Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

janka911
23. nov 2009

Ahojte potrebujem radu. stupo mi HCG z 353 na 620 a strdedu idem zase takze to stupa ale moj gyn.stale nie je spokojny som zevaj v 5.tyzdni. ale stale mi vravi o potrate..myslite ze to stupa pomaly??a v stredu pojdem aj na ultrazvuk tak dufam ze to stupna na 1000...

monci78
23. nov 2009

ahojte. tak teraz som dorazila domov. Baby to bol pekelny den. Najskor som isla k dokimu na ultrazvuk a nic tam nevidel, iba nieco biele sa tam vraj risuje. Brala som moč, a sestricka zatial robila test. ked uz som sa obliekla a sla späť do ordinacie tak sestricka vravi ze negativne. a ja plac. tak ma doktor zdrbal ze co je, ved sa nic nedeje. Rozlucili sme sa a ked som vychadzala mi sestricka hovori, ze aby som sa usmiala. ja jej vravim, ze mi nie je do smiechu a ona ze len sa usmej, a ukazala mi test. a isla povedat doktorovi, ze predsa je pozitivny. A doktor zakrical vraj sa mam teraz uz ukludnit. No take stresi mi toto babo robi, ked sa narodi ja mu tak nalozim po zadku!! 😀 a tak teda idem do prvej poradne 2.decembra. tak asi toto bol moj den. Dufam, ze vy ste mali lepsi...

elenka.k
23. nov 2009

MOnči tak Ti blahoželám!! Dávaj na seba pozor!!

monci78
23. nov 2009

dakujem, no dufam ze to uz bude dobre. 😉 ale tak ma unavila cesta a este musim zobrat maleho na karate. 😔 a pride vecer a spanok je fuc. uz aby bolo zajtra aspon bude ordinacia v ruzovej zahrade uz sa nemozem dockat, uz som na tom zavisla. Baby moja najlepsia kamoska caka trojicky, je uz v nemocnici budu jej robit cisarsky. Neviem co by som robila s tromi detmi naraz. A to sa im podarilo na prvy pokus a bez nejakych lieceni alebo hormonov. A vraj to budu dievcata. 🙂

jaruska8
23. nov 2009

Ahojte baby,
ja som bola dnes u dokyho, ale len pre recept, aj som sa ho opýtala na ten test a všetko mi to vysvetlil (pre Monci78) a povedal mi presne to, čo tebe Fly, takže sa nemusíme stresovať. 😉 A všetkým držím palce. Dydy, aj ja idem 3.12. do prvej poradne, tak som zvedavá, dúfam, že všetko bude OK. 😉 😉 🙂

monci78
23. nov 2009

no Jaruska to su dobre spravy, dufam, ze len dobre spravy budeme pisat aj nadalej. Naozaj ten stres nikomu neprospieva, takze klud a pokoj hlavne. 😀 ja idem do poradne 2.12. takze budem asi prva. podam prve info... 😅

jaruska8
23. nov 2009

Veru, kľud a pokoj hlavne. 😉 😉

pepppe
23. nov 2009

elenka,cize ty uz cakas tvoje druhe babo,ze?? 😉

pastuska
23. nov 2009

Ahojte, tak ja čakám druhé, bola som u dokyny 29.11., videla len vačok a maličkú bodku, ale srdiečko ešte nevidno (aj keď si nebola istá, vraj tam čosi bliká na monitore🙂) tak idem zasa 02.12. Ale povedala hneď, že mám velikánske žlté teliesisko...takže by som mala byť ok. Aj u prvého to bolo tak, že najprv skoro nič a potom už som dostala knižku. Vraj som bola len v nejakom 4 alebo 5 tt, preto ešte nevidno srdiečko. Ale obavy mám aj tak, aj keď dneska som si dala na chleba kečup, ktorý fakt neznášam 😀

pepppe
23. nov 2009

nooo takze gratulujem pastuska......noo hlavne,ze nieco videla,to je hlavne

pastuska
23. nov 2009

Ďakujem...aj ty sa drž, termín máme skoro rovnaký 🙂

pepppe
23. nov 2009

noo ty asi skor,bo ja som o nieco menej,aspon co mi doki povedal,tak uvidim co povie v decembri v ktorom som tyzdni a upravim si to tu:D

pastuska
23. nov 2009

No bolo by pekné, keby sa môj narodil 01. júla - ako prvý Adamko 🙂 To by bola sranda 😀

elenka.k
23. nov 2009

PEPPE máš pravdu, ja čakám už druhé, manžel nechcel tak skoro, kedže malá má teraz 15 mesiacov, ja som chcela a nejako to aj višlo, 🙂 sranda je, že na prvé sme čakali 5 rokov a to druhé - sme si pomysleli šak po 1 raz to nevyjde, keď na prvé sme taaaaaaak dlho čakali a šup, hneď po prvé.

elenka.k
23. nov 2009

Chcela som napísať na prvýkrát, už som popletená, tak sa teším a držte sa baby !!! dávajte na seba pozor!

rosienka
23. nov 2009

ahojte baby, ja som tiez uuuplne na zaciatku tehu, len vcera som bola na krvi a vo stvrtok idem na dalsiu krv. robili vam medzitym aj UTZ, alebo az v 6tt, ked sa pocuva srdiecko?

