Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

zabkaevka
8. jún 2010

@lulu4 : no to si čisto ako ja. Ale no no!!! nerob už nič, mäso počká, daj do chladničky a urobíš neskôr. Teraz si ľahni, ani sedieť dlho pri PC nie je dobré. Aj ja už idem si aspoň na hodinku ľahnúť. Hmm jasné nafotím, zverejním izbičku 🙂 To nevadí že nebudete mať zvlášť izbu, hlavne že bude mimi s vami, a iste sa bude aj v tom jeho kútiku dobre cítiť 🙂

lulu4
8. jún 2010

@avila mna nastastie nie ani mi nohy zatial nepuchnu co je dobre, uvidime ci mi to vydrzi ale tiez by som uz mala krpca najradsej pri sebe, uz si tiez myslim ze to tehulkovanie trva akosi dlho 😢

@zabkaevka no v tomto sme asi rovnake, ale mas pravdu maso mi neutecie idem ho dat do chladnicky a idem si tiez aspon na hodku lahnut lebo uz som zase vyse pol hodinu tu na koniku a tlacim si na brusko...uz sa tesim na tu vasu izbicku ked budu foto... ja mam taku jasnu predstavu v hlave ako by som to nasmu krpcovi zariadila ale ked sa neda tak sa neda... hlavne ze bytik je nas a ze mame kde byvat, casom urcite budeme riesit stahovanie na ktore sa ovsemze netesim, kto by sa tesil ale to je este hudba buducnosti

dydynka
autor
8. jún 2010

ahojte tehulky,,,,tak ako znasate to teplo?ja zle,,,stale by som len spala 😀 dneska idem dat ostrihat nasho psa a potom sem hodim foto bruska,,realnu a najnovsiu 😀

vi3ka
8. jún 2010

ahojte 🙂 ... dnes je tak desne horúco, fúúúúúj... 😎 dobre, že je teplo, ale až tak nemusí. dnes som bola na poradni. som sa aj načakala. išla som ráno o 8mej a domov som prišla o pol 12tej. neviem, či sa s tými tehuľkami u nás vrece roztrhlo, alebo si zmysleli, že iba jeden doktor u nás pôsobí? 😀 no poslal ma na interné a cukrovku, kde sa obj. nemusím, stačí prísť. dokonca mi ani na tú cukrovku nekázali kúpiť si tú glukózu ako ste tu ostatné písali. jediné, čo som sa začudovala je, že mi povedal, že mám hraničné hodnoty krvného tlaku 😕 čo som si doteraz myslela, že je ukážkový, no ale on je doktor.... a už budem chodiť asi každé 3 týždne na poradňu, lebo teraz mám tak prísť. super. nabudúce aj utz bude. dúfam, že ten náš drobček už bude konečne správne natočený, aby sme na istotu vedeli, či je to dievča, či chlapec.

@zabkaevka a @lulu4 to s tým upratovaním mám niekedy aj ja a hlavne teraz viac keď som tehotná. niekedy sa viem tak naštartovať, že by som robila aj za desiatich, no niekedy som taká lenivá 😉

vi3ka
8. jún 2010

a ešte: čo si myslíte o fajčení v tehotenstve? mám bývalú kolegyňu, ktorá je teraz úplne na začiatku tehu, ale fajčí ako dúha. už do nej hučím, že tým bábätku ubližuje hlavne teraz keď sa vyvíja najviac za celé tehotenstvo. neviem, čím ju mám presvedčiť, aby sa toho zlozvyku vzdala. mrzí ma, že si nedá povedať. akože doktor mi hneď na začiatku povedal, že keď už, tak radšej fajčiť, ako piť alkohol, že ten viac škodí, no ale.... 😒

lutsine
8. jún 2010

@dydynka no Dydy tebe sa to uz poriadne blizi 🙂 o chvilku bude mala Lily na svete. Uz si bola na kramaroch? co vraveli, este sa to neblizi?

