Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

krtica11
17. máj 2010

ano hned ako po odbere krvi zistil že som tehotna a hned ani sa nepýtal som išla na PN čo som stale takže ma velmi zarazil pristup tvojho lekara.Určite by som nečakala a riešila to .

nikinka1981
17. máj 2010

Ja som si tiež myslela, že bude pristupovať inak... aj PN by som mala mať, keďže som po 3 potrate. Ty si tiež po MA? Alebo Ty lekár vypísal na PN pre komlikácie?

dydynka
autor
17. máj 2010

ahoj tehulky,,,tak som si dneska volala za tie vysledky dokimu za tie leukocyty,,,stale ich mam zvysene,,musim si kazdy den merat teplotu a ked ju budem mat vyssiu ako 37.8 tak musim ist knemu,,,a v pondelok idem zase na krv 😒 ach taketo problemy zrovna ked uz mam tak blizko k porodu,, ☹

lutsine
17. máj 2010

a kedy ides na kramare?

dydynka
autor
17. máj 2010

neviem,,,vo stvrtok budem volat aby som sa objednala

krtica11
17. máj 2010

ja som minulý rok mala mised AB moj prdchadzajuci lekar chcel len aby som uživala antikoncepciu a to som nechcela lebo sme chceli babo.Potom som sa cez jednu znamu dozvedela o lekarovi ktorý sa zaobera hlavne ženami ktore mali problemy.Sice je sukromny a všetko sa plati ale s manželom sme nevahlali a oplatilo sa . PN som aj kvoli praci lebo som pracovala 12 hod na nohach a dvihala ťažke veci.

nikinka1981
17. máj 2010

Ja tiež teraz chodím ku súkromnému, tiež platím. Keď mi robil všetky vyšetrenia ako som k nemu prišla, som čakala iný prístup. Inak včera ma začalo pobolievať v pravom boku a väčšinou ma pobolieva, keď idem na toaletu na malú. Včera som celý deň ležala a bolo mi tak dobre a dnes som v práci a opäť to cítim.

krtica11
17. máj 2010

Ja si pristup velmi pochvalujem aj lekar aj sestričky su velmi zlate.Byť tebou tak si zoberem dovolenku alebo ak to neprestane tak chod kludne aj na pohotovosť ja som prve tri mesiace preležala lebo som mala stale bolesti v podbrušku.To jednoducho treba odležať a ako ja hovorim radšej doma v posteli ako v nemocnici.

nikinka1981
17. máj 2010

To určite aj ja, doma pri blízkych ľuďoch. Uvidím ako mi bude dnes poobede a ak neprestane, tak pôjdem na pohotovosť a ostanem doma zajtra.

krtica11
17. máj 2010

ok tak sa drž a daj vedieť ako sa ti dari 🙂

nikinka1981
17. máj 2010

OK. Práve mi volal manžel, že mi vybavuje nejakých lekárov a vyšetrenia mimo východu. Ja nemocnice ani lekárov nemusím, ale pre bábätko urobím všetko čo bude potrebné.

lutsine
17. máj 2010

A v centre prenatalnej diagnostiky si nebola....www.fetalecho.sk

nikinka1981
17. máj 2010

Nie nebola...práve mám vybavené na štvrtok o 9:00 hod na gyn. kliniku v Martine. A teraz neviem či si mám dať niečo predpísať napr. ten utrogestan dovtedy, alebo čakať.

lutsine
17. máj 2010

No do stvrtka urcite pockaj...ja by som radsej nic nebrala,aby nahodou nebolo horsie....

avila
17. máj 2010

Ahojky🙂

Nikinka, vitam Ta a drzim hodne palce. Tiez si myslim, ze to prave nebol adekvatny prostup. Mal Ti vziat krv a do 2. dna by vedel, ci si tehu, vypisat Ta a zahajit udrziavaciu liecbu. Nedaj sa a bojuj za svoje prava 😉 Nie vazne, drzim palce a domahaj sa svojho.

Pepppe, zboznuje Ta 🙂 Hned si mi zdvihla naladu.

