Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

mojalili
17. nov 2009

Dominika, myslim, ze toto sme si zazili skoro kazda druha, ze babo nesedelo veku podla poslednej menstruacie. JA nie som vynimka. Proste si otehotnela neskor, ako sa rata ovulacia. Mna dokonca chcel poslat lekar na potrat...a pritom som bola o 2 tt pozadu...takze sa neboj, hlavu hore, bude to dobreee 😉

Kočky, stale rozmyslam nad tym, snad budem ok...uz som nevrla a zla...aj na mnazela...a nechcem...ale psychika je tazka vec...

irsina83
17. nov 2009

dominika mne tvrdili v nemocnici ze to mam zakrpatene,divne...to som tam bola na pozorovani kvoly krcom bola som cca 4-5tt a oni mi tvrdili ze som 7tt... ja som mala posunutu ovulaciu cc o 2-3 tyzdne...esteze mam moderneho lekara, ktory mi urcil vek babatka podla velkosti 😉 vymen lekara, normalny dr. by ti nikdy take nic nemohol povedat...to su tie ich komunisticke vypocty...

tina78
18. nov 2009

Peppe, aj mne zobrali ster, tak sa neplaš! Určite to nie je zlé, ak by tam náhodou bol nejaký zápal, spôsobený bakteriámi alebo niečím podobným, je dobré, ked sa to potom ešte pred pôrodom prelieči, lebo keby bola v pôrodných cestách nejaká infekcia, tak by sa to počas spontánneho pôrodu mohlo preniesť na dieťatko 😉 Takže, je to o.k. 🙂

dominikaa
18. nov 2009

dakujem kocky,ona mi vravela,ze to este nemusi nic znamenat,ale aj tak som sa zlakla,ked som prisla domou tak som hned googlila a tam som sa docitala o anembryole ☹ ale musim verit ze vsetko dobre dopadne a len cakat ☹

mojalili
18. nov 2009

Dominikaaa, bu praveze rada, ze ti lekarka urobi podrobne vysetrenia, aby predisla vsemoznemu riziku 😉
AHojte kocky, tak som z prace doma, celkom fajn.,Dnes som aj vedeniu oznamila, ze som tehotna, pretoze uz to kazdy na mne vidi a oni by sa hnevali, keby o videli od druhych 😉 Tmavy vytok mi pominul, mam len klasicky tehotensky, ale tak ci tak idem zajtra na poradnu k lekarovi na stery a nasadenie nejakej masticky. Citim sa celkom dobre, ani zle mi uz tak nie je, ked som v praci, asi nemam na to cas mysliet🙂 🙂 🙂 🙂
Uz o 1,5 tyzdna ma caka podrobne sono aj odbery, tak sa mi to kraaaati🙂 super🙂

irsina83
18. nov 2009

ahoj mojalili,

no pekne ti narastlo brusko 😵 😵 ale ozaj nejako skoro 😀 aj ja uz mam brusko ale som 10tt 😉 to je dobre ze si im to povedala, aspon sa nemusis trapit na telesnej 😉 ja som bola dnes na odberoch a vysledky budu v pondelok tak uvidim. ja viem ze sa clovek boji, aj ja sa bojim ale dufam, ze to bude ok. ja uz som zacala nosit tehu teplaky a nohavice lebo uz bruseno vykukuje, dlho to neutajim pred susedmi... 😉 je dobre ze uz ti ten tmavy vytok pominul, bude to ok, drzim palce 😉

mojalili
18. nov 2009

Irsina, veru narastlo, a neviem preco, ved sa neprejedam, nerobim nic preto, aby som tak priberala. Ale len do bruska. Ale pravda je i tá, ze ráno ho mam o dost mensie a v priebehu dna, co sa zvecerieva sa mi nafukuje... 🤐

dydynka
autor
18. nov 2009

ahojte baby,,tak mne uz konecne nebyva zle s coho som velmi rada,,,uz len ked sa nenajem takmi je dost zle ale snazim sa toho vyvarovat,,, 😀 😀

irsina83
18. nov 2009

mojalili,

to mam aj ja, rano male a potom vyskoci 😉 ale uz ho mam take pevnejsie, uz to neni len slaninka 😉 to moze byt, aj nafukovanie, dnes mi o tom dr. hovoril, ze tehu zeny maju problemy s nafukovanim 😉 neboj je to ok 😉

