Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

pepppe
10. jún 2010

@lulu4 nooo vsak musim teraz zledovat,,teraz mi nic nieje,okrem toho,ze mi je nechutne teplo 😠 a takze uz dosiel kolotoc??super,,,,nooo tak uz mas aj ty aj ja...heh mozu si tam potom v postielke kludne spinkat 😀
@romini jajha nooo tak aspon troska by sa mohlo ochladit,ale tak mozno tam maju aj klimu 😀 to nie ako my doma,,teplo tu je strasne,lebo tu celi den pecie slnko 😠

kiwi82
10. jún 2010

@lulu4 dakujem za odpoved, skusim sa pozriet na konkretnu nemocnicu. 😉

dydynka
autor
10. jún 2010

ahoj tehulky,,,to teplo je fakt hrozne,,ani neviem co si mam obliect bo mi je vsetko male 😀 akupovat sa mi uz neoplati,,,ja cakam kym bude dvanast a hybaj na kramare na poradnu,,,a potom na nakup aj s drahym 😀

vi3ka
10. jún 2010

@lulu4 no a mám to všetko za sebou. aj tocelkom rýchlo zbehlo 🙂 najkrajšia veta, ktorú mi dnes povedali bolo: "a teraz sa môžete najesť." 😀 😀 aj ja si dávam melónik. už som spráskala 4 kúsky a ešte si idem niečo dať. joj, hladná som až až....

vonku je taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak hnusne horúco 😝 😖

lindus1
10. jún 2010

caute kocky, vcera som sa dost nachodila a vecer som mala take opuchnute clenky, ze az.... a dnes to uz tusim znova zacina.... co robite proti opuchom?

lulu4
10. jún 2010

@vi3ka supeeer este nech su vysledky dobre a je to... parada... no a ja idem o dve hodky k zubarke tak sa fakt tesim do toho tepla 😠

pepppe
10. jún 2010

@lindus1 pomaha len ked si nohy vylozis niekde riadne vysoko,,,,to je si myslim jedine co pomoze 😉

kiwi82
10. jún 2010

Dievcata, vy tu rozpravate o zubarkach, tak sa chcem spytat, ci je pocas tehu povinna zubna prehliadka aj ked namam problem. mna gynekolog neposielal. Dakujem 😉

lindus1
10. jún 2010

tak ja som bola pred dvoma tyzdnami u zubarky prvy krat pocas tehu, tiez ma moj gyndos nikam neposielal, ani nic nespominal, tak som sa objednala na vlastnu past.. a zubarka mi povedala, ze pocas tehu mam ist 2 x na prehliadku - najlepsie na zaciatku a potom ku koncu tehotenstva... tak teraz v juli ma objednala este raz

larmimi
10. jún 2010

ahojte, a Lindus..je to povinne? alebo mas len narok..

krtica11
10. jún 2010

mna tiež doktor neposiela tak som sa pre istotu objednala idem buduci týždeň. 😒

lindus1
10. jún 2010

ja si nemyslim, ze je to povinne, ved keby ano, tak by nas tam asi doktori poslali.... ale ako tehule mame narok na 2 x preventivku bezplatne....

pepppe
10. jún 2010

@lindus1 ja som bola asi v 20tt a povedala mi ze mam narok dojst este raz,ale uz som neprisla,,,heh teraz sa mi tam vobec nechce ist,mne to ani nezapisali lebo v knizke nemam nic take,,na peciatky od zubara,,,klop klop zuby ma nebolia,ja pojdem az dakedy po porode

lindus1
10. jún 2010

peppe mne to zapisala do tehu knizky do kolonky Poznamky-kontroly-hospitalizacia, ale mame rozne tehu knizky, tak kazda to mame inac....

baby dnes sa mi vobec nechce sediet v praci, je tu asi 300 stupnov.... najradsej by som si sadla niekam na terasu do chladku a dala si nejaky chladeny drink, mnam 😉

pepppe
10. jún 2010

@lindus1 to tam mam aj ja,ja som to sestricke ukazaala,ale ona ze tam sa to nepise,,,ale ona je koza 😀 nooverim ,aj my v byte mame strasne dusno,,,na umretie ,,,fujha take kupko by bodlo 😉

lindus1
10. jún 2010

no mne manzel slubil, ze v sobotu sa ideme kupat, tak sa vytesujem, bo uz pistim kazdy den doma 😀

vi3ka
10. jún 2010

@kiwi82 no povinné myslím že nie sú, ale máš tu možnosť ísť až 2x na prehliadku počas tehu. vieš v tehotenstve je žena náchylnejšia na kazivosť zubov.

