Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

jaruska8
6. feb 2010

Ahojte baby, dnes príde kamoška s malou dcérkou, tak sa teším. 😉 😉 A počujte baby, čo už cítite pohyby. Ja som už totla prekvapená, ja s bábom normálne komunikujem, klopkám si po bruchu a ono naspäť kope. 😀 😀 Včera bolo fakt aktívne, ani sa mi to nezdá, že to bude takto skoro a dydy, tiež sa mi brucho vydúva, je to paráda. To s tou kominikácoiu možno preháňam, ale aj tak je to sila. 😉 😉

romini
6. feb 2010

baby date si pri pôrode epiduralku?

jajka28
6. feb 2010

Dobré ránko kočky!
jejka
hej aj ja si to platím aj pri minulom tehu a bolo super brat matersku 15000 SK pol roka,ano oni na socialke su občas nevrele a robia sa že nevedia čo chceš a nerozumeju /ale v skutočnosti len závidia že niekomu to páli-aspon taký mam pocit/

xpetka1x
6. feb 2010

jelka a neni uz neskoro ked si tam bola len teraz?? ci uz mas pred tym niake platenie v socke?? no ja si to platim tiez ale este pred ortehotnenim som zacala aby som mala v rezerve niake tie dni kedze moja prva dcerka sa narodila o mesiac aj dni... skor

elko69
6. feb 2010

ahojte babule ako sa mame??ja som sa krasne vyspinkala so 10.30 uz som aj napapana a teraz sedim pri tv a konecne som sa dostala zase k PC ked manzel spi :D

kiwi82
6. feb 2010

ahojte dievcata, chcem sa spytat, ze do ktoreho tt sa robi vaginalny ultrazvuk? kedy uz robia normalne cez brusko? dakujem

pepppe
6. feb 2010

fuha teraz aj keby ma zabijes tak si nepamatam romini 😀 odporucili mi ho vsetky kamosky,vraj je to najlacnejsie co je tu v blizkosti,bo v nitre su strasne drahe a tak mne stacia aj take lacnejsie...a ozaj za epiduralku sa aj nieco plati?

elko69
6. feb 2010

kiwi no mne horobil aj minule teda v 12 tt lebo cez brusko ked ho robil sa babo otocilo chrbtom a nic nemohol odmera,no hadam teraz to neurobi v utorok :D

iwanna
6. feb 2010

Romini, citala som, ze hladas saty svadobne. Tu je moj album, tie saty mam doma, keby sa ti nahodou pacili, mozem za veeeelmi dobru cenu predat. Tak kuki: 🙂 http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

elko69
6. feb 2010

iwanna waw pekne a velmi zaujimave saty si mala + ten zavoj k tomu...pekneeeeeeee

pepppe
6. feb 2010

iwanna krasne saty si mala 😉

elko69
6. feb 2010

romini zhanas saty?a kedy to mas svadbu??

iwanna
6. feb 2010

Dakujem baby, joooj, len ked to tak rychlo ubehlo. Teraz som si ten album znova pozrela, tak som si na to vsetko spomenula. Bolo to super. Taka so zostala rozcitena 🙂 Och, tie hormony 😎

iwanna
6. feb 2010

Inac k epiduralke, tak ja asi ano...asi urcite 🙂

elko69
6. feb 2010

pekne naozaj take ine ako tie klasiky..

pepppe
6. feb 2010

hej a co aj sa plati nieco za epiduralku?

elko69
6. feb 2010

pepppe no to neviem veru ale myslim ze hej,sa mi zda ze 500 sk tusim,niesom si ista ale 🙂

xpetka1x
6. feb 2010

ale ta epiduralkas stoji okolo 2000 aspon stala v sk

elko69
6. feb 2010

az tolko??sa mi zdalo z emi nekto spomynal okolo 500 sk ale tak to bolo uz asi davnejsie,fakt neviem,ja nad nou ani neuvazujem....kamaratka si ju dala, pichali jej ju asi hodinu lebo jej ju pichali medzi kontrakciami a museli vystihnut taky okamih aby s anepohla lebo by jej mohli poskodit miechu a ked jej ju pichli konecne zacala rodit a epiduralka ani nezacala ucinkovat takze si toodrodila normalne ....

iwanna
6. feb 2010

Peppe plati sa. Bolo to okolo 3000Sk, teraz neviem kolko, ale myslim, ze podobna cena, asi okolo 100Eur.
Je to dost, ale musim povedat, ze mne to za to stalo! Ked to zaplatis, nemusis si ju ale dat pichnut. Ked budes bolesti zvladat v pohode a zmaknes to bez toho, tak ti potom vratia peniazky.

