Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

pepppe
18. jún 2010

@lulu4 nooo vsak ja mu este dohovorim 😀 akurat vcera mi mm hovoril,ze uz aby sa narodil,ja ze enche este pocka do 22juna,,vsak ako som uz pisala ,chceme racika ee blizenca 😀 ale tak uvidime teda v stredu,mozno mi povedia inu novinku,,,,ozaj co mi robili volaky vyter alebo co mi to vylso pozitivne na streptokoka,,,,ani neviem co je to,ci je to zle,alebo nie 😒

vi3ka
18. jún 2010

@pepppe ahojky. reagujem na toho streptokoka. ono to môže byť problém. možno ťa preto ani nebudú rodiť prirodzene, ale na cisársky, aby sa dieťatko nenakazilo tým streptokokom. aspoň moja taká laická poznámka, čo o tom viem. a to ti doktor na to nič nepovedal? na tie výsledky?

lutsine
18. jún 2010

@pepppe no aj mne to vyslo pozitivne, v nemocke mi vraveli, ze mi pred porodom len pichnu cez vyzivu antibiotika a rodit budem klasicky......

pepppe
18. jún 2010

@vi3ka mne povedali tiez ze mi nieco pichnu a vyliecia to,,nevravel nic o cisarskom,,vsak uvidime,,ale tak netvarili sa nejako zle,,boli v pohode,tak hadam nic vazne
@lutsine nooo takze aspon som neni sama,,,noo takze nam len nieco daju,,,ale som sa zlakla,lebo za cele tehu mi toto vyslo pozitivne,tak som sa zlakla,,,no okrem toho ze mi davali protilatky,elbo som rh negativna 🙂

katrin31
18. jún 2010

@pepppe sestra mala streptokoka pri druhom porode. riesili to tak ako pises, ze jej pichli antibiotika a mala ich dostala asi tiez po narodeni.

elko69
18. jún 2010

@pepppe a uz si prichystana na porod???

mirka285
18. jún 2010

peppe toho streptokoka ma kazda druha tehulka a nie je to ziadna indikacia na cisarsky rez,takze neboj...

avila
18. jún 2010

Veru @pepppe, ono je to pomerne caste. Trosku sproste poviem, ale... keby len to... A malicky sa vypyta, ked uz bude pripraveny, tak sa netrap a este oddychuj, v ramci moznosti 😉

U nas uz prestalo prsat, sa tesim. Trosku vypadnem von asi. Tesim sa, ze zajtra vikend, muzicek bude doma 🙂

zabkaevka
18. jún 2010

juuuj akosi nám blbne net, už druhý krát s apokúšam tu písať, a potom to nepridá ☹
písala som že som poobede spala, dobré dve hodinky, akoby som mala ranná tehu príznaky 🙂 ale taaak fajne bolo.
@avila : asi fakt nebudem ani mi celú noc na svadbe, totiž mangel sa vyjadril (bol domka na obed) že on by chcel ísť domkov tak okolo 11ej najneskôr, tak som rada, že by som ho nemusela ja volať, a kaziť mu náladu. Ešteže sme obaja takí domkoví 🙂 neradi sme niekde dlho, alebo nebodaj spíme inde ako v našej posteli 🙂
Inak tu je celý deň pekné počasíčko, akurát teraz sa zamračilo, vyčasilo, asi bude aj tu pršať.
@elko69 : kráásne fotečky máš s maličkým 🙂 a super rámiky

mimi ma kopká až sa mi dvíha bruško 🙂 jeeej zlaté je mooooje.

elko69
18. jún 2010

@zabkaevka heh dakujem trosku som sa s nimi pohrala a pojdem dat par vyvolat a zalozit malemu albumik novy

zabkaevka
18. jún 2010

@elko69 to je skvelý nápad 🙂 už som našla tú stránku cez ktorú si dávala (na jednej fotke je reklama"), je to fajn. budem vedieť, ďakujem za typ 🙂

elko69
18. jún 2010

@zabkaevka js teda moc foto z detstva nemam tak nech ma jakubko asoon nejaku pamiatku 🙂

pepppe
18. jún 2010

@avila
@mirka285
@katrin31 dakujem babulky,vsak vyliecime sa bude ok,,ale som sklamana z dr,nic mi nepovedal,.,,jajha ale aspon,ze mam vas,,,ze sa nemusim bat 😉
@elko69 noo jasne,psychicky u zsom,ale drobcovi sa nechce,,ze sa este neotvaram mi dr povedal 😀

elko69
18. jún 2010

@pepppe no ja som praveze psychycky nebola,ked ma prijimali na rizikove mi az slzy od strachu a toho vsetkeho vyhrkli...neviem necakala som to akosik este adoslo to tak rychlo

avila
18. jún 2010

@elko69 Ti verim, ja by som bola urcite taka ista. Rada si veci planujem, niekedy je to de 😒 a toto by ma dostalo 😉 A bola si pobalena, vestko, hej? Bo ja este potrebujem par veci prihodit ale vsak vsetko sa da... A Jakubko je naaadherny. Inak zvladas vsetko? Aj poporodne blues bolo, ci ee?

