Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

elko69
8. júl 2010

@lucia2244 treba im dat cas na stravenie,ten moj tiez nereagoval ako v nejskom romantickom filme a teraz okolo maleho beha s nasolenou ritou a mne nadava ak ho zle chytim alebo tak ze davaj pozor nanho!!!taky je starostlivy tato z neho...

avila
8. júl 2010

@lulu4 to som rada, ze ste OK. No neviem, tie prietoky su v norme, ale ako som pisala, ltt... Tak neviem, uvidim, ci mu pomozem tym Mg. Ja som si lieh atd. zadovazila az tento tyzden 😅 som to stale odkladala. Ale uz je o zbalene, tak OK. Zajtra idem do socky vybavovat... mam pocit, ze mi zle vypocitali matersku. Tak uvidim, drzte palce, nervy mam.

lulu4
8. júl 2010

@elko69 ahoj elko teba som sa chcela na nieco opytat? viem ze si spominala ze ako ti prisiel papier na MD tak az potom si isla vybavovat ten II. pilier? lebo od 18.7. nastupujem na MD a neviem kedy mam ist na socialku ohladne toho II. piliera a co tam treba zobrat so sebou? alebo tam mi daju nieco vyplnit? a nevies ci to musia vsetci co maju II. pilier vybavovat alebo iba tie mamicky co boli zamestnane? lebo ja nepracujem som studentka na VS... diky moc za info...

lulu4
8. júl 2010

@avila no hlavne ze si dokupila co bolo treba a uz mas aj pobalene to je dolezite... potom daj vediet ako si teda dopadla na tych prietokoch dobre? budem na teba mysliet, hadam to bue oki ale u teba by to uz nebolo nejake velke riziko lebo uz by si kludne mohla porodit a keby nieco hrozilo, co nechcem malovat certa na stenu tak by zvazili cisarak skor a bolo by... ale tak hadam to Mg zaberie..
Zle vypocitali matersku, no ani sa necudujem nasi uzasni uradnici niektori... veru len reklamuj ked sa ti to nezda.. ja som zvedava co vypocitaju mne a to ked idem v pond. zaniest papier na matersku a od 18. mi zacina tak uz v auguste mi pridu prve peniazky ci ako to je?

avila
8. júl 2010

@lulu4 no ved som aj mm hovorila, ze aj keby prietoky bud. tyzden neboli OK, tak to uz budem mat ukonceny 37.t.t., tak by Matusko mohol ist aj von, nic by sa nestalo. Tak nejako nestresujem 😉

A na tej socke... To vies, ze u mna to bolo trosku komplikovanejsie (na 3 krat 😉 ), tak neviem, ci toto neurobilo nejaky chaos. Dam vediet. Drzkaj sa 🙂

lucia2244
8. júl 2010

@elko69 no to mas super,my sme sa dnes stihli pohadat,neviem co budem robit,on je strasne tvrdohlavy a nic si nechce nechat vysvetlit,dokonca mi ani neveri,ze som naozaj tehotna,ufff 😖

lulu4
8. júl 2010

@lucia2244 Ahoj nerada sa miesam druhym do diskusii ale precitala som si tvoj problem, ktory tu popisujes... ono je to tak ze chlapi na takuto velku novinu reaguju rozne, to vsak neznamena, ze ked sa ten tvoj netesi teraz nebude sa neskor... mozno ma obavy z toho co bude, ako sa zmeni vas zivot a ze uz nebudete len dvaja ale budete mat zodpovednost aj za niekoho tretieho... porozpravajte sa o tom v klude a hlavne bez hadok pokial je to mozne a ked ti neveri, ze si tehulka nech ide kludne s tebou na prvy UTZ ak si este nebola aby bol pri tom, mozno az tam ho to trkne, ze aha ja budem otcom... chce to cas ale ak ste mali v pohode bezproblemovy vztah doteraz nemalo by sa nic zmenit.. neviem ako dlho ste spolu a tak podobne ci ste sa uz bavili o babatku alebo sa vam postastilo, je tu vela faktorov... ale pokial si rozumiete a planujete spolocnu buducnost nemal by to byt ani pre neho problem... skus mu vysvetlit ze aj pre teba su to uplne nove pocity a ze potrebujes oporu prave v nom... budem drzat palce a daj mi vediet ako ste dopadli pri vasom rozhovore, resp. u dokiho na UTZ, uz si sa objednala?

tinkarisko
9. júl 2010

Ahojte baby co je nove? A co robkate?