zabkaevka
10. jún 2010

ahoooj kočky 🙂
@vi3ka : noo sranda že sme mali rovnako tie glukózové testy. Inak mne to nič zlého nerobilo, chutilo to celkom dobre, akuráít čo mi vadilo bolo že som za tak rýchlo musela vypiť pol litra vody a ešte k tomu sladkej, čo je pijem len čistú. Ciii ale fakt v poho, ani mi nebolo zle. Akurát že som ku koncu čakania už bola dosť hladná, ale dalo sa vydržať, aj to zbehlo rýchlo, rozprávala som sa so sestričkou, čístala, a aj sa trochu išla prejsť na chodbu a telefonovať. Fakt v poho 🙂 Asi preto že som bola pripravené na hnusné čosi.
@kiwi82 : tak to tvrdnutie mávam hlavne aj ja vtedy keď sa hýbem, niečo robím, alebo hoc len prudšie sa otočím na posteli, ale aj v kľude sa mi to už aj stalo. Dnes som bola aj teda u dokiho na poradni, nielen an tú sladkú vodu, a vravel, že fakt treba brať to mangeB6 a bude to OK. Tvrdnúť tvrdne aj tak, ale nie je to také že v kuse. A hlavne šetriť sa, nedvíhať nič ťažké, ani hrniec s jedlom, a ak sa dá aktivity striedať s dlhším odpočinkom.

hmmmm nooo fakt teplo je aj dnes

lulu4
10. jún 2010

kočky no tu je dnes akosi mrtvo co vsetky lezite a oddychujete pri ventilatoroch?

dydynka
autor
10. jún 2010

ahojte baby,,tak bola som na poradni este sa neotvaram a vsetko je ok,,zase som sa musela objednat na monitor a tam idem v utorok,,ach dneska som stale behala niekde s autom a uz mam toho dost,,som rada ze lezim 😀

pepppe
10. jún 2010

@lulu4 asi hej 😀 ja som si ho az teraz zapla,lebo sa to uz neda zvladnut

pepppe
10. jún 2010

@dydynka noo cize sa este neotvaras??? noo pockaj mozno budes ako elko,ta mi pisala den pred ze ani raz jej nenamerali kontrakciu a bum na druhy den porodila 😉

dydynka
autor
10. jún 2010

@pepppe tak vsetko je mozne,,,,mozno za par hodin to chyti aj mna 😀

lulu4
10. jún 2010

@dydynka viem si predstavit aka si unavena, toto tehulky ozaj nici, take tepla.. ja som bola zase u zubarky a este k tomu elektrickou som si pripadala ako v peci 😖 nevladzem uz nic spravit, len sedim alebo lezim na gauci, obcas kuk konika a inak pozerame s mm telku, on je tiez akysi hotovy

pepppe
10. jún 2010

@dydynka vsak hej,clovek nikdy nevie,,, 😉 no co aj by s auz mohla von vypytat,,alebo este ee???

avila
10. jún 2010

Ahojky, tak uz sme po poradni 😉 @lulu4 dnes sme boli 😉 Matusko ma cca 1800 g a videli sme nostek, ocko 😀 Sme namakko.
Kocik mame zajednany, muzik pon pojde bud. tyzden asi. Vobec sa neotvaram, vsetko je tak ako ma, tesim sa ako blska 😉

dydynka
autor
10. jún 2010

ale hej uz by som bola rada keby sa vypytala,,, 😀 v tomto teple je to brucho hrozne, 😀 som si dneska musela kupit saty 😀 a uz by som mala rada malu vedla seba 😀

lulu4
10. jún 2010

@avila no krasa tak to ma peknu vahu, a viem si predstavit ze ste boli namakko ved kto by nebol 🙂 no ja sa dockam poradne a sona az 30.6. a to som mala mat ten velky UTZ v 30tt a takto to vyzera ze tam pojdem az 32tt tak neviem asi na to zabudla a spravi mi ho neskor no co uz... a aku znacku kocika ste kupovali?

pepppe
10. jún 2010

@dydynka noo vsak najradsej by som bola aj ja kebysa vypytal von,,lebo ozaj toto teplo nam neprospieva 🙂 aspon budes teraz saty nosit,nebude ti take teplo 🙂
@avila nooo pekne pribera drobcek,,,verim ze si uplne paf stoho ajj ja som bola ked som ho vcera videla na sone 😉

lulu4
10. jún 2010

@dydynka no s bruchom je to hrozne v tychto horucavach... kto by bol povedal ze po tych dazdoch pridu az take tropicke tepla... no mne dnes volala starka ze k nim prisiel balicek co posielali moji krstni z Anglicka ze mi poslali krasne letne saty take lahucke na ramienka tak sa tesim, v sobotu k nim cestujeme a budem ich uz moct nosit...