@zabkaevka aj my sme taki, najradsej doma 😉 Inak dnes som bola na spevackej sutazi pozriet sa na synovca, Matusko nie je kamarat s mikrofonom a reprakmi, ma do rebier stuchal, jaaaaj. Som myslela, ze zostanem stat.

@pepppe jasne, vsetko bude OK 🙂

elko69
19. jún 2010

@avila no ja som mala tasku zbalenu od 34 tt a dobre ze som mala lebo do porodky som sla v 37+4 tt..ked som tam dosla na pohotovost tak hned aj s kabelu a aspotrebnymi papiermi a pekne pochvalili sestricky ze som uz dobre zbalena a pripravena na vsetko,ze mozno ze tu kablelu ani nebudem potrebovat ale dobre ze som si ju zobrala lebo si ma tam ajtak nechali 🙂 no zvaladam len to vstavanie a krmenie nocne je trosku tazsie,asi si musim este zvyknut...poporodne blues????

kiwi82
19. jún 2010

ahojte dievcata, tak my sme sa vratili teraz z nemocnice, boli sme u dr., ktoru sme si vybrali ako porodnicku. bola mila, len ma toho velmi vela, tak sa ponahlala, lebo jednej pani prave odtiekla plodova voda a chystala sa na porod. ale urobila nam ultrazvuk a mame uz 2300 gramov a sme dole hlavickou Dlzku babatka neviem ale asi 37,7 cm, citam to tu v papieroch ale je tam viac rozmerov tak neviem..... tak sme radi, ze je vsetko ok.
a este mi kazala ist dr. na poucenie o epidurale- viete o tom, ze musite absolvovat to poucenie? lebo inak vam ju nepichnu. to poucenie sa robi v nemocnici na odd.klinieckej anesteziologie a intenzivnej mediciny myslim. u nas sa to da absolvovat kazdy prac.den nedzi 8 a12 tou. a este si mam kupit v zdravot.potrebach Vitalenu a Tial, ze je to nieco specialne na umyvanie od spodu od teraz to mam uzivat az po porod a aj potom, ze sa s tym lepsie hoja stehy.

kiwi82
19. jún 2010

...a este mi kazala ist dr. na poucenie o epidurale- viete o tom, ze musite absolvovat to poucenie? lebo inak vam ju nepichnu. to poucenie sa robi v nemocnici na odd.klinieckej anesteziologie a intenzivnej mediciny myslim. u nas sa to da absolvovat kazdy prac.den nedzi 8 a12 tou. a este si mam kupit v zdravot.potrebach Vitalenu a Tial, ze je to nieco specialne na umyvanie od spodu od teraz to mam uzivat az po porod a aj potom, ze sa s tym lepsie hoja stehy.

pepppe
19. jún 2010

@elko69 noo tak to je take ,ked si to mala necakane,,ja som uz nachystana,mozme ist rodit 😉

abnka
19. jún 2010

Ahojte chcem sa k vám pridať 🙂 Som tu nová, včera som prehupla konečne do štvrtého mesiaca, šatstvo mi začína byť pomaly malé, tlačí ma, tak šmejdím po bazároch a sekáčoch čo kde a ako 🙂
Náš malý vorvaň má už viac ako 3,5 cm ,pekne hýbe rúčkami, nôžkami, videla som to na sone a celkom som sa rozplakala 😀
Tehu prežívam v pohode , ak odrátame stresy zo skúšok 😝 stále som unavená a objavila som čaro lelkovania, hladkania bruška a ničnerobenia 😀 Klasické tehotenské príznaky nemám vôbec iba mi nechutí jesť a zjem toho menej ako vrabec ..... a heeeej stále ma bolí bruško, možno by som si trúfla to lokalizovať na krčok maternice, gyn mi povedala že je to úplne v pohode a ja mám pri tom bolesti ako tesne pred menzes čo ma patrične znepokojuje. Nie stále ale raz za deň a aj viac krát sa objavia...... hlavne keď chodím alebo sa rozruším, ale niekedy aj len tak.
Kukám , že toto tehulkovanie je normálna veda už teraz mám z toho oči mimo čo všetko treba urobiť vybaviť kúpiť zistiť zabezpečiť .......
Hádam to na začiatok stačí, dúfam že ma medzi seba prijmete :-P

avila
19. jún 2010

@abnka ahojky, vitaj medzi nami 😉 Tie zaciatky su nadherne 😉 Ja uz mam skor nervy... Dlhsie prechadzky zvladam len s cikpauzami (kam inam ako medzi kricky 😀 ). Aj ja som si vacsinou tehu veci kupila z 2. ruky a nelutujem, este ich urcite pouzijem pre 2. mimi.

