Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

katkarv
12. mar 2011

@mojong dakujem,urcite dam vediet.

enrikad
12. mar 2011

@zora256 : ahoj... ja mám vecičky po synovi...takže zatiaľ nič nenakupujem a ešte to ani nechcem....som len v 8tt... tak to nechcem zakríknuť...a želám si nech to všetko dobre dopadne... 🙂

tasiko
13. mar 2011

ahojte..dnes som sa zobudila na bolestivé pichanie asi vo vaječníku na ľavej strane...dá sa to prežiť ale sem-tam asi pol dňa ma tam riadne popichá.Máte aj vy podobné problémy? 😒

zora256
14. mar 2011

@enrikad Tak,to by naozaj bolo skoro,ja som asi začala po 12tt s prípravami,ale ešte mám toho moc,čo treba,snažím sa myslieť,len na tie veci,čo treba max na prvé tri mesiace,a ostatné,až potom,chcem kupovať,lebo i tak je toho dosť.A iné je kupovať prvorodičke ako druho-treťorodičke.Lebo prvorodičky ešte nevedia čo je potrebné a čo menej,čo sa využie a čo je nepotrebné.Pri ďalšom budem aj ja múdrejšia.Snažím sa až tak nemyslieť na tie veci,že ako to stihnem,ale moc mi to akosi nejde. 😢
A ináč ako sa cítiš?Ja som v posledných dňoch akási ospalá.

angelsgirl20
14. mar 2011

ahojte aj ja som len v zaciatocnych mesiacoch akurat som v 4 mesiaci....je to moje prve babosice nebolo planovane ale som stastna...len keby uz aj to brusko chcelo viacej rast :D

dai
14. mar 2011

ahoj zora 256,
citis uz pohyby ? odkedy? ja este moc nie, tak sa stresujem ☹ pri malej som citila uz v 18-tom tyzdni... dufam ze je vsetko ok 😔
inak ja myslim ze uplne staci spravit si zoznam - najlepsie potom nakupit v jednom obchode ( my sme objednavali ked som bola v 6-tom mesiaci ) - este nam dali fajn zlavu, kedze tych veci bolo viac... a potom uz len take malickosti dokupit... naozaj sa neoplati nakupit vsetko mozne aj nemozne pre novorodeniatko - vela veci tieto deticky ani nevynosia ( ja som nakupila kopu 56-tiek krasnych, malinka sa sice malicka narodila, ale tym ze bolo leto tak som ju mala doma velakrat len v plienke, lebo sme mali velmi teplo, von tiez len jednoduche vecicky - tieto veci aj tak nikto nevidi poriadne, kedze babo lezka v kociku a este je pozakryvane...podla mna sa oplati investovat az do tych 62 - 68ciek, podla toho ake velke babo sa narodi ( az vtedy dieta sa zacina pretacat, travi cas na brusku, ma uz dobru termoregulaciu, pripadne uz zacina sedkat, lozit...)
ja idem teraz dokupovat len taky kosik na balkon a este vibrujucu sedacku 😉 inak moc velke plany na nakupy nemam...
angelsgirl neboj, brusko pride - mne tak nejak ako ty si zacalo rast, ale tak fajn rychlo teda vykuklo ( este ho teda viem fajn zamaskovat ked chcem, ale ked chcem uz aj pekne zvyraznit -= aby vyzeralo vacsie ako v skutocnosti 😀 😀

enrikad
14. mar 2011

@zora256 : ahoj... máš pravdu, že druho a treťorodičky už zhruba vedia čo využijú a čo nie (myslím aké veci pre dieťatko)... nie všetko čo som kúpila malému, som aj použila---hlavne tie malé veci, myslím veľkosť 56 - som vôbec nevyužila...Dnes som musela ísť so synom k lekárke, má angínu,.. tak si s ním aspoň oddýchnem.. ☹ Tiež ma morí únava, som veľmi ospalá a vôbec nic sa mi nechce. Žehlenie si stále odkladám na neskôr a iné činnosti tieť. A neviem sa nejako prinútiť pozrieť do textov, ktoré sa musím naučiť - čakajú ma skúšky. ☹

gmartina
15. mar 2011

@dai ahoj, ani ja velmi pohyby necítim a tiež sa začínam stresovat, tak ale snád bude všetko v poriadku, uvidíme za týžden na poradni. Hovorím si, že drobec bude asi lenivý (a že aj má byt po kom lenoch 😀 )

