Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

pepppe
3. jún 2010

@dydynka jaj tak cize ta aj vazili????nooo takze na pasoch si nebola????

lulu4
3. jún 2010

@pepppe no ved ten co hnedy co si mi pisala ze je krajsi tak ten chcem objednavat a ten vychadza na 380 Eur trojkombinacia aj s fusakom zimnym zadarmo k tomu.. ved nie je to az take hrozne, ty si mi pisala ze ten vas vas vysiel s dodanim tak podobne nie? ja som pisala ze 700 Eur by som nedala za kocik uz ani 500 ze to sa mi zda byt prehnane, ze ved aj lacnejsie dobre posluzia... som toho isteho nazoru ako ty v tomto.. 😀

dydynka
autor
3. jún 2010

@lulu4 tak moj doki mi dal cislo kde sa mam objednat a ja som tam volala a oni mi dali termin kedy mam dojst,,,no a kto tam bude mat zrovna sluzbu tak k tomu budes potom chodit,,no a u mna akurat mala sluzbu ta doktorka,,,ked sa budes objednavat ti povedia cislo dvery,,,,ja som isla na 215 ,,no a to CTG je o par dveri dalej a to robi zas iny lekar asi,,vysetrenia na epiduralku to budu brat krv a tak budu zistovat ci by ti epiduralka ublizila alebo ne a tak,,,no kludne sa pytaj,,ja som tiez nevedala co ma caka 😀

dydynka
autor
3. jún 2010

@pepppe nie na pasoch som este nebola,,idem v pondelok,,,

lulu4
3. jún 2010

@dydynka no uz som zase o cosi mudrejsia, dakujem, lebo clovek ozaj nevie do coho ide... ale tak podla opisu to nevyzera az tak hrozne a najma ked natrafis na super lekara tak je to o to lepsie... a mala si so sebou len tehotensku knizku a preukaz poistenca ze?

pepppe
3. jún 2010

@lulu4 noo budeme mat podobne ceny kocikov,,,,,ale ozaj je krasny,,,stoji za kupu a podla mna na to kao vyzera je lacny,,,ja by som povedala,ze je drahsi,kolo 500eur,,,,vsak potom uvidime co stymi kocikmi,bud cakat na druhe babo,alebo predat a potom nejaky iny kupit,,,uvidime teda..tak ked tam mas fusak zadarmo,to je super,ten je tiez dost drahy,to sa zide,ked bude riadna zima vonku apekne ho don zababusis 😉

pepppe
3. jún 2010

@dydynka noo ja som zvedav co mne zajtra doki povie,,,,asi ze pojdem uz na buduci tyzden na tie pasy a tiez budem chodit do nemocnice,,,,dlho sa tam cakava ,co som pocula,ze vela zien je tam,,tak si tam vzdy vyckam rad 😉

lulu4
3. jún 2010

@pepppe ved to velmi dobre vyzera a ma aj dobru cenu, tak nebudem spekulovat 🙂 a este si hadam nechame tie kociky niekde zlozene, lebo moj mm velmi sniva o druhom babatku ze nechce mat jedinacika tak sa budeme potom s par rocnym odstupom snazit zas vyzera to tak... a som tiez rada ze tam ten fusak davaju k tomu v cene lebo tie stoja dost co som na mimibazare pozerala a na zimu to akoby som nasla 😀

pepppe
3. jún 2010

@lulu4 nooo tak aj my by sme este chceli,vsak treba malu leusku,,,,, 😉 tak za dva rociky,tri ptoom mozeme zase skusat,,,,teraz bude stacit aj alexik,urcite bude o nudu postarane 😉 heh noo aj ja co som videla ceny tych fusakov,,tak ziadna slava,,,este tie pouzite,ale nove su dost drahe,vsak to musim potom aj ja dokupit,na zimu 😒 jajha idem ja babenky off,,lebo ma chrbat boli a idem sa tulit k muzovi 😉 heh gebrosko to je,,,jedol nanuk a celi bol od cokolady,,,heh to je take velke dieta 😉

elko69
3. jún 2010

@romcag neboj sama by si tu urcite nezostala,sa pomaly zacnu hlasit tehulky...
@dydynka tak ty sa chces predbehnut..hehe 😀

romcag
3. jún 2010

@elko69 - no veru.. ale dneska som bola v tej téme že v decembri budem mamou..a tam nikde nikoho celý deň ☹

pepppe
3. jún 2010

@romcag neboj to sa urcite zmeni,,,,baby tam zacnu pisat,,,,vsak aj tu 😉 niekedy napiseme len dve za celi den,a inokedy sa tu stretneme vaetky a popiseme hodne,,,

dydynka
autor
3. jún 2010

@lulu4 nie mala som este aj papier s kultivacia co mi robil moj doki aby v nemocnici vedeli a papier od dokiho s poslednej poradne,,nieco ako prestupovy papier 😀 @elko69 no tak rada by som to uz mala za sebou aj ked mam strach coraz viac,,,,
keby ste vedeli jak hrozne ma mala kope teraz,,az ma tak vystiera od bolesti,,,sa moc roztahuje 😀

romcag
3. jún 2010

@pepppe - no však uvidíme.. ale tam mali, že sa premiestňujú do dakej súkromnej miestnosti či čo.. tak som poslala IP - že aj ja chcem 😀

lucia.kl
3. jún 2010

@elko69 ja mavam tyždne, že priberiem kilo za tyždeň a inokedy za cely mesiac nič alebo dokonca schudnem, teraz som za dva tyždne pribrala 3,5kg a od poslednej poradne čo už bude tiež dva tyždne som pribrala 0.5kg čo som aj schudla...

