Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lucinika
8. feb 2010

avila ked sa mozem opytat,neviem co je to "DPN" 🙂

norikk
8. feb 2010

mohli by ste mi pls tie skusenejsie vysvetlit, ci je tvrdnutie maternice nieco zle a preco?? stale citim nejaky tlak ci co v lavom boku a a sa mi zdaze maternica je tvrdsia, je to zle, ci je to s tou maternicou normalne? :(

avila
8. feb 2010

Jeeej, to je mile 😀 Ho pozdravujem 😉 A co studujete?

lucinika
8. feb 2010

avila: ja studujem ekonomiku a priatel ma technicky smer ( presny odbor ti nepoviem,je to nejaky zlozity a dlhy nazov 😀 ) ale on je sikovny na rozne veci,vie robit s grafikou - uz navrhoval aj loga a vizitky par firmam....

avila
8. feb 2010

Lucinika, to je doplnkove nemocenske pripoistenie, je to vlaste legalna moznost, ako si zvysit matersku pocas prvych 28. tyzdnoch. Ak si tak v 6. tyzdni (konik niekedy pridava), tak by si to stihla. Treba to platit 270 dni, tebe by sa oblatilo platit si z najvyssieho vymeriavacieho zakladu (co je tusim 44 Euri mesacne) a mala by si matersku 28 tyzdnov 500 Euro problizne. Daj si to googlu blog Jozefa Mihala, tam je to vsetko podrobne rozpisane, ale aj tu na koniku je take forum (tusim v paragrafoch), ak mas zaujem.

Norikk, termin "tvrdnutie maternice" nepoznam, ale ak mas pocitytlakov alebo az mierne bolesti, ide o roztahovanie maternice, aby babatko malo dost priestoru a to je normalne 😉

lucinika
8. feb 2010

norikk: ja som to tiez mala,minuly tyzden a pripisujem to trosku stresovejsiemu obdobiu,skus viac odpocivat a mysliet pozitivne,mne uz to prestalo ale tie tlaky este sem tam citim,ale teraz uz menej,niekedy som sa zobudila na to ze mam take krce v brusku ako kebyze mam menstruaciu,ale hladala som si informacie a zistila som,ze to moze byt tym,ze sa v tomto obdobi maternica rozsiruje a zvacsuje a telo sa nam meni 🙂

avila
8. feb 2010

To su fajn odbory Lucinika, uchytite sa obaja, uvidis 😉 A priatel veru moze robit hocijake "fusky" i povedla. Idem spinkat, zajtra pracicka, pa a bru noc, nech nase babatka pekne v spanku rastu 🙂

lucinika
8. feb 2010

avila: noo so mnou to bude asi trosku zlozitejsie,to si musim ist asi zistit na UPSVR ale niekam inam... po strednej skole ma hned nezobrali na vysku,tak som par mesiacov robila,ale teraz som dennym studentom na VS,takze co som si zatial zistovala nemam odrobenych potrebny pocet dni,takze nemam ani narok na matersku... mozem vsak dostavat tusim rodicovsky prispevok ci co to? na to sa musim este informovat ale dakujem,aspon sa budem v tejto problematike viac pohybovat 🙂 a neviem ci nebudem mat narok aj na nejake peniazky kedze budem "slobodna mamicka"

jejka85
8. feb 2010

ahojte kočky 😉
otázočka na tie, ktoré mali nevoľnosti: taká zvláštna otázka, ale predsa-Keď ste vracali, tak to bolo jedlo, alebo len šťavy a pod.? viem, je to nechutné, ale mne keď je zle, tak to ma len napína(šťavy a tak). či je to normálne, alebo to mám riešiť s doktorom? fakt sorry, za takúto otázku, ale trápi ma to.
😀

romini
9. feb 2010

Dobre ránko všetkým.... 🙂 no jejka85 pokiaľ do seba nič nedáš jasné že z teba pôjdu len šťavy, to je v poho. aj ja som to tak mala. tiež som nič nemohla zjesť, a aj tak ma napínalo, a išli len šťavy to je najhoršie a najnepríjemnejšie. ble ešte teraz keď si na to spomeniem tak mi je špatne.

elko69
9. feb 2010

dobre ranko babulky...ako sa mame??my ideme dnes na pordnu a na sono tak ked sa babo ukaze budeme vediet co to je🙂

janka1302
9. feb 2010

jejka85, Aj ja som si nevoľnosti užila dosť. Už som v piatom mesiaci a aj tak mi býva zle. Najmä ráno, skôr ako vstanem musím niečo zjesť. Skús hoci niečo malé, mne pomáhajú: tyčinky, piškóty, BEBE alebo rožok. Vždy jedz v malých porciách a často tak, aby si nemala prázdny žalúdok. Ono to ešte chvíľku potrvá, kým sa ti ukľudníí ☹
Ale čo už nevydržíme kvôli drobčekovi 😉 🙂
Ale ak by si začala nebodaj chudnúť alebo ti bude zle celý deň, zájdi k lekárovi. Sú lieky pre tehotné, ktoré na nevoľnosť super zaberajú, napr. torecan alebo medrin - sú na predpis.
Drž sa. 😉

xpetka1x
9. feb 2010

Dobre ranko babule... Janka aj ja to tak mam nemozem rano lezkat v posteli a kukat tv akoi doteraz hned si musim dat nieco do ust lebo mi je zle som hladna az ma napina 😒