dydynka
autor
9. júl 2010

@lulu4 tak hej mala papa dost a mlieka ma pozehnane,,,musim si aj odsavat,,,no mala v noci haja velmi zle,,,cez den by stale spala a vnoci potom je hore,,takze som nevyspata,,hej dostala som sa na nadstandard a bola som velmi spokojna,,,personal bol super stale tam niekto chodil ci je vsetko ok a ci nieco nepotrebujem a tak,,kamoska bola pri porode ale pustili ju kumne az ked mi dali prvu epiduralku,,,a vlozky pod seba a normalne vlozky to ti tam daju ,,,,

lucia.kl
9. júl 2010

@lulu4 čo sa tyka nahlasovania do 2 pilieru, tak sa nahlasuje až po narodeni deti, na socialku musiš isť s rodnym listom dieťaťa a tam ťa nahlasia aj na platenie dôchodku aj na druhy pilier, nepotrebuješ so sebou nič, len ten rodny list. - tak to bolo aspoň u mňa....

lulu4
9. júl 2010

@lucia.kl Luci dakujem za info, len mne sa nieco mari ze elko tu este ked mala maleho v brusku spominala ze ked jej uznali matersku ze musela ist na socialku kvoli II pilieru ale neviem... ako si to myslela ze ta nahlasia na platenie dochodku? to sa akoze materska nerata do dochodkoveho veku a musis si to platit sama, to neplati stat za zenu? co vlastne plati stat za zenu pocas MD? aspon zdravotne alebo nemocenske alebo nic? nevies ako to je? diky moc za odpoved

lucia.kl
9. júl 2010

@lulu4 všetko plati štat, aj do zdravotnej aj na dôchodok, len sa treba nahlasiť že to neplati zamestnavatel. ja som do socialky kym som bola tehotna niesla len matersku a na nej bolo napisane, že potom dodať rodný list dieťaťa, tak som to obiehala až po narodení detí. takže ty si nemusiš platiť nič.....

lulu4
9. júl 2010

@dydynka no to ti verim ze si nevyspata, ked ti nedovoli malinka moc v noci spat, ta ma ozaj obrateny rezim ale tazko je to zmenit u takeho malebo babatka to sa neda, samo sa nejako preorientuje kedy je noc a den, oni si zvyknu casom hlavne vzdy dodrziavaj presny cas aspon sa snaz kedy vecer kupkate a kedy vecer krmis aby si uvedomila ze je to vecerny ritual a ze potom ju ides ulozit spinkat... to je dobre ze mas tolko mliecka, super, nech ti aj dlho vydrzi...
takze aspon na nadstandarte sa staraju o cloveka a pytaju sa ho ci nieco nepotrebuje a hlavne aj tie vlozky a podlozky daju no toto? ja som si vcera v zdravotnickych kupila ale tak co vyuzijem tie vlozky ked nie podarujem kamoske co bude rodit v oktobri jej sa zidu potom.. a ako je to so stichmi uz ti odpadli nebolia uz? a co krvacanie ako je to teraz v tom sestonedeli to od porodu stale krvacas? ja som v tomto pako tak sa pytam prepac take osobne otazky ale zaujima ma ako to prebieha po porode? dakujem

lulu4
9. júl 2010

@lucia.kl oki tak som zase o cosi mudrejsia, no ved ja sa tam chystam v pondelok im zaniest papier na MD tak som zvedava co povedia, asi sa opytam na ten II. pilier tam a este aj na dobrovolne nemocen. sa musim opytat ci este treba nieco doplatit alebo uz je to ok? som zvedava co zase zahlasia...

lucia2244
9. júl 2010

@lulu4 Dakuje ti velmi pekne za pozitivnu reakciu,nemiesas sa do rozhovoru,ja som velmi rada,ze si mi napisala,moc si ma povzbudila,co sa tyka naseho vztahu,vsetko islo velmi dobre,teda aj ide,len sa obcas skriepime pre same prkotiny...momentalne,inak sme sa nehadavali,on ma 33 a ja mam 25,obaja mame za sebou dost nevydarene vztahy a o rodine tuzi kazdy z nas,len sme to este neplanovali,sme spolu 7 mesiacov,no ako kamarati sa pozname uz asi 4 roky...on ma velmi dobry vztah k malym detom v ich rodine aj si s nimi dost dobre rozumie a jeho rodina by uz prijala dalsieho drobca...no uvidi sa,jednoznacne mas uplnu pravdu,len on nie je sam,kto zostal z tejto noviny zaskoceny a vladne take vseobecne napatie:hadka-udobrovanie,dufam,ze to bude ok,este raz dakujem,mas uplnu pravdu 😉