inak ja som tiez dost unavena a hrozne ma boli dnes hlava, poriadne som ani nespala 😔

pastuska
23. nov 2009

rosienka, mňa bolí hlava od rána, a unavená som aj po 10 hodinovom spánku...takže sa drž.
Inak nám to tiež vyšlo na prvýkrát - po obidva razy...ani sa mi nechce veriť, že máme také šťastie 🙂

monci78
24. nov 2009

dobre ranko vsetkym. zasa jedna prebdena noc. baby mate aj vy take, ze ste vecer unavene a v noci nie a nie spat? Hrozne ma bolia vajecniky a vajcovody vsetko si citim, uz uz som myslela ze budem krvacat a nastastie nic. preco to je tak? vcera som to hovorila aj doktorovi, ale nic mi nepovedal, aj ma vysetril, ale to ma vobec nebolelo. uplne sa mi to taha v podbrusku. hm... 😒

pepppe
24. nov 2009

nooo mne sa spi ako kedy,niekedy ako babetko a niekedy sa prehadzujem celu noc,unavena som ja stale,a to je najhorsie ked musim byt 12hodin na nohach v praci.nam sa to podarilo s prialelom po vyse pol rocnom snazeni,,,,a uz som na to aj prestavala mysliet a sup .vyslo to🙂)

jeiny
24. nov 2009

ahojte, dnes som bola u dokiho, videla som drobca (minibodku s bijucim srdieckom)...zevraj 8tt ale ze je to o tyzden mensie
...a uz mam aj tehuknizku:o) a som objednana na krvne testy...a teraz som uz doma som si spravila volno:o)

monci78
24. nov 2009

jeiny to je super sprava, tak gratulujem, a aby bolo vsetko o.k. Tak mne tam vcera videl iba nieco biele, sa tam vraj risuje, ale ani vacok este nebolo vidno. ja idem az buducu stredu na ultr a dufam, ze uz aspon vacok bude vidno. tak pekny den a oddychuj 😉

irsina83
24. nov 2009

caute kocky,

tak prve odbery dopadly dobre.

monci

neboj to iste som mavala aj ja. to si babatko rastie a maternica sa natahuje.

jeiny gratulujem a neboj babulo je ok vsak tvoj dr. nevie kedy si mala ovulu. a do 13tt sa ti bude babo este menit 😉 len tvoj dr. nieje asi moderny 😉

lolita.9991
24. nov 2009

ahojte kocky,tak aj knam prileti vmají na buduci rok,tak som kvam zaskocila kuknut 🙂
mimino sa podarilo hned na prvakrat

tinka349
24. nov 2009

ahojte baby, ja som v 6 tt, uz som bola 2x na ultrazvuk, jeden in a jeden out 😵 aj to som to mala vybavene po znamosti. nemam este tehu knizocku. a som 1x tehulkou. voooobec nemam chut na sladke, a predtym som denne zjedla asi 3 keksiky 😝 prave som dobrala antibiotika zinat, lebo mam neskutocny zapal priedusiek, teploty som mala 4 dni vkuse 38, a po tabletkach mi akurat teploty ustupili, kasel a bolest na pireduskach ostala...a pridala sa k tomu aj dokonala mykoza....na gynde mi povedali, ze zatial mi na to nedavaju nic, ze som v nizkom tyzdni...tak sa s tym trapim doma ☹ a vstavam okolo 12tej kazdy den, a som stale tak brutalne unavena....viete mi nieco poradit na tu mykozu, okrem acidka, jogurtov, umyvania sa len s vodou? nieco co vam pomohlo pocas tehu? dakujem za vase rady....

pepppe
24. nov 2009

lolita no super ze si knam dosla🙂 mame tu miesta habadej:D

tina78
24. nov 2009

Tinka, ja sa tiež podobne trápim s mykozou ako ty, lebo prvé tri mesiace sa žiadne lieky dať nemôžu, ale mám aspoň mastičku, tak aspoň zvonku sa natieram a ako tak sa to svrbenie potom dá zniesť. Tú masť mi dali na gynde, je to fungicidin, je to antibiot. masť, tak len dúfam, že to neuškodí. Ale skús sa spýtať na Rosalgin vaginálny roztok, ja som ho skúšala, ešte kým som nebola tehu, len neviem, či sa smie aj počas tehotenstva. Ja idem 1.12. do poradne (som v rizikovej), tak sa chcem na to spýtať doktora... 😉 držím ti palce!

lolita.9991
24. nov 2009

dik pepppe
vsimla som si ze si z nr ci okolia?
hmm ja som smykozou nemala problemy nastastie v tehu,ale par mesiacov predtym,dokimu som nesla,len som si kupila gel na intimnu hygienu a preslo to samo
idem do poradne 11.12,a cakaju ma triple testy,ci je babatko zdravucke,ci nema vrodene vady

pastuska
24. nov 2009

Tinka349, kúp si v lekárni probiotiká a dávaj si s jedlom. To by sa malo vždy pri braní ATB, aby sa predišlo mykózam.

jaruska8
24. nov 2009

Presne tak, ja mám dobré skúsenosti s Lactobacilus Acidophilus, tie tabletky, čo sa nechávajú v chladničke, sú super, majú aj špeciálne pre ženy, je ich viac druhov. Odporúčam. 😉 😉

pepppe
24. nov 2009

noo lolita som priamo z nitry,aj ty??? noo tak ty si uz pekne popredu predo mnou🙂 ja este len zacinam