pepppe
8. jún 2010

@vi3ka ja co mam kamosku ona je tuha fajciarka,,,a jej doktor kazal aby neprestavala fajcit,ze to je este horsie ako fajcit,ale ona fajci dost,,a teda cele tehu fajcila a teraz ma jej syncek 3tt a je uplne fitt,,,dokonca mala rychli porod a mali jej len spinka ,papa a spinka,ze vobec skoro neplacka 😒

vi3ka
8. jún 2010

@pepppe 😕 😕 😕 tak to hej. takže už nemám do nej hučať, nech to hodí? to sa teda čudujem. no ale aj tak záleží na tom, aký má žena organizmus. veď každý sme jedinečný.... dúfam, že aj u nej bude všetko v poriadku, keď si nedá povedať. ale toto, čo si napísala, jej radšej nepoviem. 😀

pepppe
8. jún 2010

nooo mohla by si dalej 🙂 vsak vies,kazdy lekar je iny,jej to tak povedali,ze radsej nech neprestava,,,,,noo a ako sa hvoori ked sa stresujes v tehu ,potom by aj babo mohlo byt nerovzne,u nej to je vsetko opacne,ona bola nervozna kazdy den,,hadala sa s manzelom a tak a mali je dobrucky 🙂 som zvedava na toho nasho,,,aky bude 🙂 😀

kabulko
8. jún 2010

cafte babenky, tuto poradnu citam uplne od zaciatku, ja sama som teraz uz v 25 tyzdni, a vzdy som si nasla odpovede na pripadne otazky, tak sa chcem znova spytat, ci niektora z vas nebola na glykemickom teste v ruzinovskej poliklinike, lebo ja idem zajtra a mam z toho dost nervy, tak by som chcela vediet ako to tam prebieha a kedy su vysledky. inak pekny dnik a zdrave deticky prajem

vi3ka
8. jún 2010

@pepppe ja som tiež zvedavá, aká bude naša malá. dúfam, že bude kľuďas po tatkovi, lebo ja som viac impulzívna. tatko je čistý flegmatik 😀 ale naj by bolo, aby mala z nás dvoch niečo. kto sa bude so mnou potom hádať, keď muž sa nechce 🙂 🙂 xi xi

slniecko174
8. jún 2010

ahojte dievata, chcem sa vas opytat, ja som na zaciatku tehotenstva a divam sa, ze vy ste uz dalej ako ja, tak by som sa vas chcela opytat do ktoreho tyzdna vam byvalo zle. ja nevraciam, ale byvami velmi zle, ci uz z jedla, z voni, alebo ked sa chcem prejst tak ma pocit ze pri chodzi sa mi vsetko natriasa a z toho mi je zle.

vi3ka
8. jún 2010

@slniecko174 ahojky. vitaj medzi nami. no mne bolo zle, ale to som aj veľmi často vracala, do takého 14-15.tt. cca. potom už pohodička.

pepppe
8. jún 2010

@vi3ka presne ako u nas 😀 ja by som niekedy tak rada pohadala a muz,len ok mas pravdu,,,, 😀 radsej mi da za pravdu,ako by sa mal hadat,,,jajha chlapi,,no strasne nieze by nam niekedy do voli urobili,a tak hadam zdedia to najlepsie po oboch,,,ked bude po mne,sa mu potom papulka nezavrie,ked bude starsi 😀

slniecko174
8. jún 2010

@vi3ka dakujem, ja teda nevraciam zatial vobec, ale ma natahuje, predtym mi to nerobilo, ale teraz uz mi je tak druhy tyzden a zacinam byt z toho nervozna

kiwi82
8. jún 2010

@slniecko174 ja som podobne ako vi3ka vracala do polovice 4. mesiaca. mne bolo zle cely den aj noc. vracala som tak cca 3krat denne, ked bolo lepsie tak 1-2krat. ale jest som mohla len trosicku. a to som schudla 8 kg. potom to pomalicky preslo ale teraz mi zasa trosku horsie travy. ale povedz to lekarovi a on ti predpise torecan cipky, ja som to brala a myslim, ze to bolo lepsie. papa

slniecko174
8. jún 2010

@kiwi82 dakujem, no mne uz lieky predpisala na anemiu

vi3ka
8. jún 2010

@lulu4 si ma normálne navnadila na to kuracie soté. idem si ho aj ja teraz pripraviť. nemám pre koho variť presne na obed, tak si jem kedy chcem 🙂 muž má stravu v robote, takže... už sa mi sliny zbiehajú 😀

kiwi82
8. jún 2010

@slniecko174 ale to nevadi, torecan je od vracania a napinania, ked ti je zle od zaludka. skus sa na to opytat 😉