lucia.kl
9. júl 2010

@lulu4 ja som dobrovolne nemocenske prestala platiť keď som dostala PN ku respektive matersku, tam už potom platiť nemusiš, takže ak dostaneš matersku za Jul tak za august už dobrovolne nemocenske neplatiš,

kabulko
9. júl 2010

@lulu4 ahoj, tak zajtra ideme kupovat kocik, sa moc tesim z toho 🙂, my sme tiez nieco dostali od starych rodicov, ale este nam toho hrozne vela chyba, vsak hadam pomaly dokupime
@lucia2244 neboj, ked tvoj drahy uvidi malinke tak to s nim urcite nieco spravi, teraz su tie zaciatky, mozno sa obava zmeny,
ja ked som otehotnela, tak manzel bol velmi prekvapeny (mimino bolo planovane, ale kvoli zlym vysledkom zo spermiogramu sme mysleli ze sa nam hadam ani nezadari) a rozdychaval to skoro 2 tyzdne, ale som ho tahala na vsetky poradne a teraz sa velmi tesi, a nikdy nezabudnem ked sme boli v 12 tt na ultrazvuku v gynfive, tak tam bolo krasne vidiet cele miminko, tak bol velmi dojaty 🙂

inak @peppe tu dnes este nebola, myslite ze to na nu uz prislo 🙂 ?

lutsine
9. júl 2010

@avila ano uz mam po poradni, este sme kinderko. Ale krcek je uz zrely, makky, otvoreny sme na 2 prsty,co je 4 cm....dokina vravela,ze je to uz na spadnutie,vraj je vsetko pripravene na porod, babo ma 3,7 kg......takze budem mat co tlacit..vraj do tyzdna nevydrzim....musim s manzelikom na niecom dnes popracovat.... 😀 😀 😀 len aby sme nesli este dnes,lebo ma neskutocne tlaci na konecnik a tvrdne brusko.Dokina vravela,ze keby do mna trosku stuchla,tak sa hned rozrodim.....

lulu4
9. júl 2010

@lutsine takze to si na tom tak ze keby dokina trosku postuchala tak uz rodis, no to si uz dobre pripravena teda.. to ked sa s mm dnes trosicka posnazite tak Maximka budete mat coskoro pri sebe 🙂

30lenka
9. júl 2010

@lucia2244 uff tak v tom sa hadam zarty nerobia by si mohol uvedomit 😒 ale neboj bude dobre 😉

avila
9. júl 2010

@lutsine aj ja chcem ☹ 3,7 kg, fuha. Pocuj a nemas len termin trosku neskor vypocitany? Nam nepovedali, kolko Matusko vazi, ale kazdy mi vravi, ze mam dost velke brusko. Tak som zvedava. U mna sa ani nic necrta, dnes rano som mala bolesti ako pri menzese, trvali asi 5 minut a potom ma strasne rezalo kdesi dole, ale to je vsetko. Vsak do riadneho terminu este daleko 😒

vi3ka
9. júl 2010

@lutsine jeeej, držím ti palce, aby si to mala čím skôr za sebou. no tak to bude asi makačka s tou váhou, že? no my ženy sme silné, tak to zvládneš ľavou zadnou 😀

baby neišla fakt @peppe už rodiť? od rána tu nebola. možno už je alexík na svete 🙂

cííí, ja som si dnes ráno dala takú zdravotnú prechádzku, pomaličky som si vykračovala a zrazu ma tak začalo pichať tam dole, no po chvíli to prešlo, ale bol to riadny zaberák. ku koncu som určite kráčala ako kačička 😉

pegas174
9. júl 2010

ahojte tehule, ja som tiez zacinajuca tehulka, teraz by to mal byt 5 tyzden, u lekarky som uz bola a povedala mi ze som prisla skoro na ultrazvuku bola len 4 mm bodky, na dalsiu kontrolu idem 22.7., to uz by sme mali byt asi v 7 tyzdni, tak snad dovtedy narastieme. ziadne tehu priznaky nemam, akurat trosku citim prsia a uz zacinam aj trochu mat take pocity v brusku, ale neviem ci si to len nevsugerujem, kazdopadne sa testim a dufam ze vsetko dobre dopadne

avila
9. júl 2010

@pegas174 gratulujem 🙂 Mozno budes mat to stastie a nebudes mat ziadne nevolnosti, ved uvidis 🙂 A do bud. kontroly uz by malo byt vidiet aj srdiecko, tak sa tes 😉 A pocity ake? Dlho ste sa snazili, ci na 1. sup islo 😵 ?

