Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

romini
1. mar 2010

Caute baby, ja mam tiez podobne problemy ako ty pepppe s tym obliekanim, neviem co na seba. ked zacne byt teplejsie tak ani kozenu bundu nezapnem. tak som si vcera kupila pekny balonacik a od prs dolu sa rozsiruje.
nech uz je radsej uplne teplo. tiez uz neznesiem bundu. a ja ked sa obuvam tak ma tlaci brucho som zistila.
takze ma obuva muz. vcera som sa vazila ze 74,9 kg a to som mala 65 na zaciatku tehu. skoro som odpadla.
ako budem vyzerat v tych svadobnych satach? normalne sa bojim ci mi budu na skuske dobre este. 😀

liliana82
1. mar 2010

😉 Ahojte. tak aj my čakáme drobca, som v 11tt, alebo už 12tt, už sa v tom nevyznám, a ako čítam je nás tu veľa 😀
Pred rokom sme o mimčo prišli v 7tt, tak verím že tentoraz to už víde, len som PN, mám rizikové teh. a stále mám krvácanie, alebo špinenie, za tých pár týždňov čo som tehotná, mám už toľko fotiek z UZV, čo má iná za celé tehotenstvo
A stále neprišli na to, z čoho krvácam, zakázali mi postupne všetko, takže okrem umývania riadu a venčenia menšieho psa som skončila.. 😒
máte aj vy niektorá takéto problémy?
Ak hej , kedy ste prestali krvácať

dydynka
autor
1. mar 2010

ahojte baby,,,ja som dneska robila poriadky a ked som skoncila tak sa mi hrozne tocila hlava a bolo mi na odpadnutie,,tak teraz lezim a dufam ze uz mi bude dobre,,,

nanulik
1. mar 2010

ja som si dnes kúpila nové pronto tak ma chytila upratovacia nálada. lebo aj vonku je krásne. ale upratala som postele a utrela stolík v obývačke a som hotová. je mi strašné teplo a krúti sa celý svet. 😒 uf

liliana82
1. mar 2010

baby viete mi poradiť ako ste si pridali za meno tie tt? dakujeem

dydynka
autor
1. mar 2010

v nastaveniach si napises datum poslednej menstruacie a ono ti to same vypocita a napise,,,

jaruska8
1. mar 2010

Ahojte dievčence!! Vítam aj nové tehuľky!! Lilianka, to tvoje špinenie ma mrzí, viem, aký je to pocit, ja som začala špiniť v 12tt, kvôli nízkej placente, preto som aj na PN už od decembra. Verím, že sa ti to upraví, držím palce!! 😉

lutsine
1. mar 2010

Dala som nove fotecky mojho bruska🙂 🙂

dydynka
autor
1. mar 2010

lustine mame tusim rovnake bruska 😝

lutsine
1. mar 2010

no len ty si uz trosku dalej.....kedy mas poradnu? uz viete co cakate? 🙂

dydynka
autor
1. mar 2010

vo stvrtok idem,,,a este nevieme tak dufam ze sa to dozvieme 😅

lutsine
1. mar 2010

no to sa tesim,ja idem az 10.3 a tiez sa tesim,ze co to bude....ked uz mame podobne bruska. 😝

liliana82
1. mar 2010

dakujem, za radu, mne tiež za posledné dni spuchlo bruško, teraz uz je trošku vidno, tak sa veľmi teším, už nech viem, čo čakáme, v stredu idem na meranie NT, tak verím, že bude všetko ok...musíí

lutsine
1. mar 2010

Kde citite kopance,ked babo kope? aj napravo,aj nalavo ,aj v strede ale vacsinou len stale dole ako je mocovy mechur v podbrusku..... 🙂

susika
1. mar 2010

ahojte.tak ja ked som čakala prvé,tak mi to nikto neccel veriť, ale ja som malú citila už v 14tt.také šteklenie na rpavej strane ako je maternica.a nemohla som sa tam poškrabať...bolo to aj príjemné aj nepríjemné, že som sa nemohla poškrabkať dnu, ael nevedela som, že su to už pohyby. tie prvorodičky vraj cítia až v 20tt.

je tu nejaká , čo už čaká druhé bábo?segra je v 10tt a brucho jej riadne vytrča. ja som v 6tt, alebo tak nejako a brucho nikde...aj pri prvom som mala malé brucho,t ak zasa mám strach,a by sa to nezopakovalo.....

