Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

katja22
9. dec 2009

no už ste ma upokojili... bo robil mi citologiu, aj rukou vyšetril a aj ultrazvukom.... uvidíme...

romini
9. dec 2009

no vidis nebojkaj sa. na krv ta objednaju. to sa tak robi.

romini
9. dec 2009

a krv beru na to aby zistili krvnu skupinu matky a na pohlavne choroby. to mi povedala lekarka. a nie na HCG.

katja22
9. dec 2009

to mi robili tento rok v marci.... mi obaja máme krvnú skupinu 0... ja mám 0rh pozit a manžel 0rh negat

katja22
9. dec 2009

ale to sa bude musieť zopakovať.... bo to kôli operácii kolena mi to robili

lutsine
9. dec 2009

ja tiez idem na prve testy po novom roku,kedy budem mat aj prvu poradnu niekedy v 10-12 tt

katja22
9. dec 2009

tak to ti držím palce...

nanula1108
9. dec 2009

takze keby som aj teraz isla, tak mi nic okrem ultrazvuky robit asi doky ani nebude??

pepppe
9. dec 2009

romini mne bolo vcera tiez blbo,hlava ma bolela ale celi den,som myslela,ze sa vtej praci asi zblaznima,le tak spatne mi ako na zvracanie nebyva..ako aj ja si mylsim ,ze mi trosku narastlo,ale hadam si to len nevsugerujem,hadam je to aj tak 😉 nooo ja som este babo ani nevidela,neviem ani preco ale nabuduce idem na sono,k inej doktorke,tak hadam mi aj ukaze moje babo 🙂

katja22
9. dec 2009

ahoj pepppe.... ako????
doki mi potvrdil tehot... a aj 6tt... aj ma vysetril, ale z rukou... a teraz mám trochen výtok...

pastuska
9. dec 2009

romini, to je obyčajná neska plus pohánkový nápoj práškový 🙂

pepppe
9. dec 2009

noo moj mi len povie,ze je vsetko ok,ze mu bije srdiecko...

mib
9. dec 2009

ahojte kocky, rada by som sa vas spytala na vase skusenosti ... podla mrchy som v 6tt+5. vcera som slabo spinila, tak som sa pre kazdy pripad hned objednala k doktorke. na ultrazvuku bolo vidno iba dutinku ... doki vravela, ze podla velkosti zodpoveda 6tt+2 a vtedy vraj plod este nevidno. chcem sa preto spytat, kedy bolo u vas vidno drobca? trochu sa obavam, ci sa drobcek vyvija tak, ako sa ma a ci ma doki nechcela iba upokojit. na uzv totiz videla, ze maternica je prekrvacana, co by mohlo v horsom pripade znamenat aj potrat. 😔 teraz mam nariadeny klud v horizontalnej polohe az do konca buduceho tyzdna, kedy mam dalsiu kontrolu.

kopca
9. dec 2009

Ahoj mib, ja som bola na prvom ultrazvuku 6tt, tiez bolo vidno iba dutinku. Vcera uz bolo vidiet aj drobca 14.4 mm a srdiecko a to som vcera ukoncila 8tt. Takze musis asi este chvilu vydrzat, lebo mna po porvom uzv objednal o dva tyzdne, t.j. 8tt.

mib
9. dec 2009

dakujem kopca, trosku si ma ukludnila. nikde na webe som sa totiz nedopatrala toho, co by malo byt v ktorom tyzdni tehotenstva vidiet na utz. nasla som krasne opisane, ako sa dietatko vyvija, ale nie kedy ho je vidno. snad je teda v poriadku a udrzi sa.

kiwi82
9. dec 2009

ahojte mib, ja som nasla takuto stranku, snad aspon trochu pomoze.
http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ba...

mib
9. dec 2009

ahoj kiwi, dakujem za linku. podla toho clanku som pochopila, ze uz by snad malo byt nieco vidiet, nielen fazulku. 😖 ale budem doverovat tomu, co povedala doki ... ze v tomto stadiu este nie je drobca vidno. ty si uz bola na ultrazvuku?