Lucinka to DNP by si si mala platit budes mat aspon matersku dobru 6 mesiacou no a potom budes mat narok aj na zvyseny rodicovsky prispevok..tie peniaze co zaplatis do socialky sa ti vratia hned v prvej materskej,,, ak si to budes platit z maxima budes mat matersku 500eur mesacne.. a potom po 6 mesiacoch az do dvoch rokou dietata zvyseny rp a to je okolo 256 eur.. a od dvoch do troch rokou 160 eur ...... a ked si platit nebudes tak budes mat 160eur od narodenia do troch rokou.

dydynka
autor
9. feb 2010

ahojte tehulky,,,ako ste sa vyspali? ja som mala take divne sny 😀 ale inak v pohode,,,

jaruska8
9. feb 2010

Elko, drž sa, potom nás informuj. 😉 Baby, ako??? Ja som sa fajn vyspala, pozerám si veci na nete, ale aj tak to asi nerisknem a kúpim si tehu veci v kamennom obchode, ja si to musím vyskúšať, to inak nejde. 😉

romini
9. feb 2010

dydy aj mne sa snivali hovadiny.. 🙂 ale hrozne.
Elko69 hned chceme informace jo?? ja idem zajtra na poradnu.

romini
9. feb 2010

dydy a vy co budete mat? pohlavie ti doki nepovedal?

dydynka
autor
9. feb 2010

romini bohuzial nebolo vidno co to je,,takze musim zase cakat mesiac,,,, ☹

jaruska8
9. feb 2010

No, aj mne sa snívali samé blbosti, asi by som nemala pozerať toľko detektívok, ale keď nič iné v TV ani nejde, potom sa mi sníva o vykrádaní bánk. 😀 😀

pepppe
9. feb 2010

ahojte🙂 ja ani pre zmenu neviem co sa mi snivalo,,,noo som zvedava elko,ci sa babo dobrym smerom otoci 😀ja idem az buduci tyzden ,,tusim mame rovnaky den jaruska,,,ze??? rozmyslam ze ked uz budem na tom sone,ze sa objednam aj na 3D,,uvidim aku sumu mi tam povedia

lutsine
9. feb 2010

Elko tesime sa na informacie.....

romini
9. feb 2010

pepppe ja sa objednavam na 3 D do Gynfivu a to mi kazali volat az ked budem v 23 tt, ked som tam volala tak to mi dr. povedala odtial. a stoji to okolo 65 eur

pepppe
9. feb 2010

romini fuuu to je dost vela ja som pocula ze tu to stoji kolo 40eur lebo to je dost velkaaa palka 😀

romini
9. feb 2010

baby moje babo kope uz aj cez den, aj ted asi citi ze sa blizi obed. 😀 😀 je to superne ked ho citime nieeee???

dydynka
autor
9. feb 2010

no ja ho citim uz aj v akejkolvek polohe,,,je ciperne,,,

pepppe
9. feb 2010

noo baby ja som to moje vcera riadne citila,ked som bola v praci,asi bude ako ja moc nie do prace sa hrnut 😀 aj rano,som ho citila tak vravim drahemu nech ide pocuvat,hned viem,kde ma dat ucho,,,,heh je to ozaj cool pocit,, 😉 😉 😝

dydynka
autor
9. feb 2010

ja niekedy kvolli tomu vecer nemozem zaspat...

pepppe
9. feb 2010

nooo to zatial nemam ,,treba hoo uz v brusku naucit,ze vecer sa MA spinkat 😀

lucy1990
9. feb 2010

Ahojte baby, chcem sa s vami poradit, pisali ste o rodiovskom prispevku a DNP..zda sa to byt celkom vyhodne...neviete ako to je, ci sa to da aj spatne vyplatit, ked uz som v 4.tom mesiaci? Ze by som naraz vyplatila za tie 4 mesiace tych 44eur? Diky

romini
9. feb 2010

my mame vecer tak okolo 20.00 hod asi pol hodinu ze sa hybe. ale potom v pohode mozem zapsat lebo uz aj babo spinka. myslim si ze na take ze nebudem moct zaspat bude este cas v 30 tyzdni.
dydynka tvoje je nejake hyperaktivne uz v 21 tt nemozes zaspat??? co budes robit neskôr.... 🙂