mlienka
9. júl 2010

@pegas174 jeeej gratulujem !!! aj "my" sme boli dneska na kontrolnom odbere krvi. vraj som tiez prisla velmi skoro 🙂)) no ale netes sa ked vidis dve ciarky 🙂))). podla vypoctu by sme mali byt 6 tyzden ale je moc malilinky, tak to bude menej.. o tri tydzne na kontrolu.. tesime a uvidime .. drzim palce!!

avila
9. júl 2010

Aj ja ked som bola 1. krat, tak nebolo na UTZ nic vidiet a telefonat sestricky znel: "no, je tam taka malicka tehotnost" 😵 - z krvi. No a teraz to je uz ozaj velika tehotnost 😀

Pepppe uz je podozriva, zeby predsa?

lutsine
9. júl 2010

@avila no ved prave, my mame skoro rovnake bruska 🙂 dnes si idem konecne pocvicit na predporodnu pripravu....uz sa tesim. No riadny macko to asi bude, dufam,ze vytlacim.

pepppe
9. júl 2010

haha ja a rodit???nehrozi 😀 ale mam dobru spravu konecne sme na jeden prst otvoreny,ze uz sa to krati 😉 juchuchu,,dnes dame s mm sexik,,nech mali ide pekne vonka,,,a som niesla aj tazke nakupy,cize uz von musi ten krpec ist,,,,,na dalsiu kontrolu idem uz v pondelok,vraj teraz budem casto tam,,,ak neporodim,,, 😉 baby ja uz chcem rodit,vsak mam dneska termin,,,,,
@lutsine no pekne,ty ma este urcite predbehnes si viac otvorena ako ja 😀 aj my chceme s mm popracovat na tom aby cez vikend siel ten mrchavec von,,,,,,,,,,,velky je riadne,vahu neviem ale vraj sa uz nedal ani pomerat,lebo je vacsi ako na 40tt 😀 male sumo to bude 😀 konecne ma aj v nemocke zo spodu pozreli,,,som rada,ze som sa uz aspon otvorila,,,vraj hlavicka uz riadne tlaci 😉 len nech sa nam pekne prediera,,,ako pri chodzi ma neznesitelne boli celi spodok,ako keby som ho mala uz uz vyplut 😉 tak drzte palce aby sme do pondelka uz porodili,,,,a ked ee uz by ma aspon do nemocky mohli vziat......inak baby aj romini by mala za chvilku domenkov s malou prist,som zvedava na novinky a na foto 😉 tentokrat mam vody viac nez dost,,,, 😉 heh prietoky tiez ok,,,skoda ze tu vahu alexa nevieme ,ale urcite bude aspon 4kilovy 😉

lutsine
9. júl 2010

@pepppe no lebo mne dnes doki vravela,ze som na volne dva prsty,cize 4 cm a hrdlo je uz spotrebovane a zrele,aj babo je uz zrele na 39tt,nie na 37. Ze keby boli pravidelne bolesti a odtiekla voda,tak mam hned prist do nemocky. Zatial mam len take 15 a 10 minutove a potom to ustane, dufam,ze sa rozbehnu aj tie 5 minutove ako vravela dokina. Uz mi nekazala brat ani magnezko,vraj nech sa to pekne rozbehne samo.

zabkaevka
9. júl 2010

ahooooj kočky 🙂
musím sa pocháliť, dnes som nakúpila veci do pôrodnice pre seba a mimi, v zdravotníckych potrebách. Nechala som tam 75€ ale vytešujem sa 🙂 aspoň môýem trochu byť kľudná že mám čo to pripravené. Snáď nie je to skoro. Ešte budúci týždeň dokúpim tú vaničku a deku a plienky, s mamkou a ešte zopár vecičky pre mimi, také pre novonarodeniatka, trošičku väčšie už mám, a budeme mať všetko 🙂 Dúfam, že som sa neunáhlalila, ale snáď nie a radšej fakt mať prirpavené.

Kočkyyy, vpravo na brušku sa mi objavila akoby červená podliatina, taká 2 cm čiarka, hrubá asi 0.5cm, dúfam, že to nie je nič zlé, prinajhoršom začínajúca sa stria. Nemali ste také??