Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lutsine
23. júl 2010

@dydynka my kupeme o osmej...kupel ho preberie a ani po nakojeni sa mu nechce spinkat,tak sme hore do jedenastej a potom uz spinkame a budime sa kazde tri hodinky na krmenie.

dydynka
autor
23. júl 2010

@lutsine no nasa mala tiez potom nechce zaspat,zaspi tak na pol hodku a potom je tiez dlho hore,,,to teplo je strasne,,,,a este taka stara babka sa ma opyta preco neni mala v perinke,,,,ach,,sak by sa uvarila chudatko

lutsine
23. júl 2010

balíte babatka na siroko do postolkovych nohaviciek?

lutsine
23. júl 2010

@dydynka nas tiez spi len v bodynkach s kratkym rukavom a na noc ho prikryvam dekou v postielke.

dydynka
autor
23. júl 2010

ja ju ani na noc neprikivam lebo mi tu mame hrozne teplo v izbe,,cely den nam sem svieti slnko a v noci je tu hic

ivanka85
23. júl 2010

@lutsine ano balime, minuly tyzden sme boli na sone klbikov, mame ich v poriadku a balit mame este do 4.mesiaca..niekedy mu ich nedam, hlavne ked ma bolesti bruska..

ivanka85
23. júl 2010

inak aj my kupeme okolo 8 az pol 9,o 6 papavame, potom okolo 7 sa konecne vyberieme von, kedze cez den sa to neda kvoli horucave,dufam ze sa uz ochladi..a kupel prebera aj nasho maleho🙂

kiwi82
23. júl 2010

@andrea0903 ahoj, no tak to budete mat rusno. len sa ty velmi nenamahaj a pokus sa aj tak oddychovat, aj ked asi sa to nebude dat. dcerke prajeme skore uzdravenie a hlavne davaj pozor aby si to aj ty nechytila, mozno je to nejaky virus, tak opatrne s mojkanim 😉 No strasne je horuco prave som sa vratila z posty a leje sa zo mna pot.

kabulko
23. júl 2010

cafte baby, konecne som uz aj ja pridala nejake to foto, tak kuk do albumu, mam tam kocar a nejake foto z 3d ultrazvuku, juj sa tesim na vikend, bude chladnejsie, toto teplo je hrozne

vi3ka
23. júl 2010

ahojte žienky 🙂 ako? joj sa tak teším, že zajtra sa už ochladí. ešte dnes to prežiť a bude fajn. 😎 😀
baby otázka: kde máte bábätká uložené v brušku? myslím vpredu, tak akurát, alebo na krížoch? vlastný pocit ak to viete posúdiť. lebo moja je furt vyvalená vpredu, stále sa vypučuje, tak niekedy ani neviem, či mi bruško tvrdne, alebo je to malinká. 🙂

vi3ka
23. júl 2010

@zabkaevka ahoj, tak ako si dopadla na poradni? malinká vyrástla? 🙂 potom sa ozvi s novinkami

kabulko
23. júl 2010

@vi3ka, moj maly je dole hlavou od 20 tyzdna a brusko mi stvrdne ked vypuci ritku, to vyzera ze mam na jednej strane napuchnute brucho a mam ho tam uplne tvrde

zabkaevka
23. júl 2010

Ahoooj kočky 🙂
@vi3ka : ďakujeeem, poradňa dopadla supeer. Kristínka má 1650g 🙂 , doki zase povedal že dievčatko, aj vagínku mi ukázal, mám dosť plodovej vody, krčok je OK uzatvorený, tak to sa vytešujem 🙂
Dohodli sme sa že na budúcej proadni, 13.8. ma vypíše na MD 🙂 takže paráádička 🙂 A vravel že ak by sme chceli dať odložiť pupočníkovú krv, tak je najvyšší čas sa cez internet o tom začať zaujímať. Takže dnes s manželíkom o tom iste budeme debatovať. A vy sa rozhodli za to??

andullinka
23. júl 2010

@zabkaevka ahoj, no mate krasnu vahu. My sme mali v 31tt 1490 gr. - no snad uz je vacsia malinka...
CO sa tyka pupocnikovej krvi, tak akurat dnes som posielala podpisane zmluvy 😎

zabkaevka
23. júl 2010

@andullinka : jeeej ďakujem, áno váha je trošku väčšia ako píšu "tabuľky" takže asi 56tka veľkosť nám po narodení bude malá 🙂 nič to, veď dôležitejšie je že rastieme, a vecičky sa dajú dokúpiť 🙂
Práve som si prečítala info k registrácií, takže viem všetko.Ešte si to potvrdím s manželom, ale aj ja by som chcela využiť túto možnosť. Človek minie tých 830€ na hlúposti a nič z toho nemá, a taktiež aj tých 49€ na rok je fakt v poho. A mať takúto istotu je podľa mňa na nezaplatenie.

