Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

kiwi82
18. jan 2010

dievcata, ja som este potom bola na WC a ked som sa utrela tak opat na papieri bol taky velmi husty hlien ale uz hnedy. tak som volala dokimu a on ze nech pridem. tak som bola pozrel ma zdola a zevraj tam nic nevidi..... ze by to malo byt v poriadku. ale aj tak neviem z coho ten hlien. trochu ma pobolieva aj mocovy mechur mozno aj z toho..... snad to je v poriadku. dakujem vam.

tinka349
18. jan 2010

ahojte tehulky 🙂 ja som sa pred 2 dnami vratila z Londyna, bola som tam na mensie nakupy pre drobca, aj ked niketori zastavaju nazor ze vecicky sa este nemaju kupovat ze je skoro....a vacsina dupaciek je ruzova, a muz skoro infarkt chytil 😀 a kazdu jednu noc sa mi sniva, ze to bude chlapcek , tak newem...

joj a trapi ma, ze som od zaciatku tehu nepribrala ani deko navyse, prave naopak - chudnem, a to som ani jediny raz za tehu nevracala 😒 a kazdy hovori ze vysoke a chude baby priberu hned, a ja mam 180 cm a stale 66 kg.....

avila
18. jan 2010

Jeee Tinka, zavidim... Nejak moc som nepribrala, ale uz tych 5kg mam na sebe... Ale potom odmakam, znova... Ved mna uz tak trha, aby som kupovala, ale dockam, aspon nex vieme, co to je 😉

Jajka, jednoducha rada... ostrihaj sa 😀 alebo si daj vlasy do copu. A teraz nieco humanne: Vzdy ked to urobi, ruku mu odsun a daj do rucky nejaku makkucku hracku (najlepsie oblubenu), ale musis to robit naozaj poctivo, aby si ukludnenie spojil s tou hrackou, nie s tvojimi vlasmi. Chce to trpezlivost ale budujes si hranice zasa 😉

Idem kus robkat... Uz nech je poobede... A nech som domka...

pepppe
18. jan 2010

ahojte tehulky 😉 tak dnes sme boli na dalsej poradni,pribrali sme kilo a pol 😉 fuuu dost,cize do konca tehu budem ako jedna velka gula a to neivem ako ma snubenec prenese v aprili cez prach,vsak tam asi skolabuje,chudacik 😀 😀 😝 noo a doktor povedal,ze je vsetko ok,nabuduci mesiac idem na sono,cize bude foto a hadam bude uz aj pohlavie🙂)a mam sa objednat na cukor,heh to bude,,konecne mi sestricka brala krv vysledky budu tento tyzden ,,mam zavolat ,,,,,,,,a dostala som balicek pre buduce mamicky od doktora,je tam casopis a same letaky a mam tam aj avivaz pre baby,len vzorku a pekny cumlik,takze prva vec pre nase baby 😉

avila
18. jan 2010

pepppe, gratulujem. Tesim sa z Tebou 🙂 Niet nad dobre spravy. Neboj, manzel vydrzi, vsak musi 😉

tinka349
18. jan 2010

peppe - aj ja som dostala ten balicek-prenatal box, len cumlik v nom nebol 😒 asi si ho sestricka nechala 😠 a zlosti ma, ze moja doktorka mi este ani tehu preukaz nedala, newem preco....wrrr 😠

a v aprili sa vydavas? fiiiha, tak gratulujem a nech polovicka poslucha 😀

pepppe
18. jan 2010

babenky dakuje,,,tinka aj ja mam ten prenatal box,ale cumlik tam je,ale neboj je to taky obycajny,ale prva vecicka je to pre baby,tak sa tesim,,,noo opytaj sa na tehu knizku,uz ju mas mat podla mna pekne davno,vsak si uz v 15ttavila bude musiet chlapec vydrzat a ked nie,,hodim sa mu len tak okolo krku a tak ma prenese,heh 😀 😀 a sestricka mi pvoedala ze som v 15tt a 3dni a pritom som mala byt len v 15TT,lebo toto tu mi pridava jeden tyzden,tak uz to mam normalne tu nastavene,ja sa len tesim,aspon som o tyzden viac 😀 a co vy ako sa maete??

avila
18. jan 2010

No, mne naposledy doky tiez pridal jeden tyzden, takze ako podla konika aj on povedal, ze som v 13t.t. (min. tyzden). Ale vsak je to jedno, ked pride, tak pride. Len sa obavam, ze vinou zlych vypoctov ho budu povazovat za predcasne alebo naopaj za prechodene. Ale potom im to vytmavim 😠 Ale vsak budu vidiet na vahe a dlzke, hadam.