baby6410
15. mar 2011

ahojte, ja som na úplnom začiatku, ani neviem v ktorom týždni 🙂 približne 4-5, koncom apríla ma čaká prvá poradňa, na ktorú sa neviem dočkať. Kým sme sa snažili otehotnieť, som sa pozorovala a vždy som tajne dúfala že áááno sú tu tie príznaky a nič. A teraz keď čakám bábo by som ani nepovedala že som tehotná, až na bolesti žalúdka, a eviem obsedieť v práci, nič sa mi nechce, nič mi nechutí, uspokojí ma ovocie a jogurt 😀

zora256
15. mar 2011

@enrikad Tak stou únavou som aj ja tak stále niektoré práce odkladám,a neviem sa donútiť do upratovania.A alergia ma ničí,bolí ma hlava a tečie nos,a nechcem si nič naň dať,už som rozmýšľala nad homeopatiou,lenže tú asi musí alergologička odporučiť,a tá mi zakázala ich brať,že neboli testované na tehotných,tak budem musieť vydržať. ☹
Tak Ti prajem aby si tie skúšky zvládla! 😉 A zčoho máš skúšky?

zora256
15. mar 2011

@dai Ja som začala cítiť pohyby v 17tt,ale preto povedal lekár,lebo na bruchu nemám žiaden tuk,a tak mám tenkú brušnú stenu,už teraz cítim aj na boku keď ležím.Koľko si pribrala?ja zatiaľ 1,5kg.Z 5kg čo som schudla počas prvých 4.mesiacov,kým mi bývalo zle.To závisí aj od tej hrúbky brušnej steny.
A díky za radu s veľksťami,aj ja som tak myslela,ale zas body sa využijú,lebo ja najmenšie chcem len body kúpiť.Dupačky na leto moc netreba iba ak na spanie v noci. 🙂 Nestrachuj pohyby prídu,najmä ak budeš ležať v kľude na chrbte a budeš sa naň sústrediť,tak budeš cítiť najskôr také jemné hladkanie,v brušku.

dai
15. mar 2011

zora,
no ja som schudla nejake 2 kila a teraz pribrala tie naspaet... fakt je ze ked som cakala malinku tak som schudla skoro 10 kg, mozno preto som citila tak skoro pohyby... ( mala som vtedy asi 47kg ) - teraz mam poctivych 57kg... takze asi to bude suvisiet... 😉

veva82
15. mar 2011

Ahojte baby ako sa máte?

enrikad
16. mar 2011

@zora256 : ahoj, tá alergia je poriadna "sviňka" 🙂 (pekne povedané)... ja našťastie alergik nie som, ale mám oslabenú imunitu a všetko sa na mňa prilepí. Malý má teraz hnisavú angínu, tak len čakám, kedy to chytí i mňa. Aj keď sa snažím nedostať - mávam rúško na tvári.
K tým skúškam - dopĺňam si vzdelanie z odboru elektrotechnika - potrebujem to k mojej práci. Mám čo robiť, aby som si tie "blbosti" zapamätala. Je to poriadne ťažké a vôbec to nesúvisí s mojím predchádzajúcim vzdelaním. Ale čo nespravím pre svoju prácu (ak ju nechcem stratiť) 😉

zora256
16. mar 2011

@enrikad A to budeš pracovať aj počas materskej,alebo ešte budeš chodiť na školenia?A na kedy máš termín?Ako sa máš? 🙂 Ja sa mám celkom dobre,len mi začalo byť tento týždeň ťažko na žalúdok,asi stým,že mi naň tlačí bruško.Ale ináč,mi je celkom fajn,aj na to kolísanie nálad. 😒
Ty budeš mať otecka pri pôrode?Toho môjho tam neviem ani dotiahnúť,nechce mi ani ruku držať 😢 a je mi ztoho smutno,lebo ja som dosť citlivá,proste nechápe,asi sa bojí,že by mal prerezať pupočnú šnúru,ale vôbec nechce pochopiť,že nemusí ak nechce.Neviem si ani predstaviť,že ako by tý naši chlapi zvládli to čo je také dôležité v našich ženských životosh,proste by vymrelo ľudstvo,a ešte tam ani nechcú byť pri tom ako sa rodí nový život.Kamoškyn manžel tam bola je tým nadšený,a hrozne mi je smutno,že ten môj je strachopud.Snáď sa z toho dostanem. 😉

enrikad
17. mar 2011

@zora256 : termín skúšok mám niekedy v júni,... tak ešte nebudem na materskej, lebo termín pôrodu mi vypočítal na 17.10....:-D tak len dúfam, že tie skúšky zvládnem bez nejakých komplikácií, nechcela by som si ich prenášať na pozdejšie... 😒
Manžela som nemala ani pri prvom pôrode, aj keď on tam chcel byť, a nebude ani pri druhom. Lebo keď som zbadala ako strašne stresuje, keď som mala bolesti,...tak som aj dobre spravila. Vôbec by mi s tým nepomohol, podpora by sa razom zmenila na zlosť - a to nechcem. 😅 Môj manželík chcel byť pri pôrode, ale ja som ho poslala domov. A vôbec som neurobila zle, lebo som sa natrápila v bolestiach 7 hodín... nijako by mi nepomohol, vtedy som potrebovala len kľud a hlavne tie bolesti preddýchavať... 😅 A vo vzdychárni som povedala, že "už nikdy viac" 😉 a vidíš, porušila som to...a na druhé bábo sa neskutočne tešíme...