dydy musis papkat pravidelne, aj mne prestalo byt zle v 8tt 😉 to je dobre hlavne pre teba, teraz mozes papat vsetko a mimi bude vytesene 😀

dydynka
autor
18. nov 2009

no hej snazim sa papat dobre,,ale aj ked mi nic nechuti tak sa snazim do seba nieco dostat,,,a stym nafukovanim to mam take iste :D

pepppe
18. nov 2009

tina dakujem za info🙂takze je haDAM vsetko ok,ked mi nevolal ani nic podobne🙂)

irsina83
19. nov 2009

dobre ranko kocky,

dydy to iste mam aj ja, jem ale nic moc mi nechuti. jem lebo musim...nemam nejake extra chute.

janka1302
19. nov 2009

Čaute baby, už som tu týždeň nebola. Bola som si trošku poležať v nemocnici kvôli tým neutíchajúcim nevoľnostiam. Ale už sa to aj celkom dá zvládnuť, predpísali mi nové lieky a tie fakt super zaberajú. Dokonca som už začala aj priberať. Veľmi sa z toho teším, tak som sa s vami o to chcela podeliť. Inak bruško ešte žiadne, dokonca je plochšie ako som mala pred otehotnením....ale to dobehneme!!!!!!!!!

kika99
19. nov 2009

ahoj Janka, tak toje super, ze Ti uz je lepsie, drzim palce !! 😵
chcela som sa opytat, ze ci niektora z Vas nemava take zvlastne pocity tam dole, bojim sa, ze ci to nie je nieco zle. Ide to, ze pocas dna alebo ked chodim mam taky zvlastny pocit, akoby ma tam dole nieco pichalo, ale ze mi ieco vypadne. nijak to neboli, nemam ani palenie ani nic podobne,len je to take divne a neviem ci je to normalne alebo nie....neviete mi prosim pomoct? dakujem za akekolvek reakcie.

petafr
19. nov 2009

ahojte kocky, ja som cerstvo tehula tiez, mam par otazok. Ako dlho ste spinili? Lebo ja som v sobotu trochu krvacala,sla som na pohotovost, ale nic mi nedali, lebo bolo este priskoro, bola som len 12 DPO, dnes 17 DPO, a teraz spinim viackrat denne, niekedy viac, niekedy menej. a co je divne, ze som straaasne smadna...

kika99
19. nov 2009

ahoj petafr. Ja som spinila tiez a isla som k svojmu k lekarovi. Po vysetreni zistil, ze on nic nevidi vsetko v poriadku a preistotu mi predpisal duphaston. Od prvej tabletky som prestala a teraz ho pomaly znizujem. takze urcite chod k svojmu k doktorovi, aby si sa presvedcila, ze je vsetko ok a pre istotu Tiprepise lieky, ktore su neskodne, podporuju tehotenstvo. a nijak sa nenamahaj, pokial sa da , lez a oddychuj. Drzim palce!

petafr
19. nov 2009

ahoj, praveze som bola u vseobecnej, som na pnke, takze mam klud, ale na gyn som objednana az v utorok, hadam tych par dni uz pockam... a ako dlho si spinila?

kika99
19. nov 2009

noja som to mala take divne, v den ked som mala dostat mrchu som tak trochu spinila, ale iba na wc na vlozke nic nebolo a mala som to tak asi tyzden..v podstate som nepotrebovala ani intimku, mala som len take slabo zltohnede na papieri. Po tyzdni som si spravila test, vysli // a tak som isla na gyndu. odvtedy nic chvala bohu..a ty ako dlho spinis? Je to silne aleboiba hnede? lebo na zaciatku tehu to je normalne, vela tehuliek spini, len zalezi od intenzity, sfarbenia a ci je tos prevadzane bolestami.

petafr
19. nov 2009

no ja uz od utorka, je to hnede, tiez len ked idem na toaletu, ale niekedy je toho viac a je to tmavohnede, niekedy slabsie, len na papieri... a dnes trosku viac a rano tam boli aj take kusky ako zo sliznice, ale len malicko, no aj tak pojdem k lekarovi... len ci sa mi podari nejakeho dohodnut 😕

kika99
19. nov 2009

drzim Ti palce, ale urcite chod k nemu cim skor alebo ked Ta nevezme tak chod na pohotovost na Kramare , si z BA, vsak? Tak Ti urobia na gynde hned sono a daju Ti injekciu a prepisu aj lieky, ked im povies, ze Tvoj gynekolog Ta vezme az v utorok. Urcite tam chod!!

