Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lucia2244
13. júl 2010

@besna juj ja som skor v strese...mne doki povedal,ze to by uz aj srdce malo byt vidno,no este pre istotu,zajtra testnem 🙂,ale uz dva boli pozitivne,ale ja musim mat vsetko overene,drzim ti pasticky nech miminkove srdiecko bije ako zvon

andrea0903
13. júl 2010

@lutsine vsetko dobre malemu chrobacikovi nech sa mu vsetko v zivote dari a vam vela dobreho spanku zelam 😀 😀

lulu4
13. júl 2010

@lutsine gratulujeeem tak to si mala na prvorodicku rychly porod, parada 🙂 hihi a budete mat s Pepppe rovnako narodene deticky 😵 a ake mal miery tvoj syncek? potom si zmen status tu na koniku ze uz nie si mamicka cakatelka ale stastna mamina maleho Maxima 😵 nech vas co najskor pustia domkov... papa

lulu4
13. júl 2010

@romini no tak uvidime ako budem na tom s tym dychanim teda ja, mam aj v tehu knizke napisane ze mam astmu tak uvidime... tak ten ruzinov zavrhujem tym padom aj tak som bola viac naklonena k tym kramarom...
a inak zmen si tu uz status ze uz si mamicka Ninky lebo ti tam skace pri foto ze si v 42 tt tehotenstva 😀

lulu4
13. júl 2010

@avila veru veru pekne sa to tu rozbehlo a hlavne si uz na rade teraz ty ako tam pozeram 🙂 no za chvilu tu vsetky odrodime a mozeme ozaj zalozit novu temu 🙂 xixi

avila
13. júl 2010

@lulu4 joj ani mi nehovor, zacinam byt nervozna 🤐 Najlepsie by bolo, keby odtiekla plodovka, nech viem, ze je to ono. Ale to zas budem stresovat, ze maly je bez ochrany... No hruza.

Tou s astmou si uz s niekym preberala? Na predporodej priprave alebo tak? Ze ci sa tam lisi dychanie alebo ako to vyzera?

avila
13. júl 2010

Prave pozerav Dvaja v tom, blizi sa do zaveru, porod, smejem sa 😀

vi3ka
13. júl 2010

@lutsine 😀 😀 😀 gratulujem k synčekovi, určite ste šťastní rodičia, júúúj, nech ste zdraví, nech máš veľa mliečka a nech sa vám dá v noci Maximko vyspať 😀 užívajte si jeden druhého

no žienky - my pokročilejšie - už sa to tu zapĺňa novými tehuľkami, takže asi už bude na čase založiť pokračovaciu tému. väčšina ste tu už odrodili, ešte pár je nás tu čakateliek, ale to bude cobydup. 😉

elko69
13. júl 2010

@romini ale stalo to za tie bolesti,nie? 😉

lucia2244
13. júl 2010

@lutsine aj ja sa pripajam ku gratulacii a prajem vela zdraviiicka 😉

avila
13. júl 2010

Baby, take silne pichnutie som mala tam dole... fakt poriadne bolestive. Vo stvrtok poradna... som zvedava. Inak som absolvovala dalsi akrobaticky kusok - lakovanie nechtov na nohach 😕

kiwi82
13. júl 2010

@avila ahoj, tak aj mna zvykne pichnut tam odspodu. hlavne pri chodzi a potom musim zastat a predychat. ja som mala podobny akrobaticky vykon vcera ked som si depilovala nohy ale horsie to bolo predvcerom ked som si strihala nechty na nohach. nabuduce uz musim poprosit manzela lebo to sa fakt neda.

lindus1
13. júl 2010

@pepppe @lutsine moc moc moc vam obom gratulujem 😉 😉
clovek tu nie je par dni a tolko noviniek 🙂
parada, uzivajte babatka....

avila
13. júl 2010

@kiwi82 vsak aj mna to tak priebezne picha, ale toto bolo take brutalnejsie. Uz teraz je OK. Ty mas termin 4 dni po mne, zatial vsetko OK? Uvidime, ktora z nas pojde prva 😀

kiwi82
13. júl 2010

@avila no hej, ja sa zatial neotvaram, zajtra idem este ku svojmu dr.na poradnu tak uvidim co noveho. Trosku mam menej plodovej vody ale zatial to porodnicka neriesi, len mi kazala vela pit. v pondelok idem na monitor. a ty sa ako citis? chodis este na prechadzky? ja sa snazim kazdy den ist sa prechadzat aj ked teraz to teplo mi nerobi az tak dobre. tak idem rano a potom vecer sa prejst. No tak som zvedava, kto je dalsi v poradi 😀.
baby, my tu v ke mame burku. hromy, blesky ale dazdik nikde 😅

lucia.kl
13. júl 2010

@lutsine aj ja sa pripajam ku gratulaciam.