elko69
3. jún 2010

@romcag tak ked budes sem chodievat tak uvidis ze s abudu prihlasovat nove anove tehulky 😉
@dydynka sa hovori ze dievcatkam s au maminy paci viac a ze si to lubia predlzit ten pobyt ale tak ta vasa bambulka si to rozmyslela a chce uz vidiet okolity svet 🙂
@lucia.kl no napodobne veru...

romcag
3. jún 2010

@elko69 - no uvidíme ☹ bože akosi mi nie je dobre, neviem či chorá nebudem ☹ porazí ma, už len toto mi chýbalo 😒

elko69
3. jún 2010

romcag no na to bacha veru, ja som ochorela v 9 tt a teda teraz v 37 tt...

dindulka
4. jún 2010

ahojte 🙂
elko, včera som bola u dr. ten tmavohnedý výtok som mala aj v stredu navečer, keď som prišla domov a bolo toho viac ako doobeda. fakt som sa zľakla samozrejme, že nastala panika, plače... tak sme včera hneď ráno išli k dr. prezrel ma najprv normálne a potom mi urobil vnútorné sono, mal trochu toho sekrétu aj na rukavici, ale keďže je to bolo tmavé išlo o starú krv, keby to bolo červené, boli by horšie. fazuľka je v poriadku a podľa fotečky je raz toľká ako minulý týždeň 🙂 bola som taká šťastná, keď som ju tam videla. každopádne ten hnedý obsah ako to dr. nazval by tam nemal byť a môže ísť o hroziaci potrat, takže mi predpísal duphaston, vitamín E, kyselinu listovú + beriem femibion. ten duphaston je na udržanie tehotenstva, keď je znížená funkcia žltého telieska, ale to asi vieš. no a mám kľudový režim, takže som doma a odpočívam, našťastie na ten hnedý výtok od vtedy už neobjavil a dúfam, že sa ani neobjaví. teraz mám dva dni dovolenku a v pondelok si pôjdem asi po PN-ku, do poradne mám ísť 16.06. dovtedy mám predpísané aj lieky, to už by malo byť vidieť srdiečko, tak uvidím. verím, že to dobre dopadne.

držte sa 🙂

katrin31
4. jún 2010

pepppe - vidim ze zhanas fusak, pozri si na mimibazare znacku Emitex - myslim ze stoji okolo 32 € a je vraj vynikajuci. a maju ho vo vsetkych farbach. tu cenu neviem presne, ale viem ze je lacnejsi a velmi dobry. sestra mi ho odporucala

katrin31
4. jún 2010

dindulka - ja som zazila na zaciatku presne to iste. ale viackrat sa to neopakovalo. takze drzim palce nech to dobre dopadne aj tebe

dindulka
4. jún 2010

katrin, ďakujem a tiež si brala duphaston a odpočívala si doma?

pepppe
4. jún 2010

@katrin31 dakujem za info 😉 ............baby dnes sme bol ina kontrole,,,vsetko ok,neozvarame ,vahu nevieme doktor mi do knizky napisal ze prosi o nejake vysetrenie,,takze mudim ist do nemocnice a sestricka mi povedal ze su to dvere rozikove tehotenstvo,,,,dufam ze je vsetko ok,lebo mne povedal,ze je vsetko ako ma byt,zobral mi tu vzorku a ze to znaci ze uz konci tehotenstvo,ked sa bere ta vzorka,tak uvidim,pojdem tam v stredu a uvidime,, 😒

pepppe
4. jún 2010

heh pisem ako teliatko,,,,neotvarame sa malo byt tam hore 😉

lutsine
4. jún 2010

@pepppe mozno uz ta posiela na prietoky -ctg

pepppe
4. jún 2010

noo tusim to je ta znacka v tej knizke,,vsak pisu strasne,,,,a co to je??? nvies?? 🙂 ja mam takeho dr, ze sa moc nedozviem od neho,ako milucky je strasne ale ako dr neviem neviem,som si povedala,ze druhe tehu pojdem urcite k inemu 🙂

elko69
4. jún 2010

@dindulka no tak potom dobre ze si to nepodcenila a sla si tam...niekedy to moze znamenat blyziaci sa potrat a niekedy ide o stare krvacanie alebo teda pozostatky z menstruacie ako to bolo u mna...pekne uzivaj co mas aby bolo vsetko ok...a hlavne nenamahaj sa s nicim,lez!!!!!
@pepppe a nejdes na vyter na streptokoka??lebo to sa robi v 36 tt a je to potrebne k porodu aby to lekari vedeli...aj ja som na tom bola..

pepppe
4. jún 2010

neviem elko 😒 vsak uvidime,,,,pojdem tam v stredu a uvidime,ale kamoska mi hovorila ze to bude take,ze tam budem chodit kazdy tyzden,,cize asi tie pasi ,sono a pritoky..uvidime

elko69
4. jún 2010

pepppe jako do nemocnice to ano raz tyzdenne na tie pasy a taku beznu kontrolu ale teraz by si mala mat este taky vyter tam dole a to by mal byt ten streptokok...

pepppe
4. jún 2010

dneska mi nieco bral doktor,,,,zospodu nejaku vzorku,len som nezapocula co to bolo 😠