slniecko174
8. jún 2010

@kiwi82 ok, diky si zlata, na najblizsiu kontrolu idem 21.6., tak sa opytam

lulu4
8. jún 2010

@vi3ka som rada ze som ti dala tip na varenie, no ja uz navarene a napapana.... nakoniec som to spravila tak ze som osmazila kuracie masko s koreninami a pridala sampiony a ked to bolo makke tak som zaliala smotanou a k tomu ryzu... dobre to bolo mnam, aj mm bude mat ked pride z prace ale tiez varim hlavne pre seba, lebo ten moj sa tiez stravuje v praci ale tak niekedy vecer hlada co by si dal a vzdy ochutna aj z mojho obediku... ale vcera sa mi nic nechcelo a nebolo mi najlepsie tak mi z prace doniesol slivkove gule, to bola papanica 😀

gabriela4
8. jún 2010

ahojte tehuľky...ja som v 17 tt. a chcem sa opýtať kedy vám povedali čo to bude? ja som už hrozne nedočkavá...
a ešte sa chcem opýtať ako ste to mali s priberaním, lebo ja mám pocit že priberám aj z vody...už som pribrala cez 5 kíl a to jem ešte menej ako predtým keď som nebola tehotná, stále len zeleninku, chudé mäsko, nízkotučné mlieko, jogurty a priberám sa mi zdá hrozne veľa na to koľko jem... 😒

pepppe
8. jún 2010

@gabriela4 tak kolo 20tt by to uz mali vidiet,pokial sa drobcek dbre otoci 😉

gabriela4
8. jún 2010

no to som počula aj ja že niektoré miminká si schovajú to čo tam majú aby maminka nevidela 🙂 tak dúfam že nám sa ukáže, tešíme sa moc 😉

lulu4
8. jún 2010

@gabriela4 aj mne dali vediet tak cca po 20 tt ked som bola na morfologickom ultrazvuku, tak mi to prvy krat povedala lekarka potom na dalsej poradni len potvrdila... tak ti zelam nech sa vam drobec ukaze aby ste sa mohli este viacej vytesovat a hlavne vybavicku mohli kupovat uz aj farebnu nie len neutralnu 😀 co si viacej zelas ci je ti to jedno? a s tym ze niektore babatka sa neukazu ani do porodu je to tak, s tym nic nenarobis.. je to potom prekvapenie 😀

lulu4
8. jún 2010

@pepppe co porabas dnes? co si varila? ja som pred nedavnom dovarila lebo som si po upratovani 2 balkonov musela lahnut som mala dost.. tak som sa prave napapala... a zas budem oddychovat, uz by mal aj mm kazdu chvilu prist z prace tak sa tesim... este by som periny mala prehodit zimne za letne paplony a prevliect obliecky ale nevladzem to sama, tak ak sa mojmu bude chciet mohol by mi pomoct... teraz aspon vsetko rychlo vyschne vonku na slniecku

gabriela4
8. jún 2010

@lulu4 no uvidíme idem teraz 10 do poradne tak som zvedavá čo mi povie že kedy sa mám objednať na ten II. ultazvuk...ďakujeme a dúfame že sa ukáže aj keď také prekvapko by tiež nebolo zlé ale asi by som to nevedela vydržať 😉
asi mi to je viac menej jedno čo to bude, hlavne nech je to zdravučké ale možno o chĺpok viacej by som chcela dievčatko, ved uvidíme ale ďakujem

dydynka
autor
8. jún 2010

@lutsine no na poradnu idem vo stvrtok tak uvidim co sa dozviem 😀

vi3ka
8. jún 2010

@gabriela4 ja doteraz poriadne neviem, čo čakáme. a to som bola na utz u môjho dokiho a potom aj na 4D, ale nechcelo sa šidlo malé ukázať poriadne. to len doktorka usúdila, že skôr dievčatko to bude. teraz idem o 3 týždne na utz, tak možno-snáď sa ukáže. ak nie, tak bude prekvapko 🙂

baby aká búrka sa tu k nám blíži. to z toho tepla. idem off, aby neporazilo pc. pa

avila
8. jún 2010

Ahojky, ja som dnes robila cestovinky so syrovou omackou a kukuricou 😀 Mnami.

No baby s tym fajcenim. Ja som fajcila, ale ako sme sa zacali snazit (na 1. sup to bolo 😀) tak som aj dofajcila. U fajciarok hrozia viac komplikacie pri porode, nizsia porodna hmotnost a pod. To neznamena, ze automaticky, ale vyssia moznost je podla mna dost demotivujuce. To s tym ze lepsie je neprestat absolutne nesuhlasim. Abstaky ju predsa nedostanu na psychiatriu 😉

Inak ja som do upratovania asbolutne zblaznena, proste ma to bavi, zatial. Uvidime, ako to bude stihat pri Matuskovi.