xpetka1x - tak ja práveže býva tiež pri jantári.kolmo na ten panelák oproti jantáru, takže v tom, oproti pizzerkam. cigel poznám. vydala sa mi tam sesterka, už je tomu asi 20 rokov, ktorú som už 250 rokov nevidela.a v lete sme tam behali na tie jazierka, či stany, či čo totam je, ale bolo to zatvorené.....
no, ja som rodila v Martine, petože malá hrozilo, že sa skroo narodí a v Bojniciach to necheli riskovať.v Bojniciach som ležala asi 4 dni, zistovali, prečo bábo za psoledné4 týždne nenarástlo, potom ma prevažali do MT sanitkou, šiel so mnou tam aj Hudec..no a tam som po 3 dnoch porodila. spontánne. ved si pozri album, asi to tam aj mám popísané....

xpetka1x
1. mar 2010

aha a oproti ktorim pizerkam?? to cafe wien a pietro a satelit kde je??

a ja som v 13 tt a tiez uz ma pri prvom tehu som mala neskor brusko ale teraz skor

xpetka1x
1. mar 2010

susika teraz som si kukala foto a tvoj muz mi je snami nebivas na hurbana 7 asi na 5 poschodi??

lulu4
1. mar 2010

romini: a kedy mas svadbicku ked sa bojis ci ti budu svadobne satky dobre? neboj budu a ked nie tak ti ich upravia... ja som zatial pribrala 3kg ale to pojde este pekne hore tiez s tym pocitam, co uz... tehotenstvo je tehotenstvo... a obuvanie zimnych topanok neznasam nech sa uz nosi nieco pohodlne a o jarnej bunde mi ani nehovor neviem co budem nosit lebo taky jarny kabat co mam ten som mala akurat a nie na tehotenstvo ked mam vypukle brusko... takze ten nehrozi... tak sa tesim ked odhodim zimny kabat co budem nosit esteze tricka mam take volnejsie niektore.... aj tehu rifle som uz kupila min. tyzden nech si zbytocne netlacim brusko...
ja mam svadbu 1O. aprila ako Pepppe

dorik
1. mar 2010

liliana82, ahoj ja mam podobny problem ako ty az na ten veeelky rozdiel ze ja som v UK a tu si z toho nikto tazku hlavu nerobi... tzn. ze by ma normalne poslali aj do bane robit keby sa da a doslovne mi povedali ze nech kludne dviham aj tazke dvadsat kilove tasky a ze lezat v posteli ze naco a ze to je len staromodnost nasho (ako slovenskeho) zdravotnictva - to bola reakcia sestricky (kedze tu sa s doktorom ani nedostanes) ked som jej povedala ze po predchadzajucom missed abortion mi doktor doporucil zvysenu starostlivost ak sa vyskytnu podobne problemy... takze si veselo spinim (pri stolici krvacam) dalej a tiez nevedia prist na pricinu ani na scane. teda tu mi spravili len jeden a na dalsi mam narok az v 14tt. vazne bud rada ze je o teba aspon pekne postarane a uzivaj si zaciatku 2. trimestra 🙂 🙂 🙂

pepppe
1. mar 2010

romini mame rovnaky problem,,,,ja do mesiaca este priberem fuuu vela a saty ani neviem ci sa este do nich zmestim 😠 uvidim,,,ale tak teraz by sa to trosku mohlo zastavit a nech priberame az po svadbe,no nie? 😀 ja mam teraz 78kg,,,,a presne to iste je aj u nas,,,,drahy ma obuva aj vyzuva,,,heh 😀

xpetka1x
1. mar 2010

baby ja nosim tenisky aj v zime furt ja sa v tom citim najlepsie🙂)nemusim sa ani krcit len si ich nasuniem a som obuta.. horsie je to ked obuvam malu a musim si klaknut 😒

ja som v 12tt a mam 58 kg a mavala som 54 😒 no 😒 furt mam pocit hladu mozem zjest aj za vedro halusiek a za 20 minut som zas hladna...sibne ma a pred tym som za cely den mozno dva krat daco zedla mi nechutilo a teraz opak len jest a jest furt mam pocit hladu.. tiez som zvedava co zo mna bude na konci tehu?? to uz aj moj muz kolko razi len tak pozera ked si obed nalozim pred tym za zufanku teraz aj za 5 zufaniek🙂)

lulu4
1. mar 2010

pepppe: tak ako vsetko nachystane na april? my uz aj hej sa tesim ze uz nebudu stresy inak sme objednavali z tej stranky co si mi dala tip, z toho Presova tie oznamka, a sa vsetkym pacia take zelene s holubicami sme vybrali a uplne jednoduchy text bez basniciek motta a tak, to sme nechceli.... uz sme ich aj porozdavali.... saty uz mam aj drahy oblek a koselu a topanky, v sobotu sme vybrali uz aj obrucky ale budu az za 3-4 tyzdne tak sme to stihli len tak tak do svadby 😀 uz sa mozeme len tesit obe, ale to bezi za chvliu z nas budu nevesticky 😀

