Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

mirka007
20. nov 2009

Zmenu necitim,citim sa normalne....
Som v 6 tt...ale nerozumiem tomu....3 tyzdne dozadu boli tie ciarky velmi silno vyrazne obe...a terz su tam sice obe ale ta jedna je dost slaba....som z toho dost zmetena...
Som sa zlakla ci to nemoze byt aj mimomaternicove tehotenstvo,lebo sono mi este nerobili....ale zas nechcem sa strasit....potom preco by som mala pred tym tie ciarky take vyrazne....

irsina83
20. nov 2009

mirka nechcem ta strasit ale dobre znamenie to nieje, skor to znamena stracajuce sa hcg. mojej znamej sa to stalo...plodik jej odumrel. vola sa to missing aboart a pri tomto druhu potratu nieje citit nic. ani krvacanie. najlepsie to zistis ked pojdes na odber krvi a ked bude znizene hcg tak to znamena to co som ti napisala, pri mimomaternicovom hcg stupa ale pomalsie cize to nemoze byt, mala by si pri nom aj krce. dufam ze to tak nieje a drzim ti palce. ten test co si si robila je to ten isty druh ako predtym?

mirka007
20. nov 2009

:( No najblizsie sa dostanem k doktorovi az pondelok .....
Je to ten isty test..ten ruzovy mamatest....

irsina83
20. nov 2009

vydrz to, prepac ze som ta vystrasila. MA sa stava vtedy ked plod nieje geneticky v poriadku a odumrie sam 😔 ale ked sa tak stane je to asi lepsie ako keby sa narodilo tazko postihnute dieta. vo vsetkom zlom musime hladat aj trochu pozitivneho. drzim ti moc palce a dufam, ze to tak nieje.

jaruska8
21. nov 2009

Ahojte, Mirka, mne sa stalo niečo podobné, len s tým rozdielom, že predposledný test som si robila z ranného moču a posledný poobede, keď som pred tým neviemkoľkokrát bola cikať, ale cítim sa normálne, príznaky ostali, trochu som sa nastrašila, ale nechala som to tak, veď doktor povie. ☹ SnáĎ BUDE VšETKO ok.

simusska
21. nov 2009

to mne sa stalo to s tym odumretim plodu....uz ked som bola prvy krat u lekara tak mi vravel ze velkost plodu mu nesedi s poslednou mrchou ale nechal to tak...a ani som nekrvacala ani nic a po nejakom tyzdni som bola na wc a plod zo mna vysiel...odumrel ale je to aj dobre pretoze sa vobec nevyvijal a narodilo by sa mi mrtve alebo pstihnute babo...ale z manzelom sme to skusili zas a teraz to vyslo🙂

simusska
21. nov 2009

ale mirka nemusis sa bat lebo mne hcg vôbec nekleslo..ked sa citis dobre tak uvidis ze to nic nie je len musis mysliet pozitivne

duja
21. nov 2009

Ahojte Baby mozem sa k vam pridat?.Ja som mala poslednu mrchu 18.10. vo stvrtok 19.11 som si robila test a vysliel pozitivny, ten som opakovala v piatok rano 20.11 a dnes rano 21.11. V piatok som svojho lekara nezohnala, tak idem volat v pondelok a spravit si termin.No ciarky na testoch sa v intenzite nejako nezmenili.Su stale vyrazne..Tak dufam, ze na tyzden dostanem cim skor termin a budem mat vysledky 🙂

monci78
21. nov 2009

mirka dufam, ze to dopadne dobre, vzdy ked nieco taketo citam tak mi iba sibe ztoho. drzim palce aby to bolo fajn. duja vitaj. idem si oddychnut, nejako ma zmohla unava. trosku som upratovala ale nevladzem tolko, je to cudne. no vela som ani nepospala, nejako trpim nespavostou uz ked ide vecer uz mi je vsetko, len aby som spat nemusela a to mi oci klipkaju. ale hadam su to uz nervy... 😒

duja
21. nov 2009

Monci dakujem za privitanie..So mnou je to podobne..Ja sa akurat snazim nastartovat a nieco uvarit.. No nemozem sa odlepit od gauca..Je to cele divne..

