Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

wewerka000
24. jan 2011

@dai ako pises len ma prehmatala🙂 nieco citi ale moze to byt vraj omeskana menst.ale kedze 1 aj 2 testy vysli pozitivne tak zrejme budem tehu,ale strasne mi nechuti jest a ani nejem velmi,sa bojim ze ci to neposkody plod..aby malo dostatok co potrebuje ☹

dai
24. jan 2011

wewerka,
tohto sa urcite neboj - ja som to tu uz pisala - pri malej som schudla 10kg ( a to pri otehotneni som bola stihla...) , teraz tiez chudnem... babatko si ale berie z teba co potrebuje, takze sa nicoho neboj... ak znesies, tak ber tie vitaminy, ja som brala myslim to promama, na prvy trimester sa to nejak inak volalo... ja som aj toto mnohokrat neudrzala v sebe a aj tak bolo dobre...
uvidis to na sebe - ja napr. teraz len chudnem, ale na pase uz vidim ze som tehotna... ide mi to prec z ruk, tvare, stehien... ale pas pribera, maternica sa zvacsuje, babo rastie 😉

dai
24. jan 2011

wewerka,
tohto sa urcite neboj - ja som to tu uz pisala - pri malej som schudla 10kg ( a to pri otehotneni som bola stihla...) , teraz tiez chudnem... babatko si ale berie z teba co potrebuje, takze sa nicoho neboj... ak znesies, tak ber tie vitaminy, ja som brala myslim to promama, na prvy trimester sa to nejak inak volalo... ja som aj toto mnohokrat neudrzala v sebe a aj tak bolo dobre...
uvidis to na sebe - ja napr. teraz len chudnem, ale na pase uz vidim ze som tehotna... ide mi to prec z ruk, tvare, stehien... ale pas pribera, maternica sa zvacsuje, babo rastie 😉

jancikes
24. jan 2011

ahojte dievcata...
ako sa mate???
ja celkom ok...tiez nevolnosti ziadne (tuk tuk)
@damka ako v Nemecku?????ozaj preco si vlastne odisla z Dublina/????>?

lucatko87
24. jan 2011

ahojte baby tak dnes sme boli na sone bolo uz nieco vidiet ma 5mm na papieri je pisane 7+3 viete mi niekto poradit kolky to je vlastne tyzden knizku mi este nedali

nechsazadari
25. jan 2011

@gmartina - priznám sa, že necvičím. Keď som bola na kontrole, posťažovala som na bolesti chrbtice a že som na to začala brušné tance (kedysi som na ne chodila a mám doma inštruktážne CD). Pán Dr. mi to ale zatrhol, že sa v mojom prípade nemám radšej vrtieť. Tak sa len snažíme s drahým chodiť na prechádzky, keď je aké-také počasie. Dnes sa chystám za kámoškou, dúfam, že sa nevysypem, lebo sa dosť šmýka... 😅
@lucatko87 - počíta sa to tak, že si v 8 týždni. Tehotenstvo lekári počítajú odo dňa začiatku poslednej menštruácie. Čiže pravdepodobne prvé dva týždne z tohto času si ešte tehotná v skutočnosti nebola (závisí od dĺžky cyklu). Na nete je toho popísaného mraky, vysvetlia ti to lepšie ako ja 🙂 Blahoželám k tehotenstvu! 😵

gmartina
25. jan 2011

@nechsazadari tiež sa chystám vonku, príde mi návšteva, tak musím pre nich na stanicu, tiež je tu zima, poriadne nám nasnežilo, to bude zasa ľadovka. Brušné tance sa mi veľmi páčia, to moje brucho by bolo na nich ako stvorené 🙂 ale tiež sa vyhýbam aktivitám na brucho, radšej si hopsám na lopte...sem tam ...odpočiň si, pobav sa u kamošky a príjemnú cestu 🙂

gmartina
25. jan 2011

@lucatko87 keď máš na papieri 7+3, tak by to mal byť 8. týždeň - teda 7. týždeň + 3 dni 🙂 ...počíta sa to od poslednej MS, ale ani ja tomu celkom nerozumiem...ono je to vlastne jedno, keď je malý v poriadku. Inak knižku nemám ešte ani ja, dostanem na najbližšej poradni, tam to možno bude presnejšie...blahoželám a nech drobec rýchlo rastie 🙂

andrea0903
25. jan 2011

@lucatko87 si v ukoncenom 8tt...ak budes mat 8/0 bude to ukonceny 9tt

lucatko87
25. jan 2011

gmartina dakujem moc...a ty si v kolkom???male malo 5 mm tak som sa zlakla ze je to malicke ale snad bude vsetko v poriadku