Mne dala tehu knizku mi. tyzden, tinka. Ale sestra mi vravela, ze kedysi zvykla davat az po 16.t.t. Urcite sa spytaj. Mali by tam byt uz zaznacene hodnoty...

pepppe
18. jan 2010

omyl baby,,,povedala ze som uz v 16tt a 3dni

pepppe
18. jan 2010

noo vsak podla velkosti babteka potom zitia neboj sa,,vsak stale je to inak,ale teraz to nalespie doktori vedia,bo uz je babo odst velke na urcenie,tak ja si myslim,ze hadam dobre povedali.....noo ja som dostala tehu knizku v 8tt,,,,uz mam ist baby aj na cukor,,weeeee vsak ze vraj te to dlhe cakanie a musi sa vypyt tak a sladka voda 😠

jajka28
18. jan 2010

no babenky no pred 2 rokmi sme dostali taký veľký balíček v porodnici boli tam letáky, dudlík, SAVO, flaštička, plienka, vzorka prášku na pranie...
a min. som v čakárni videla, že si kočka niesla pyšne taký menší balíček ale taká istá potlač bola na vrchu tak to je to čo spomýnate, hádam aj ja dostanem ked mi dá tehot. knižku lebo tiež nemám ništ ale čakám od 22.12. na poradnu bud. pondelok aj sono tak som zvedavá...

pepppe
18. jan 2010

noo jajka asi su uz moc lakomi,ked tak na nas setria a mozno dostaneme este aj ked budeme v porodnici,,,ale tak aspon mam co citat ..vsak si aj musim pozriet co vsetko budem potom potrebovat,ked som si to len tak zbezne pozrela,kolko flasiuek a cumlov a neviem coho,heh to bude teda nakupovania,inak sa na to strasne tesim,hlavne,ked sa pojde kupovat kocar a vecicky pre malinke,,,, 😉

jajka28
18. jan 2010

a malý sa mi narodil 3 týždne dopredu ale tiež sa mi nezdali tie výpočty...ale mal 3250g tak nikto nič neriešil...oni vidia čo a ako treba...podla toho skóre do 10 po porode, prenosené detičky majú aj takú inú farbu, teda aspon kamoškina malá bola dlho prenášaná až dostala infekciu zo skaz. plod. vody a to bolo prosím pekne vo Viedni 🙄

pepppe
18. jan 2010

a co zdrava je ta malinka???

jajka28
18. jan 2010

pepppe ani sa nenazdá š a si v obchodoch...ja som začala tiež okolo 4-5 mesiaca ked boli výpredaje po vianociach vtedy a tešilooo ma to, lebo potom sa mi už nič nechcelo s vačším bruškom, ani obut....

jajka28
18. jan 2010

hej dostala sa z toho len sme jej mliečko nosili do nemocky dost dlho tam musela byt ja osm bola pri nej au-pair, lebo mamina musela robit bola slob. mamička...

pepppe
18. jan 2010

chudatko malinke,ale aspon,ze sa zotoho dostala 🙂 noo hej ja by som aj sla uz nakupovat aspon nejaku jednu vecicku,ale potom si poviem,este je cas a tak,ptoom sa minu aj peniazky a uz nemozem ozaj nic kupit ☹ ale uz som sa odhodlala na tehu rofle a pas pre tehulky,,,a potom kupim nieco aj pre baby

jajka28
18. jan 2010

-trošku odbočka:
inak ešte riešim otázku umývačky riadu baby, moc ju chcem, ale aké mate skusenosti, teda tie čo máte detičky už, lebo malý ide strašne po práčke /gombíčky/ a viem že aj toto ho bude lákat, máte nejakú čo má vnútorné ovládanie?

jajka28
18. jan 2010

hej to oblečko je jasan vec, pre teba treba, lebo gombíky tlačia 😉 a ked som ešte nevedela čo to bude, sú krásne aj neutrálne farebné vecičky, kupovala som bledunko zelené, žlte, kávové...lebo potom toho ostane na teba a peňaženku moc naraz...potom treba riešiť kočík, sedačku, vaničku, postielku, kozmetiku, z lekárne zoznam samé kvapočky a kremiky, no a jasné že celú výbavičku ...