mojalili
21. nov 2009

Ahojte kočky, dnes mam velmi zly den. Vcera sme sa s malnzelom po dlhej dobe milovali a dnes rano som spinila. Rano padlo aj do wc, ale na vlozke su len par kvapiek tmavo hnedej krvi, inak teraz uz ani pri wc utreti n
ebolo...snd to bude ok, lebo sa velmi bojim. JA viem, ze vacsina by mi radila ist na pohotovost, ale u nas je najblizsia v nemocnici 20 km, o to by ani neislo, ale uz to tam poznam, nechaju ma tam najmenej na tyzden...a to by mi na psychike nepridalo...tak sa snazim lezat, snad to prejde. Dovtedy som nic nemala, ani vytok uz...a teraz toto. ach jaj ☹

duja
21. nov 2009

Mojalili ahoj a oddyhcuj najviac ako sa da..Drzim päste nech si cim skor ok

carrie84
21. nov 2009

Ahojte baby, tak ja sa prave vytesujem z prveho tehu a neustale ciham, ci je vsetko ok 🙂 A kedze som na PN mam nato dost casu 🙂 Brucho boli takmer permanentne, ale vraj je to ok a aspon mi nie je zle. Pre mojalili - nohy hore a pokoj, ked nechces ist na pohotovost. Mne doktorka vravela, ze to moze byt z toho, ze krcok je prilis prekrveny a citlivy - tak drzim paste.

jeiny
21. nov 2009

ahoj

mne je dnes tiez nejak divne...uz zas mam zvysenu teplotu, neviem ci je to ta "tehotenska" co som mala na zaciatku a co mi bolo povedane ze je ok alebo je to znak toho ze na mna nieco lezie:o(

asi by som sa nemala tolko pozorovat:o)

monci78
21. nov 2009

Baby ako nás tak čítam, tak zistujem, že nám z toho pekne hrabe už. Mali by sme zmenit temu, lebo nam babatka ujdu... 😀 mojali podla mna sa upokoj, vravi sa že maternica vyhodi tie kusky co tam nepatria, urcite to tak bolo aj stebou. mi sme sa odvtedy este tiez nemilovali, aj ked sa tomu asi nevyhnem, ale tiez mam ztoho strach, aby sa mi nieco nestalo. Ale vraj ked je vsetko o.k. tak sa nemoze pri tom stat nic. Aj ja som pn a veru ani to nie je dobre clovek sa len skuma. Mna podbrusko bolievalo velmi, cely tyzden, ale uz asi od vcera to preslo je to miernejsie, teraz spekulujem nad tym, preco ma neboli, ci sa prestal ten plod vyvijat. Tak asi tak. je to na mozog v pondelok uz konecne idem k lekarovi nech sa na mna kukne. som zvedava co bude. pekny a kludny oddych vsetkym... 😉

maminecka26
21. nov 2009

ahojte....babenky...asi nam vsetkym uz hrabe z toho, ze sa tak sledujeme....takze co so mnou??? bola som vcera na uzv a lekar mi povedal nieco take, ze je nieco v maternici a je to tehotenstvo ale velmi malo...popritom spomenul nieco ze karitoria 8mm a teraz neviem na com som.... nakolko mam priznaky, 4testy poz., aj brusko mi rastie....to mam brat akoze som v 7tt alebo co??? neviem.... bolo to tam ako na vyrobnom pase, nic viac mi k tomu nepovedal len ko o dva tyzdne.... Mne uz tiez so vsetkeho je blbo...uz neviem na co mysliet....pretoze to babo velmi chceme...

jeiny
21. nov 2009

ahoj maminecka, mne povedal lekar minule to iste, ze je to tehotenstvo, ze je to v maternici ale ze je to este len uplne na zaciatku...predpokladam ze to co som videla bolo asi vajicko, aspon to tak vyzeralo:o) inac cakala som tam vtedy 5 hodin kym som sa dostala na radu a potom som sa aj zabudla opytat ze kolky je to tyzden...a kazal mi prist za 2 tyzdne tiez, ze mi uz vystavi aj tehuknizku..tak vcul v utorok idem, dufam ze setko bude ok a bude aj knizka, nech si uz pripadam ako ozaj tehotna:o)

maminecka26
21. nov 2009

aha .... tak podla tych mm si myslim ze asi je to ten 7tyzden, ved uvidime....povedala som si, ze nemozem hystericit, co sa moze stat nic..... drzim palce....akoze mne ta knizka nechyba ale niektori lekari kym si do toho 10tyzdna to beru len tak.. a na to nemyslia ze maminku vystrasia...

irsina83
21. nov 2009

mojalili prepac mi ale cudujem sa ti a velmi!!! na tvojom mieste by som hned utekala k doktorovi a co ze ta tam nechaju??? aj ja som bola v nemocnici a odpocinula som si. a okrem toho si myslim ze kazda z vas ktora chce zacat keksikovat by sa mala najprv opytat svojho dr. ci je to vhodne. zvlast ked sa objavuje spinenie 😖 ja to mam zakazane do 12tt.