lucatko87
25. jan 2011

@gmartina dakujem moc...a ty si v kolkom???male malo 5 mm tak som sa zlakla ze je to malicke ale snad bude vsetko v poriadku

damka
25. jan 2011

@jancikes ahoj, my tu pomaly 🙂 Uz konecne robim, tak sa tesim, ze uz nevysedavam doma 😉 Inak sa mam dobre, ziadne tazkosti odvtedy, dalsi termin mam 9.2., tak uz sa tesim, to uz by sme mali vidiet aj srdciecko 😵 z Dublinu som odisla preto, lebo mi to tam uz islo na nervy, za cely ten cas som si tam nenasla poriadneho frajera 😀 A nakoniec to vyslo tak, ze som dostala v BA super pracu v hoteli Carlton, tak som sa bez rozmyslania vratila na SVK. Tam som stretla svojho terajsieho muza a aha, sme v Nemecku 😝 A ty si sa ako dostala do UK?

@lucatko87 lekari pocitaju tyzdne tehotenstva od prveho dna poslednej mensturacie. Ide o to, ze kazda zena ma ovulaciu inokedy a preto k oplodneniu v ten dany mesiac dochadza individualne. A preto si to lekari ulahcili a pocitaju to takto 🙂

nat28
25. jan 2011

@gmartina ahoj, uz si bola na kontrole alebo sa este len chystas?

nat28
25. jan 2011

@lucatko87 ja som mala v 6+6 tt mimi o velkosti 6mm. Tiez som sa bala ze je to male, vacsinou byva vraj uz vacsie, ale moja dr. sa tvarila ze vsetko je super, aj mi dala tehu knizku, takze som sa prestala stresovat. Urob to aj ty....ak by nieco nebolo ok, lekar by ti to musel povedat 😉

mary021
25. jan 2011

ahojte ako sa mate? Dlho som tú nebola mala som veľa prace a teraz ma nejaká viróza obchádza.

europa2
26. jan 2011

Caute baby,to mame ale počasie nasnezilo nám tu,,,,,,,,nejako sa posledné 3dni necítim dobre,ako keby na mna niečo liezlo......davame si cajik s medom a veľa odpocivame,,,,už aby bola aspoň jar

jancikes
26. jan 2011

@damka
aha tak ty si si isla vlastne hladat frajera do Dublinu 🙂))))
No ja som v Uk 4 roky, najskor som bola 9 mesiacov v Anglicku, potom v Skotsku a teraz uz 2 roky v Londyne. A som spokojna..🙂 ...
Inak sa tiez citim ok, tak dufam ze mi to vydrzi do konca tehotenstva 🙂

gmartina
26. jan 2011

@lucatko87 neboj, je v poriadku 🙂 ak by nebolo, tak by ti to lekár určite povedal...ono to najprv rastie pomaly, ale potom sa to zmení. Keď som bola prvýkrát na sono, tak som tiež mala 5 mm a o tri týždne to už bolo 2,5 cm...takže žiadne strachy, optimizmus, všetko bude dobre. uvidíš. Kedy to ideš na kontrolu? ja som v 12. týždni, malé dúfam krásne rastie, už sa teším, ako ho uvidím...začína to byť už na mne vidno, bruško sa pomaly zväčšuje 🙂

gmartina
26. jan 2011

@nat28 ahoj, no na kontrolu sa chystám zajtra...veľmi sa teším, že ho uvidím a zároveň mám obavy, či je všetko ok, vlastne ma prvýkrát čakajú všetky vyšetrenia, doteraz mi doktor robil len utz. A konečne dostanem knižku 🙂 a čo ty? ako sa máš?

lucatko87
26. jan 2011

teraz idem na kontrolu 14.2 hej hej vsetko bude dobre...a ty kedy ides na kontrolu??

stanka04
26. jan 2011

Ahojte kocky,pridavam sa,7.2.idem na prvu kontrolu.Asi je to aj trosku neskoro,ale som v zahranici a nechce sa mi pendlovat casto...Inak ste tu dobra partia,bez nevolnosti 😀 Ja mam zatial jediny "priznak",spim jak medved 😎
No a s tou materskou knizkou...jedna ju dostane v 7mom tt a ina v 13tom? Asi vela zalezi na lekaroch...
Pekny den!