elko69
6. feb 2010

ja neviem ja by som si ju asi ani nedala,co som pocula par odporucani vela bab si to odrodilo bez toho...

iwanna a nemala si potom babo take viac zle,myslim ze malo spinkalo a tak?lebo jedna kamoska citala v casopise ze deti po epiduralke su take nekludne a nespia dobre a tak a kamoska co mala malu tak jej spala najprv cez den 15 min a potom bola zlaaaaaaaaaaaaaaaa

iwanna
6. feb 2010

vobec, maly spal prve dva mesiace asi 20hodin denne a to fakt neprehanam... Budil sa len na krmenie. So zeleznou pravidelnostou sa kazde tri hodiny zobudil napapal, trosku pokukal a spal dalej zasa 3hodky. Vo dne v noci. Plakaval akurat vzdy hodinku okolo 9tej vecer, ale to mal brusnu koliku a to nam po 3mesiacoch preslo. Takze ja osobne nemam taku skusenost, ze by bol nekludny...

elko69
6. feb 2010

iwanna tak to si mala super potom...neviem ja s abojim tej epiduralky ja stale verim ze nase babo bude ako ja,za 5 min vonku 😀

iwanna
6. feb 2010

Elko, ja som v to dufala tiez, ze bude to rychlo. Tiez som z mojej mamy vyletela len tak mimochodom, ledva ma stacili chytit 😀 Ale opak bol pravdou 17hodin som sa zvijala v bolestiach a potom vykupenie v podobe epiduralky a dalsie styri hodky bez bolesti. Maly sa narodil aj tak nakoniec veeelmi tazko. Ticho na porodnej sale, maleho museli ozivovat. Ale nechcem sem vnasat zlu naladu. Vsetko nakoniec dopadlo perfaktne 😀

elko69
6. feb 2010

fuha takze si nemala hned prvu skusenost dobru...hmmmm to ma mrzi ale je hlavne ze mlinky je v poriadku teraz!!a nebojis sa teraz toho druheho porodu?nehovorim ze by sa to malo opakovat ale urcite mas pred tym vacsi respekt...

iwanna
6. feb 2010

jooj, bojim, velmi. Keby sa dalo vybrat si, tak by som asi volila cisarsky. viem ,ze tam mozu nastat zasa ine komplikacie, ale myslim, ze tak to je jednoduchsie pre babatko. ale keby nie cisarak, tak si myslim, ze uz by som mohla mat trochu uvolnenejsie porodne cesty a na druhykrat by to mohlo ist lahsie....
musim teraz na chvilu ist lebo uz sa mi chlapi zobudili. ali si takeho predobedneho slofika 🙂

elko69
6. feb 2010

iwanna tak budem drzat palceky nech to uz nikdy nezazijes taky porod,a kedze uz to bude vse druhe dieta mohlo by to ist fakt jednoduchsie....uz aj ja idem off,aj mne sa manzelik zobudil ale on spal od vecera :D

xpetka1x
6. feb 2010

no baby ja som si ju nedala pychnut a som rada bo baby co ju mali vraveli ze to je odveci ze anio nevedeli kedy maju tlacit bo sa tlaci ked je bolest cize sa caka na kontrakciu a ked zacne tak sa tlaci ked je klud a nic nas neboli tak dychame..ja som xytila bolesti v stvrtok vecer a mala sa narodila sobotu na obed takze to bolo dost dlhe ale v pohode skackala som na lopte a kukala telku.. 😉 a pocuvala ako vedla za dverami zeny rodia no ale to uz bolo nie moc prijemne

jejka85
6. feb 2010

ahoj xpetka. včera bol posledný deň kedy som sa mohla prihlásiť na DPN. bola mi to zisťovať kamoška na sociálke, ktorá tam robila a oni mi to vypočítali, či sa to oplatí. tak som tam ráno zašla, vypísala papiere a je to. dufam, že všetko bude ok. bude pekné mať vyššiu materskú, ako terajší môj plat.

chcem reagovať na tú epidurálku. kamoška mi vravela, že ona si to dala a potom týždeň mala k svojmu dieťaťu taky odmeraný vzťah. ja pochybujem, že to bolo z toho, ale .... aj ja plánujem dať si epidurálku, nech to stojí čo chce.

pepppe
6. feb 2010

juj babenky,sumicka je to hoden velka,urobim to asi tak,kolko budeme mat financii kolo porodu,podla toho uvidim ci si ju dam,abo nie,,musi to byt ozaj dobra vecicka,ale ja cchem len taky rychli porod ako elko hovorila,,raz potlacim a mame to 😀 ale o tom len snivat mozem 😀 😀 😀