Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

adelaine
12. jan 2010

ahojte, ked uz pisete, mne vysla dva tehotenske testy s tyzdnovou pauzou a oba negat., takze testom neverim...tehu mi potvrdil lekar... 😉
a co sa tyka sexu, tymi hormonalnymi zmenami sa mi chutky na sex uuplne zmenili, vobec sa mi nechcelo..teraz je to uz lepsie, ale furt nie som ako predtym, mam este rezervy 😀 😀

pepppe
12. jan 2010

pridala som si zase nejake to foto,tentokrat vecerne foto bruska 🙂

adelaine
12. jan 2010

pepppe, ty uz mas ozajstne tehu brusko, pekne 😉

pepppe
12. jan 2010

dakujem,,ale ani nie,to je asi este slaninka🙂)

ninkaa89
13. jan 2010

ahojte.. ja sa chcem spytat, co si myslite o velkosti babatka 13mm, lebo mne by mal dnes zacinat podla poslednej menstruacie 9 tyzden, ale lekar, ze som len 7+5 maximalne 8tt. Ale srdiecko krasne bije, ukazoval mi to, az ma to rozplakalo 😅 a aj vy ste take citlive na vsetko? 🙂

pepppe
13. jan 2010

ahoj ninka,vytame ta tu 😉 noo zo zaciatku som bola strasne citliva,teraz je to take,ze sem tam ma nieco rozplace,a to tak bezdovodne 😀 aj mne zo zaciatku doktor hovoril menej ako som bola,,,vyckaj este chvilku aspon do dalsej navstevy,kolko ti povie,,mne sa to uz upravilo,este doktorka mi povedala naposledy viac ako som mala byt,,sa ma pytala v ktorom som tt a ja ze v 11 a ona,ze podla velkosti babatka,vtedy bola 5.2cm je to uz 12tt...vidis,stale sa to meni 😉

lindus1
13. jan 2010

ahoj ninka, ked ti povedal 7+5 tak to si uz v 8 tt, oni to tak rataju... mne tiez kalkulacka ukazuje 9 tt podla menstruacie, ale podla lekara som o dva menej.. neviem buduci tyzden idem za nim, tak uvidime, ci to upravi podla velkosti baba

lutsine
13. jan 2010

Ahojte,tak mam za sebou prvu poradnu.
Brali mi krv, vazili ma, merali krvny tlak. Podla vsetkeho zodpovedame dnes presne 12+6. takze sa tesime,kedze sme v poriadku a babo sa vyvija ako ma. Do albumu som pridala aj nove fotecky.

pepppe
13. jan 2010

noo super,,,takze hned idem kukuk album🙂)

xpetka1x
13. jan 2010

ahoj babule aj ja som len na zaciatku ale mam neskutocny strach so vsetkeho.. bojim sa aby mojmu mimi neprestalo byt srdiecko ☹ mam strach ist aj k dokimu ci je to tam kde to ma byt.. no hrozne neprajem to nikomu prezivat

lutsine
13. jan 2010

Pozerala si peppe? ja z tej fotecky neviem nic vycitat,akurat viem len to co mi povedal ,ze v ktorom tyzdni som.

dydynka
autor
13. jan 2010

ahojte baby,,,ja som bola autom v druhom meste a hrozne sa to smyka,,volant si chvilu robil co chcel,,som mala hrozny strach,,toto je moja prva zima co soferujem,,,no strasne nieco,,a to musim ist este poobede pre draheho do prace,,, 😒

jajka28
13. jan 2010

ahoj babenky zasa kukám dozadu čo sa tu rieši...

Soni1-je možné že si tehotná aj ja som mala tie pocity a to sa uhniezdovalo vajíčko...a test mi ukázal až 2 týždne po mešk. menzese že som tehotná...aj pri prvom to isté aj ked som mala drahý teho.test a prvé tri boli vždy negatívne, on to zaregistruje, až ked stúpne hormón na určitú hladinu....

Na mykózu- baby doktor mi poradil normálny biely tučný jogurt, nanášať aj dovnútra, je to také 😨 ale pomáha to, lebo chýbajú vlastne tie baktérie ktoré obsahujú jogurty....

no a neviem ktorá to písala, že pojde k dokymu až ked bude srdiečko...ak sa ti dá chod čím skôr!!! vylúči sa mimomaternicové teho čím skor, poznám v rodine 2 kočky a išli neskoro, ked to prasklo a jedna síce otehotnela po roku ale druhá ešte nie....radšej si to daj potvrdit, že je uhniezdené /ak je/ na správnom mieste...

jajka28
13. jan 2010

lutsine kukla som albumček...milé....a kedy si mala dát.posl.menštr?
lebo aj ja mam v albume to počítadlo a sme skoro rovnako teh.len o pár dní si asi popredu...
... ☹ a ja nemám ešte od dokyho ani obrázoček a strašne veľký strach isť tam 25.1. s mojím ranným tlakom 97/60 mi je stále mdlo a druhý dôvod pred 2 týždňami mi potvrdil tehotenstvo ale s jednovaječnými dvojičkami 😅 ....bojím sa čo mi povie zo sona...či su ok atď...
he a podľa toho tvojho kalendára čínskeho by to boli babenky /chlapca už mám 😉 /

lutsine
13. jan 2010

Ahoj jajka 28, poslednu MS som mala 21.10.2009,ale netusim kedy sme malicke splodili, mohlo to byt aj tesne pred MS,alebo v poslednych dnoch MS,kedze sme skusali aj tak aj tak,ze kedy to vlastne mame plodne dni a nakoniec to vyslo.