zora256
17. mar 2011

@enrikad Každý pôrod je iný,tak snáď teraz to budeš mať lepšie.A to len prvé sú také dlhé to otváranie.A to stým manželom si fakt správne urobila,lebo niekedy sú chlapi horšie ako ufňukané dievčatká.A vtedy naozaj my ženy potrebujeme ukľudňujúce,slová a nie ešte aby sme ukludňovali ich. 😀 Ja naozaj niekedy rozmýšľam,čo robil ten môj manžel,keby on mal byť tehotný a rodiť 😀 .Ale Pán Božko to fakt dobre vymyslel 🙂 ,len keby boli viac pozorný niektorí,lebo fakt niektorí sú prehnane starostlivý,a ten môj napríklad,ledva sa omňa zaujíma,iba keď ide spať.Čo je zas pre mňa málo,ale on to nechce pochopiť.Aj na moje brucho len zriedka pozrie a povie Bože aké bude ešte veľké ku koncu,keď teraz zo mňa vytrča,a to som ešte nepribrala ani 2kg.A je to sním hrozné,namiesto pekných slov dostávam toto.Je mi z toho smutno,keďže sme naň čakali 2,5roka,namiesto toho aby som ho videla šťastného ho vidím ustarosteného,hoci vôbec nechápem prečo je takýto. ☹ Ale snáď keď ho uvidí a bude držať na rukách snáď bude šťastný. 🙂

zuzanka2905
17. mar 2011

ahojte mala niektorá z vás na začiatku tehotenstva mykozu alebo pálenie pri močení ja som len v 5tom týždni a mám velký srach aby to neublížilo plodu v pondelok idem do gynekologa lebo zajtra neordinuje robím si aj sedavé kúpele z harmančeku ale zatial nezabera v lekárni mi nič nechcu predať až po porade z lekárom nevie mi niekto poradiť už jeden potrat som zažila a nechcem aby sa to zopakovalo

sasena033
17. mar 2011

@zuzanka2905 ahoj ja kesdom otehotnela presne okolo 5 tt som mala reazak palenie pri mocenie a nutkanie na cikanie....neviem ci mas to iste ale mne dal lekar gynekolog ATB ZINNAT myslim tie su ok pre tehotne ale my to mame geneticke aj moja teta aj mama na zaciatku tehu s tym mala problem skus sa spytat svokho gyndosa

zuzanka2905
17. mar 2011

@sasena033 no presne to pocitujem no uvidím či mi nato ničo dá lebo doktori velmi nechcu davať nič hlavne na začiatku len ja nechcem aby sa to rozšírilo lebo sa to môže stať

sasena033
17. mar 2011

@zuzanka2905 no ja som mala ine bolesti prti tom a lekar povedal ze len ATb ze malemu to neuskodi...ja som prisla s tym ze mi test ukazal // a ze mam bolesti na rezak tak nevahal a dal ATb a to mam ozaj vyborneho lekara takze som mu verila...bez nich by som umrela...po 2 tabletkach mi zacalo byt dobre 🙂

zuzanka2905
17. mar 2011

@sasena033 jaj no dúfam že mi na to tiež niečo dá nechcem aby to dopadlo zle a ked mi na to nedá nič a tažkosti budu pretrvávať pojdem za iným doktorom

enrikad
17. mar 2011

@zora256 : podľa tvojich slov mám pocit, že on prežíva to tehotenstvo - to zn., že má tie tehotenské zmeny nálad, ktoré by si mala mať ty... 😉 Možno je to proste taký typ chlapa, že nevie dať najavo svoje pocity, proste je introvert, uzavretý, nevie prejaviť svoje city...a neverím, že to čo hovorí, o tvojom malom brušku, myslí až tak vážne, možno že to len zľahčuje, aby si sa netrápila, proste ťa chce trocha rozveseliť... 🙂 Môj manželík, je úplný opak, on mi prejavuje lásky dennodenne, tiež si rád obzerá moje bruško, mimochodom je poriadne veľké a to nie dôsledkom bábätka ale mám aj nejaké sadlo 😅 A verím, že tvoj milý bude istotne šťastný, keď bude mať v náručí to malé klbko lásky, ktoré ste splodili.... 😉

lacikagr
17. mar 2011

@zuzanka2905
Ahoj, prečítaj si tému Mykozy v tehotenstve, ja som tam radila liečivé intimky Anion. Pomohli mi vyliečiť mykozu a aj zápal moč.mechúra, dajú sa objednať cez net, do googla daj intimky anion a tam to nájdeš. Nosím tie intimky každý den a som v pohode.

