Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

elko69
16. feb 2010

ten slepak???

pepppe
16. feb 2010

elko ja pracujem v jednom centre,ktore je otvorene az do 21 hod,,,,ja mam zase teraz bolesti ako pred mrchou,.,,dlho som to nemala a zase to vcera zacalo

gewa
16. feb 2010

Ahojte, chcem sa k vam pridat. Jedno babatko uz sice mam - je to dievcatko a ma uz skoro 9 mesiacov, no pred par dnami sme zistili, ze si dame druhe kolo. Male ma asi 4 mm a ja som asi tak v 7 tyzdni.. Pri prvom mi nebolo zle, ale teraz sa mi nechce spat a mam zaludocnu tazobu... Zvracat, zatial nezvraciam, ale niekedy si to prajem. Mozno by sa mi ulavilo.... Nevolnost na mna prichadza rano a vecer....Snazim sa toho vela nejest, aby som nepribrala zbytocne kila, ktore nemusim....
Zenicky prosim vas. Ak ste niekto z BB, neviete o nejakom jogovom cviceni pre tehotne? Tzv. Gravidjoga? Mam totiz problemy k bedrovym klbom - od minuleho tehotenstva a tak by som sa chcela trochu o to svje telo tentokrat lepsie postarat.. 🙂 Dakujem!

elko69
16. feb 2010

gewa ahoj a vitaj,bohuzial s tu gravidjogu ti asi neporadim,ale je super z eje medzi nami dalsia tehulka...waw tak ty budes mat veselo,dve male deticky takto pokope,aspon sa budu mat s kym hrat 😉

xpetka1x
16. feb 2010

elko cauko no ja som to mala tiez ale na lavom a doky mi to vysvetlil tak ze oplodnene vajcko bolo uvonene z laveho vajecnika a preto vitim tu bolest lebo sa to stahuje naspet.. slepak to urcite nieje 🙂

lutsine
16. feb 2010

no boli to len klasicke bolesti,lebo z toho vajecnika vyslo vajicko ktore bolo oplodnene a babo bolo ulozene presne na tej strane, preto tie bolesti pripominali slepe crevo..... 🙂

elko69
16. feb 2010

aha dakujem baby, no odovzdala som vase rady,lebo ja som akoze nepocitvala nijake bolesti na zaciatku az neskor take to pichanie ale v lavom vajecniku a to mi uplne inak lekar odpovedal...asi kazda mame ine priznaky a prejavy tehu...

romini
16. feb 2010

caute babule dlho som tu nebola mala som dovcu a pripravy na svadbu mi nedovolili ani sadnut k pc.
pepppe co ti na tie bolesti povedal dr???? dufam ze budes ok a bolesti su len take klamlive boze davaj na seba pozor. moje babo stale kope cely den hlavne ked papam. 😉 tak sme radi 😉 ze ho citime.
elko blahozelam k syncekovi aj mi tajne dufame, ale potesime sa aj dcerke. to je jasneeeeeeee

elko69
16. feb 2010

romi dakujem a kedy ides na ultrazvuk?kedy to mas termin svadby??

pepppe
16. feb 2010

pepppe nebola som u lekara az zajtra 🙂 ale uz to prestalo,klop,klop,boli to len take bolesti ako na zaciatku tehu,,hadam je vsetko ok,ja si davam pozor,,,uvidime co mi povedia zajtra,drzte please palce a myslite namna 😉 jajha ja budem mat tiez za chvilku svadbu a nejako mi to este nedochadza....asi to pride az mesiac pred,ale tak okrem prstenov mam vsetko,tak hadam stresovat nemusim 😢

jerrymona
16. feb 2010

ahojte baby. ma tu z vas niekto zlu stitku (znizenu funkciu) v tehotenstve? teraz mi zistili na endokrinologii hodnotu tsh 6. euthyrox beriem uz dlhsiu dobu. az od zajtra budem brat väcsiu davku. moze sa mojmu babätku nieco stat, kym davka zacne zaberat? som priblizne v 5 tyzdni tehotenstva. na gynekologiu idem vo stvrtok prvykrat.

lucia.kl
16. feb 2010

jarrymona, ak berieš euhyrox už dlhšie, tak je to v pohode, mne zvyšoval davku euthyroxu až v 3 mesiaci a deti mam v poriadku...

jerrymona
16. feb 2010

lucia vdaka.
ty cakas dvojicky. 😵 😵 krasne. aj ja by som chcela. 😵 no pre zaciatok staci aj jedno. 😉

katja22
16. feb 2010

ahojte baby!!! už som tu dávno nebola....