elenka.k
21. nov 2009

Ahojte! Ja pri prvom teh. som tiež mala zákaz sa milovať, pretože som mala rizikové, a podľa mňa ak špinite niečo tam určite nieje vporiadku a tým pádom by ste mali urobiť prvorade všetko preto, aby bábo bolo ok, treba ísť okamžite do nemocnici respektíve k doktorovi!

mojalili
21. nov 2009

JA som nemala zakazane milovanie. Doktor povedal, ze som absolutne OK. Spinenie prechadza, je to OK.

simusska
21. nov 2009

mojalli ale ja by som tiez utekala k lekarovi...mas pravdu ze to nic nemusi byt len aby si si preto potom hlavu nebuchala o stenu a ak to je nieco zle tak sa to bude dalo este zachranit...

mirka007
21. nov 2009

Maminky dakujem za rady a nazory 🙂

Dnes som si povedala ze nebudem sa zbytocne stresovat a namyslat si hluposti 🙂
Ved kazda z nas je ina a kazda vsetko znasa inac.Takze sice ta jedna ciarocka na teste je bledsia ako 3 tyzdne dozadu ale stale tam je 🙂
A nebudem si uz davat tie blbe testy...neviem na co som si to vobec davala.Ved tehu mam potvrdene z krvi aj z mocu.Akuart sono mi este nerobili.
Ale citim sa dobre.Bolesti nemam,ani nespinim alebo nieco take.Klop klop 🙂Akurat mi je casto na vracanie a malo mi chuti jest.

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irsina83
22. nov 2009

dobre rano kocky,

miri jasne nestresuj, pekne si odpocin a v pondelok uvidis 😉

mojalili ale ty si spinila aj pred tym. ja neviem,ja som instinktibne radsej s muzom nespala aby sa nahodou nieco nestalo. vsak su aj ine moznosti 😉 som rada ze ti to prechadza 😉

elenka.k
22. nov 2009

Ahojte baby! Mirka to máš úplne pravdú kažká sme iná, teraz nemyslím správanie ale, že mame rôzny organizmus a teda sme inakšie silné 😉 ja som na tom bola rovnako, keď som zistila, že čakám bábo, hneď som šla za doktorom, on mi to potvrdil iba so sono vo vnútri maternice, pretože na ultrazvuku nebolo nič vidieť, v piatok som bola na odbery - prvé teh. vyšetrenie, a v stredu idem na poradňu a to som pri ňom bola pred asi 10 aj viac dňamy, takže tak ,už aj mňa napína a vraciam, a mám pachy! Tak sa držte!!

jaruska8
22. nov 2009

Ahojte baby,
presne tak, asi sa naozaj veľmi sledujeme, veď aj ja už sama sebe leziem na nervy, veď tehotenské príznaky mám, dnes mi dokonca je celý deň fakt zle, nízky tlak a ten test, tak to bolo tým, že bol robený poobede a nie ráno, už keď som si ho robila, som vedela, že je to kravina a len ma to bude mrzieť. ☹ Ale tak, som nepoučiteľná. Veď, čo sa má stať, sa stane, no nie??? A zbytočne sa stresovať nemá zmysel. 😉

mojalili
22. nov 2009

Ahojte kočky, Irsina - to spinenie bolo z hematomu, ked sa vstrebal, tak som prestala spinit. NO hlasim sa vam z nemocnice, kde som nakoniec predsa isla. Babetko kraaasne rastie, dnes som mala byt podla posledneho sona v 8 a 4 tt, ale babo je velke na 9a1 tt,takze kraaasne rastie a som stastna. Nechali si ma v nemocnici na tyzden na pozorovanie, kedze sa mi opet vyskytol hematom v maternici vo velkosti 13 X 7 mm. Takze mam klud a oddychujem. Suseda tu ma notebook s internetom, tak ze sa vam ozvem a napisem. Prajem vam krasne tehulkovanie, ked sa dostanem po PC, tak sa vam ozvem. DRZIM VAM VSETKYM PALCEKY.

irsina83
22. nov 2009

mojalili,

to je super spravicka, to je krasne ze tak nadherne rastiete 😉 babatko sa este pomeni do 13tt. moje sa najprv posunulo 3 dni vzad a naposledy 1 den vpreda dr. mi to aj vysvetloval,ze podla coho sa to rata ale ja tomu nerozumiem, ale ze v podstate napr. u mna tie 3 dni vzad nic neznamena lebo vlastne sa nevie kedy bola presne ovu no a tak. to som rada ze je to z hematomu aj ked to nieje pre teba dobre ale aspon to babatku nijak neskodi, to je to dobre 😉

mojalili
22. nov 2009

Hej Irsina, velmi sa mi ulavilo, bala som sa velmi, ale som v pohode. Nic, oddychnem si troska opet, len mi dcerka bude chybat, co ostala doma a manzelik.🙂