krtica11
26. jan 2011

@stanka04 naozaj zaleži od lekara ale večinou aspon čo viem po 10 tyždni sa vystavuje teh.knižka

damka
26. jan 2011

@gmartina drzim ti na zajtra palceky!!! 😵 daj potom vediet co a ako.
@stanka04 ahoj stanka a kde si v zahranici? ja som v nemecku a knizku som dostala hned a bola som len v 5-6tom tyzdni. teda o par dni neskor som si ju bola vyzdvihnut, lebo tam museli zapisat este vysledky z krvi a tak.
@mary021 vsetko v poriadku u nas a ty sa hlavne drz, aby ta ta viroza obisla
@jancikes 😀 nie, nesla som si tam frajera hladat 😀 😀 toho som mala ked som tam odchadzala 😝

stanka04
26. jan 2011

damka: ja som v Taliansku,teda v južnom Tirolsku.Idem domov zatial na otočku,tak som zvedava,co a ako postiham 😉
Inak pozeram,ze mame rovnaky tyzden,tak aj ja chcem knizku 😀

nechsazadari
27. jan 2011

Ahojte tehulky! Dnes som mala krásny sník o našom bábätku 😵 😵 😵 😵 Tiež sa vám o tom vašom sníva?
@gmartina - ešte raz vďaka za tú radu s pitným režimom. Ako som sa polepšila, tak som o.k. Ty sa ako cítiš? Tuším dnes máš to sono? Juj aká závisť 😉 Musím ešte do utorka vydržať. Som zvedavá, ako to prebehlo. Aj zamávalo? 😀

zuzanadvor
27. jan 2011

ahojte tehulky...som tu prvy krat 🙂 som v 8-9 tyzdni, uz meriame 13,3 mm 🙂 ...velmi sa tesime,ale na druhej strane mam obavy... pobolieva ma na pravej strane v podbrusku...vsade citam ze je to normalne, ze sa meternica roztahuje...ale aj tak mam strach... ma niektora s tym skusenost?

gmartina
27. jan 2011

ahoj tak ja mám dnes za sebou poradňu. chvalabohu, všetko vyzerá v poriadku, Spiďa má 6 cm, riadne vyrástol. Dr. ma najprv vystrašil, že sa vobec nehýbe, tak sme ho museli zobudiť 😀 je to nádherný pocit, zrazu som videla, ako sa naťahuje - evidentne sa mu nepáčilo, ako ho tam prehadzujeme hore dole, ale fakt si riadne zaskákal, mám vraj hrubšiu placentu, tak sa nedal zmerať a stále sa hľadala najvhodnejšia poloha 😀 bola to sranda, ale vyzerá, že je všetko v poriadku...Inak budem asi postihnutá matka. Spiďa za začne naťahovať a ja vidím dve nohy a tri ruky...tri ruky uplne stejné, dr. asi videl môj pohľad, tak hovorí, že to si chytil šnúru...pretože fakt bola v polohe ako ruka, žiadne, že niekde v strede tela...proste sa to dieťa hrá so šnúrou ..no aspoň nejakú zábavku tam má...budúci týždeň budem mať výsledky PAPP, tak budem ešte kľudnejšia...Hej a konečne som dostala knižku 🙂
@nechsazadari no poviem ti bola som pekne nervózna, keď mi dr. zahlásil, že sa vôbec nehýbe ...krvi by si sa vo mne nedorezala

susibjork
27. jan 2011

ahojte, chcem sa spytat jednu vec. uz sa neviem dockat, ako zacneme riesit nase prve mimi, ale mame naplanovanu lyzovacku na april... myslite, ze uz v prvych tyzdnoch tehotenstva nie je vhodne robit sport takehoto charakteru? mohlo by sa nieco stat (neriesme teraz pady a extremne veci)... ??

gmartina
27. jan 2011

@damka a čo ty? ako sa máš?
@lucatko87 no tak to máš ešte ďaleko, ale neboj, všetko bude ok 🙂 ak si si prečítala, ako som dnes dopadla, tak dúfam, že sa už teraz tešíš, kým ho uvidíš 😀

nat28
27. jan 2011

@gmartina ahojky, ked ti pisem asi uz mas po kontrole, urcite vsetko dobre dopadlo a videla si drobca 😵 tak daj vediet ako, som zvedava. Ja sa mam dobre, az na to, ze uz neviem vydrzat do toho 15.2, keby som si bola 100% ista ze ultrazvuk nie je skodlivy pre babo, isla by som do nejakeho sukromneho centra a zaplatila si aspon taky kratucky UTZ, necch viem ci je vsetko ok, lebo zit 5 tyzdnov v neistote na mna dost dolieha ☹

gmartina
27. jan 2011

@nat28 ako dopadla kontrola som písala pár riadkov vyššie...inak bolo to krásne, ale utz mi trval skoro 40 minút, tak bolo náročné zistiť, či je všetko ok..inak viem, aké to je, že nemôžeš vydržať...presne som mala tie isté pocity, ale potom to za to stojí 🙂 vydrž ešte, už len dva týždne a uvidíš ho 🙂