čo sa tyka toho Ružinova, tak ja mam uplne ine skusenosti, bola som na štandarde a my sme mali sestričky super, deti som si zobrala k sebe až na treti deň a aj to mi s nimi chodili pomahať ako sestričky na oddeleni tak aj sestričky s novorodeneckeho. Ja som chodila po mlieko pre deti každe dve hodiny - nakolko moje mlieko sa do dnešneho dňa nerozbehlo a to ja som sa citila blbo, že furt otravujem, bola som jedina na oddeleni čo nekojila a sestričky sa snažili všejako mi pomôcť, dostala som odsavačku, červene svetlo a ukazali mi čo a ako, ako rozmasirovať prsia. Ono su asi rozdielne sestričky na štandarde a nadštandarde..... skuste sa baby popitať aj v teme - maminy čo rodili v ružinove- ono čo človek to iny nazor....

vi3ka
13. júl 2010

@elko69 a to má byť dobré, či zlé to rozťahovanie? 😖 🙂

jaruska8
13. júl 2010

Ahojte baby, gratulujem mamičkám, všetky detičky sú nádherné, tá moja bambuľka spinká, ju ľutujem v týchto horúčavách, normálne je smädná, lebo si pýta papkať oveľa častejšie ako inokedy. Ale ja jej s radosťou dám, keď mám. 😀 😀 😀 A ozaj, čo Peppe??? Už porodila, som tu niečo zahliadla, ale som si nebola istá.

schumianca
13. júl 2010

Ahojte...Dnes som bola z roboty vybavovať dajaké veci a šla som si omrknuť či náhodou nebude môj lekár na dovolenke....no a čo sa stalo....presne išiel po chodbe a spítal sa že čo ja tu....a ja som povedala že čo je vo veci a tak ma už nepustil...pozrel ma....tak už je to realita...som fakt v tom 🙂 26 mám ísť na sono...hurá

lulu4
13. júl 2010

@jaruska8 ahojcek ani sa necudujem ze tvoja malicka ale aj ine babatka tiez tazko znasaju horucavy, veru teraz treba aj castejsie kojit asi lebo oni to maju aj od smadu to mliecko... pokial ho mas tak je dobre, len jej daj 😵
Pepppe rodila vcera rano, uz to ma za sebou maly mal vyse 4 kil a vcera vecer porodila aj Lutsine synceka tiez mal do 4 kil... krasny velky chlapci, tesim sa na foto ked uverejnia 😵

lulu4
13. júl 2010

@schumianca no vidis tak to tvoj doki vybavil hned, dobre spravit na co cakat, este sono mu to potvrdi ale na teraz uz mozem len gratulovat 😀

lulu4
13. júl 2010

@avila ahoj no ja chodim na tu predporodnu pripravu ale to je len teoria, cize si tam nic neskusame... bola som teraz druhy krat, min. tyzden nam rozpravala o porode ako to prebieha a o tom ako sa dieta vyvija a o nemocnici konkretne v ktorej budem rodit tam chodim na tieto kurzy tak som sa co to podozvedala...
dnes som bola zas ale to zase rozpravala o kojeni, o starostlivosti o dieta co robit ked prideme domov, ako vetrat, ako ho obliekat, aku kozmetiku a tak... potom o pediatroch a podobne...
o tom dychani a cvikoch sa bavia aj ich realizuju na cviceniach co robi ona stredy, stvrtky tusim... ale v tomto teple a v stave akom som ma tam nikto nedtiahne... lebo maly mi akosi uz treti den tlaci strasne dole na posvu akoby sa chcel predrat von alebo co az ma to tam niekedy dost boli alebo ked beham tak tlaci aj na mocak nenormalne ze si myslim ze sa kazdu chvilu pocikam.. v piatok mam zas poradnu... a buduci tyzd. stvrtok skolenie pred porodom aj s partnerom ked chce byt pri porode nejake 2 hodinove, snad to tam zvladne a neujde mi 😀

lulu4
13. júl 2010

@avila akurat si citam ze aj ty si mala tam dole take silne pichnutie neprijemne ja ked to mam si lahnem a ani sa nehybem tak to prejde.. som zvedava co mi povie na poradni v piatok lebo doteraz sme mali vsetko oki ani krcok nebol zly nic.. len aby som sa nezacala otvarat alebo nieco podobne... uvidime... ty si este dokazes lakovat nechty na nohach? to si dobra, mne mm uz asi dva mesiace aj striha nechty na nohach zlatusik moj 😀