jajka28
18. jan 2010

no ten koník je ale nejaký slimák sa mi zdá...

idem sa odreag. a spraviť malému snehuliaka, nech nám v noci pekne zamrzne / alebo oprší 😉 /

lutsine
18. jan 2010

jajka28, ja mam zabudovany umyvacku so skrytym panelom vo vnutri, povodne sme chceli normalnu ale rozhodli sme sa pre zabudovany,jednoducho som jednu strinku v kuchyni prerobila ,aby sa tam umyvacka zmestila. My mame baumatic a sme velmi spokojní.

dydynka
autor
18. jan 2010

ahojte baby,,ako sa mate?ja uz fajn,,vcera som sa citila zle ale preslo to,,,ten cas ide tak pomaly,,,sa neviem dockat 4 februara,, 😀

janinna11
18. jan 2010

Ahojte baby, dufam, ze sa mate fajn. Ja som sa sem az teraz zaregistrovala, tak dufam, ze ma prijmete medzi seba. Som v prvom trimestri, podla PM mi to vychadza na 7tt+6 a dost sa bojim, ze prave v tieto dni zacnem krvacat, a potratim, aj vy ste to tak sialene prezivali??? Na kontrolu mam ist az 3.2., dovtedy asi zosaliem...

krish
18. jan 2010

ahojte 🙂 dydynka ty ides 4-teho? ja 3.2. a ratam kazdy jeden den 😀 sa scvoknem asi.

janinna vitaj, a neboj sa, na take ani nemozes mysliet lebo si to privolas. babenko je v poriadku. uz si bola na u dokyho?

avila
18. jan 2010

Cujte ma babulky a susicku pradla niektora mate? Ja rozmyslam nas kombinovanou (packa+susicka) nechcem 2 opachy... Ale manzel sa boji, ci moc poruchove nie je... Tak neviem.

To skore, Jajka, je Apgar skore, inak ho maju plne aj nedonosene deticky. Trosku som od fachu, tak ono Ti je to hrozne, ked vidim, co a vsetko robi, ale pozitivne myslim, pozitivne myslim, pozitivne myslim 🙂

lindus1
18. jan 2010

jajka ja mam tiez zabudovanu umyvacku zn. ardo a tiez som skrytym panelom, cize dietatko sa k tomu nedostane.. povodne som ju nechcela, ze nie som ziadna panicka a predsa dokazem umyt riad bez problemov v rukach, ale teraz nechapem ako som mohla zit bez nej, vazne skvela vecicka 😉 a aj manzel do nej rad naklada 😀 vsetko vyjde ligotave bez smuh, rucne by som to tak nikdy nevylestila........

janinna11
18. jan 2010

Ahoj Krish, dakujem za povzbudenie, bola som 6.1. na 1. kontrole, (zijem teraz v CR, ale do par mesiacov som na SK🙂) a to bolo vsetko v poriadku, male meralo 5,6mm a bolo vidiet nejaky pas, nejake akoby jednoducho srdiecko, ale bit este nebilo. Ale lekar mi povedal, ze je vsetko v poriadku, dal mi fotku a objednal ma na 3.2.. A tiez mi povedal, ze kazde druhe tehu konci v tomto stadiu potratom, takze este je skoro hovorit o tom rodine. To som ani nemala v umysle, ale.....mam sialeny strach...

krish
18. jan 2010

janinna ja som to rodine oznamila az v 12tt lebo som sa tiez bala, kedze o 1.mimi sme prisli. a tiez ti prezradim ze tento strach budes mat stale 😉 treba sa s tym vyrovnat, tesit sa na babatko a nemysliet na zle lebo babo to z teba bude citit. ako sa hovori spokojna mamina-spokojne babo v brusku. 3.2. je aj pre mna magicky datum 😀

lutsine
18. jan 2010

Aj ja som dnes dostala Prenatal BOX a tiez tam nebol cumlik..... ☹

lindus1
18. jan 2010

Avila susicku nemam, ale tiez chcem raz 😉 moja kolegyna ma a je neskutocne spokojna, ze to pradlo krasne vonia a vobec sa z neho neprasi, ze ta susicka pohlcuje vsetok prach, co ti ostane, ked pradlo schne normalne.. ona ju velmi odporuca