@kiwi82 tak super🙂 Ja tento tyzden musim absolvovat interne vysetrenie. Tak zase do nemocky ☹ Ale ked to musi byt. Nam kazali kupit si glycerinove cipky, ibaze neviem naco...

abnka
19. jún 2010

Ďakujem 🙂 Viem že sú začiatky nádherné ale ja zase (ako vždy) by som chcela aby bolo už bruško vidieť 😀 lebo zatiaľ ho kryje oblečenie 😝
Pamätám že mi ako malej mama rozprávala že sa mám tešiť z detstva, lebo keď budem veľká budem už len spomínať a banovať :P keď som chcela byť už chytro veľká 😀 Toto bude asi niečo podobné 😀 Teraz by som už najradšej držala bábo v náručí a neskôr budem spomínať na dobré tehulkovské časy 😝
Ozaj odkedy môžem cítiť pohyby bábätka ? Lebo na sone som videla že sa hýbe a zataľ nič necítim.....

avila
19. jún 2010

@abnka ja som pohyby citila od 20.t.t. Aj ked take sumenia boli uz skor 🙂 Neboj, teraz uz bude brusko len a len rast, tak si to vychutnas. Btw, mamina asi nie je velka optimistka, co?

abnka
19. jún 2010

@avila Nie nie je 😀 A čím je staršia , tým je to horšie 😒 Aspoň som jej zlepšila náladu tou mojou správou 😀 Teší sa možno viac ako ja 😀 😀 😀
Bruško rastie, každý deň ho pozerám pred zrkadlom aj keď sa niekedy chytím paniku že bruško zmizlo 😕 Potom sa nadýchnem, bruško vystrčím čo to dá a som zase spokojná 😀
Aj som schudla dve kilá ale vraj je to na začiatku normálne 🙂

avila
19. jún 2010

@abnka no jasne, to dobehnes 😉 Aj ja som dufala, ze na zac. schudnem, zial, nebol to moj pripad 😉 Mamina pookreje, aj moja je cela happy, aj ked to nie je 1. vnuca 🙂

kiwi82
19. jún 2010

@abnka ahoj, tak uzvivaj a bud rada, ze ti nie je zle. ja som vracala do 16 tt a som schudla 8kg.

@avila no s tymi cikpauzami medzi kriackami bolo super 😀 ale ked clovek musi tak musi. no tie cipky asi preto, aby si nemala zapchu. mne to zatial nekazali. a uz si bola na vytery na streptokoka? ja sa chystam v stredu bude mi brat krv na protilatky, urobi vytery a pozrie pritoky. porodnicke mam volat za dva tyzdne.
inac take onicom pocasie. nadavala som ked bolo horuco a teraz mi zasa vadi toto. furt si daco najdem 😕

abnka
19. jún 2010

Moja pookreje o to viac, že jej ostanem "pod sukňou" keďže s priateľom si nemôžme dovoliť vlastné ubytko, ani na prenájom 😢 až tak minimálne za tri roky...... 😒 Ale na druhej strane sa teším že budem mať výpomoc a cenné rady hneď pri sebe :-P Len to dochádzanie "šťastného otecka" na dennodenné návštevy si moc neviem predstaviť, straším samu seba že si na seba s bábom takto nezvyknú a malé ho bude považovať za "cudzieho uja"....... aj keď sa asi obávam zbytočne dopredu......
Ale veľmi ma zaujíma všetko o prirodzených pôrodoch, dulách, cvičeniach a tancoch počas tehotenstva, látkových plienkach a baby šatkách ...... Záujem o info z mojej strany je, ale nepoznám v mojom okolí nikoho so skúsenosťami.....
Navyše ak sa priznám s touto mojou "úchylkou" tak schytám pohľady : nooooo baby šatka, niekto chce ušetriť na kočíku..... 😒

abnka
19. jún 2010

@kiwi82 samozrejme že som rada že nevraciam 🙂 Zato ma napína pri pohlade na jedlo - a aj na oblúbené jedlá - ja nemôžem skoro nič jesť ! Len to vidím a je mi zle..... A každý deň na niečo iné......ale všeobecne to ostáva : rožky, chlieb, korenené jedlá, mastné jedlá, mäso ....
Ale tak nesťažujem sa, jedávam teraz tak zdravo , že nikdy som tak nejedla :D šalátiky a zemiaková kaša a zeleninka a ovocíčko .....
Kebyže máme záhradu tak z nej ani neodídem, stále by som si niečo vyrypkávala 😀

elko69
19. jún 2010

@pepppe tak to je dobre ked si uz pripravena..treba byt na vsetko aj an tu bolest a potom ju lahsie zvladnes mozno...budem drzat palceky..boze v utrok bude mat jakubko uz 2 tyzdne..jak to leti a ked bol v brusku som pocitala netpezlivo kazdy dalsi tyzden...ale poviem ti chyba mi brusko tusim...

pepppe
20. jún 2010

@elko69 noo vsak nejako to hadam zvladnem 😉 vsak uvidime,potom dam vediet ako velmi to bolelo 😢 noo inak to brusko bude aj mne asi chybat,som zvyknuta a ked ma este drobec kope,,je to krasa,,,, 😉 no vsak elko,bude hadam este potom jedno babo 😉