zabkaevka
13. júl 2010

ahoj kočky 🙂
juuu ako bolo teplo dnes 🙂 ale u nás v KE trochu aj sprchlo poobede.
Dnes som bola s maminkou dokúpiť ešte nejaké vecičky, látkové plienky, vaničku, nejaké oblečenie, vložku do klasickej perinky, deku, kozmetiku, podložku na prebaľovanie, .... tak sa vytešujem 🙂 Ešte chýba také ako odsávačka na soplíky a hlieny a monitoring dychu a myslím že máme všetko. Ale to ešte neviem aké chceme. Som rada, že to tak mám už pripravené 🙂

vi3ka
13. júl 2010

@zabkaevka jeej, tak ty si už full vybavená 😉 ja som tiež práve teraz poslala objednávku na e-shope na tie vecičky čo ty spomínaš. už som muža včera zbuzerovala, že kedy to chce kúpiť, tak mi vyložil z výplaty peniažky, že kúp čo treba 😉 😀
hej a vidíš, minule si spomínala, že už chceš byť 30.tt a už aj si 🙂

lulu4
13. júl 2010

@zabkaevka
@vi3ka tak uz ste dokupili vsetko potrebne kocky, ze je to super pocit ked uz viete ze mate vsetko potrebne pre babatko doma a mozete sa vytesovat? ja sa stale z tych veciciek tesim 🙂 len som leniva to doprat a dozehlit a uz by som to mala mat pripravene a hlavne si uz musim zbalit tasku do porodky.. mam vsetko kupene ale nemam to pokope v jednej taske 😝
a k tomu teplu sa ani nevyjadrujem, asi kazdej tehulke puchnu nohy, to asi ani inak nejde v tychto horucavach...
a tie kociky uz mate?

zabkaevka
13. júl 2010

@vi3ka : áááno presne, ale minule?? v 28tt., tak to letí 🙂 ale dobreee budeme mať rýchlo mimi u seba 🙂 taaak sa už teším. Komoška, ktorá je tak tri týždne dopredu, bud emať za 2-3 týždne plánovaný cisárky, čaká dvojičky, takže pomaly aj ja sa budem pripravovať na pôrod. Síce asi budem mať viac času, keďže prirodzene, ale už tiež môžem o také 5-6 týždne počítať, že mohlo by to hoc kedy prísť 🙂

@lulu4 : nooo presne dobrý pocit, ja mám rada všetko mať pripravené skôr ako potom byť v strese, ale nebodaj sa spoliehať na niekeoho iného. Hmm mne nepuchnú nohy, ťuk ťuk, a celkom zatiaľ dobre znášam teplo 🙂
Noo tak o 2-3 týžnde si to tiež chcem všetko preprať a požehliť. To fakt budem už len doma, nič nebudem vybavovať ani do práce už ani vecičky, keďže 90% mám, takže to bude vegetík, vyslovene 🙂

zabkaevka
13. júl 2010

@lulu4 : a áno, kočík už máme, noo také dva týždne, hmm či viac ?? aj postielku sme vtedy naraz kúpili, mangel mal čas, nebol prúd tak nemohl robiť, teda sme šli na nákup týchto veľkých vecí a ostatné sama, a dnes s mamkou 🙂

vi3ka
13. júl 2010

@lulu4 no perfektný pocit. o starosť menej. ja už mám pár vecičiek a niekedy si taký že overálik priložím k brušku a rozprávam mimču, aké bude pekné, také maličké zlatučké 😀 juj. no aj som bola kúpiť prášok a aviváž na tie vecičky a už len počkám kým mi príde tá objednávka a idem poprať. a do pôrodnice u nás toho veľa netreba, takže v podstate už mám všetko potrebné, len tie vložky kúpiť a pobaliť to.
no to teplo je besné. ráno o 9tej bolo u nás v BJ 30 stupňov a ja som dnes musela ísť o 12tej busom 13 km po naše autíčko do opravy. no stálo to za to, aspoň som už plne motorizovaná, lebo môj doki má ordináciu strašne ďaleko od nášho bytu a minule som myslela, že tam niekde na ulici porodím, tak mi bolo ťažko 😖
a kočík? no ja už mám dávno. už asi v marci sme ho kúpili, teraz je u mm babky odložený, lebo máme malý byt.

zuzka41
13. júl 2010

ahojte.chcela by som sa na chviľu k vam pridať.Potrebovala by som poradiť. Som v 11 tt a bola som na ultrazvuku vcera.A vobec mi u mojho lekara nerobia ziadne krvne ani mocove testy,že až v 15tt.Ake s tym mate skusenosti? Keď som sa na to pytala,tak sa tváril prekvapene,čo by som tak skoro chcela.Ďakujem za radu 🙂