kiwi82
9. dec 2009

mib, ja som uz bola na usg dvakrat, najprv podla dokiho to bol 4 tt ale zatial bolo vidno len bodecku a potom o tyzden to ako v 5 tt, bolo vidno fazulku - tiez len dutinku. zasa idem 22.12 tak uvidim.
niekde som ale citala, ze ak je to + - 2 tyzdne, co sa tyka velkosti plodu, tak je to ok. ale zalezi od toho aj aky mas cyklus. ja som mala 36 dnovy a pocitam ze ovulku az niekedy na 21. den cyklu. tak neviem ako sa to presne tie tyzdne pocitaju.....

romini
9. dec 2009

pepppe nehovor mi o robote ja tam uz nevydrzim poobede by som najradsej zalahla pod stol a spala. este idem buduci tyzden aj do skoly. mne sa zas nic nechce pomoooooc 🙂

mib
9. dec 2009

kiwi, ja som na dalsi objednana 18.12. to by som podla dnesnych vypoctov mala byt 7tt+4. tak som zvedava, ako sa to vyvinie. doki mi navrhla piatok alebo pondelok, takze vzhladom na posledne udalosti som jednoznacne bola za piatok. ten vikend by bol dlhyyyyyy. dnes mi doki zobrala aj krv, aby overili ako sa sprava HCG. zajtra budem vediet vysledky. dufam, ze pozitivne. 😖

mojalili
9. dec 2009

MIB - nestresuj, pockaj tyzden dva a uvidis....neovplyvnis to, jedine brat Duphaston je dobre... uvidis, bude vsetko dobre
Romini. - nie si sama, ja som taka unavena, z unavy pravidelne 2x denne spinim, take jednorazove ako jedno eurovka...ale este 2 tyzdne a budem mat klud....
OD brusnej chripky (minuly tyzden) mi je stale zle, ci nieco zjem ci nie...stale.....no bolo mi to treba???

mib
9. dec 2009

mojalili, prave som zistila, ze sa to spinenie objavilo opat. nalada opat klesla na bod mrazu. 😢 duphaston mi doki nenaordinovala. beriem utrogestan .. predpokladam, ze je to velmi podobne.

romini
9. dec 2009

to ako sa prejavuje brusna chripka?

mojalili
9. dec 2009

MIB - hm....moja, Utrogestan je to iste ako Duphaston.......pises, ze zajtra budes vediet vysledky, tak pockaj, tam sa zobrazi, ci HCG stupa ci klesa....drzim palce. Spinenie znamena niekedy vela, niekedy malo...ako v ktorom tyzdni a mesaici tehotenstva...ja spinim tiez, ale uz koncim 13.tt a babatko ma uz aj placentu, vsetko vyvinute...ale tiez sa bojim a myslim, ze budeme sa bat az do 40 tt...DRZIM PALCEKY, ABY TO DOBRE DOPADLO....

ROMINI - brusna chripka???? nechci!!! Vracala som nonstop, hnackovala som nonstop, bolelo ma cele telo, nemohla som do seba dostat nic...🙂

romini
10. dec 2009

mojalili no to by som nechcela teda. hrozne. a uz si v poho?
v prvom trimestri som brala calibrum taku bielomodru krabicku. to by som mala brat este tyzden. a potom su ine na druhy timester?

kiwi82
10. dec 2009

mib, ako sa mas? uz prestalo to spinenie?

kukucka26
10. dec 2009

ahojte vcera som bola na kontrolnom USG sme ultrazvukovo v 8 TT inak dla menzes 6 TT a 6 dní, krasne nam biije srdiecko a pohybujeme sa mame rucicky aj nozicky vsetko bolo krasne vidiet o mesiac mame ist na krv

kiwi82
10. dec 2009

juuuuj, blahozelam kukucka 26, nech to dalej takto pekne pokracujem.

kiwi82
10. dec 2009

myslím pokracuje nie pokracujem 😉

mib
10. dec 2009

ahoj kocky, ste straaasne zlate. je to lahsie, ked mi ma kto poradit a trosku povzbudit. vcera vecer som opat objavila slabe spinenie. beriem utrogestan vaginalne a ten sa trosku dostava von, takze tie zvysky krvicky vychadzaju vlastne s tym utrosom. dnes mi volala sestricka a povedala, ze HCG vystupalo a zatial je v poriadku (nad 10.000). zostavam lezat a spolu s drobcekom oddychovat. 😉

kukucka, to je uzasne ... hned na prvom ultrazvuku. blahozelam. 🙂