maminecka26
19. nov 2009

ahojte....takze sa pridavam k vam.... ms mi meska uz dva tyzdne a uz 4testy mi ukazali //... som stastna, pretoze to bolo planovane....zajtra idem na prvy UZV, mala by som byt podla vypoctov v 5tt....dufam, ze bude vsetko ok...pretoze syncek potrebuje sestricku 🙂

zufo
19. nov 2009

ahojte babenky, pisala som na odkaz prvy krat tehotne ale vidim ze tu je to asi najaktualnesie 🙂 Som v stvrtom tyzdni a uz dva tyzdne ma velmi boli v podbrusku? mate niektora s tym skusenosti? bolesti su ked sedim a sa postavim, alebo ked zmenim polohu. pri chodeni ma nic neboli. Je to normalne? doktor mi na to nic nepovedal len sa tvaril dost nechapavo. tak dnes idem navstivit ineho. drzte palce

mojalili
19. nov 2009

Petafr.....chod k lekarovi, hned, ako sa to bude dat...nemusi to nic znamenat, mozno je to len zahniezdovanie vajicka, ale kazde spinenie treba vYsetriet a daju ti lieky, aby to zastavili....

Ahojte kocky, tak opet dalsi den za nami. BOla som u lekara, zobral mi stery a pondelok budu vysledky. Vytok uplne vymizol, len to svrbenie zostalo. Kazal mi urobit si vyplach s Rosalginom...vidite, citala som tu, ze ziadne vyplachy v tehotenstve...a moj mi to dovolil....a dal mi Feminella cipky, vraj by to malo zabrat...alebo Celaskon si tam dat...tak som radsej zvolila cestu toho Feminella.Inak sa citim ok, ale ked sa rano nenajem, tak mi je na odpadnutie, a msim zajedat v malych davkach castejsie doobeda... 😒

simusska
19. nov 2009

ja mavam vytoky pocas celeho tehotenstva----biele. Ale citala som ze pokial nie su farebne a nepachnu tak je to normalne

kika99
19. nov 2009

cire bezfarebne a nijak neobmedzujuce vytoky su ok. Aj ja mam teraz taky.

selyma
19. nov 2009

Pozor babky, ja som si tiez myslela pred mesiacom alebo dvoma, ze vytoky su v poriadku, lebo som to citala. Ale ked som presla k lekarke, tak ona sama si vsimla, ze mam vytok. Bol len taky ciri, ani nezapachal, nic ma nesvrbelo. Aj tak mi potom predpisala akesi cipky. Ale ja som toho vytoku mala vako viac, tak to asi bude v tom. Musela som si casto menit intimku. Takze vytiky ano, ale netreba ich zanedbat.

irsina83
19. nov 2009

Zufo,

ja som na zaciatku tehu mala silne krce a semtam bolesti v podbrusku. bolesti su normalne lebo maternica pracuje a roztahuje sa ale krce su neni ok, ja som bola s krcami tyzden v nemocnici. a co sa tyka doktora tak ozaj ho zmen. nieje doktor ako doktor 😉 a dostala si aj nejake lieky? duphaston alebo ustrogen???

petafr
19. nov 2009

diky za rady baby, nakoniec sa mi podarilo dovolat, idem zajtra rano, dufam, ze bude vsetko v poriadku, strasne sa bojim, ale musim to nejako vydrzat...
novym tehulkam gratulujem!!! 😉

jeiny
19. nov 2009

ahoj baby, kedy ste povedali rodicom a svokrovcom ze ste tehotne? Ja som chcela az na Vianoce ale asi to bude skor...lebo v praci ako keby kazdy cihal kto je novy tehotny a asi sa mi to tam nepodari dlho utajit...a nechcem to najskor v praci povedat a az potom "starym rodicom":o)

mojalili
19. nov 2009

JEINY- KEd som cakala prve dieta, chcem tym povedat, ked to nebolo na mne tak vidiet ako pri druhom 😕 😀 , tak som to oznamila vsetkym po 12.tom tt, ale je to individualne. Teraz uz to vedia viaceri,no, neutajim to uz... 😀