zabkaevka
23. júl 2010

a fakt, vieme niečo o avile??? iste už porodila keď jej tu nieto dva dni 🙂 parááda.
@dydynka , @lutsine : super že rozvíjate tu tému aj o skúsenosti a otázky pri miminku, aspoň sa priučíme 🙂

jaruska8
23. júl 2010

Ahojte baby, ako prežívajú vaše detičky tieto horúčavy??? My strašne. ☹ ☹ ☹ Keby nebolo cumlíka, tak malá snáď ani nezaspinká. ☹ ☹ ☹

avila
24. júl 2010

Ahojky baby, aaale prd, Matusko je stale v mojom brusku 🙂 Vo stvrtok na poradni som po vysetreni zacala krvacat (zospodu sa uz nedam nikomu pozriet 😖 ), tak si ma hned nechali na pozorovani... Prespala som tam jednu noc, ale stacilo, pytala som sa domov. Krvacanie prestalo, prietoky, zaznam vsetko OK a odpocivat mozem aj doma. Tak strasne som sa bala, ze ma uz nepustia. Ja som na muzovi fakt asi zavisla 😅 . Ste strasne zlate, ze ste na mna mysleli. Kto vie, kedy si to nase chlapca zmysli uz prist medzi nas 🙂

Vonku je nadherne pocasie, ja som uz tie tepla ako vazne nevykryvala... Len tie prechadzky uz akosik nezvladam, vsetko ma boli....

ivanka85
24. júl 2010

@jaruska8 aj nas maly sa jeduje, tiez cumleme, cajickujeme a chodime von len rano a vecer, no dnes uz bolo trosku prijemnejsie..

dydynka
autor
24. júl 2010

ahojte baby,,cez vikend je tu bieda na komentare 😀 no moja mala cez den uplne v pohode spi no tie noci su tazsie,,,ale inak sa to da,,,akurat stale papame,,,

zabkaevka
24. júl 2010

ahooooooj kočky 🙂 nooo áno počasie sa dosť zmenilo od predchádzajúcich dní, u nás momentálne dnes už druhý krát prší, ale za to aj to treba, a bude sa lepšie dýchať v noci.

@avila : moooooooooooja ciii tak to si viem predstaviť, aký horor si prežila, cii a to po vyšetrení zo spodu si začala krvácať?? a s čím vyšetrovali? len rukou ? noo to aby človek aj na toto dával pozor. Noooo tak Matúško sa už rozhodne podľa seba, nech je hlavne všetko OK 🙂 držkajte sa.

zabkaevka
24. júl 2010

jeeeeeeeej my sme od dnes 32tt 🙂 jupiiiiiiiiii

pepppe
24. júl 2010

@dydynka ja kupavam aj poobede,,,,zatial som s maminou kupavala a minule som ho okupala poobede,lebo bol chudatko spoteny,ale tak najlepsie je asi tak ako kupavas ty,,,lepsie zaspinkaju ,,,,co ako ti spinkava princezna????

pepppe
24. júl 2010

@avila jajah verim aj ja som tam bola o jednu noc naviac a aj som si veruze poplakala ,co mi muzik chybal 😉 asi som vadna,ale tak strasne som na nom zavisla,,,my sa mame zle,,mama horucky 39stupnov,,dnes sa mi o drobceka stara mamina,,nechala som ho tam,co som bola nutena,lebo som vazne ko,,,tak som dosla aspon na skok sem a idem hajat,,,,,,tak strasne mi chyba,,, ☹ ☹ ☹ boze ani neviem aka to bude noc.............................................

dydynka
autor
24. júl 2010

no mala spava cez den super,,,no v noci je aj kazdu hodinu hore,,,mala som dve noci celkom fajn ale teraz zase tak zle spi,,,uvidime dneska,,,je to dost narocne ale tak co narobim,,,vy ako hajate?

pepppe
24. júl 2010

@dydynka a co unavena si neni??da sa to zvladnut???noo malinky papava teraz kazde tri hodinky,ale tato noc co bola bola strasna mm sa musel o maleho starat sam,,,lenze bol mrzuty,lebo ho bolelo brusko a nedalo sa mu vykakat,,nic nepomahalo,tak sme dali feniklovy cajik a konecne sa poobede vykakal,ale bude ho to trapit stale ,,,,,

dydynka
autor
24. júl 2010

no hej som unavena ale tak ona ked spi po obede tak si snou zdriemnem bo by som to nezvladla,,,no ja davam malej ked ju boli brusko espumisan a to jej zabera,,,inak ani moja mala dneska moc nekakala,,,tak uvidim zajtra,,,ale ked kojis vraj je to v pohode ze nekaka dobre,

pepppe
24. júl 2010

@dydynka espumisan davam aj ja a kolko kvapiek davas???? nooo a poobede ti kolko prespinka???

avila
25. júl 2010

@zabkaevka ano rukou a sa to pustilo kus, ja som bola uplne hotova @pepppe, ako male dieta, co mu chyba mama. Totalny regres. Je to ine, ked tam uz lezi mamicka s babetkom, mna to strasne frostrovalo... Ale na stastie ma pustili dom. Ty sa liec a sup sup, nech si znova ako rybka 😉

Dnes zase nic, sa pozorujem co krize a spodok, ale malinky stale v brusku ostava... Zeby v noci? Musim si hlavu zmyt, nohy oholit, nex som ready do porodky 😉 Ide nam vsak len studena voda.... Do zajtra 😒

lutsine
25. júl 2010

@pepppe Kolko kojis maleho, ako dlho ho nechavas tahat z prsnika a ako casto je opat hladny?