zuzanka2905
17. mar 2011

@lacikagr a okrem toho a da sa to kupiť aj v lekárni?

lacikagr
17. mar 2011

@zuzanka2905 Nie, kúpiš to iba na nete.

zuzanka2905
18. mar 2011

@lacikagr aha ale tam je ich viac farieb a to ktore tie pre prevenciu?

zora256
18. mar 2011

@enrikad Tak to dúfam aj ja.Vieš lenže on mi nevraví,že mám malé bruško,ale že je veľké,a veľmi dobre vie že na váhu som hrozne citlivá,on ma stým vôbec nerozveselí,ale rozplače. ☹ A ak sa chcem sním rozprávať o bábätku,tak mi povie hovor,a keď mu poviem čo chcem povie len no a?A vôbec sa k ničomu neviadrí,je to blbé,len dúfam,že to celé rýchlo ubehne,lebo predtým sme sa vpohode o všetkom vedeli baviť,a teraz je akosi rezervovaný,akokeby som bola cudzia,alebo čo,ale to je len môj pocit. 😒 Ale na maličké sa vraj teší,tak snáď ho to prejde. 🙂

dai
18. mar 2011

zora256,
no, myslim ze pre kazdeho chlapa je tehotenstvo jeho zeny - hlavne to prve, obrovska zmena... ja som moje prve tehotenstvo tiez velmi prezivala, ale teraz napr. som si akurat vcera uvedomila ze zachvilu mi zacina uz 3-ti trimester a ja som si este mimo vsetkych nevolnosti a pod. ani neuvedomila ze som tehotna ( neriesim ultrazvuky, videa a fotky ako pri prvom ... necitam knihy a aj na internete pozeram teraz viac skolkarske temy ako tieto tehotenske ) - proste malinka, praca, zariadovanie bytu - je toho tolko ze keby som nezacala citit pohyby po veceroch tak ani poriadne neviem ze som tehotna... fakt je, ze ten chlap tie pohyby neciti ( predvcerom ma fakt silno kopkalo babo a muz mi drzal ruku presne na mieste kde ja som to intenzivne citila ale on necitil nic...) - ja myslim ze pre chlapa v tom kazdodennom strese je to tehotenstvo strasne nerealne...
ja idem teraz v pondelok na morfologicky ultrazvuk a 3D - mam pocit akoby sme to vsetci potrebovali, aby sme si uvedomili ze naozaj cakame babatko 🙂 ze to len ja nepriberam...
s muzom sa skus porozpravat preco tak reaguje - mozno ma sam problemy sa vyrovnat s tvojou postavou ( ja mam sama problem sa vyrovnat s mojou - nezda sa mi mat obrovske brucho pekne, okrem toho u mna tie hormony sposobuju aj vyrazky... neviem, mne vzdy kazdy hovori aka som krasna tehulka, ja sa tak ale vobec necitim ☹ , proste beriem to tak ze moje telo to musi absolvovat aby dietatko malo kde byvat pokial bude pripravene na svet, ale to co sa deje s mojim telom - no s tym nadsena nie som a budem rada, ked budem zase fit )

ja momentalne posielam napr. muzovi priebezne info z netu - ake je babatko velke, co uz ma etc. ... snazim sa mu to tiez trosku zrealnit - vlastne aj sebe 🙂 moj muz tiez nie je prehnane starostlivy, mam pocit niekedy akoby sa kazdy o mna staral viac ako on... ale ked ma svoje chvilky je neuveritelne citlivy, hlavne ked mi naozaj nie je dobre... a vtedy si uvedomujem ze on sa tiez stara... len clovek to v tom dennodennom stereotype tak nejak inak vnima 😅
rozhovor nam ale vzdy doteraz pomohol, takze odporucam... chlap sam tvoje pocity nebude vediet interpretovat , musis mu to povedat

ivettka74
18. mar 2011

Ahojte dievcata, ako sa mate?? co vase ratolesti v brusku??? Mam otazocku...koncim 6tt je mozne ze by mi bolo uz vidiet brusko??? alebo som len v okoli brucha tak nabrala?? No mam vaznu dilemu, lebo sa mi zda ze moje brusko je nejake vypuklejsie... teda nezda...urcite je vypuklejsie. Trosku ma to zaskocilo, lebo 6tt je dost malo nie?? Pekny vecer vam zelam :o))