spanim na chrbte to som skor pocula ze vo vyssom stadiu to nie je dobre ale teraz si myslim, ze to babu neskodi, naopak na pravom boku nie je moc dobre spat, a u mna to aj plati tam dlho nevydrzim lebo ze vtedy maternica moc tlaci na mocovy mechur a ked sa z toho praveho boku presuniem napr. na chrbat tak uz mozem ist aj na wc 🙂)
ale chystam sa akurat si objednat ten kojenecky velky vankus, baby pisali ze je to dobra vecicka ked si tehu, ze si tym podopres brusko z boku pri spani ze sa lepsie spi, potom sa do da vyuzit aj na kojenie alebo lezkanie babatka...

ivanka85
30. apr 2010

v druhej polovici tehotenstva sa nema lezat na chrbte , pred tym ma vystrihal aj moj dr, presne ako si napisala zabkaevka..mne sa aj preto zle spi, musim spat len na lavom alebo pravom boku, davam si na to pozor..

elko69
30. apr 2010

zabkaevka ja neviem ale ja spavam na bokoch ale aj na chrbte lebo uz mam boky tak vylezane ze to az boli...neda sa stale spat len na jednom boku a ina poloha nie,ved to si v noci ani neuvedomis ak sa niekedy prehodis...

ivanka to fakt??,sakra..mna nikto na nic neupozornil,len viem ze na lavom boku je to dealne spat

pepppe
30. apr 2010

caute tehulky 😉 tak dnes sme boli na sono aj na poradni,,,,,malinky je vacsi o tyzden,,,,,,tolko ,tolko mu meral dr hlavicku,ze keby moze tam mi povie ze uz mam ist rodit,,,,asi bude dost veliky 😉 vahu mi nepovedal,cize nevieme ale primerane,pokila bol ticho,teda dufam,na poradni vsetko ok,neotvaram sa tak je dobre,na poradnu idem 21maja a to mi da AJ matersku,,,,chcela mi ju dat aj skor,ze 15maja ale naco aj tak si musim vycerpat dovolenku a nepreplatil by mi ju aj tak,tak radsej tyzden este pockam.....alexik uz je pekne velky,lebo sa mi ani na obrazovku nezmestil si este pamatam na 12ttaky mali cervicek to bol,,,,jajha🙂)

zabkaevka
30. apr 2010

tak áno, mne zatiaľ sa najlepšie spí na chrbte, zatiaľ
lulu: ja mám ten vankúš, kúpila mi sestra. Je to celkom fajn, vecička, najmä pri dennom odpočinku, alebo keď pozerám TV, tak je veľmi pohodlné. V noci to veľmi nepoužívam, pretože to má také malé guličky v sebe a trochu to šuští, takže to vadí mangelovi, ale niekedy aj mne. No na také podriemkanie na tom je to super, a na relax obzvlášť. A áno, dá sa to na spodku spojiť s gumbíkom, tak sa to využije pri kojení, alebo uložení mimi 🙂

simonka28
30. apr 2010

ahojte maminy.je tam fakt nadherne!ja som sa akurat dopucila spenatovej polievky tak neviem ci sa postavim zo stolicky 😝 blahozelam zuzamajko,vela energie prajem! 😉 no to teda treba dalsie tehulky az stranka nezanikne ked pojdeme postupne rodit 😲

miyya
30. apr 2010

ahojte zuzumajko, na utz ti tak skoro nič neukáze. Je to velmi skoro. Ja som bola včera a lekár nevidel nič,ale nebola som tam kvôli tehotnosti. Ešte sme málo tehotné. V 6tt zvykne vidieť bodku a až potom sa to rozbehne 😵 😵 😵 a aj s tehotenskými nevolnostťami.

vi3ka
30. apr 2010

fúúúú baby koľko ste toho už popísali 😉
mňa ráno zobudila mama. nakázala mi za 10 minút sa vychystať a prísť za ňou do obchodu, ale v našom stave je 10 minút nemysliteľných že? 😀 ale pekne, oplatilo sa, lebo mi kúpila super 3/4 ťáky a košieľku peknú, takže super 😀
zistila som kedy sa mi dieťatko najviac hýbe-keď idem autom. vtedy má v brušku kolotoč asi, až mi to dych vyráža. len neviem, či to znamená, že sa mu páči jazda, alebo nie.

čo sa týka polohy pri spaní: mne sa práve že dobre spí na P boku. keď hovoríte o spaní na chrbte, tak ja by som si dala buď väčší vankúš, alebo 2 vankúše a tak aspoň človek nespí narovno, takže podľa mňa to tak nezaťažuje ženu aj bábätko.

zabkaevka: bude ti robiť na poradni aj UTZ? možno už budeš vedieť, čo čakáte že? ja ešte týždeň musím vydržať, ale už sa teším.

pekný slniečkový deň 😎 😎 😎