pepppe gratulujem k svaadbe.... mne to došlo až po svadbe že som sa vydala... ale to je v poho ked si necháš dostatok času na pípravy...

lutsine
17. feb 2010

Baby chcem sa spytat, natierate si brusko a prsia kremikmi proti striam?

lulu4
17. feb 2010

pepppe: no co ako u lekara, vsetko v poriadku? daj nam vediet, myslim na Vas dvoch nech je vsetko v najlepsom poriadku

lulu4
17. feb 2010

katja: a co ty si nemala dost casu na pripravy? hm? my budeme mat svadbu s Pepppe v ten isty den len kazda v inom meste, sranda 😀

lulu4
17. feb 2010

lutsine: zatial som si nekupila nic specialne v lekarni ale chystam sa zatial sa vzdy po sprchovani len poriadne ponatieram telovym mliekom, hlavne boky, brusko a prsia....ty nieco pouzivas?

lulu4
17. feb 2010

xpetkax a jerrymona neberte to v zlom ale lepsie sa radi a komunikuje tu vsetkym ked si k fotke uvediete aj v kolkom ste tyzdni tehotenstva tak ako to maju ostatne baby, da sa to ked sa posuniete uplne nahor stranky su tam nastavenia a tam len vyplnite datum poslednej MS, sice modry konik ukazuje vacsinou tak o tyzden viac tehotenstva ale to je v poho, maloktorej tu ukazuje presne na chlp 😀 😀 to bola len dobra rada

jaruska8
17. feb 2010

Ahojte baby, aj ja som pociťovala pichanie napravo. A čo sa týka krémovania tak hej, od nejakého druhého mesiaca. Čo používaš?? Ja ELANCYL od Galénic. 😉 A čo s týka toho kočíka, tak ja som celé dni na nete, tak kukám, zatiaľ som v kamennom obchode nebola, ale už mám vybranú aj značku a aj typ kočíka a premerali sme výťah, či sa tam zmestí. 😀

xpetka1x
17. feb 2010

lulu ja o o tom viem ze sa to da aked treba napisem ale mam za sebou niaky ten potrat a neni to dobry pocit si to potom s tade mazat a zas davat snazilku.. ked budem na tom 100 percentne a budem uz mimo najhorsieho potom to sem vycapim aj oramikujem vyfarbim aj vysrdieckujem!!!

lutsine ja pouzivam elastin Q na strie

jaruska8
17. feb 2010

Mne ukazuje dátum presne, ako u doktora, dnes som 20+0tt, čiže 21tt, aj v tehotenskej kalkulačke to ukazuje presne takto. Veru Peppe, držíme palce a ozvi sa. Ja idem zajtra, už mám nervozitu aj tešenie. 😉 😉

lutsine
17. feb 2010

Aj ja som kupila elastin Q, zacinam sa uz natierat. 🙂

Ten termin aj mne ukazuje tu presne...... 😝

lutsine
17. feb 2010

Som 17 plus 1,cize to je 18 tt............. 🙂 😉

lulu4
17. feb 2010

xpetkax: jasne chapem, nemyslela som to v zlom... ved je to kazdeho vec ale chapem ta

lulu4
17. feb 2010

baby to ako hned ked ste napr. 17+1 ako to uz moze byt 18tt, ved to stale prebieha ten 17ty nie? ja som z toho pako 😖 😖 ja viem akurat ze ja som presne dnes 12+3 takze to som uz 13tt takze mi kon ukazuje presne a dobre a ja stale nadavam co mi pridava o tyzden viac 😀 😀

lulu4
17. feb 2010

jaaaj a zabudla som ten elastin Q je dobry, lebo chcem si tiez nieco kupit na tie strie aj ked nemam zatial, klop klop ale prevencia je dobra... a kolko stoji? lebo nechcem za to vyhodit majland v lekarni

jaruska8
17. feb 2010

No, to 12+3tt znamená ukončený 12tt a prebiehajúci 13tt. 😉

lutsine
17. feb 2010

Ste tu nejaka tehulka,ktora je od zaciatku tehotenstva stale nachladena, tecie jej z nosa a kycha,obcas sa vyskytne aj krvacanie z nosa.? Mna to trapi uz od novembra....uz chcem jar..... 🙂 pouzivate nejake kvapky do nosa? ja mam morsku vodu,sem tam striekam muconasal.

jaruska8
17. feb 2010

Ja mám suchý nos a stále akoby mierne zapchatý, aj krv. :( Nepoužívam nič, snažím sa viac vetrať a menej kúriť, aby nebol veľmi suchý vzduch.