jajka28
13. jan 2010

no ja 29.10. ale hej ved to nevie nikto...a to som si robila 10 ovul.testov a nezastihla som ovuláciu 😀

lutsine
13. jan 2010

jajka 28 no mne vysli dve jasne ciarky na tehu teste uz 19.11.2009,tak fakt netusim kedy som otehotnela.

jajka28
13. jan 2010

aaale veď je to úplne jedno .... malý sa mi vypýtal na svet o 3 týždne skôr a bol uplne ok 3,25 kg a 50 cm...takže tie výpočty sú veľakrát len orientačné....držím palce...!!!

akwi
13. jan 2010

Ahoj lutsine, ja som mala tiez poslednu MS 21.10.2009, pozitivny tehu test mi vysiel 20.11.2009...ja som si ale ista, ze som otehotnela v obdobi medzi 4. - 6.11.2009.... prvy termin porodu mam urceny na 28.7.2010, ale mam uz aj druhy na 4.8.2010...tak ci tak citim, ze male bude levíča... a este v roku tigra 😀

lutsine
13. jan 2010

akwi,no to mas tak isto ako ja,aj ja mam termin porodu urceny na 28.7.2010,druhy mi este neurcovali, dnes som bola na poradni a doki vravel,ze som podla ultrazvuku 12+6,podla MS by to malo byt 12+1. ja sa tiez tesim na male levicatko.

lenkaaninka
13. jan 2010

ahojte baby tak to tu čítam ja som mala poslednu MS 14.10 a otehotnela som 29.10 a termín mám 23.7

akwi
13. jan 2010

lutsine, na ultrazvuk idem 19.01. tak cakam, v akom tyzdni presne podla ultrazvuku budem ... ten prvy termin mi urcil doki v heliose, druhy zase moj gynekolog...a ja mam este aj treti - ten je podla mna... 😀

xpetka1x
13. jan 2010

no baby mne to dnes meska prave tyzden a pozitivny test bol uz dva dni pred menzes. sice slabunky ale bol... tak neviem kedy k dokymu bojim sa necem aby vo mne soaral vraj to skodi plodu to neplo z tej sondy a vsetko okolo toho,,,baby poradte co robit..

dydynka
autor
13. jan 2010

baby ktore ste v takom tyzdni ako ja uz citite pohyby? mne doktor hovoril ze by som ich uz mala citi ale ja to neviem rozoznat,,, ☹

akwi
13. jan 2010

wpetka1x, no podla mna by si mala k dokimu urcite skocit... aspon teda na krv, aby ti potrvdili tehu.. a potom mozno za tyzden pojdes na ultrazvuk, ci je vsetko ok a ci je plod uhniezdeny v maternici... a to vnutorne sono pokial viem, neskodi...mne ho robili asi 3x v priebehu tyzdna a pol...tak len odvahu a pekne k dokimu

lenkaaninka
13. jan 2010

dydynka toto je moje tretie a pri prvom som zacítila tie pravé pohyby teda tie ktoré je vidieť aj zvonka že sa ti prevaluje bruško okolo 21 tt a pri druhej som cítila v 17 tt ale to je individuálne najprv to je také ako keby maličke bublinky keby sa ti robili zvnutra v bruchu...ja som napr. včera citila také šteklenie zvnutra možno sa hýbalo ťažko povedať ale tak okolo 20 tt sa dočkáš a neskôr ti to bude aj vadiť ked sa ti bude chcieť spať v noci a bejby nie a nie dať pokoj v brušku 🙂

akwi
13. jan 2010

dydynka, ja som tiez teraz 1x tehotna a vela veci okolo tehu neviem, ale moj lekar vravel, ze prvorodicka citi pohyby az okolo 20tt... aj to vraj nemusi ..tak neviem..mozno napise niekto z vlastnej skusenosti a my budeme mudrejsie...

jajka28
13. jan 2010

dydynka pokoj!!! prvorodičky cítia pohyby až okolo 20 tt. a druhorodičky už môžu v 16 tt... a pri prvom mojom tehotenstve presne ako v knižke -začala som to cítit v 20 tt.
ešte sa ich nasledujeeeeš...ja som sa stále bála či sa hýbe, atď stále som skúšala bruško a Denko je taký hyperaktívny chlapček až no...a vraj dievčatká su v brušku kľudnejšie
😉

dydynka
autor
13. jan 2010

jajka a citila si pri prvom taky pocit ze to bude chlapec? ja mam taky pocit ze to bude dievca,,,neviem preco ale tak to citim,,len ci sa nesklamem,,,radsej by som prijala dievca,,,

jajka28
13. jan 2010

ani neviem...dydynka, vieš čo na 4D sone nám potvrdil doky chlapčeka /v20 tt./ale po hodine prezerania jeho orgánov mi bolo uplne jedno čo to je len som mala strach aby nenašiel niečo zlé....a manžel bol rááád
no a teraz? máme chlapca Deniska a pred 2 týždň. mi povedal že čakáme jednovaječné dvojičky-takže bud 2 chlapcov, alebo 2 dievčatká...no strašne by som dievčatká chcela, ale vieš že si hovorím zase aj nech sú to 3 chalani ale zdraví...strašne sa bojím čo mi povie 25.1. lebo len chudnem, bolo mi strašne zle celý čas a bruško aj keď nejaké bolo už sa mi nezdá ...atď....ale držím palce nech ti je tvoja predtucha dobrá...a ty tiež drž palce mne aby boli/o všetko OK 😉