lucia.kl
1. mar 2010

xapetka, z toho jedenia si nič nerob, ja som jedavala každe dve hodiny, stačil mi aspoň chleba alebno ovocie či zelenina, len musim do seba niečo dať. ono to časom prejde, teraz jedavam už menej a aj vaha sa zastavila ale bruško konečne začalo rasť. ja som zo 63kg bribrala na 71kg, ale vôbec sa tým nestresujem

lulu4
1. mar 2010

lucia.kl: presne tak zase si z tej vahy nemozeme robit velku hlavu, tak to je v tehotenstve zena, ktora by vobec nepriberala tam by uz vsetko nebolo v poriadku a co by sme kvoli nasim malickym nespravili no nie?
jeeej a ty budes mat teda dve dievcatka, tak manzel bol asi trosku sklamany ze? ale hlavne nech ste vsetky tri zdravucke....

lucia.kl
1. mar 2010

no zo začiatku bnol nešťastny, ale už sa teši 😀 no a jedno babo aj tak nevieme ešte na 100% takže možno sa mu tam ten pipik niekam schoval 😀

pepppe
1. mar 2010

lulu som rada,ze som ti aspon tymi oznamkami pomohla 😉 vsak nemusi byt nic extra,je to zbytocne aj modla mna,a neni su ani take drahe,ja sa zase bojim ze sa nevleziem do siat 😀 my uz mame objednane tiez obrucky,a musime cakat,,asi podobne ako ty,,,2tyzdne,,vsak hadam sa to stihne dovtedy 😉 ja sa strasne bojim,,,neviem ako to dopadsne vsetko a co kolko hosti mate mat????

xpetka1x
1. mar 2010

LUCKA A V KTOROM TT TI POVEDALI ZE CAKAS 2JICKY_?

lulu4
1. mar 2010

pepppe: ani nehovor ja som na tom podobne mam taky vnutorny strach aj ked este to nevypuklo naplno ale vypukne to urcite v den D to budem napnuta ako struna urcite cely den ci vsetko klapne, kedze aj nasi rodicia s tymi svadbami nemaju skusenosti tak to bude pre vsetkych taka premiera a hadam sme sa do toho jedla, pitia a kolacov trafili, ze bude vsetkeho dost a strasne si zelam aby nam obom ten 10. april prialo pocasie 🙂 chcela by som fotky vonku pri bojnickom zamku lebo ja budem mat svadbu v Prievidzi ktora je vzdialena 10 min. od Bojnic...
ty budes mat svadbu v NR? Budeme mat cca 40 ludi este musia niektori upresnit ci pridu ci nie, oznamenia sme im uz dali tak cakame na vyjadrenia a dala som spravit take male ako pozvania ku stolu este jedny listocky na ktorych bola ta basnicka s darmi ze uz takmer vsetko mame a potesi nas financny prispevok v akejkolvek vyske.... to sme davali hlavne kamaratom, kt. pozyvame nech nam nekupila blbosti... tak som zvedava... rodine a surodencom sme to nedali ti nam nieco rozumne kupia, som hovorila ze fritezu nemame ani dobry kuchynsky robot....

zabkaevka
1. mar 2010

ahooj kočky, vidím, že riešite krásnu tému, svadbu, Vy sa vydávate?? jeeeej aj moja sestra, v septembri, týždeň a pol pred mojim termín 🙂 ale nič to hovorím jej, zvládneme obe krásne príležitosti 🙂
Počujte kočky, trochu mám zapchatý nos a uzliny ma bolia, dúfam, že to prejde, som si naordinovala citrón a med, a objavila sprej do nosa pre tehulky. Bola z vás niektorá chorá v prvom trimestri? treba zalarmovať dokiho keď to neprejde do zajtra, pozajtra??

lulu4
1. mar 2010

zabkaevka: ja som bola tiez chora asi 2 tyzdne dozadu ale preslo mi to bola som len doma, pila teple caje, vela citronu som si tam vytlacala aj ked bol kysly vypila som aj vytlaceny citron len tak... a som si kupila kvapky do nosa z eukalyptom od Dr. Mullera mi poradili v lekarni pre tehulky to je vsetko co som mala, nastasite som nemala teplotu ale dutiny boli tak upchate ze som ani v noci nespala... ale preslo to nesla som k dokimu som si povedala ze pokial nie je teplota aj tak ti nic take nemoze dat ani on v I. trimestri... tak prajem skore uzdravenie...
veru ideme sa vydavat a obe v rovnaky den, 10. aprila tak sa tesime ale aj obavame nech vsetko dobre dopadne.... tehotenstvo, svadba su krasne okamihy v zivote cloveka, veru tak... a ty co vydata ak to nie je tajne?