Lutsine, ako to robis, ze vyzeras na kazdej fotke tak dobre? Ja vyzeram ako slonica... Moj chlap nevie fotit...

kiwi82
17. máj 2010

ahojte dievcata, no otrasne pocasie.
nikinka, ja som mala dvakrat parcialnu molu a ked som teraz tretikrat otehotnela tak hoci este nebolo vidiet srdiecko na usg mi nasadil gynekolog preventivne trikrat denne duphaston. ten som uzivala myslim ze do konca 16tt. okrem toho, ked mi bolo potvrdene,ze som tehu tak som si obehala vsetkych lekarov ako endokrinologia, hematologia a hned ma aj zobrali a stanovili liecbu. od 5 tt pichame fraxiparin na riedenie krvi, lebo som heterozygot, co mi vyslo z genetiky po dvoch potratoch. takze preventivne sme zacali tuto liecbu a od vtedy pichame a kazdy mesiac chodim na kotnroly ku hematologicke. a tiez kazdych 5 tyzdnov chodim na endokrinologiu, kde mi upravuju davky euthyroxu podla potreby lebo mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
takze ja by som odporucila hoci este nebolo vidiet srdiecko aj tak preventivne duphaston a tiez si obehat odborne vysetrenia ak si pretym po tych MA bola na genetike a co ti z nej vyslo. drzim palce, nech je to v poriadku 😉

kiwi82
17. máj 2010

...a som zabudla, ze som od 5 tt na pn. ja som si myslela, ze sa to po dvoch potratoch dava automaticky ale ked sa k tomu moj doktor nevyjadroval, tak som ho sama poprosila, ci by ma mohol vypisat nakolko som pracovala s telesne aj mentalne postihnutymi detmi, ktore casto trebalo dvihat, davat piskat a podobne. a tiez casto mali sopliky a kasel. takze tak.

lutsine
17. máj 2010

Avila, praveze ani upravena som nebola....len v starych teplakoch a tricku.....manzel kupil novy fotak,tak len tak sme vecer skusali...🙂 v 30 tt uz mame navyse 8 kg.....

kiwi82
17. máj 2010

jeeej lustine, ty mas pekne brusko a jake velkeeeee. mne sa zda ze ja mam take malicke. nevadi, hlavne, ze sa tam nasa Misicka pomesti 🙂

lutsine
17. máj 2010

No hej,asi to bude valibuk a potrebuje vela miesta, uz v 27 tt sme mali 1210 g.... 🙂 uvidim,kolko budeme mat na poradni o tyzden....

avila
17. máj 2010

Aj ja idem bud. tyzden na poradnu. Musim sa spytat, kolko ten nas anjelik vazi 😉 teda cca.

lutsine
17. máj 2010

ja idem 25.5

30lenka
17. máj 2010

Ahojte maminky aj cakatelky maminky som sa tu akurat zaregistrovala 😀 este studujem co vsetko tu je. Ale chcem vsetky pozdravit a drzim palce 🙂 zvladneme to 😉

nikinka1981
17. máj 2010

30lenka- vítame Ťa. Jasné, budeme silné a všetky to zvládneme. Niektoré ľahšie a niektoré ťažšie, ale verím, že každá z nás dôjde do toho vytúženého cieľa 😉

dydynka
autor
17. máj 2010

baby neboli vas podbrusko ked chodite,?mna hej...aj cela panvova kost ma boli pri chodzy 😒

nikinka1981
17. máj 2010

Baby ktorú z vás bolelo v pravom boku na začiatku tehotenstva?

lutsine
17. máj 2010

mna🙂

nikinka1981
17. máj 2010

lutsine - a čo to bolo?

30lenka
17. máj 2010

nikinka1981 : dakujem pekne 🙂

lutsine
17. máj 2010

ze vraj sa maternica pripravovala a postupne rozsirovala,najprv ma bolelo,potom obcas pichalo....a ja som si myslela,ze slepak....ale nastastie to po prvych troch mesiacoch preslo....🙂 aj teraz to obcas mavam, hlavne ked mam termin menstruacie...